Sator kao Grow Box?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da li ima otvore za vent?ako ne da li si voljan napraviti ih?
malo maylara okolo obljepit i trebas provjerit da li bi ti mogao podnjeti tezinu lampe al nevidim zasto nebi mogao u njeme.jedini problem je sto propusta svjetlo al folija bi to trebala resiti mozda.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Rupe za upuh i ispuh. Mylar da napravi refleksicu i da zastiti najlon od temperature.
Drugi problem je velicina, bilo bi mozda dobro pregradit tj smanjit prostor. Racunaj da na 1x1m ide 400w hps.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
povrsina je velika a visina katastrofalna. kakav je to sator kad nema ni metar i po visinu, a i to bi bilo nisko. sta ce tema u unutrasnjem uzgajanju kad imamo temu za projektovanje prostora, prebacujem tamo al ne obecava ideja
 
13.03.2015
8
2
3
112
Policija nas mnogo <3
Sto se tice otvora on ima na spicu gore otvor za vazduh kroz njega moze da ide lagano ventilacija. Iznad satora bi bilo postolje za lampe ali bi morao probusiti kroz sator par rupica da prodju lancici koji budu drzali i lampu i ventilaciju... A visina je tolika sta da radim, ako budem uspeo nesto da uradim postavicu slike... Ali nije mi toliko u planu samo me interesuje da li je iko probao to. Imam plan da sa growom krenem posle avgusta punom parom... Ovako bih to odprilik izgledalo :D i oprosti admine brate...
 

Prilozi

  • 1234.JPG
    1234.JPG
    20,1 KB · Pregleda: 42

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Taj sator ces morat rezat i kasnije ga mozes baciti tako da ti bolje dode da sam sklepas box od folije za odbijanje svijetlosti. Daska sim, daska tam i to je to.

Jer pazi sta je problem. Visina kazes 125cm. Na samu lampu ti otpadne 25-30cm, trebas odmaknut lampu od biljaka 40cm ak imas HPS 400, ak je HPS 600 onda 50cm. Tegle su ti visine 25cm. I kolko ti ostane za biljku? 125-30-40-25= 30cm visina biljaka. Hello.

A treba tu ugurat i ventilatore i svasta nesto.


Plus ako mislis u tome gajit, moras radit teski LST kako bi dobio green canopy na tih 30cm.


Moja topla preporuka je da prestanes razmisljat o satoru. Uzmi par letvi, stafli, napravi okvir, oko njega foliju i neki vent za ispuh zraka plus vent unutra za cirkulaciju zraka i Bog te veseli.

Sad cu bit malo grub al to ce te trgnut. Bogati jesi ti musko ili zensko. Uzmi alat u ruke, malo mozga ukljuci i napravi box koji ces imat za 2,3,4...growa. Aj molim te stabiliziraj se.
Cisto dobronamjerno ti kazem.


Evo ti jos savjeta.
Ako imas prostor privatni uopce ti ne treba sator bilo kakve vrste. Ako te brine smrad, sator smrdi isto ko kuga, tu nema venta i filtera koji pomaze, ionako ga moras otvarat, smrdi cijela kuca. Uzmi par automatica i sibaj samo s lampama u otvorenom prostoru. Satori su debelo precjenjeni, samo stvaraju problem s vlagom. Pogledajte industrijske growove, znaci profesionalne. Open space, lampa na svakih metar razmka i peri deri. Just info.
 
Poslednja izmena: