Sasavi eksperiment led

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Kod LED-a je jako bitan uštiman VPD, sve više izgleda da s tim svjetlima je povećana potreba za što boljom mobilnosti nutrijenata kroz biljku, tj. protokom vode. Faktori koji će utjecati na to su kako sam već naveo VPD tj. s obzirom na vlagu povećati temperaturu okruženja, ili smanjiti vlagu ako ćemo držati temp. okruženja <=25C, također se ta potreba mijenja ovisno i fazi rasta biljke. Također bitna kompaktnost i prozračnost samog supstrata te njegova temperatura gdje s LED-om ne smijemo dopuštati niže temperature istog.
Ono što je pisac htjeo reći ovdje :) je da uštimaš sve te parametre prije nego pomisliš da si u nedostatku nečega što je isto vrlo lako moguće jer ako su ostali uvjeti zadovoljeni ona će se i više hraniti. Često se ovakvi simptomi prestaju širiti smanjivanjem inteziteta svjetla bilo dimmanjem ili odmicanjem al ako želimo iskoristiti puni potencijal LED osvjetljenja treba voditi računa o ranije navedenim faktorima. :)
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
115
434
63
To je sve sto ti i treba,sledece zalivanje daj pola doze(1mi na litar vode) Cal Maga,on ima i N(azota) u sebi imaj to u vidu.Floris ti vise nece trebati!
Nakon zalivanja cal magom,osmotri biljku kako je odreagovala!Ako joj predhodno zalivanje nisi dao taj Floris,sto ga ti imas,mogao bi i ful dozu cal maga!
Kad budes kretao sa plantelom,pazljivo doziraj,nemoj nikako ful doze odma,kreni sa pola doze!
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Promotri ti biljku odmah sada i najprije provjeri da li ti stariji i najdonji listovi pokazuju nedostatke magnezija. To je izrazito mobilan element kroz biljku i ako ga usfali u zemlji biljka će ga najprije uzimati iz donjih listova da nadoknadi u onim gornjim koji joj imaju puno veću funkciju u stvaranju hrane. Ako pokazuje samo gore onda bi mogao biti drugi problem, ako i dole onda slobodno dodaj. Mag se također zna i lockat, viškom kalcija i kalija al opet bi najprije nedostatak morao se pokazat na starijim listovima. Možda im je samo svjetla mrvicu too much.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Hvala na savetima
Well Done Reaction GIF by Joey Bada$$
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
115
434
63
Na kojoj visini od vrha krosnje drzis svetla?
Na koliko dana i sa koliko litara zalivas biljke?
Kad prebacis na 12-12,ako ti curi svetlo izvana u box,biljke lako poherme,stoga moras poraditi na ventilaciji koja ti izvlaci vazduh iz boxa.
Mozes neki pc ventilator da postavis na krov boxa da izbacuje vazduh napolje,a na dnu boksa(suprotno od ventilatora sto izbacuje vazduh) moras da imas rupu(samo rupa bez ventilatora,vise rupa jos bolje) kroz koji ulazi vazduh.Sad dok je hladno,i dok nisu jos pocele da cvetaju i netreba im neka jaka izmena zraka,ali u cvetanju bez ventilacije i mrklog mraka(dok spavaju) imaces probleme!
A u rupe kroz koje ulazi vazduh ubaci neko crevo(imas ona savitljiva alu creva) i isavijaj ga da ne ulazi svetlo u box.
I ako nisi skinuo onu led tubu od 10w,skini je,samo ti smeta .Umesto nje mozes jos jedno grlo da povezes.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Drzim 40cm od vrhova. Zalivam ih na svaka 3,4 dana, piju po pola litre, jednom voda, jednom hrana...
Svestan sam za ventilaciju, ali ovo je ispalo skroz ne planirano, nisam uopste bio spreman, slucajno nasao par semenki u lepoj vutri, bocnuo ih, primile se, imao sam samo jednu full spectrum sijalicu 5w, pocele su da rastu i polako sam poceo da improvizujem osvetljenje i sve ostalo... Box je zapravo ormar, koji nije moj i ne smem nikako da busim rupe, jedino sto drzim malo odskrinuta vrata dok radi svetlo, da bi izlazila vlaga... Ne ulazi spoljno svetlo osim po nekad kada ih prskam na par min dok spavaju...

I ako nisi skinuo onu led tubu od 10w,skini je,samo ti smeta .Umesto nje mozes jos jedno grlo da povezes.
To i razmisljam umesto nje mogu jos 3,4ledice da stanu, ali se dvoumim posto daje ok lux i ne greje kao e27, pritom ima crvenu i plavu.
Nisam upucen zasto mi smeta???
 
Poslednja izmena od urednika:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jako me zanima kako ce zavrsiti cvjetanje u potovima od 5l koji su na pola puni.
Sve u svemu sretno do kraja :)
Edit: izgleda da mi je promaklo da si nadupunio potove sa zemljom do kraja, to je dobro.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
115
434
63

a za sijalicu sam i ja mislio,bolje neko grlo vise nego ona al ako daje manje od 800-900 lumena na 10 w i nije neka!
 
Poslednja izmena:

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Jako me zanima kako ce zavrsiti cvjetanje u potovima od 5l koji su na pola puni.
Sve u svemu sretno do kraja :)
Smart potovi su 11,5l + 2 saksije od 7l ali i one su pune do vrha

DIY GrowBox unutar ugradbenog kutnog ormara (bez ijedne rupice u/na ormaru :)

Odlicna ideja, probacu nesto da improvizujem, mada tek onda ne bih imao dovoljno prostora, tj visine. A ako napravim Grow Box necu imati gde da ga drzim osim u ormaru, jedino tu nije na vidnom mestu...

Super je ovo samo sto je moj ormar mnogo nizi od ovog i bas sam u deficitu sa visinom
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
115
434
63
Uvek mozes da ovrnes neku sijalicu,sad 170w na 40cm visine moze da bude mnogo a i ne mora,zavisi od blizine grla i jacine sijalice.Obrati paznju na ovo sto ti truare kaze mozda im jos ne treba tolko vati.
Ali bez ventilacije u cvetanju,tesko, jedino da improvizujes kao privremeno resenje,neke krpe da prekrijes vrata ili ono sto ide na sofersajbu od auta s unutrasnje strane (vrata)zalepis ,a ventilatori iz boksa da duvaju ka vratima:zvezda::al opet tesko...dok je hladno mozda

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni