Sasavi eksperiment led

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Može bit više toga, al najprije provjeri da nisu gljivice koje uzrokuju hrđu na listovima. Dobro protrljaj prstima po listu i ako primjetiš da se skida onda imaš problem sa gljivičnom infekcijom, nadam se da nije. Makar vidim i bijele točkice poput tripsa koji mogu biti uzrok prijenosa infekcije.
U protivnom može bit početak cal/mg nedostatka ili jednostavno pregnojavanje. Jesi nadodavao čega zadnjih dana?
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
@truare Sta bih ja bez tebe :thumb: Ne skida se. Ovo joj je drugi put da je dobila full dozu plantele... Inace dajem joj full dozu Plantele i Slavola, jedino cal&mag pola doze.
Edit: primećujem da joj je i zemlja promenila boju od plantelle
 

Prilozi

  • IMG_20210329_093419.jpg
    IMG_20210329_093419.jpg
    408,1 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: shaolin monk

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Vidim lagani bijeli pokrov. Može bit od plijesni ako je gornji dio bio mokar duže vrijeme. Ja to riješim sipanjem cimeta po cijeloj površini i par sljedećih zalijevanja od ispod sa tanjurića. Ako se zemlja sporo suši svakako razmisli o laganijoj prehrani uz nekoliko zalijevanja samo vodom. A i listovi su ti postali dosta tamni. Što se tiče Cal/mg ne mora biti nedostatak, već samo loš pH, pogotovo ako je taj bijeli pokrov recimo od stvaranja kamenca. Ako je tako tvrda voda, ne bi bilo zgorega napravit flush, al ne s tom vodom :) Uglavnom.. eto ti neke smjernice pa ćeš ti najbolje vidjet šta bi od toga moglo biti. A možda još netko doda kakav pametniji savjet.
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Hvala @truare. Ne ostaje dugo vlazna zemlja, pre dva dana je zalivena hranom tj 3l, a evo vec danas lagan pot i spreman za zalivanje. Vodu spremim 2,3dana ranije da odstoji u otvorenoj posudi, kada punim posudu sipam jak mlaz sa visine. Ph korigujem na oko 6,5.
Sledeće zalivanje ide voda, da joj dam pola doze hesi boost/a?
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ako korigiraš pH onda ne bi trebala biti tvrda. Nemoj sad boostat ništa. Samo voda. Nedostatak kalcija na ponekim listovima ti može jednostavno doći i zbog suhog supstrata.. gledaj da ne ostaje predugo suh.. kalciju je voda jako bitna da bi mogao "putovat" kroz biljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ledledeni

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Nedostatak kalcija na ponekim listovima ti može jednostavno doći i zbog suhog supstrata.. gledaj da ne ostaje predugo suh.. kalciju je voda jako bitna da bi mogao "putovat" kroz biljku.
Bravo, upravo se to i desilo. Pred poslednje zalivanje sam je pustio da se bas osusi, 4dana od predhodnog zalivanja (nisam bio u mogućnosti da zalijem na vreme).
Prvi put sa full dozam plantele je super odreagovala, zatim se presusila i dobila po drugi put full dozu. Dva dana nakon toga se ovo pojavilo. Inace sam joj davao 3ml plantele, 10ml Slavola i 1ml cal&mag, sad sve isto osim sto sam pojacao plantelu na 7,5ml. Mada posle ovog razmisljam da smanjim 5ml.
Medjutim imao sam i drugi propust posto mi je hidrometar i termometar stajao na podu, ubacio sam jos jedan koji stoji tacno iznad biljke. Ovaj donji pokazuje Vlaznost od 20 do 30%, a ovaj gornji duplo vise. Kapiram za razliku u temperaturi od 10c, posto je ovaj dole u hladu, ali za vlagu mi nije bas jasno zasto je tolika razlika. Kupio sam apsorber vlage, pa ce sada nadam se biti ok.
@truare hvala ti puno na svim savetima, mnogo bih voleo da ti se nekako oduzim. Ti si ozbiljan car <3 :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Da nije tebe i tvojih saveta, ko zna sta bi bilo
Thank You So Much GIF by SpongeBob SquarePants
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Robin Williams Kiss GIF
@Imbra Presvetli Racun za struju + 5€ mesecno...Jbg. prvi macici se u vodu bacaju... U narednom periodu radimo na masi...
Edit: inace za 5€ smotam jednu buksnu, eventualno 2...tako da i da pravim salatu od pistila, nece mi biti nikakav problem, samo da ovu turu zavrsim do kraja
 
Poslednja izmena: