Santa maria & LED tehnology?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima!
Nov sam na forumu,zivim u Holandiji i neizmerno sma srecan sto sma konacno nasao neki forum posvecen svetoj biljci a da je vezna za nase prostore!
Kada sam rekao da zivim u Holandiji verovatno kazete...pa sta imas ti da pitas!:)
Moje pitanje je vezano za biljku Santa Maria ,voleo bih da saznam sve njene karakteristike,odlike,zahvalnost pri growu i slicno.
takodje sam prelistao forum i trazio srodnu temu mom drugom pitanju ali nazalost jedina tema vezana za LED tehnologiju je postavljan 2007 godine koliko sma razumeo a stvari su se dosta promenile do sad,zar ne?!
Da li mozete da me upoznate sa svim vrlinama,manama,prednostima ove vrste.Dosta je oprecnih informacija o tome koliko koja LED panel sijalica menja rasveu 400 w,600w obicnih sijalica.Na primer LED panel od 120w prodavac kaze da zamenjuje 400-600,dok drugi kaze da onaj od 200w led mena sijalicu od 400w...i tako u nedogled.
Zato trazim,molim Vas ovde da mi kazete sto vise o ovome.Ovde je sve ovo postao veliki biznis i svako samo gleda svoj interes bez obzira na posledice po drugog pa se verovati nemoze nikom.
Hvala i sve najlepse iz Holandije!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley



13-times Cupwinner!

2. Place HLC 2008
2. Place HLC 2008
1. Place HLC 2007
2. Place HLC 2007
3. Place HLC 2007
2. Place HLC 2006
1. Place HLC 2005
1. Place HLC 2005
2. Place HLC 2005
3. Place HLC 2005
1. Place HLC 2004
3. Place HLC 2004
3. Place HLC 2003

No Mercy about the Santa-Maria F8 (actual version):
After having crossed a Santa Maria with a Mexican Haze and a Silver Pearl and inbreeding the resulting plant for 4 generations, one male was selected to pollinate a pure Santa Maria mother. After this we inbred 8 times by backcrossing a male/son with the mother (a pure Santa Maria). Scientifically spoken an F6 should be pure, but according to our experience cannabis plants become truly pure only in F8. In other words: this Santa Maria is pure. A good and fast “white” plant for both indoor and outdoor. Santa Maria’s have proven themselves over and over again for the last 15-17 years. This exotic variety has very powerful erotic effects.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pozdrav i dobro nam došao.
Kao što vidiš, balkanski je forum, pa su tako i groweri balkanci :icon_lol: Ako je netko imao iskustva sa sortom koja te zanima, nadam se da će podjeliti, ali iskreno,čisto sumnjam da je neko ovdje to uzgajao.(dok sam ja pametovao, power je već odgovorio ;) )
LED rasvjeta također nije uzela baš maha i ima nekoliko experimenata na forumu, ali su to uglavnom neki nedovršeni ili polu projekti.
Ono što možeš ovdje naći su iskustva kroz dnevnike uzgoja

 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala najlepse....
iskreno sumnjao sam da je LED tehnologija mnogo zastupljena kod nas.Iz iskustava nekih da nazovemo iskusnih odavde prica je da LED daje mnogo kvaliteniji proizvod a i do 20% vise u osusenoj fazi.Sad ima ljudi growera koji postignu i do 40g (suva) u periodu od 9 nedelja ali ima i nas koji dostignemo jedva 15g.Gledajuci galeriju ovde na forumu prosto sam zadivljen kako su topovi veliki,postojani a da nazovemo uz ne neku profesionalnu negu neznam sta.
Ja dosta imam problema sa paucima onim sitnim SPIN i do sada sam prskao 4 puta ali uvek se nekako vrate.Gledam da sve bude po knjizi ali u praksi knjiga u mnogome gresi.Sve u svemu hvala pa jos jednom molim one koji imaju neko iskustvo sa LED tehnologijom nek mi napisu svoja impresije.Odlucio sma da predjem na ovaj nacin growa jer je dosta isplativiji sa energetske strane a i ''rizik temperature''od uniformi dosta je manji skoro nikakav.
Jos jednom sve najbolje i hvala!

Thanks, but I am interested to see more details and information about this species
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"Santa Maria is a variety of marijuana stemming from the Brazilian Amazon where it has been used in a spiritual context. While Santa Maria is not being used for spiritual purposes in the Netherlands, out of respect for the plant it`s name has been changed to Planck.
The distribution in Holland of the real Santa Maria clones was done by the former Highlife-magazine chief editor, Bernt Gundersen, because he was bringing his new `found` clones of a strain that is worldwide known by now... to No Mercy Supply... to Cees.
And you better be sure.... he took care of free distribution (50% of the Coffeeshops in Holland have the name Santa Maria on their price-list).
No strain in the world so famous... Santa Maria. Strange effect... no seeds available, this plant was cloned for at least 15 years, and nobody knows the genetic background.

Because this is originally an outdoor plant, Planck should be cut vertically. If you don`t do that, the plant continues to grow and eventually perishes under the weight of it`s own buds, which cannot be supported by the skinny stalk. By cutting vertically they grow rather widespread; therefore put only nine plants on a square meter and twelve on a square meter of rockwool. Planck doesn't need a prolonged growing phase; on rockwool no more than three days, on soil five at most.

Flowering time is between eight and nine weeks, which is modest for a plant that is 2/3 Sativa and 1/3 Indica. The plant has few leaves which makes trimming and cleaning easy. It`s potency resembles that of a Shiva, while the white layer on the leaves might be expected with an Indica. On the other hand, the effect is so high and releases so much energy, that actually it could not be compared to any of those. The taste is full of flowers and fruits, while the high seems to last forever.

Something about the yield. Being a topplant, quality is the main issue here. On the other hand, the yield, which should be somewhere between that of a White Widow and a Special, remains highly surprising."

Crossbreeds and hybrids with "Santa Maria"

Lowryder Nr2 » Santa Maria x Lowryder
No Mercy Special » Santa Maria x Mexican Haze / Victory
Lucky Queen » Silver Pearl x Santa Maria
Automatic Mary » Santa Maria x Lowryder #2
Hercules » Santa Maria x Ruderalis
Crystal Ryder » Lowryder x Santa Maria
Speed Ryder Nr2 » Lowryder x Santa Maria
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gugigugi
27.12.2011
11
3
0
33
e kako na forumu mogu naci nesto vise osim onog osnovnog sto pise o led diodama. moj cale se bavi elektrikomi imam gomilu onih malih crvenih pa ne znam da li su one dobre. dodao bih nekoliko u moj box

ovakve

Redirect Notice
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Blade je napisao(la):
Evo kad smo već kod rasvijete (valjda se autor neće ljutiti) zanima me ima li ko iskustva s ovim.
Envirolite 125 w
Autor neće ali ja hoću :vb_devil: prošao si bez infractiona, pa onda reci da te hi-men ne voli :icon_lol:
Postoji dovoljno općenitih tema o rasvijeti i cflu, ova nije jedna od tih.


@Predator,
ne nemožeš staviti te diode, trebaju biti poseban spektar pogodan za uzgoj bilja.

Back on track...
Cane dobro došao na naš Vutra.org dio interneta,:vb_wave: i nadamo se da ćeš nam ostati na duže vrijeme.
Pa da eto imamo nekog s first hand insight-om iz Nizozemske. =)

Evo i link s ovim informacijama o Santa Mariji koje je već Power stavio - Santa Maria (by No Mercy Supply) :: SeedFinder :: Strain Info
I kao što piše tamo na kraju teksta, ovaj trenutni F8 hibrid je najbliže što se može prići izvornoj Santa Maria sorti a da su pritom
zadržane sve dobre karakteristike i dodane nove i bolje, koje ju unaprijeđuju na određene načine.
Kao što reče zlo, ja isto sumnjam da je itko s foruma uzgajao ovu sortu ali ako je, mi bi također voljeli da se javi i podijeli svoje iskustvo.

Situacija s LED-om je preopširna za sročiti u jedan post ali trenutni zaključak je da u odnosu na HID lampe (HPS, MH)
a po trenutnim cijenama LED je apsolutno neisplativ za mali nekomercijalni uzgoj.
Računaj da s 180W LED panelom ljudi u prosjeku izvuku oko 100+ grama ali recimo da je čak i 150g.
Ja sam s 400W HID lampama u neoptimalnim uvjetima i kao prvi grow dobio +-250g.
Ekipa koja zna što radi iz HID-a izvlači 1g=1W.
Da bi dobio "iste" rezultate u nekim osrednjim uvjetima gledaj ovako ...
LED panel od 180W ti je 500$ x2 = 1000$ = +-730€
MH i HPS 400W po 35€ svaka + prigušnica nekih 25€ = +-95€
Ostaje ti 635€ viška za pokrivanje raznih ostalih troškova ako koristiš HID, (dodatni ventilatori, pokvarene lampe, ...)
Ako uzmeš deklarirani rok trajanja HID lampi od 3 godine i za naše svrhe ga ajmo reći podjeliš.
Dobiješ da bi s ostatkom para mogao preko 15 godina kupovati zamjenske lampe u slučaju crknuća.
1W je i dalje 1W na računu za struju, dolazio on od LED-a ili HID-a.

S tim da malen prinos kod HID lampe se nadomjesti boljim tehnikama uzgoja i optimizacijom uvjeta.
Dok kod LED-a to možeš postići samo povećanjem W, jer za razliku od LED-a, HID ne pati od nedostatka "jačine svijetla".

Trenutno, i to naglašavam trenutno stanje s LED-om je neisplativo s stajališta uloženo/dobiveno samo radi previsokih cijena panela.
A LED tehnologija brzo evoluira i sigurno će u narednim godinama doći do novih otkrića i pojeftinjenja na tom polju.

I ja bih sada rado imao 3-4 panela od 180W, ali kriza je i nema se para pa se gleda "most cost efficient" izbor.
Nekakva isplativost na duži period od 5-10-15 godina je besmislena, jer za pet-deset godina može doći i do nekog otkrića koje bi
praktički učinilo sve ostale lampe beskorinim što se tiče uzgoja biljki.

Po meni LED je odličan za grow ako: se ima novca za priuštiti i kontroliranje temperature u prostoriji igra bitnu ulogu ili predstavlja problem.
Za sve ostalo tu je MasteCa.... ovaj HPS i MH :vb_kez:
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
pozdrav i tebi..i ja sam nov na forumu i dosta se zanimam za led tehnologiju,mnoge firme ga proizvodu po meni najbolje koliko sam istrazi(sunshine systems)i najskuplje..neznam jel salju u nas al ti ces moc narucit,za ostale ebay...neznam dal je istina da led ufo panel 90w mijenja hps od 400w jer nisam proba,al vjerujem donekle u to..sto se tice dobivenog po growu ti je za mene iskustvo oli ti ga znanje,sto da ti recem probaj s ledom pa nam javi i ja sam misli kad budem u mogucnosti pozdrav...
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
PowerSeed@Thank you ....regards from Holland!

He Man@Hvala puno na dobrodoslici...Sto se tice Santa Marie trenutno sma u 7 nedelji sa nekih ??? biljaka i iskreno nemogu da kazem da je odlicnog izgleda ali dosta zahtevna za razliku od 44,AK,BIG BUDDY itd....non stop je nesto potrebno ustelovavati.
Ovo je jako osetljiva tema o kojoj nemoze sa svakim razgovarati i ako je ovo Holandija ,ovde iskusni groweri sa nekih 15-20 godina iskustva nece da ti kazu nista sto bi moglo da ti pomogne jer sujeta je velika.Ja sam u ovom dovoljno dugo da znam neke stvari ali svakim danom pa i danas pole posete foruma ucim i sticem znanje.
Voleo bih da znam koliko stavljas kolicinski na jednu lampu od 400 ili 600w?da li delis moje misljenje da velicina saksije igra ogromnu ulogu u prinosu?
Sto se tice LED evo konkretno ja ovde nemoze da se nadje panel od 120w spectrabox za sve faze rasta i cveta ispod 330-400 eura,dok su 200,300,600 znatno skuplje.Medjutim ja nebih bio Balkan boy ako nebih nasao nesto jeftinije i bolje,pa sam se igrom slucaja nasao u situaciji da iste te lampe od 120w sa americkim chipom (nije kineski shit)mogu da dobije po ceni od 240 eura stim sto je to veletrgovac i dobar prijatelj mog prijatelja.
Sta presudjuje u mojoj odluci za LED?!Jednostavna racunica da za 4 lampe od 600w,Karbon filter i izduv od 1000m/3,sa usisnikom cistog vazduha od 1000m/3 potrosnja struje na sat iznosi 3kwh dok sa LED tehnologijom to dodje oko 600w sto dolazimo na racunicu ustede od oko 70%
Da bih odgajio 9 nedelja 4 lampe sa svim komplet treba mi oko 600e za struju sto ces priznati je dosta veliko ali i to nije problem koliko bode oci nekim ''drugim''sferama zasta ta struja ide...i dolazimo do problema!
Druga bitna stavka je termalni izvor kod obicne lampe koja reflektuje i ako se kojim cudom nadje u vazduhu mali helikopter onda sijas ko Las Vegas a to znaci i automatski jos veci problem,dok kod Led takav problem NEPOSTOJI!
POred finansija moram najpre voditi racuna o bezbednosti jer iako liberalna Holandija zna da kazni a ja imam porodicu koja mi je najpreca.
Drago mi je da ima ljudi koji se nadomestaju na temu,saveti...drugarstvo solidarnost....a svako ko ima savet da mi da uvek cu saslusati i biti zahvalan.Ukoliko nekom nesto treba bilo kog karaktera a u mojoj je mogucnosti odavde tu sam na raspolaganju.
HVALA!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nema na čemu :icon_wink: zato i jesmo svi tu da si međusobno pomažemo savjetima i informacijama :thumb:

cane corso winer je napisao(la):
Voleo bih da znam koliko stavljas kolicinski na jednu lampu od 400 ili 600w?
da li delis moje misljenje da velicina saksije igra ogromnu ulogu u prinosu?
Prvi grow sam imao od početka samo dva feminizirana Big Banga pod 400W i radio sam im LST.
U ovom sada zadnjem npr. sam stavio 12 komada regularnih i ostalo mi na kraju 4 ženske.
Tako da koliko biljki ćeš staviti u box ovisi na koji način planiraš uzgajati; LST, SCRoG, SOG ili bez treninga.

Tegle i njihova veličina su sasvim nebitne i nemaju nikakvu ulogu a to jednostavno zaključiš ako pogledaš hydro.
Točnije veličina korjena nema veze s veličinom biljke već samo s obujmom nutrijenata koje korjenski sustav može
procesirati odjednom. Sve dok korjenje dobiva dostatnu količinu nutrijenata koje biljka u tom trenutku zahtjeva
sasvim je svejedno da li korjenje popunjava teglu od 5L ili 15L.

Back to LED

Moraš shvatiti da sve ove priče o 100W LED panelima koji zamjenjuju 400W HPS su ništa drugo nego to, priče.
Marketinške glupost samo da se proda manje proizvoda po što većoj cijeni.
Trenutna situacija je 1W LED = 1W HID, i opet tu kažem trenutna jer sigurno će biti napretka LED tehnologije
u bližoj budućnosti, LED se kao alternativa za potrebe uzgoja bilja tek počeo istraživati prije nekih 8-9 godina.

S 2.4kW svjetla u grow room-u čak i ako nemaš pojma o uzgoju možeš po harvestu izvući bez problema
preko 1kg suhog. Ako si iskusan imaš optimalne uvjete u prostoru i znaš što radiš ispod 2kg sigurno nećeš imati,
ovisno o načinu uzgoja može biti samo više.
S 600W LED-om dobiti iste ili barem približno ove rezultate ? onog koji to postigne častim čevapima i pivom i odmah
sutra trčim kupiti jedan panel za sebe. Inače u stvarnosti ljudi koji veoma dobro znaju što rade dobivaju otprilike iste
rezultate kao i s HID-om te iste vataže. npr. Irish Boys GLH 600w led grow - grasscity.com (550g suho)

Nemoj ovo shvatiti kao nekakvu antipropagandu ili napad na LED, da imam viška para nabavio bih ga i ja.
Kao što si rekao, prednosti: veliko smanjenje topline i ventilacije a to mi onda igra ulogu jer jejednostavnija
optimizacija količine Co2 u prostoru. Uzmem pet 120W ili 180W panela i stavim ih na svih pet strana boxa, i slično.

Ali situacija je takva kakva je, i trenutno za osobne potrebe je totalno neisplativo uzgajati s LED-om kada ti je
granica isplativosti preko deset godina.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
He Man mislim da je tvoje izlaganje realno ali i strane koje ja gledam si isto realne to bez sumnje.
Ipak u svemu prvu i najvecu ulog igra...BEzbednost zar ne?!Ako imam na ??? komada 2 kg suve i onda 2 dana pred sisanje pokuca neko na vrata sa raznim pitanjima i suva ode onda je steta PREVELIKA!
Ovde u Holandiji po nekim statickim procenama cak 30% populacije svih obrazovnih i drustvenih kategorija se bavi gajenjem Mare Majke.Ovde ljudi sebe podpomazu tako sto na svakih 8-9 nedelja imaju po 1-1,5 kg i sa tim upotpunjuju ionako prazne dzepove.Sta tek reci za nas BALKAN gde ljudi maltene nemaju ni za hleb.
Ovde je to ogroman biznis u kojem drzava kontrolise sve ali i zmuri kad je njen interes u pitanju.
KOja hrana je po vama najbolja?Da li je moguce poblize objasniti ono vezivanje biljki i sta prevashodno dobijam?
pozdrav i hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cane corso winer je napisao(la):
... Ovde ljudi sebe podpomazu tako sto na svakih 8-9 nedelja imaju po 1-1,5 kg i sa tim upotpunjuju ionako prazne dzepove.Sta tek reci za nas BALKAN gde ljudi maltene nemaju ni za hleb.
Ovde je to ogroman biznis u kojem drzava kontrolise sve ali i zmuri kad je njen interes u pitanju.

ako si procitao pravilnik foruma trebalo bi da si video da on nije namenjen razgovoru o vutri kao biznisu, dalje je sve na moderatorima, a savete bolje potrazi od nekog od tih 30%
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Power seed @Uz svo uvazavanje ja nisam mislio da se nalazim u 30% vec sam izneo neke cinjenice cisto informacije radi.
Neznam cemu ova ostra retorika ?Juce sam pristupio sajtu prvi put,procitao pravila i nisma ih prekrsio ni u kojem segmentu (ako gresim odmah me banujte).
Pitanje za tebe je sledece kakva je razlika izmedju nekog ko ima 50 biljki i nista neradi oko njih i dobije nekih 1 kg produkta i proda i coveka koji ima 20 biljki i izvuce 1 kg produkta i proda ali zato ulozi sav rad i trud?
Ti pomazes ovom svojim savetom i sa 20 biljki je dobio isto ono sto je neko sa 2x vecom kolicinom koju forum smatra komercijalnom i zabranjuje.
Nisma ovde ni da odredjujem,donosim,hvalim a ni kudim pravila uredbe itd...Vec sam samo komentarisao i izneo ono sto je u Holandskoj javnosti davno izneseno.
U pravilniku nisam procitao da nesmem da pisem ovako nesto...gresim?da li sma rekao da ja imam komercijalne namere,kolicine...?Nisam!
Opet napominjem uz svo uvazavanje tebe i tvog misljenja mislim da si ovu kritiku i da kazem ''preporuku'' za kaznu uputio na pogresnu adresu.
S'postovanjem i zahvalnoscu ....mislim da je najbolje da vise neposecujem sajt i izlazem sebi nerviranju i krivooptuzbama na svoj racuna.Pozdrav!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Apsolutno se slažem PowerSeed sa primjedbom.
Priča ide u tome smjeru,...imam kilu pa ju prodam, pa si kupim kaubojske čizme:eek:hno:!!!
Šteta dijaloga,ccc....
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Power seed,Venlo@ apsolutno nisam imao nameru bilo sta lose da kazem i ucinim,ja sma izneo javnu cinjenicu odavde.ja se tim nebavim i nemam nameru.A mislim da je najbolje da vise neposecujem sajt jer nemogu da se nerviram i budem optuzen za nesto sto neradim.Moj post je ko ga je procitao sasvim jasan i nekaze nista u smeru da to podrzavam vec iznosim cinjenice...ako si iz Holandije a po grau rekao bih da jesi oda si i sma svestan mojih reci.
pozdrav i sve najlepse u buducem radu!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
I opet se ponavlja ista priča a rekao sam već da više nemam namjeru tolerirati ovakve stvari.
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9435-uzgajanje-biljke-kod-ku-e.html#post186664

Pa se dešava to da takvim neutemeljenim ili utemeljenim postupcima se tjeraju novi korisnici s foruma i
prije nego se uistinu utvrdi prava istina iza cijele priče; a to je problem. Jer nije na "običnim" forumašima da
utjeruju pravdu već ukoliko žele pomoći, da upozore, ukažu i prijave stvari za koje misle da su van ovih i onih pravila.
Opet ponavljam, ostavite se ovako "direktnog" uvođenja reda jer je to posao administratora, moderatora i supporta,
a načina na koji im vi možete pomoći u tom poslu ima a oni ne uključuju direktne/indirektne napade na sumnjive korisnike.

Ovako prisiljavate ljude da se brane za nešto za što mogu a i ne moraju biti krivi a to stvara određeni animozitet
i naravno da je ljudima lakše se skupiti svojim putem nego nastaviti se prepirati a pitanje je s kojim krajnjim ciljem.
Već su otjerana dvojica koja mi sada padaju na pamet, jedan iz USA i drugi je bio iz Kanade. Ovaj čovjek iz Kanade
je okačio svoj grow room i eto ga počela su prozivanja o komercijali i sl. koja su se protegla na dvije stranice teme.
Bez ikakvih dokaza o komercijali i lokaciji stanovanja osim slika grow rooma koji je "prevelik" po "našim" definicijama
čovjek je "osuđen" i kao pametan se povukao s foruma.

Također pitanje komercijale je totalno debilno i vi ga možete tumačiti na koje god načine želite. Ali cane corso je u pravu,
osoba s 10 biljki može bez problema biti komercijala čak i s jednom ili dvije biljke, a mi tu na forumu toleriramo čak i 10.
Netko s 50 isto tako može biti komercijala ALI i ne mora! Ovo pravilo o zabrani komercijale na forumu i ograničavanje
prikazivanja broja biljki nije tu jer mi specifično znamo koja je količina komercijala a koja ne, već zato što naše
zakonodavstvo ima blaži pogled na pojedinca s 2-6 biljki nego na osobu ili grupu s 50 ili 100 komada. Prvo se može provući
za osobne potrebe, drugo već malo teže ili apsolutno nikako, pa s tim u vidu raste i interes naše policije za ovu stranicu.

Nizozemska, Kanada, USA i ostale zemlje koje imaju liberalniji stav o kanabisu ne spadaju pod naše zakone i po meni takvi
dnevnici niti nemaju utjecaj na ono zbog čega su postavljene ove restrikcije i zabrana pričanja o komercijali.
Ako dođe na forum čovjek iz Kanade recimo a balkanskog podrijetla i kaže da je on caretaker za MMJ pacijente i pokaže
nam svoj ogroman grow room i slično, kakav to ima utjecaj na nas ? Tko će njega tražiti po nekom balkanskom forumu i zašto ?
Nisu niti on a niti naša policija glupi pa da će on stavljati svoj 10kW komercijalni grow koji ima u šupi u Bosni ili da plavci neće
skužiti gdje je i odakle se javlja. Razmislite malo.
Ali u svakom slučaju zadnja riječ je Genjina, pa što on odluči tako će i da bude.

Sada vi ovaj moj post možete shvatiti kako god želite, nekakav osobni napad ili kao ono što je, dobronamjernu kritiku, vaš izbor.

:hippy:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cane corso winer je napisao(la):
...Ako imam na ??? komada 2 kg suve i onda 2 dana pred sisanje pokuca neko na vrata sa raznim pitanjima i suva ode onda je steta PREVELIKA ...

cane corso winer je napisao(la):
... Sto se tice Santa Marie trenutno sma u 7 nedelji sa nekih ??? biljaka i iskreno nemogu da kazem da je odlicnog izgleda ali ...

ja se izvinjavam ako sam nekog bez razloga napao i eventualno uvredio, kao i ovaj citat gore pogresno shvatio, imao sam nameru samo da upozorim i rekao da je dalje na moderatorima, peace