Sarkoidose

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.09.2017
16
23
3
47
Uzimao bi ja i dalje isto ali se zaliha blizi kraju. Sad sam nabavio ovu sa vise thc pa me zanimaju iskustva . Da li je za lijecenje bolja veca koncentracija thc ili veca cbd
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Pozdrav svima, u biti se priključujem odgovoru koji je dao Cill. Obzirom na situaciju možemo se pouzdati samo u probu. Pišem iz iskustva, jer
sam koristio ulje od 3 različita proizvođača. Da kojim slučajem ono prvo nije imalo efekta, sigurno bih odustao u uvjerenju da je sve obmana,
jer druga dva kod mene nisu imala nikakav učinak. Nakon dugog vremena uspio sam stupiti u vezu sa onim prvim i za mene pravim, a krećem i
sam u izradu svog ulja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
08.09.2017
16
23
3
47
Bluehawk . Izvini sto nisam odmah odgovorio. Pogledao post na poslu i zaboravio . Pa kod mene nema promjena. Znaci zadnji ct prosle godine pokazuje nestanak bolesti odprilike oko 80% . To je potvrdio i pulmolog pregledom ct-a i scjezeg rtg sredinom januara. Oni su iznenadjeni povlacenjem bolesti i iducu kontrolu mi zakazali za 9 mjeseci. Znaci iz rizika da cu ostajati bez zraka i problema sa disanjem sam izasao.
 
08.09.2017
16
23
3
47
Koristim. Imao sam prvo nekakvo skroz tamno . Ono me pucalo pravo. Njega mi nestalo pa sam nabavio novo. Ovo je drugacije. Navodno cista indika i ima 67% thc. Drugaciji okus i manje gorko. Hmmm manje osjetim osamucenost. S njim sam sad krenuo pa cu vidjet. Inace planiram koristiti dok imam i dok ne budem izlijecen najmanje. Za vikend cu probati vise uzeti pa cu vidjet reakciju. Radim pa ne smijem povecavat doze u tjednu. Zato petak vece i subota pojacano pa opet u nedjelju u normalu.
 
08.06.2019
2
0
1
58
Molo
Koristim. Imao sam prvo nekakvo skroz tamno . Ono me pucalo pravo. Njega mi nestalo pa sam nabavio novo. Ovo je drugacije. Navodno cista indika i ima 67% thc. Drugaciji okus i manje gorko. Hmmm manje osjetim osamucenost. S njim sam sad krenuo pa cu vidjet. Inace planiram koristiti dok imam i dok ne budem izlijecen najmanje. Za vikend cu probati vise uzeti pa cu vidjet reakciju. Radim pa ne smijem povecavat doze u tjednu. Zato petak vece i subota pojacano pa opet u nedjelju u normalu.
Ja sam novi clan.Pozz svima.
Molim te mozes li mi reci koju dozu i koliko dugo uzimati ulje za sarkoidozu.
Meni je sarloidoza napala pluca i kozu.Zelim da pokusam sa uljem.Nabavio sam ga i kazu mi da ima oko 90% THC.Da li je to dobro
Trebaju mi sto preciznije instrukcije i savjeti.
Hvala puno
 
Poslednja izmena od urednika:
23.10.2021
2
0
1
43
Pozdrav, 1g., imam sarkoidozu i nakon 6mj., pretraga dali su mi terapiju sa decortin tabletama. Zanima me da li je netko dobio ulje ili neki drugi oblik konoplje na recept. Nije problem otići kupit, ali može li info koji omjer i čega. I kako reagiraju doktori kad ih se pita za takav oblik ljecenja?
Unaprijed hvala.
 
23.10.2021
2
0
1
43
Posto mi se niko nije javio sa iskustvom o lijecenju sarkoidose evo da ja budem prvi. Krajem Augusta sam počeo sa dobijenom dozom od 5ml. Radim pa mi moraju doze biti minimalne da ne ugrozim sebe ni druge. Tako da jednu spricu jos nisam ni potrosio. Sredinom Novembra radio sam kontrolni CT. Radiolog me zvao u ambulantu na razbovor. Pitao me koju terapiju imam . Naravno rekao sam nikakvu. Kaze dobro je da niste koristili kortizon jer se bolest sama povukla. Uspiredio je ct-e od juna sa ovim i pokazao mi samom da vidim razlike. Pluca su se ocistila kompletno a sarkoidose se zadrzala jos samo u centralnom djelu oko dusnika. Dok. kaze da je oko 80% nestalo. Pre sedam dana sam bio kod plucnog koji je napravio rtg i potvrdio da plucna krila vise nisu u kvrgama vec glatka . E sad da pitam kako to ide sa pauzama. Vidim da spominjete da je potrebno praviti pauze. Kad koliko i jeli to neophodno?
Pozdrav, može info koje ulje i gdje ga nabavit? Koji proizvođač? Ja navodno sarkoidozu vucem duze vrijeme, ali saznao sam prije 10mj. Sad primam 2mj., terapiju tabletama decortin i cekam nalaz da vidim kako napreduje. E sad ako krenem uzimat ulje, da li da prestanem sa tabletama. To ako upitam doktora bide me blijedo gledao. Hvala
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Samo da kazem hvala na plakatu dugo sam se pitao sta treba za dozvolu u njemackoj.

A ne znam sto strahujete doktoru rec za travu on je tu da te savjetuje medicinski i nemoze te prijavit policiji osim ako mu nekazes da ces raznjet skolu hahah.opusteno pricajte.
Mene uvjek kad pitaju pusite li kazem nisam duhan al... vidis odma smjesak haha
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Kod takvih kronično-upalnih bolesti najbolje je prvo vidjeti i krenuti sa promjenom prehrane, pa kroz pola godine vidjeti promjene.
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
to bi bio ok za thc ulje evo ovo je neko recimo balansirano thc cbd ulje npr
27,00 CBD
38,00 THC
0,01 CBDA
0,01 THCA
3,60 CBG
5,00 CBN

ovo tvoje od 60tak posto thc imace ostale kanabinoide u manjem omjeru a to bi bilo ulje neke dobre indike sa takvim postotkom thc-a
Ne znam kako mi je ovo promaklo, tek sad nakon 3 godine vidim. Sad imam pitanje: koje biljke uzgojiti da se dobije ovakovo ulje ? Pozdrav :) :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Ovakvo ulje bi dobio da uzmeš neko normalno THC ulje a to je 60-70% i pomjesas ga u jednakom omjeru sa nekim uljem cbd koje ima isto tak postotak cbd dobit ćeš ulje koje će bit tipa 30-40%thc i toliko cbd drugim riječima uzgoji jednu dobru THC biljku i jednu dobru cbd biljku napravi od svake ulje i mesaj
 
  • Sviđa mi se
  • Love
Reactions: dzidzo and Jurio
19.01.2022
1
1
3
33
Moj suprug vec 4ipo godine pije kortiko, trebalo im je godinu dana ispitivanja, kup antibiotika i jedna torakalna operacija kako bi dijagnosticirali bolest, probali su i kombinaciju s metatroksat ali je bilo gore i sad je status quo ista terapija plus minus 5mg ali kod njega nema bikakve promene. Zelim da probamo i sa kanabisom raduje me da ima rezultat kao sto citam e sad mi nemamo pojma odakle da pocnemo, kakvo treba da bude ulje sa koliko procenata i kako da se dozira?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav @Kristina90

Eto, ja osobno nemam iskustvo ali pratim tako razlicite teme i ovu sam otisao pa procitao od pocetka. Moj zakljucak je da cak i ako ti netko da omjer koji funkcionira ces nazalost morati isprobavati. Caka je u tome da i ako sami uzgojite doci do informacije koji su konkretno sastojci u materiji iziskuje trosak, rizik i novce. Nazalost, ugnjetavanje ove biljke je napravilo situaciju gdje se nitko ozbiljno ne bavi istrazivanjima i omjerima, nego smo u fazi borbe da se uopce neka legalna proizvodnja pokrene (izuzmimo Kanadu i SAD).

Da ne bude samo nista u ovom postu, ako imate pristup nekoj materiji odnosno kanabisu, mislim i cini mi se da THC + CBD funcionira kako treba. Napravite ulje i krenite terapiju. Nakon 2 dana cete vec znati da li se radi o ok ulju odnosno pase li ili ne. Jedina preporuka je da ako mozete, uzmete ulje od Indike. Od nje nece biti pretjerane euforije nego spavanja. Nadam se da sam barem malo priblizio misao...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio