Sativa VS Indica, shta i zashto...?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

S vs I

  • Sativa

    Votes: 18 54,5%
  • Indika

    Votes: 15 45,5%

  • Total voters
    33
  • Anketa zatvorena .

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Mladen88 Najbolje ti je ako mozes da izdvojis nesto novca i prostora da se bacis na uzgoj. Sto se tice ulja dobro si nasao da se uglavnom koriste indike, ali tu ima previse faktora, stavio ti je Power link pa ako mozes prelistaj malo. Srecno :)
 
17.06.2015
142
137
43
Nekad tamo 91 sam postao član duvačkog orkestra :p i u to vrijeme nisam imao pojma da postoje tamo neke indice i sative imali smo samo "vrste"smijalica/dizalica i spavalica. U Splitu u to vrime kad pitaš dil. koja je vrsta on kaže "Afrika". Sad znam da je to bila neka opaka sativa. Krenemo na Baće pa prugom se usput zapali i "Afrika" te vozi po dana. Kad sam bio tih godina više mi je odgovarao taj rad. Međutim sad volim opušteno znači indica. Kao što kaže Stipe mene kush prvi sat radi kao sativa i postupno prelazu u indicu. Najgore je ako neko voli ili treba indicu za san pa ne zna šta je dobio pa zapali naveče u 23 za lakši san a ono zajeb, dobio neku sativu pa nema šanse da zaspeš do sutra.Par puta sam se tako zaeba uh nema goreg od toga noć svi spavaju a ti ka na koki se vrtiš po kući.Zato ja san za sativu dok si mlad a za ove preko 35 indica.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ma ima ih al malo, tu i tamo vidim da poneki seed bank ima po jednu 100% indicu il sativu (a kontradiktorno i to su cesto hibridi), rijetko i nekakav landrace. Kako god, ciste vrste su extremi, imaju najvise odlika od "izvorne" biljke, al rad im je strogo definiran, a ljudi opcenito vole mijesati i raznolikost.
S druge strane ciste sorte, bas kao i landrace su odlicni pocetni materijal za krizanje. Cesce se radi hibrid od bar jednog "cistog" roditelja nego od dva hibrida.
Sasav primjer malo al nitko ne voli nit cokoladu sa 100% kakaa... nit 90% sto se toga tice. Al zato ih imamo cijeli spektar za svacije nepce :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and kizo123

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ona od 100% kaka je ekstra samo se ne moze svaki dan :D

naso sam nekakvu Thai sativu izumrla sada ali cvjetala je 4 mjeseca najtanji listovi koje sam vidio ikada.

durban poison je sativa al ciji god grow vidim predebeli listovi za cistu sativu mozda grijesim....
 
28.03.2013
14
16
3
Nikad u životu nisam vidio indiku, a odgajio sam masu djevojki, godinama u svojoj bašti. Kad bih probao od nekog drugog, baš bi mi na pamet padalo da pitam jel sativa il´indika, bitno bilo kako radi.. Tako je bilo nekad, a danas su sve hibridi, dugo tražim po bankama i nisam naletio ni na jednu koja je 100% jedna ili druga. Evo npr za jednu sam se odlučio na terasu, piše da je sativa hibrid, a da raste do 150.. Vidjecu kad je budem probao, možda je budem zvao Indika :)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
mislio sam da sam ljubitelj sativa..ocigledno samo zato sto sam se manje susretao sa njima..ali evo ova poslednja dva growa..apsolutno mi nista ne fali na cheeseu,fallen angelu ili bubble gumu..

sta znam,mislim da mi vise prija ili jedno ili drugo..samo da nije neki jak hibrid fazon special queen..razbaca te na sve strane :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and UGoriDuh

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
mislio sam da sam ljubitelj sativa
mislim da je to zato, jer smo smejalicu, znaci onu sto dize raspolozenje, oznacili kao sativu (kasnije kad smo se obrazovali) a ustvari je bilo
mene kush prvi sat radi kao sativa i postupno prelazu u indicu
e sad, izgleda da smo svi mi ustvari ranijih decenija nabavljali indiku.

meni bas fali taj rad, vec godinu dana lupam glavu koji mi je i kakva je ovo trava i to jos sativa dominant a sve nesto...
znaci brale sledece godine kush ili nesto slicno, a jace hibride zaobilazim, mislim sa vise od 30% sative!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
31.08.2017
32
13
8
54
Ma da list je tamno zelen al nisam ja siguran sto je jos nekuzim se bas u to. Visoke su u imaju dosta lista. Stavim poslje jos koju sliku.

Radio bi ulje od tog pa da znam tocno sta imam.
 
Poslednja izmena od urednika:
15.12.2009
7
18
3
Nešto ko kombinacija haš-hedovi. Kad se jedno stalno puši - zaželim drugo. Iako je sativčuga sama po sebi najbolja za wakey bakey i aktivnosti tipa učenje itd., a indica za prije spavanja.