sastav tla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.07.2011
1
0
0
39
evo mene zanima kakav sastav tla mi je najbolji za uzgoj. Dakle kod mene prevladava zemlja ilovača, a posto ona i nije previse plodna mislio sam ju pomijasati sa sumskom zemljom te sa tresetom. Sad me zanima kakav bi mi bio najbolji sastav tla te u kojim omjerima da to pomijesam... takoder imam na rapospolaganju NPK 15-15-15 te konjsko gnojivo u briketima ili granulama kak se to vec kaze. Kasnije planiram dodavati prihranu za vegetaciju i cvjetanje u prahu, otprilike svaka dva tjedna. I jos jedno pitanje za kraj a to je koliko je biljci potrebno na dan vode (otprilike u litrama) ? hvala unaprijed i molio bi admina da mi ne obrise ili preusmijeri temu zato sto ne trebam ono sto opcenito o tome pise, vec su mi potrebni konkretni odgovori...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
znatizeljan je napisao(la):
Dakle ove godine odlucio sam se prvi puta na uzgajanje vutre. Sjemenke stizu sutra ili prekosutra pa sad imam neka pitanja. Dakle to ce biti vanjski uzgoj s tim da imam namjeru prvih 3 ili 4 tjedna uzgajati biljke u unutarnjem uzgoju. Kupiti cu dvije ili tri stedne zarulje 6k lumena i staviti ih u mod 18/6h. Nakon sto biljke izarstu dakle tamo za nekih mjesec dana presaditi cu ih van. E pa sad tu dolazim do nekih dilema. Mislio sam tamo gdje cu posaditi vani biljke, pomijesati zemlju sa tresetom 50/50 %. Isto tako imam konjoskog gnojiva u briketima te npk 15-15-15, pa me sad zanima koliko cega da stavim jer ne smijem previse staviti da mi biljke ne uvenu. Naravno sve cu to jako dobro zalijevati. Isto tako imam prihranu za vegetaciju u granulama ili cemu li vec to cu dozirati svaka 2 tjedna (da li je to previse ili premalo?). I to je to sad me samo zanima vase misljenje o svemu tome i ako jos imate neku ideju ili savjet napisite....

Ovo je bilo postavljeno kao nova tema i prošao si bez sankcija, spojeno je sa već postojećom i dobio si odgovore. Kako bih te spriječio u otvaranju bespotrebnih novih tema, dat ću ti pred ban na 30 dana. U tih 30 dana se naući koristiti pretragu i usput naravno pročitaj pravilnik foruma, kako bi izbjegao daljnje neugodnosti. Otvaranje novih tema se ne tolerira ukoliko već postoji adekvatna tema za raspravu, tako da ti želim ugodan daljnji boravak na ovom informativnom forumu prepunom informacija i odgovora na sva tvoja postavljena pitanja.
Ukoliko nisi zadovoljan dostupnim informacijama i ne želiš poštovati pravila, Google će te već preusmjeriti negdje gdje će možda tolerirati stav "dajte mi sve na tacni, zabole me što je već pisano milion puta o tome".
Hvala na pažnji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.