Savjeti i pomoć pri instalaciji grow-boxa u podrum/prizemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.11.2017
90
89
18
34
Dobro večer dobri ljudi!
Evo napokon se i ja odlučih za prvi grow . Stoga ne želim srljati počevši od prvih par sitnica(da bar) pa krenimo:
Nakon dužeg promatranja i skontavanja mjesta za grow odlučio sam se za podrum(zbog toga što mogu adekvatno sakriti u jednu sobicu cijelokupni pribor s boxom i nadati se da stariji ukućani ne budu previše radoznali što se to dešava njima pod nogama). Napravio sam skicu podruma i mjesto gdje bi box bio smješten te na istu tu skicu plan koji bi htio provesti pa mi probajte pomoći ako se netko našao u istoj ili sličnoj situaciji:
skica_tlocrt-page-001.jpg
E sad, mjesto gdje sam htio postaviti box daje mi sljedeće rezultate:
temp_hum_1.JPG
A rezultati na prozoru na drugom kraju prostorije su sljedeći:
temp_hum_2.JPG
Temperatura još uvijek nije bajna ali vlaga je bolja u svakom slučaju.
Kako ne mogu pronaći bolje mjesto za grow mislio sam napraviti nešto slično ovoj shemi:
skica_tlocrt_plan-page-001.jpg
Ove poveznice od prozora do boxa i boxa u dimnjak mislio sam povezati pomoću ovih cijevi:
flexible-air-conditioning-duct.jpg
Zanima me jel ovaj moj plan uopće moguće provesti tako da kroz te cijevi dolazi topli i manje vlazni zrak direktno u box i ventom da ga šaljem u dimnjak(prije kojeg bi namontirao filter za neugodne mirise). Pročitao sam ovdje da se te cijevi ne smiju puno lomiti, pa kontam da bi moglo biti tricky. Znam da ću podići temperaturu u boxu s panelom koji sam mislio napraviti za led e27 žarulje ( 10-12 komada cca 10W ) ali ne znam hoće to biti dovoljno za idealne uvjete koje biljčica traži.
Box sam napravio od vatronepropusnih rigips ploča iznutra (50x60x110) a izvana bi stavio stiropor 5cm i opet obložio rigipsom(da izgleda kao neki ormarić):
box2.JPG box3.JPG
box4.JPG box5.JPG
Što mislite, dali da se upuštam uopće u tu avanturu smještanja grow-a u taj prostor ili ne?
Ako je to nemoguće ili teško izvedivo, morao bih nalaziti mjesto negdje u kući da strpam to čudo, ali tu me pak pati prevelika temperatura i premala vlaga (25c, 40%) i još dolaze sve veće i veće temperature.
To je prva stepenica koju moram prijeći a nisam ni zabio sjemenku u zemlju :(, ali neka treba biljčicama napraviti najbolje uvjete koje mogu zar ne?
Eto ljudi, ako netko ima iskustva a znam da vas ima ovdje i previše slobodno mi dajte koji savjet jer sam se pogubio već hehe.

4twenty sa svima vama :D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ove poveznice od prozora do boxa
ovo ti je ne potrebno,ostavi samo otvor na boxu a ispuh u dimljak.
namontirao filter za neugodne mirise).
ako odradis dobro spojeve na cevima filter ti je ne potreban a radis sa ledom lako ces nastelat mikro krimu,stim da se uzme ubzor da idu topliji dani idealni za led.
mislio napraviti za led e27 žarulje ( 10-12 komada cca 10W ) ali ne znam hoće to biti dovoljno za idealne uvjete koje biljčica traži.
od vatronepropusnih rigips ploča iznutra (50x60x110) a izvana bi stavio stiropor 5cm
realno skrominih 150w leda e27 moze na taj prostor dignut dobra dva autosa ili jednu foto biozicu.
Što mislite, dali da se upuštam uopće u tu avanturu smještanja grow-a u taj prostor ili ne?
samo smesti groow u taj prostor sto si naumio i otvaraj dnevnik jer uz :vutra: sve ide lakse.
To je prva stepenica koju moram prijeći a nisam ni zabio sjemenku u zemlju
spremaj maramicu i kreci,javi koje strejnove radis.
:):spliff::rasta:
 
15.11.2017
90
89
18
34
ako odradis dobro spojeve na cevima filter ti je ne potreban a radis sa ledom lako ces nastelat mikro krimu,stim da se uzme ubzor da idu topliji dani idealni za led.

Problem je sto ima otvor kroz isti dimnjak u sobi iznad podruma(dnevna soba), mogla bi u fazi cvijetanja jako puno mirisati kroz te odvode...zato spomenuh filter hh
U toj sobi u podrumu skroz je nekako tih bijednih 13c s povecanom vlagom od 70ak posto pa sam pomislio da ne mogu to iskombinirati, ali ako kazes da mogu u boxu kontrolirati mikro klimu s led zaruljama i dovesti do te zeljene 25-28c temp i 40-60 % onda problemi rjeseni :D
Otvaram dnevnik za vikend kad rjesim zadnje dijelove za box pa saljem slike i podatke. Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali ako kazes da mogu u boxu kontrolirati mikro klimu s led zaruljama i dovesti do te zeljene 25-28c temp i 40-60 % onda problemi rjeseni :D
naravno da mozes,sad je lepo vreme toplije ne treba da dogrejavas box.
Problem je sto ima otvor kroz isti dimnjak u sobi iznad podruma(dnevna soba), mogla bi u fazi cvijetanja jako puno mirisati kroz te odvode...zato spomenuh filter hh
onda samo stavi filter i resio si problem.
Otvaram dnevnik za vikend kad rjesim zadnje dijelove za box pa saljem slike i podatke. Hvala
tako je najbolje otvoris dnevnik pikujes menke i polako uvek nekog ima da ti pomogne,samo polako i strpljivo.