Savet(i)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.09.2008
6
0
0
39
ovako...kao prvo pozz svima...
citao sam neka uputstva o unutrasnjem gajenju marihuane i resio da zasadim svoju prvu biljku.za to sam planirao da iskoristim ormar,visine 2m(do te visine bi gajio biljku) i sirine 1m.zanima me:
1.koliko vremena je potrebno da biljka izraste do te visina tj 2m?
2.da li na tom prostoru(2x1m)mogu da zasadim dve biljke?
3.koje osvetljenje i koju jacinu sijalica da postavim u ormar?
4.koliki se prinos moze ocekivati od "pravilno" uzgajene biljke,visine 2m?
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
da preduhitrim prije nego te pojedu vukovi :icon_lol: :rofl: :icon_lol:

šta će ti biljka od 2metra? to se radi kad imaš outdoor uvjete pa ju pustiš da raste kolko ju mila volja i do 2ipo-3 ako želi..ovaku, u indooru, biljka se stavlja na cvijetanje nakon 3 tjedna, i onda još oko 8-10tjedana bude dok se kifovi ne formiraju i udebljaju i sazriju, ovisno o sorti i dal je indica/sativa...lampa 400w hps i na prostor od 1,5m2 fino okineš 6-7-8 biljčica, svaka da ti da prosječno 30-50g sa dobrim gnojivima i računaj dobre robe 200-300g...ovako da se rade velike improvizacije nije baš potrebno, samo ti proguta prostor i moraš se zajebavat...

osim ako ti baš isključivo ne želiš beštiju u ormaru:signs054: :)
 
06.09.2008
6
0
0
39
rekao sam 2m,jer je to najveca visina do koje bi mogao da gajim biljku u stanu.
znaci,da 5-6 biljaka stavim u ormar 1,5m x 1,5m i sve to osvetlim sa jednom 400w hps lampom,
(http://www.***********.com/?id=21cee2bc5f3ea828c1f81b7c63c8eef8)
ili da stavim jacu?mozda od 600w?
tu ih drzim 3 nedelje,jel,a zatim ih stavljam na cvetaje 8-10 nedelja...?
u toku te 3 nedelje,koliko im je dnevno svetlosti potrebno i do koje visine izrastu?
u toku cvetanja koliko im je dnevno svetlosti potrebno i koja im je krajnja visina,
posle 3+8-10=11-13 nedelja?
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Doors care!!! 600W za taj prostor koji si rekao,ali si dobro rekao!

A vi se samo izvaljujte sa ovakvim pitanjima,byeeeee

p.s. Mrzim pisati ovakve postove,ali treba još netko srati osim balkana inače ništa
od svega:prof10:

:maryjane:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
čitat malo po forumu...ima korisnih informacija a brzo se nađu:) što više svjetla, to bolje...to sigurno...al za tih 5-6 biljaka, 400w taman... a to za lampu da se postavi odispod, to sam i ja uvijek brijo da bi bilo korisno...samo ne hps jer bi to sve pospržilo, već par onih štednih bi bilo kul pa da se razvije i donji dio.. al nije da ima neke potrebe i samo se komplicira... kolko ti biljke narastu ovisi o sorti, sative idu više uvis od indica, al ne moraš ti sada imat briju kao 2m box pa moram ić do maximuma, jer računaj da lampa ide nekih pol metra od biljke a one narastu nekih metar tako da taman sve bude... a svetlo režim ti je vegetacija 18svjetlo/6mrak (ili 20/4) a cvjetanje 12/12... ako imaš velik box, a stavit ćeš malo biljaka, onda im možeš pružit i dodatan tjedan vegetacije (znači 4) da malo iskoristiš prostor...ali ako 5-6, onda na 3tj da se previše na zaguste pa onda ne popiju svjetlo jedna drugoj... pogledaj malo dnevnike uzgoja da dobiješ vizualnu predodžbu kako stvari izgledaju "uživo"...

sori moderima koji vode uzgoj biljaka... oni imaju ipak iskustva ja čisto onako okvirno odg da čovjek ne čeka...al čitaj brate...inače će bit puno nepotrebnih pitanja na koja već ima mnogo mnogo kvalitetnih odgovora:)
 
06.09.2008
6
0
0
39
tnx bro Doors...
znam da ima dosta toga napisanog o gajenju,
ali sam hteo cuti par saveta od nekoga ko je iskusan u ovoj prici,
da ne bi posle dosao u situaciju da zeznem ceo proces gajenja...
tipa premalo svetla,previse biljki i slicno...
pozzz...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Zato lijepo procitati vutra.org, pa malo cruise-at po icmagu prije ikakavog gajenja, pa neces sjebat ;)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
tako se osjećam usamljeno u ovom sjedlu
od kada mi je konj crkao

a što u najnovije sve ovo ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.