Sativa VS Indica, shta i zashto...?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

S vs I

  • Sativa

    Votes: 18 54,5%
  • Indika

    Votes: 15 45,5%

  • Total voters
    33
  • Anketa zatvorena .
19.04.2016
95
67
18
Pozdrav drugari! Hteo bih malo da porazgovaramo o tome shta ko preferira vishe indiku ili sativu kako u rekreativne tako i u medicinske svhe! Kao shto i naslov kaze shta volite da konzumirate/pushite i zashto...?

Cisto za one koi nisu mnogo upuceni u razliku napomenucu par stvari po koima bi mogli lako da razlikujete! AKO NESHTO PROPUSTIM NEKA ME PAMETNIJI DOPUNE!


image.jpg
E pa da pocnemo: Sativa i Indica se razlikuju po mnogobrojnim stavirama kao shto su rast stabla, oblik lista, kolicini THCa i CBDa pa cak i sam rad/high!

SATIVA: se prepoznaje po tankim i dugim listovima kao i po tankom i visokom stablu koje za razliku od Indike nema toliko puno lishca! ima veci procenat THC/a i obicno radi na povecano stanje euforije, raspolozenje, kreativnost... jednostavno vishe dize nego shto spushta...! Obicno se koristi u outdoor growu zbog kasnog cvetanja

INDICA: se prepoznaje po kracim i debljim listovima kao i po kracem stablu koje je vishe zbunaste prirode za razliku od Sative Ima veci procenat CBD/a i kao takva vishe se primenjuje u medicinske svrhe! radi vishe na opushtenost, relaksaciju, smirenost celog tela...! vishe se koristi za indoor grow radi ranijeg cvetanja

Ima tu josh nogooooo stvari koje nisam pomenuo ali nebih puno da zbunjujem nove clanove koima ovo nije bash poznato ali slobodno mogu da pitaju shta god ih interesuje i ja cu im vishe nego rado odgovoriti....

naravno nisam pomenuo ruderalis hibride jer ne zelim!

ja trenutno dimim nerado neku indiku koja tako lupa da mi lobanja zvoni kao crkveno zvono i zabada me u krevet kao u komu ali cini mi se da polako ulazim u fazon i da gradim neki imunitet jer pocinjem lagano da funkcionishen i kad sam jako navaren...
ali vishe preferiram sativu i sa sativom se rado druzim! ;D

Kao shto glasi tema: dakle shta pushite vishe indica ili sativa i zashto!
 
Poslednja izmena od urednika:
19.04.2016
95
67
18
@Tarzan pa zar nije poznato da sativu treba i malo cekati za razliku od indice ili...?
ako znash neshto slobodno dopuni ako te ne mrzi!?

@Frankenstein o tome e i radi u ovoj temi da svi koi imamo iskustva u pushenji ili... neke odredjene marije damo svoj sud i mishljenje shta je bolje i zashto naravno! svako mishljenje se uvazava i ne raspravlja o tome jer nismo svi isti i nevolimo svi isto... o ukusima se ne raspravlja!!!!

@StepaTHC jel ima da ti neshto nije jasno ili samo bezveze citat???
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
Stepa je dobro rekao, zapravo ovdje nista nije jasno, sve je nejasno. Pises a nisi siguran u to sto pises, tako se ne radi.

Spomenuti cu samo ono gore za sative, za outdoor ih izbjegavamo jer kod nas jako tesko dozrijevaju. Poz
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ima tu josh nogooooo stvari koje nisam pomenuo ali nebih puno da zbunjujem nove clanove koima ovo nije bash poznato ali slobodno mogu da pitaju shta god ih interesuje i ja cu im vishe nego rado odgovoriti....

Ja sam nov član i ovo sam pročitao/vidjeo mnogo puta, najosnovnije informacije(osim ono vani sativa unutra indika, ne bih se složio).
Ono bitno šta si po meni potpuno zaboravio su hibridi koji, ako se ne varam, danas čine većinu...
Ova podjela je ok čisto okvirno.

a ako bolje malo obratim paznju na celom forumu je takvo stanje i zbog toga padobranci otvaraju nove i bespotrebne teme jer gomila voli da pametuje a nishta konkretno da kaze!

Ne želim biti nepristojan, ali za sada ova tema je točno takva. Ako znaš više onda napiši.
 
Poslednja izmena:
19.04.2016
95
67
18
ako ce neko da pominje hibride neka pravi novu temu za njih, ja ih nisam pomenuo jer kao shto kazesh cine vecinu i ima ih MNOOOOOOOGOOOOO

@PowerSeed brate mili evo sad ce edit pa ce ti biti lakshe!!!

naravno nisam pomenuo ruderalis, hibride jer ne zelim!

ruderalis ne vredi ni pominjati niti growati i po meni ni objashnjavati shta su, konfuzije bez!

A DALI JE TO TOLIKO TESHKO DA SE DRIZIMO TEME ili lepo odma na jard!?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: CovjekCvit

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Upravo zato su i važni, ovo je kao da ja kažem govorim sve jezike osim kineskog, pitaš me nešto, štajaznam, na španjolskom a ja ti kažem to je za mene kineski...

Edit: yard, yard
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
19.04.2016
95
67
18
@xcx dobro to si u pravu ali nije poenta u tome!

@PowerSeed moja tema nije copy/paste i nepricam o tome shta je shta nego sam samo stavio par smernica za ne upucene
cela tema se odnosi na to ko shta voli i zashto!!! a to shto su svi gomila pametnih i ucenih ljudi sa koima ja ne mogu da komuniciram jbg moja greshka!
PREBACUJ NA JARD bash me briga!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a posto vec imamo temu indica vs sativa, sto ne preradis tvoj prvi post i okacis tamo gde mu je mesto, onda ovo mozemo skloniti. nekako mi deluje da bi to imalo smisla i bilo u skladu sa pravilnikom:
2. Ne ponavljajte teme ili iste postove u različitim temama
Pre nego što postavite pitanje, proverite da li je o tome već bilo reči na forumu! ... Upotrebite sistem pretrage po ključnim terminima da biste proverili da li je neka tema već obrađena na Vutra.Org forumima. ...
kazem, no hard feeling, samo radim ono sto mi posao na forumu, ne omalovazavam nikoga al tema postoji, jest sa par postova al idealno da se pokrene sa mrtve tacke ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Zeuse sine,a iskreno,šta tebe uopće briga šta ko voli pušit,bez uvrede...pa da si samo malo bolje pročačkao po forumu umjesto da si pisao ovu temu kojoj nema svrhe osim da dobiješ ban ako ovako nastaviš,vidio bi da se na više mjesta uspoređuju sative i indice i govori o ukusima pojedinaca što se tiče dima... Malo manje od četiri mjeseca si tu na forumu,a imaš stav kao da si ga utemeljio.. djeco,ne možete preko noći postati netko i nešto na ovom forumu,potrebne su godine uzgoja da bi mogli prosipati pamet na ovom lijepom mjestu...preporučujem tebi i svim ostalima koji otvaraju takve teme gdje žele pokazati kako nešto znaju,a u biti pokažu da trebaju još puno učiti,čitajte,čitajte,čitajte,uzgajajte dulji period vremena pa ćete jednog dana biti kompetentni otvarati teme i soliti pamet drugima.
 
19.04.2016
95
67
18
@PowerSeed kao shto kazesh no hard feelings daleko bilo, samo radi svoj poso i od mene imash poshtovanje!!!

@ganja_farmer kao prvo: nisam ti sin, nedaj boze! drugo: odakle tebi ideja da mi kazesh shta mene briga ko shta voli pushiti pored gomile tema: ko shta slusha, jede, igra koi film gleda itd inace tema se otvara da bi neshto lakshe nashao na forumu a ne da moram da procitam pola foruma da bih saznao recimo i opet RECIMO da indika ima vishe CBDa primera radi itd! i nisam tu malo manje od 4 meseca nego malo manje od 6 godina!!! a pamet ako cesh prosipati bash me briga nebitan si mi prosipaj je tvoja je! ja nepametujem nego rekreativno sam stavio temu i gomila je ubila u pojam!!!

@PowerSeed buraz slobodno jard ne ljutim se na tebe!
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
inace tema se otvara da bi neshto lakshe nashao na forumu a ne da moram da procitam pola foruma da bih saznao recimo i opet RECIMO da indika ima vishe CBDa primera radi itd! i nisam tu malo manje od 4 meseca nego malo manje od 6 godina!!! a pamet ako cesh prosipati bash me briga nebitan si mi prosipaj je tvoja je! ja nepametujem nego rekreativno sam stavio temu i gomila je ubila u pojam!!!

inače,tema se upravo zbog takvih stvari NE otvara jer je dovoljno raspravu nastaviti u temi koja je slična ovoj...baš zato što svatko otvara svakakve teme je i nepregledan forum,jer ima brdo tema s jednim ili dva posta,a mogle su biti kvalitetne...
ako si šest godina na forumu onda bi trebao znati kako on funkcionira...ajde ako ti nije problem,reci koji ti je nick bio dok nisi postao Zeus,samo da znam s kim komunciram.
ja pamet ne prosipam,u sedam godina koliko sam na forumu sam napisao malo više od 1000 postova,i to uglavnom u svojih nekoliko dnevnika koje sam prikazao u zadnjih četiri godine... nit se smatram nekim extra growerom,nit se smatram kompetentan pametovati na forumu,ali ovakvima kao ti ne mogu odoliti a da ne odgovorim,jer upravo radi ovakvih kao ti ovaj forum je daleko od onoga što je bio kad sam ja tu došao i radi takvih indijanera kao što si ti svakim danom sve manje želje imam pisati ovdje.

peace :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Delpiero and xcx

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
:fuck: ,
Vutra.Org je sajt u privatnom vlasništvu i pristup forumima je slobodan uz obaveznu registraciju radi pisanja poruka, osim ako nije drugačije naznačeno u pojedinim forumima. Korišćenje našeg foruma je PRIVILEGIJA, a ne PRAVO i može bilo kome biti uskraćeno u svakom trenutku ukoliko tim administratora proceni da je integritet sajta i foruma ugrožen ponašanjem korisnika.

9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greši. Protiv takvih postupaka, koji su čest uzrok besmislenih svađa po forumima, moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti obazrivi prilikom svog izražavanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li neko greši, bolje zatražite od te osobe da objasni svoje mišljenje ili rešenje problema. Zbog prazne priče je moguće da će ljudi sa foruma početi da Vas gledaju sa podozrenjem i da ignorišu Vaša pitanja, ukoliko ne budete delovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo šarlatane!

Molim, smirite tenzije ili idu žuti ili možda crveni kartoni:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
i od mene imash poshtovanje
hvala. kao sto cill kaze, ajmo malo spustiti loptu. moguce da zeus nije naleteo na onu temu, kako god sad znamo da je imamo i nije na odmet da je "apdejtujemo". @ZEUS+ licno mi je drago kad vidim da neko pokusava doprineti radu foruma kvalitetnim postom ili temom, malo se digle tenzije al kad se sve slegne slobodno malo modifikuj prvi post, vidis iz komentara sta su neke zamerke, pa objavi u onoj vec postojecoj, prica ce svakako da zazivi. moze i neki youtube snimak na racun sat vs ind, meni licno zao sto je tamo stalo da se puni informacijama o toj problematici :)
peace to all