Sasavi eksperiment led

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Trenutno imam DiY e 27 90w + led tuba 10w...uskoro stize jos toliko raznobojnih full spectrum
 
Poslednja izmena od urednika:

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Većina tih E27 full spektrum su ti teški scam jer se reklamiraju kao 20-40W snage, a zapravo budu 5W. Imaš masu primjera takvih na forumu ovdje, a i moj osobni prijatelj je naručio istu stvar pa smo izmjerili 3W realne potrošnje :eek:

Što se tiče Led panela od kineza ima ih dobrih neću ništa reć ali bolje od klasičnih full spectrum led panela mogao si naručiti quantum board koji su masu efikasniji. Ali vidit ćeš sve kad ti dođe. Ja bi ti preporučio da odabereš rasvjetu koju želiš i onda je updateaš stalno i da ne mješaš više vrsta rasvjete.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Većina tih E27 full spektrum su ti teški scam jer se reklamiraju kao 20-40W snage, a zapravo budu 5W. Imaš masu primjera takvih na forumu ovdje, a i moj osobni prijatelj je naručio istu stvar pa smo izmjerili 3W realne potrošnje :eek:

Što se tiče Led panela od kineza ima ih dobrih neću ništa reć ali bolje od klasičnih full spectrum led panela mogao si naručiti quantum board koji su masu efikasniji. Ali vidit ćeš sve kad ti dođe. Ja bi ti preporučio da odabereš rasvjetu koju želiš i onda je updateaš stalno i da ne mješaš više vrsta rasvjete.
Pa to sam i ja racunao po 5w snage, drzacu ih blizu vrhova. Panel mislim da ce raditi mali posao... Full spectrum ima opcije, Veg. Bloom ili veg+bloom

?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210201_180028.jpg
    Screenshot_20210201_180028.jpg
    107,1 KB · Pregleda: 65

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Full Spec E27 nisu baš potpuno beskorisne, imaju IR i UV ledice pa ne škodi ubaciti koju u E27 panel, s tim da ih ne ubrajaš kad računaš vatažu.
Nemaju bas sve ir i uv pa treba malo pripaziti, dok sam imao par tih fullspec uv+ir nisam imao problema s muhama recimo, wati su zanemarivi ali griju se ko prave pa to treba uzeti u obzir
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Nedaš se ti iz januara/siječnja :)
Razmišljaj si već pomalo o flipu ako ti je to maksimalna visina svjetla, one su spremne, kako će se postepeno izduživati gornji dio će primati više lumena i tih 174W (ako su realni) bi moglo biti i više nego dovoljno.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Nedaš se ti iz januara/siječnja :)
Razmišljaj si već pomalo o flipu ako ti je to maksimalna visina svjetla, one su spremne, kako će se postepeno izduživati gornji dio će primati više lumena i tih 174W (ako su realni) bi moglo biti i više nego dovoljno.
U pravu si, nisu realni. Danas sam uzeo uredjaj za merenje voltaze. Ove obicne led zapravo imaju po 10w umesto 11w koliko na njima pise tako da trenutno ććććimam tacno 160w
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
116
434
63
Ma super:thumb: mozes odma na cvetanje!A kad prebacis na cvetanje trebace ti djubrivo za cvetanje,jedna od jeftinjih varjianti je crvena plantela,neki cal~mag i slavol!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Ma super:thumb: mozes odma na cvetanje!A kad prebacis na cvetanje trebace ti djubrivo za cvetanje,jedna od jeftinjih varjianti je crvena plantela,neki cal~mag i slavol!
Sacekacu jos nekih 10,15dana da mi stigne dodatno osvetljenje, pa cu tada da prebacim na 12/12. Ja ih i sada prskam slavolom i odlicno reaguju, a kupicu i hesi bloom. Ako se izduze previse, planiram da odsecem najvislje vrhove i probam da ih kloniram, mada kada sam se pre 10ak godina ovim bavio samo sa HPS lampama nikada mi klon nije uspeo