Savet! Hapsenje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.08.2013
7
1
3
Pozdrav svima i izvinite ako sam promasio forum. Ne kacim cesto postove tako da prebacite ovo na odovarajuce mesto ako vec nije , hvala :)



Ne znam odakle da krenem,zapravo vec sam i zavrsio... Uhapsen sam zbog uzgoja marihuane.

Krenuo sam sa drugom na jezero kad nas je interventna presrela, pretresla i pohapsila. Nije kod nas nasla nista i nismo se opirali hapsenju. Nisam imao pojma o cemu se radi i ako su insistirali da priznamo da imamo nesto i udarali mog druga. Nije mi nista bilo jasno i bio sam siguran da je greska sve dok inspektor nije pomenuo da ce me vuci sve do mesta gde sam zasadio biljke. Tad mi je bilo jasno da su nekako saznali da imam 4 biljke marihuane.

Zapravo prvi mi je put da sadim i imao sam 2 muzjaka i 2 zenke. 1 muzjak i 1 zenka su bili oko 1m i nisu bas najbolje dali iakkav prinos(Listove,semenke,cvetove) dos sue druge 2 bile po 2,5m i u najboljem stanju.

U stanici su nastavili da se deru mom drugu i da ga udaraju i bio sam prinudjen da zaustavim to i rekao sam da cu sve da im kazem samo da prestanu s tucom. Sto i jesam uradio. Odveo sam ih na mesto gde je vec cekao 1 od inspektora, pocupali to i vratili se. U izjavi sam naveo da sam sve sam uradio (sam uzgajao od samog pocetka) pa su odmah oslobodili mog druga.

U kasnijem razgovoru sa inspektorima sam saznao da oni zapravo i nisu znali mnogo i da su vecinu inft izvukli od mene medjutim bilo je kasno.

1. Ne priznajte nista, ako ste sigurni da nemaju prave dokaze kao sto su slika ili snimak ne priznajte nista ili se branite cutanjem, ne mogu vam nista sem da vas malo premlate i nakon 4 sata policija mora da vas pusti.

2. Ako vas vec uhvate na delu i imaju dokaze protiv vas, ne mesajte nikog drugog u to, jer moze da se ispostavi da je organizovani kriminal sto je mnogo gore


Sud me goni za krivicno delo neovlascena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga iz clana 246 st.2 i odredio pritvor u trajanju od 30 dana radi dalje istrage.

3. Cim vam dodele advokata po sluzbenoj duznosti menjajte ga, to je njihov covek koji ce samo uzeti novac i nece uraditi nista.


Posle 20 dana moji roditelji su promenili advokata i odmah sam pusten iz protvora ali i dalje pod istragom.
Sada cekam rezultate analiza koji su uzeti sa biljaka.
Mojim biljkama je bilo potrebno jos 1 mesec mozda i duze da dostignu 100%
cvet je bio mali. I kada su izmerili punu kolicinu iznelo je 2 kg


Nikada do sada nisam osudjivan niti hapsen, a u izjavi sam naveo da sam hteo da koristim listove marihuane zbog lecenja od astme, jer sam trazeci po netu nasao recept.

Analize cekam vec 1 mesec i 10 dana i danas mi je drug rekao da to moze da potraje i do 2 godine, ali ipak ne znam sta da mislim.
Najveci problem je sa porodicom i familijom jer sam u njihovim ocima bio jako fin momak XD zaista nekako i zatvorska kazna ne pada toliko tesko koliko problem s njima, bar meni.


4. U zavrsnom mesecu rasta marihuane sam se rasitao oko djubriva za cvet jer mi je bio prvi uzgoj i niotkida mi se javio lik iz susednog grada s porukom da mu zavrsim nesto i bio je jako uporan, hocu da kazem da mi je vec tu proslo kroz glavu da me prate i sad sam vec siguran ali siguran da je an ovom sajtu sveki 3 lik inspektor s laznim nikom. I to ne samo ovde vec i na mnogim drugim socialnim mrezama,Tako da ljudi pazite sta radite

5. Ako se vec odlucite da sadite, dilujete, uvek to radite sami i nikako nista ne pominjite nikome, jer ce pre ili kasnije neko da kaze nekom i taj neko nekom svakako vest ce lako doci do policije to je sigurno.



mozda je sve ovo pogresno sto pricam, mozda nije. ovo je samo jedna pricica iz mog ugla gledanja. Nikad do sad pa cak ni u uzgoju nisam pomisaljo na policiju i jedini rizik mi je bila pljacka tj da ih neko ne iscupa...

Pozdrav jos jednom i pisite vase utiske miljenja i dozivljaje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Druže, kad čujem da neko uzgaja muške i ženske biljke zajedno i priča o prinosu istih, mogu jedino da zaključim da čovek nema blage veze sa uzgojem, na šta se prostom logikom nadovezuje činjenica da taj isti čovek u skladu sa svojim "neznanjem" povlači i druge glupe poteze koji kasnije dovode do ovakvih stvari. A onda se svi prikače na forum sa: jaooo i kuku! I za odlazak u klonju čovek treba da se edukuje, a kamoli za uzgajanje. ja barem ne doživljavam ovaj forum kao mesto gde se razmišlja o hapšenjima, zakonu, policiji i sličnim edukativnim sranjima o tome kako se "sjebati pa vaditi" posle murije. Kapiram ovo mesto kao jednu inspirativnu oazu ljubavi prema jednoj prelepoj i korisnoj biljci, koja nas u isto vreme i edukuje, socializuje i leči. ;) ps. ništa loše
 
09.11.2014
134
80
43
:upiii::fuck:
Iznerviralo me je sve ovo, nisi prvi koji pada kao musica zbog sopstvene gluposti i napisao sam roman o tome sta mislim, ali onda shvatih da nema smisla. :crazyd:
Sta da ti kazem, srecno dalje, ali s' obzirom da si sve priznao, ne bih se bas nadao srecnom zavrsetku.
Uzgajanje zaista nije za svakoga.


Cutanje je zlato.

P.S. Kad sam prvi put video tvoj avatar imao sam osecaj da nisi bas najbistriji. :D
 
13.08.2013
7
1
3
hahah Kaposla da sto se tice avatara pa da .... XD

Barbarossa kad vec ne dozivljavas ovaj forum ovako ne znam sto si se nakacio na post... i naravno da i mizjaci i zenke imaju prinos pojasni sta si misio...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
nije nam jasno zašto si zadržao muške biljke :D
i niotkida mi se javio lik iz susednog grada s porukom da mu zavrsim nesto i bio je jako uporan, hocu da kazem da mi je vec tu proslo kroz glavu da me prate i sad sam vec siguran ali siguran da je an ovom sajtu sveki 3 lik inspektor s laznim nikom. I to ne samo ovde vec i na mnogim drugim socialnim mrezama,Tako da ljudi pazite sta radite

5. Ako se vec odlucite da sadite, dilujete, uvek to radite sami i nikako nista ne pominjite nikome, jer ce pre ili kasnije neko da kaze nekom i taj neko nekom svakako vest ce lako doci do policije to je sigurno.

žao mi je što si pao
ovo su jako teške optužbe, o čemu ti pričaš???
pod broj 5 :) kakvo dilanje, jednim djelom se sadi za svoje potrebe baš zato da se izbjegne takav milje, a ne da se diluje
tu si član od 2013. a nisi pročitao Pravilnik
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a to sto kaze i @jesam, samo ti zavrsavaj likovima koji se jave niotkuda pa onda zasto sam pao. jasno je zasto ako te inspektor vec sacekao kod tvojih biljaka. sad jos razmisli ko je sem tebe znao gde je sajt, jer da to niko nije znao kako bi inspektor znao i bio tamo
i niotkida mi se javio lik iz susednog grada s porukom da mu zavrsim nesto i bio je jako uporan,
sad sretno dalje a za ubuduce pamet u glavu i jezik za zube
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
...to stoji..no htijeli mi to priznat il ne...javna tajna je da je dio growera sigurno na..hm..tamnoj strani
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
@Blade je dobro rekao,sigurno nisu svi ovdje iz "medicinskih" razloga,to je postalo popularno koristit među onima koji konzumiraju,a vjerovatno i kod onih koji growaju.A bome dosta njih je ovdje zbog matematike...tako da bi padanja moglo biti još...svako malo na forum uleti neki s pitanjima "koliko daje,koliko dobijem,koliko traje...dajte mi sortu koja najvise daje itd"

Mnogi su ovdje u mogucnosti uploadati razne vrlo loše medicinske nalaze,što svoje što svojih najbližih,možda bi bili "ostavljeni na miru" i od strane murije koja njuška ovaj forum,jer su ipak u pitanju životi,a čovjek je za svoje zdravlje i život spreman na sve.

Ima svega ovdje...

@Podinac s obzirom na sve što sam pročitao,nisi baš najinteligentije ušao u cijelu priču,počevši od avatara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zao mi, što si pao. Meni, da u šaci nadzu biljku ja ne priznajm ništa. Moraš muda imat i ništa ne priznat. Da mene udari policajac ja mu vratim odmah. Tu nema dileme.

Čutanje ti je zlato, ostalo je padanje.

Mislim, da nisi sve napisao od priče.
 
13.08.2013
7
1
3
kako sam planirao i kako sam naveo u izjavi ja sam hteo da koristim listove i to mi je zaista i bila prvenstvena namena svega. otom potom cvet. pa sam iz tog razloga ostavio i muzjake i zenke. Pa naravno da nisam sve reko hteo sam samo da skrenem paznju da ljudi procitaju i ako se slucajno nadju u nekoj situaciji sete se makar necega sto im moze pomoci... u sustini saznao sam kasnije u zatvoru da ce murija radije strpati nekog sitnog i tako popuniti mesto nekom njihovom.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a ne moras odmah na robiju misliti, dobrog advokata i drzi se price, ako nisi ranije osudjivan moz da se izvuces uz neke kazne, nisu 4 biljke od 500gr svezeg tolika kolicina. i mani se zavrsavanja stvari i price, to te i dovelo do tog gde si. bar na osnovu onog sto si napisao
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zapamti, kada idu nekoga samarat to znači, da nemaju konkretnih dokaza.
Šteta što si pao na staru foru od njih.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Izvini, ali meni nešto tu nije jasno. Mislim, ta scena gde oni tuku tvog druga da bi ti priznao mi zvuči nešto kao iz filmova.
Pošto su oni već znali gde su biljke ti si mogao da kažeš da su te oni odveli na to mesto i da si ti iz straha priznao da je tvoje.
A sa druge strane, ako su znali gde su biljke, i ako su znali da su tvoje, zašto bi te uopšte presretali na ulici, tukli, i izvlačili priznanje.
Lepo su mogli da te sačekaju da ih obiđeš, da te tada uhvate na delu, i ne treba im priznanje, batinanje, presretanje na ulici i sl.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Čutanje ti je zlato, ostalo je padanje.

Hehe, jako dobro.

Po svoj priči meni se čini kao da su usta nečija radila, a onda su oni tebe stisli. A jbg.... događa se. Reći nekom tko se kreće u tim "underground" krugovima je ogroman rizik. Tu si jedan dan "prijatelj" drugi dan neprijatelj, ljudi često najebu i nađu se u očajnim situacijama i jako malo je potrebno da se propjeva o svemu šta se zna. Jbg dobra lekcija iako skupa... zato iskoristi je dobro za ubuduće.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Polagano samo društvo,nema potrebe odmah okarakterizirati ... ovaki si ,onaki si.
Pada se na milion načina,uglavnom nikad ne saznaš kako.
Neiskustvo,česti posjeti,dovoljno je malo priče koja dođe do pogrešnog uha i tup :),splet nesretnih okolnosti.

Nezgodno je što ovi da bi prikazali svoj 'učinak' izvažu kompletnu biljku sirovu... pa te onda optuže za puno veću količinu od stvarne.
Advokat po službenoj dužnosti će te obraniti isto kao i 'pravi' ... jedino što nemoraš platiti.
Ne rade oni za policiju,to ti je pogrešno mišljenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and t@mara

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
mladicu, hvala ti, sto si podjelio svoje lose iskustvo s nama i podsjetio nas koliko je sutnja vazna u ovom hobiju. u mojim ocima ispao si dobarprijatelj i covjek, nisi sutio ko pizda dok ti premlacuju druga zbog tvoje greske , palcic gore. nadam se da ces proci s nekom globom i dobrovoljnim radom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.