Save your ass manual !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2014
5
0
0
Avantura je napisao(la):
Imaju pravo dirati. Samo pojedeš karticu i sve 5.

A da nije baš tako. Ko 1. na novijim mobitelima (kojeg ja imam) je većina toga spremljeno na uređaju ili u cloudu, te se moze upalit bez kartice, e sad ja imam sifru na mobitelu i ja njima nemoram reć šifru odnosno mogu se pravit glup i reć da sam zaboravio. Ali ako ga otkljucaju imaju pristup fejsu, whatsapu, porukama itd. Mislim vecinu razgovora oko toga obavljam preko telefonski, al opet ono ima nečeg i na mobitelu. Mislim da je u tom slucaju najbolja solucija bacit mobitel negdje, pa je*iga drugi dan poslat na servis, nego da budem u strahu da nesto nađu, još gore od same trave..
 
23.04.2014
5
0
0
A neznam da, ono ukoliko mi se ukaze prilika ili ih vidim prije a nemogu pobjec. A sta ako im ne zelim rec lozinku za uc u mobitel? Nikom nista ili? Isto tako čuo sam od par prijatelja, e sad neznam dal je to istina il ne, da ako te odvedu u stanicu prispoje ti mobitel na neki uređaj te se njima izlista sve sta si ikad radio na mobitelu, makar obrisao, meni to malo prefuturisticki zvuci, ne vjerujem bas da nasi imaju takvu opremu, ubiti nikad nisam čuo za takav uređaj.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
papojed je napisao(la):
A da nije baš tako. Ko 1. na novijim mobitelima (kojeg ja imam) je većina toga spremljeno na uređaju ili u cloudu
Večina čega, koji đava držati u mobitelu? U cloudu sigurno nisu pozivi i poruke to je kod operatera.
Zašto uopče komplicirati s mobitelima, zar to ne služi samo za "bok bok kak si kaj"?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
odredjen deo stvari se moze dici iz "mrtvih" i ako odes u servis za mobilne, to nije nikakav problem niti nesto futuristicko, listing razgovora/poruka na zahtev mogu dobiti od tvog provajdera... nego sto si se toliko ufrkiso, zasto bi pao, jel planiras prodavati il sta... koje su to situacije u kojima ocekujse da ces pasti, jel planiras outdoor
 
  • Sviđa mi se
Reactions: papojed
23.04.2014
5
0
0
Ma pitam ovako jer sam dosta toga nacuo pa nikad bit dovoljno oprezan, najcesce pusim u zatvorenom prostoru pa me nije tolko ni briga ali oni za svaki slucaj. Ma ne mislim prodavat, nego me cisto zanima sad taj novi zakon, kako to ide sa njim? Ako me ulove sa jednom đojom valjda mi nece nis nego napisat kaznu jel?

@Avantura - pa ako izvadim karticu meni oni jos uvijek mogu vidit sve poruke u mobitelu, ne spremaju se takve stvari na karticu. Ma zato najbolja metoda pravit se glup i ne im govorit sifru za uc pa nek se misle.
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Zalosno je to sto ono traze bas manje ribice,jer vecima nemogu nista. Si vidio ovo u albaniji? Albanci izvoze za pola europe,a nitko im nece nista
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Hteo sam da vas pitam ukoliko naprimer NE DAJ BOZE naidje pandur dok ja imam kod sebe paket ili dzidzu, ako ja to diskretno bacim na zemlju da oni ne vide al oni posle nadju, da li mogu da me privedu zbog sumnje da je moje i imaju li pravo da rade THC test? I cega sve da se pazim u ovakvim slicnim situacijama?
 
09.10.2013
28
49
18
U koliko se telefonom ili racunarom salju poruke osjetljivog sadrzaja jedan od nacina zastite je sledeci :

Sifra od maila sto duza sa svim interpunkcijskim znakovima
Uradite enkripciju teksta i koristite sifrirane rijeci i oslovljavajte se uvjek u trecem licu , zatim zaklucajte sifriranu poruku u WinRar-u. Stavite maksimalono dugacku sifru koristeci velika slova ,brojeve,interpunkcijske znakove....

Da neko nadje sifru sa svim znakovima(mala, velika slova, ove zagrade, navodnici...) i da je duga otprilike do 10 znakova, treba mu oko 11 dana sa ekstra jakom masinom , a za sifre preko 20 znakova hmmm neznam ni sam tacno ali podugo i opet ce imati problem nakon otkljucavanja sa razumljivoscu teksta. Takodje stalno mjenjajte sifru kad god saljete neku datoteku. Poruke i slike nakon pregleda obavezno obrisati . Jedino sto je problem jeste sigurna dostava kljuca za otkljucavanje. Ovo je samo teorija nisam je prakticno primjenjivao pa ako je neko zainteresovan nek je razradi :D
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
cuo sam nedavno da imaju program koji nasumicno snima sve javne pozive i radi arhivu koja se sama cisti svakih 2 god, sve u zadnje 2 god je negdje snimljeno i njima dostupno, meni to zvuci jos uvijek futuristicki al par ljudi mi je reklo da su se susreli s time, jeste culi sta takvo?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Operateri to moraju valjda čuvati, zakonski u svrhu borbe protiv terorizma:) I nije to od nedavno nego jako dugo, vjerujem od kada je mobitela.
Mislim da ide ovako: sve se sluša, snima, filtrira i prati ono šta je zanimljivo šta se mobitela i telefona tiče. Sve internet komunikacije tipa skype, facebook je enciklopedija profila i događanja, tko je gdje bio i tko če gdje biti, tamo imaju punu pristupačnost u pregled poruka i chata. Zatim fejk nickovi po pučanstvima interneta i trolanje u svrhu...svrhe. Sve to ilegalno ili legalno. No ništa samo zbog toga osim "sužavanja fokusa", također filtriranja.
Ako ste sitni konzument i nitko nezna porok, ne družite se s ljudima koji imaju dosje, ne glupirate napolju nema opasnosti.
Ako se ne drži boldanog jbga, igra mačke i miša se nameće. Ako se drži nemaju osnove za ništa dalje. Trebaju živi dokaz a ne virtualni.
Ako travu ne troši nitko osim vas, jebe vam se za ikakav softver, iskoristite to za zajebanciju.
Kad če ljudi shvatiti kakvo je ***** mobitel. Kad ga imate sobom, kao da ste čipirani. Po signalu se zna gdje se krečete, u metar. Kad je baterija napolju e onda nemate "čip".
Zašto uopče spominjati nešto šta krši zakon na mob/tel? Bezveze...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
28.08.2014
3
1
0
Mnogo ste paranoicni. Ja razumem ljude koji gaje ali ako se sa nekim dogovarate telefonom da se navarite oni ce vas prisluskivati i navatati?
Niste mi jasni.. pa gde tu ima finansijskog smisla?
Drugo dal` je moguce da imaju pravo da ti cackaju po telefonu tek tako kad te startuju? To mi ne pase bas nesto. Uglavnom sifra na telefon i osmeh na lice.
Trece da li zaista mislite da u doba danasnje tehnologije mora da vam odjekuje telefon kada vas prisluskuju? Taj mit mora da umre, razmisljajte malo glavom.
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Upravo tako,ajde da smo u Americi pa da i pomislim oko te farse o prisluskivanju kod njih ali ovde kod nas toga NEMA.Jedino ako si sumljiv,imas dosije itd...onda traze sudski nalog za prisluskivanje i onda si gotov.Sto se tice tog startovanja u ovim krajevima panduri rade svasta sto se ne sme tako da to vadjenje telefona iz dzepa i cackanje po istom bi bila sitnica za nnjih
 
28.08.2014
3
1
0
Pa naravno da mogu. Ali ne sede njih 200 000 u kancelariji i cekaju da ti zavrsis paket. Barem ljude sa ovog foruma to ne bi trebalo da dotice jer koliko sam pohvatao ovde se ne gleda pozitivno na komercijalni uzgoj. A cak i tada cisto sumnjam... Samo razmislite koliko ima ljudi u Srbiji koji bi bili zanimljiviji za slusanje od vas?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ali ne sede njih 200 000 u kancelariji i cekaju da ti zavrsis paket
Postoje računala. Danas ne treba helihopter da bi nadgledao. Da li si čitao da je pao mini helihopter od NovaTV? Nisu jedini. Počelo je vrijeme beščujnih letjelica na baterije...
Šta je korist i da postoje zanimljiviji ljudi kad se u njih ne dira?
U šta točno želiš uvjeriti ljude tu? Da pustu brige na veselje?
Neprijateljski je savjetovati ljude da se previše opuste.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman