Savijeti za navodnjavanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2010
40
1
8
34
Eh ovako....odličio sam da naredne sezone zabodem par sjemenki:icon_lol:
Ali imam problem sa vodom.:S Imam pitanje da li moram zasaditi nedje bilže vodi ili ??
Imam toliko mjesta da zassadim ali samo me za voda zeza !
E sad bi vas zamolio da mi odg...kako vi navodnjavate....i šta je najbolje za mene :)

Pozdrav za sve i hvala :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kicho je napisao(la):
Imam toliko mjesta da zassadim ali samo me za voda zeza !

U startu ti se broj mjesta na koja možeš posaditi biljke smanjuje,npr,... radi vode.Kada još ubrojiš neke 'faktore' koji utječu na uzgoj vani...mogu ti preporučiti da prvo dobro odabereš mjesto na koje možeš neometano i lagano doći a da ne otkrivaš okolini svoju radnju.
Onda ni zalijevanje neće biti problem.Za tu količinu koju planiraš 'zabosti'...dvije plastične boce od vode 5l su ti praktične i dovoljne za zalijevanje biljki a u početku i jedna.Naravno sve će zavisiti o vrsti tla i mjestu gdje će biti sajt.
Bilo bi gužva da svi sadimo u blizini neke vode:icon_lol:
 
15.05.2010
40
1
8
34
Da, stvarno ima puno mijesta za posaditi ! Nisam bas iskusan u tome, i svaki savijet bi mi dobrodosao !
Vidis nije mi padalo na pamet to s bocama :))...Hvala :)
P.S Da li je bolje pustiti da sjemenke proklijaju kod kuce pa ih onda zasaditi, ili zasaditi odma z zemlju
Pozzz
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Od volje ti:)
Ja osobno klijanje odradim kod kuće.Posadim u čaše pa kad niknu i malo ojačaju presadim van,...nakon otprilike 15-20 dana.
Znači, u čaše polovinom 4 mjeseca,presađivanje početkom 5... tako da većina stigne do kraja 9...osim ako iz 'panja' ne iščupaš neku sjemenku sorte kojoj treba možda duži vremenski period.
Gledaj samo posaditi toliko biljki...kad iščupaš muške,te ako ti koja slučajno 'nastrada' uslijed koje kakvih budalaština koje se mogu dogoditi kod vanjskog uzgajanja...da ti ostane,barem jedna :costumed-smiley-027,:).
Moja mjera je otprilike 5 ženskih biljki na kraju sezone...pa dokle god traje:)
Odredi i ti sebi neku mjeru zavisno o tome za šta ti treba dim...za sebe samog ili malo i za ekipu.Ako planiraš častiti ekipu(što nije loše ponekad)... .budi samo oprezan kome ćeš se pohvaliti i koga ćeš počastiti.

Isto tako,možeš posaditi biljke i kasnije(npr u 6 mjesecu)...isto će stići na vrijeme ali će biti nešto manje.Opet sve zavisi kakva će biti godina.
Ajd' živio :icon_lol:
 
15.05.2010
40
1
8
34
Ja sam planirao da pustim sjemnke da proklijaju kod kuće, s onom metodom toalet papira i sl..
I da odma van iznosim i da sadim u već pripremljenu zemlju ! Planirao sam jedno 12-13 sjemenki posaditi, i da od toga bude 5 cura bit će dobro :))
A dim sam planirao malo za sebe malo sa rajom s kojom sam već odavnoo :)) Tako da nema problema oko toga, samo da hoće uspijeti ::))

Eto drug fala ti :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Neznam kakva će biti iduća godina što se tiče vremena...ali ako ćeš tako raditi,ne moraš žuriti prije 5 mjeseca.Odradi klijanje,iskopaj rupe(najgori dio),uloži malo u startu tj,kupi zemlju,napuni rupe i zabodi klicu prema dole na dubinu ne veću od 1 cm i dalje ide samo.