Saveti za Hydro sistem dwc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.11.2018
10
59
13
42
Saveti za Hydro sistem dwc

Uskoro pocinjem sa hydro dwc sistemom, pa je svaki savet dobrodosao. Iskusan grower inace. Hvala na svakom savetu i natavno puno srece sa growanjem!
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
jel zna neko gde se uputiti u hydro. Interesuje me koliko kosta setup i sta mi treba , nikad radio ne znam ako me puno kosta ne bi odma kasnije bi
kolicinski biljoza dve , pola hydro pola soil , nista mnogo
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ne razumjem sta ce ti pola hidro pola zemlje?Kako si ti to sebi zamislio?
Za dvije biljoze te nece kostat mnogo setap ako si vican sa svojim rukicama.Ako zelis kupit gotovu stvar onda se stvar mnjenja.
Za dvije biljcice bi ti sugerirao auto pot sistem.Decki imaju odlicne rezultate sa njime.A i necujan je skroz!Dok kod dwc nemozes sakrit strujanje vode ;)
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@mr.dr.Smok pa na hydro oce da prsne biljka brzo ako se nesto zezne , a iskustva nemam znaci zeznucu , pa da budem siguran dve u soil da ako prsne , ne presne sve /
Znaci autopot. Ok hvala
au bre 70e jedna saksija , ma idi begaj nedam toliko , treba menke da kupim . ima li sta jeftinije druze
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Evo kod naseg sponzora imas
https://www.hempatia.hr/***********/autopot-kit-2-vazi-easy2grow
Al ako mislis dabe slozit neki kvalitetan hidro set up grdno se varas.A pogotovo dwc koji si ranije spominjao.Pogledaj kolko dodi takvi sistemi gotovi.Pa ce sve da ti bude jasno.I jeste da u hidru biljka reagira u roku od pol do dva sata na svaki zajeb.Pa ako neznas sta radis bolje se mani toga.Jos bez RO filtera vode,ph-ec metra kao osnova alata za hidro.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@mr.dr.Smok A vidim al mi nije jasno , mogu neku pumpicu uzeti i odrati neki automatik , poluzemlja , da automatski zaliva bar .
Nekad se moze desiti da nisam tu pa da budu zalivene
Moram odvojiti za svetla pare , za seme pare , i za preparate i potrosni materijal , mnogo bi mi bilo jos 140e za 2 saksije .
Al dobro sve se to mzoe dodavati nije neophodno za prvi grow odma .
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ovde kod sponzora imas 50ak € kit sa dve saksije.Ako gledas kupit auto pot onda obavezno gledaj da bude ovaj model izi to grow.A punpicu za zaljevanje naravno da mozes.Imas ih po 3,5$ na ebayu.Punpice na 12v pa cak i manje v ako ti pase.Samo uzmi u obzir da voda koja stoji osim sto ce klor isparit dignut ce se i ph vode.Pretpostavljam da je ph vode kod tebe kao i kod vecine 7 i nes malo preko.Ako pustis 24 h da odstoji skocit ce na 8 sigurno.Tako da nebi bilo dobro da pustis istu vodu vise dana pa da zaljevas bez koregiranja ph.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@mr.dr.Smok A kako kad bi ostavio vodu , recimo idem na more 10 dana , da spustim PH vode i ostavim tako? onda ce mi trebati merach za to , nemam merach.
Koliko dodje neka jeftinija varijanta ph meraca za pocetak?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Jeftina varijanta ph metra 20,30€ cca da nesto valja.Jedina mana takvih mjeraca je potrebno bazdarenje na tjednoj bazi.Malo kvalitetniji da nije potrebno cesto bazdarenje 50,60€.
E sad.Deset dana je puno i malo,ovisno kako se uzme.Tu trebas razmisljat da ti potovi nisu bas mali kako nebi trebao cesto zaljevat.Pretpostavljam da gajis sa led rasvjetom ako gajis sad po ljeti.Samim time puno manje se isusuje zemlja u potu.Znaci ako imas dovoljno veliki pot u tih deset dana mozda treba jedno zaljevanje izmedu tvog odlaska i dolaska.Naravno trebao bi i isprobati pred odlazak ostavit vodu da stoji recimo pet dana da vidis kolko ce ph da skoci.Pa po tom kolko skoci da znas kolko ga spustit.Pa tako spustis ph svjeze vode pustis 5 dana pa vidis di si.Ako se radi o tom jednom zaljevanju u tih desetak dana nebi trebalo da bude nekih drama pretjeranih.Uvjek mozes reagirati kad se vratis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@mr.dr.Smok Skontao sam posle malo istrazivanja ovu DWC metodu , bio odusto od hidro zbog cene jer sve me kosta mnogo , dobro nekom nije mnogo , ali meni vaditi vec 3 puta po 70e nije bas svejedno. Pa kad sam video saksija 70e , odustao , sad vidim moze se uzeti kanta malo preradiit DIY i eto ga , bar po internet blogovima sudeci. Koliko je to zaista tesko/lako ce da se vidi , planiram otvoriti grow dnevnik pa ako bude sta videce se
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oro and mr.dr.Smok