Sasavi eksperiment led

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Jel otvaraš taj ormar za vrijeme mraka? Mislim da sam ti negdje pročitao da ih špricaš sa slavolom u periodu mraka, što je ok ako to napraviš odmah kad se gase svjetla i onda ih pustiš na miru bez virkanja. Imaš timer ili pališ gasiš sam? Da te timer možda ne zeza. Ova je pokazala i ženski spol al kao da ide u istom smjeru kao i ove izbačene. Nekaj ih zbunjuje il si baš te sreće da pogodiš 5 od 5.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Ne otvaram po mraku, ne ulazi svetlost, prskao samo par puta po mraku dok su bile u vegetaciji. Imao neki tajmer koji nije bio bas najtacniji, par min razlike, ali radio samo u vegetaciji, stavio sam digitalni i tacan je u sekund. Izgleda mi da sam te srece. Sacekacu jos dan, dva, ako je hermafrodit probacu da mu iscupam muda, nista mi drugo ne preostaje.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Vodim se svojom logikom pa su im zato odseceni svi veliki listovi (da ne bi gubila snagu na lisce i da bi dobijale vise svetlosti)
Kada stresiraš biljku, najčešća reakcija je pojava bananica.
Edit:
tada je ovaj sajt tek pocinjao, morao sam da se edukujem u internet cafeu
Ja sam se malo kasnije priključio ovom sajtu i baš ovde pročitao ono što sam gore naveo. Zavisi od mnogo faktora ali stres je svakako jedan od njih.
 
Poslednja izmena:

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Ništa, držimo palčeve

Hvala puno❤️❤️❤️. Treba mi savet, sta mislis ako ova jedna, dve grane pokazu sutra muda (verovatno hoce) da li da odstranim pincetom samo kuglice ili da odsecem cele grane? I prilikom presadjivanja sam mahinalno slomio jednu donju granu koju sam klonirao, pustila je koren, dal ce i ona biti trandza ili ne mora da znaci?
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Kada stresiraš biljku, najčešća reakcija je pojava bananica.
Brate pre desetak i jace godina sam iz vise tura odgajio preko 150 stabljika, tada je ovaj sajt tek pocinjao, morao sam da se edukujem u internet cafeu, nije bilo neta kao sada. Kupovao sam iskljucivo Nexus iz eva seed, uvek sisao listove i nikada mi se ovo nije desilo...
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
To lisce sto si sisao nema bas nekog nekakvog efekta osim sto si stresirao biljku, da je topiranje bilo u pitanju pa da. Fan listovi se ne topiraju i ne treba ih dirati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Fan listovi se ne topiraju i ne treba ih dirati...
Vodjen licnim iskustvom ali sa 100%fem semenom, nikad nisam imao problema zbog sisanja. A ovo je krenulo od nule, imao sam sijalicu od 5w i 5biljki ispod nje. Nista mi drugo nije preostalo nego kao nekada da sisam da bi dobijale vise svetlosti, posto nisam bio u mogućnosti da nabavim osvetljenje. A, sad mi stize profi led lampa ‍♂️ Kad te nece, nece te
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Dečki, što se tiče defolijacije u vegetaciji mislim da čak ima i na ovom forumu dnevnika gdje je biljka jednostavno eksplodirala. Mnogi su se i tada čudili čovjeku šta to radi kad bi svako malo postavio slike sa hrpetinom odrezanih listova, da bi nakon tjedan dana biljka bila duplo bujnija i veća nego da ju nije uopće dirao. Ispao je jedan od najboljih dnevnika na forumu.
Problem je što se to inače radi na zdravoj biljci u jednom idealnom okruženju, jer stresirati biljku u uvjetima koji joj već izazivaju stres može izazvati neželjene posljedice, da li može izazvat bananice iako je to rađeno samo u početku vegetacije, to ne znam, genetika je zahebana stvar.
Pošto si sad već krenuo u režim cvjetanja suzdrži se od dodatnog rezuckanja već koristi pincetu.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Mnogi su se i tada čudili čovjeku šta to radi kad bi svako malo postavio slike sa hrpetinom odrezanih listova, da bi nakon tjedan dana biljka bila duplo bujnija i veća nego da ju nije uopće dirao. Ispao je jedan od najboljih dnevnika na forumu.
Meni se to desavalo, ne diram ih 15,20dana i slab napredak, onda ih posisam i posle 3dana budu duplo vece i bujnija. U svakom slučaju drago mi je da sam sa Vama podelio svoja iskustva i nadam se da ce neko nauciti na mojim greskama. Hvala Truare <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Slažem se sa kolegom @truare
Topiranjem fan lista na zdravim biljkama u idealnim uvjetima zapravo može donijeti puno vise koristi nego štete.
Zdrava biljka će se vrlo brzo oporavit od nedostatka lista, pogotovo ako ste njegovim uklanjanjem otvorili svjetlost drugim granama.
Naravno ukoliko to činite često i/ili bez nekog posebnog razloga u određenim situacijama može doći do stresa.
Najveći problem je kad ekipa reže svaki list koji zapravo ukazuje da imaju određeni problem s biljkom i umjesto da pokušaju pronaći rješenje problema
dodatno stresiraju biljku.
Mislim da topiranje fan listova nije rješenje ali svakako opcija a svatko na kraju krajeva zna šta je najbolje za njegove biljke.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
IMG_20210224_120938.jpg IMG_20210224_120809.jpg
U 1l odstojale vode, 3ml Plantela cvet, 1ml cal&mag, 9ml Slavola, 1ml limunske kiseline (10gr limontusa na 100ml vode) = Ph 6,5.
Edit: Probao one muzjake, visili su naopako sa sve korenom u zamracenoj, proverenoj prostoriji i mogu Vam reci da rade odlican posao, naravno nije bas najbolji ukus, ali nikako nisu za bacanje...
 
Poslednja izmena:

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
@Wizdom mudro zbori @Sjaj očiju ;) inace dok sam topirao listove pre nego sto sam ih prebacio na cvetanje stavljao sam ih u w.pajp i nakon 5dobrih cima, osecala se razlika, a sada nakon susenja celih biljki kada im otkinem vrhove i smotam joint mnogo se bolje oseti razlika tj rad... Inace, pusim aktivno skoro 27 godina i odlicno znam sta je dobro, sta je lose i sta je sranje, kazem samo da ovo nije za bacanje i da u slucaju ako nema niceg, ovo itekako moze da prodje ❤️
Edit: Planiram da izbacim led tubu i umesto nje ubacim jos jedan red sijalica tj 6kom...Pa bih Vas zamolio za savet kada to da uradim, prilikom paljenja ili gasenja??? Moracu da ugasim svetlo na 5do10min. da bih uspeo da instaliram i zamenim osvetljenje...
Inače, lux mi je od 28000 do 32000 na 40cm ispod sijalica, uz edit sa dodatnih 6led od 11w mislim da bi bio skoro 50000 i sta mislite da li ima potrebe za tim ili da ne diram nista???
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mjenjaj ih ako su završile sa izduživanjem u bilo koje doba za vrijeme svjetla, poželjno da ipak nekog dnevnog svjetla ima da i ti vidiš šta radiš :)
 
  • Love
Reactions: Ledledeni