Savjeti oko izrade i primjene "Ćiba-maslinovog ulja" :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Draga ekipa, pozdrav,
Imam nekoliko pitanja za izradu jedne varijante medicinskog ulja. Do sada sam već dva puta nakon growa radio RSO ulje, ali sada, po završetku ovog growa nisam u prilici. Dakle, situacija je sljedeća. U obitelji imam brata koji boluje od cerebralne paralize, 100%-tni invalid. Ne priča, ne hoda, u biti život provodi u krevetu. Zadnjih godinu-dvije imamo problem, navečer se često buni kada se svi legnu u krevet, tada postaje najživlji i spavanje postaje skoro nemoguće. RSO ulje u malim dozama ga je uvijek uspavalo, ali ostali smo bez.
Majka, sa druge strane živi s njim i brine se o njemu i to je na njoj ostavilo velikog traga. Od godina nespavanja organizam joj se totalno poremetio, iako jako malo jede preko dana, dobila je jako puno na težini, ima povišen tlak i voda joj se zadržava u organizmu do te mjere da ima rane po nogama od širenja kože zbog prekomjerne vode. To sve je još popraćeno i artritisom na rukama (o ovome sam već pisao prije cca godinu dana u jednoj temi, ali sada želim pokrenuti novu). Problem sa majkom je što joj tablete za tlak obično zadržavaju vodu u organizmu, a tablete za "pišanje" (da oprostite) dižu tlak. I tako u krug.

Oboje su uzimali RSO ulje dok smo ga imali, i situacija se popravila, ali kako ga neko vrijeme nemamo, situacija se vraća na staro. Jedan od najboljih prijatelja ima majku koja je dobila moždani udar i kao rezultat je pila skoro TRIDESET tableta dnevno. On je problem riješio na sljedeći način:

Napravio je ulje po nečijem savjetu - cca 50g sušene trave (obično hibrid indica/sativa 50/50%), dobro usitnjene, prvo napravljen decarb u pećnici na 70C cca 45min. U drugom plehu u pećnici paralelno se grijalo 3l maslinovog ulja. Nakon što je 45min prošlo, iz peći vadi van pleh sa travom, ostavlja unutra ulje i temperaturu diže na 100C. Nakon što se ulje zagrije na 100C, u njega baca travu, mješa i stavlja nazad u peć, i dalje na 100C. To ostavlja kojih 3 sata u peći, svakih 15-20min mješajući sve skupa. Nakon 3 sata vadi mješavinu van, hladi je, cjedi preko gaze u boce. Doza je jedna jušna žlica ujutro i jedna navečer. Majka mu je prezadovoljna, sada pije 2-3 tablete dnevno i osjeća se puno bolje.

Dakle, molio bi mišljenja i savjete od iskusnije ekipe što se tiče ulja. Sa uzgojem sam stvarno iskusan, trenutno imam Auto Brooklyn Sunrise (Dutch Passion) na sušenju, ali trebam savjete što se tiče ulja i primjene. Puno hvala svima koji se priključe! Pozz
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kompliciras.
Napraviš rso ulje, razrijedi ga maslinovim uljem i imaš ono gore napravljeno.
Ja to dosta radim, jer kada imaš u maslinovom ulju je potrošnja rso ulja manja jer ga sa maslinovim rso više THC dobiješ u krv.
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Kako sam napisao gore, nisam sada u prilici raditi RSO. Nikako. Ovo mi je jedina opcija, izrada se čini jednostavna i brza, zanima me je li tko probao ovo, jesu li temperature dobro napisane i može li se što popraviti u izradi. Žena koja ovo pije je zadovoljna, samo me zanima postoji li mjesta za nešto popraviti.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Napravio je ulje po nečijem savjetu - cca 50g sušene trave (obično hibrid indica/sativa 50/50%), dobro usitnjene, prvo napravljen decarb u pećnici na 70C cca 45min. U drugom plehu u pećnici paralelno se grijalo 3l maslinovog ulja. Nakon što je 45min prošlo, iz peći vadi van pleh sa travom, ostavlja unutra ulje i temperaturu diže na 100C. Nakon što se ulje zagrije na 100C, u njega baca travu, mješa i stavlja nazad u peć, i dalje na 100C. To ostavlja kojih 3 sata u peći, svakih 15-20min mješajući sve skupa. Nakon 3 sata vadi mješavinu van, hladi je, cjedi preko gaze u boce.
Cili je sve objasnio...a po meni, ovom receptu nedostaje malo logika.

1- cemu sluzi decarb na 70-C...?
uzmimo da je biljka iz outdoor uzgoja i da je celo leto provela na toj temp., i sad joj fali jos tih 45 min. da bi izvrsila dekarb...naivno razmisljanje.

2- zagrevanjem maslinovog ulja na 100 C...postizemo, sta?
Pretpostavljam, da upropastimo lekovita svojstva istog!
Koliko znam, kvalitet masl. ulja se ogleda u hladno cedjenom dobijanju istog...i sve to kako bi se sacuvao (od pregrevanja) odredjeni % vitamina, enzima ili cega vec sto se nalazi unutra a sto ne trpi visoke temp.

3.- maslinovo ulje kao rastvarac (odvajanje kanabinoida od biljne mase), koliko je uopste izvodljivo?...a ako i jeste (u nekom%), sta se desava sa THC-om na temp. 100 C u periodu od nekoliko sati?
misljenja sam, a na osnovu nekih eksperimenata sa decarb. RSO, da na 100 + C nakon 60-ak min. thc pocinje da slabi (gubi se) i ulje postaje samo sedativno, uspavljujuce.
Ako je fora u sedativnom dejstvu, sto je ovom metodom mozda i moguce, onda ne izmisljaj rupu na saksiji (zato sto i komsija to radi)...kupi CBD ulje, pomesaj sa maslinovim i resen problem.
Žena koja ovo pije je zadovoljna
Placebo je i za nauku čudo, al' ne deluje kod svakog.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
sa ovim br 1 sto je marckoni napisao se slazem , decarb se radi na 110 - 120C , 30-50min. Nesmije preci 140-145C i to je sva mudrost. Ovih 70 C ne postize nista osim gubitak vremena.

2 - Ovdje na 100C se u stvari odvija prava dekarboksilacija medjutim kao sto rekoh , bilo bi bolje dici malo temperaturu.
Sto se kvalitete maslinovog ulja tice, mislim da nitko ovdje ne brine hoce li izgubiti malo vitamina ili ne ;) Maslinovo ulje je u ovom slucaju cisto kao nosac za canabinoide. Naravno usto je i zdravije od obicnog ulja.

3 - evo ove famozne tablice koja se vise puta spominjala i dobar je pokazatelj za vrijeme / temp. dekarba.
http://cannabischris.com/wp-content/uploads/2012/10/decarboxylation-graph-b.jpg

Btw , sto se djelovanja tice potpuno je svejedno dal konzumiras RSO koncentrat ili maslinovo cana ulje il cana mlijeko, cana buter il sto vec ne. Poanta je oralno konzumirati dekarboksilirani kanabis, i odavde proizlazi pravo medicinsko djelovanje.
E sad, sto se prakticne strane tice, malo je drugacije. RSO je cista forma i najpotentnija. Sa svim ostalim metodama treba racunati na trajnost produkta kao i stupanj koncentracije kanabinoida koju odredjeni nosac moze vezat ...
Netreba posebno napominjati da bi se za jednu pravu dozu RSO-a trebao posteno nagutati maslinovog ulja primjerice :confused:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dodano maslinovo ulje pomaže samo kod veće absorbacije canabinoidov-thc u krv.
Zbog njega se jetra zaposluju u razgradnji masnoće i zbog toga više canabinoide dolazi u krv jer jih jetra nemaju vremena razgraditi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
sa ovim br 1 sto je marckoni napisao se slazem , decarb se radi na 110 - 120C , 30-50min. Nesmije preci 140-145C i to je sva mudrost. Ovih 70 C ne postize nista osim gubitak vremena.

2 - Ovdje na 100C se u stvari odvija prava dekarboksilacija medjutim kao sto rekoh , bilo bi bolje dici malo temperaturu.
Sto se kvalitete maslinovog ulja tice, mislim da nitko ovdje ne brine hoce li izgubiti malo vitamina ili ne ;) Maslinovo ulje je u ovom slucaju cisto kao nosac za canabinoide. Naravno usto je i zdravije od obicnog ulja.

3 - evo ove famozne tablice koja se vise puta spominjala i dobar je pokazatelj za vrijeme / temp. dekarba.
http://cannabischris.com/wp-content/uploads/2012/10/decarboxylation-graph-b.jpg

Btw , sto se djelovanja tice potpuno je svejedno dal konzumiras RSO koncentrat ili maslinovo cana ulje il cana mlijeko, cana buter il sto vec ne. Poanta je oralno konzumirati dekarboksilirani kanabis, i odavde proizlazi pravo medicinsko djelovanje.
E sad, sto se prakticne strane tice, malo je drugacije. RSO je cista forma i najpotentnija. Sa svim ostalim metodama treba racunati na trajnost produkta kao i stupanj koncentracije kanabinoida koju odredjeni nosac moze vezat ...
Netreba posebno napominjati da bi se za jednu pravu dozu RSO-a trebao posteno nagutati maslinovog ulja primjerice :confused:
E to me je zanimalo. RSO radim već godinama, ovo je drugačije ali mi temperature nisu baš bile jasne. Držat ću se ovog i tablice koju si stavio. Hvala!
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143

Evo ti ovde vrednosti koliko se THC-a rastvori u maslinovom ulju, koliko u kokosovom i u maslacu.
Ujedno dat je i najprostiji način kuvanja na pari . Ja sam pravila sa kokosovim uljem ali u zatvorenoj flašici od soka , ( sokići iz kafića - od 200 ml ) i poklopac je gumiran tako da sve ostane u ulju .

U šerpu naliješ vodu i odozgo staviš đevđir .. to ti je šerpa isto sa rupičastim dnom i u tu ide flašica ili teglica sa mešavinom ulja i kanabisa .. kuvaš dva tri sahata .. može da posluži i metalna korpica za pranje voća ili makarona , ima kod Kineza da se kupi . I poklopac naravno . Proveravaš da ti ne izvri sva voda i na kraju ostaviš sve da se ohladi samo.
Temperatura pare je taman za ovaj proces .
Moze da se koristi i laneno ulje .
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
3 - evo ove famozne tablice koja se vise puta spominjala i dobar je pokazatelj za vrijeme / temp. dekarba.
http://cannabischris.com/wp-content/uploads/2012/10/decarboxylation-graph-b.jpg
Na osnovu ovog grafikona (ali i licnih proba kojima sam testirao prikazano) opisao sam misljenje iliti zakljucak, da decarb. na odredjenoj temp. u zavisnosti od vrem. intervala izlozenosti istoj... ima svoje uzlazne, ali i silazne putanje reakcije THC-a....sto upravo pokazuje grafikon.

Uzlazna linija reakcije znaci... ne veci % THC-a vec jacu reakciju-(snagu-dejstvo)...ako neko tumaci drugacije, molim za objasnjenje.
Medjutim, silazna linija reakcije ne znaci i vracanje na pocetnu vrednost, vec momenat kada pocinjemo da gubimo THC...tacnije, kada se isti pretvara u nesto drugo.
Dakle, gubimo % THC-a a ne samo jacinu njegovog dejstva!!!...a to su vrlo bitne razlike!
Zato i napomenuh: 3-h na 100 + C znaci i dovidjenja odredjenom % THC.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ja sam jedan svoj dio Rso-a ,nekih 20 ml pomiješao sa 200ml kokosovog ulja i rezultat me iznenadio.Lakša primjena,treba pronaći savršen omjer no kako sam rekao,oduševljen sam,fino se topi,okus,izgled sve ideala 1485800871731-1682119544.jpg