Savjeti za indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
28000 lm ova od 250w a evo i linka proizvođača gdje sam to pročitao u specifikaciji:
VIALOX NAV-T

Da li je to dostatno za moj box pomenutih dimenzija i za čitav ciklus bez dodatnih investicija za svijetlo?
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Zašto ne mogu da uploadujem slike?? Izaberem iz prozora select files from computer i onda upload. Sve uspješno završi, ali se potom pojavi uzvičnik u crvenom znaku koji kad se pređe kursorom preko njega daje sledeću poruku :Exceeds your quota by .... KB i onda HTML code.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Drugari,
imam nekoliko pitanja vezano za svoju opremu i grow.
Naime, danas sam prvi put eksperimentalno uključio sijalicu iznad kućanskih maćuhica. Sve radi perfektno, pa me brine nekoliko stvari.

BALAST(prigušnica) je užaren, ne vruć već VREO. Dodirnuo sam ga rukom neposredno nakon uključenja i opržio se. Oko sebe širi smrad blago spaljene gume i tiho zujanje.Ovo mu je prvo duže paljenje.
Da li su ovi simptomi normalni?

Može li se na ovu moju šemu spojiti i potenciometar pa da po potrebi mijenjam snagu HPS-a? Kako?

Hvala.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
GanjaPower je napisao(la):
... BALAST(prigušnica) je užaren, ne vruć već VREO. Dodirnuo sam ga rukom neposredno nakon uključenja i opržio se. Oko sebe širi smrad blago spaljene gume i tiho zujanje.Ovo mu je prvo duže paljenje.
Da li su ovi simptomi normalni? ...

da, ako je nov i do sada nije koriscen mora se osetiti miris, prvih nedelju, mozda dve... zujanje je takodje ok, a da je vreo i sam si se uverio, naravno da je vreo i on se ne dira prstima kada je u pogonu ;)
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Može li se povezati potenciometar na hps?(uređaj kojim bih dozirao jačinu svijetla, slično kao na sobnoj lampi za ili na T.A. peći) Otrpilike ovakvo nešto- LED--DIMER-POTENCIOMETAR.gif
Ako bih išao grow na manjem prostoru sa jakim hps-om da ne trošim resurse uzalud, već da podesim optimalno?

Molim za pomoć, eventualno način na koji se spaja.

Hvala.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Ono sto sam ja upoznat i znam je da svaka sijalica u svojoj specifikaciji ima naznaku da li je DIMM bar odnosno da li je podesna da se radi sa potencijometrom.iskreno moje misljenje da to nije moguce a i mislim da bi napajanje isto tako moralo biti odgovarajuce opciji za koju se raspitujes.
Opet ovde ima dosta pametnijih ljudi od mene pa se nadam da ce ti neko dati i drugo misljenje!
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
mislim da ti netreba potenciometar vec nek ide punom parom,( sto vise to bolje) nemoj da dodirnujes balast vec ga postavi na neku ciglu mermer ili bilo sta da ne napravis vatru pozar razmisli
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
GanjaPower je napisao(la):
Može li se povezati potenciometar na hps?(uređaj kojim bih dozirao jačinu svijetla, slično kao na sobnoj lampi za ili na T.A. peći) Otrpilike ovakvo nešto-Pogledajte prilog 2895
Ako bih išao grow na manjem prostoru sa jakim hps-om da ne trošim resurse uzalud, već da podesim optimalno?

Molim za pomoć, eventualno način na koji se spaja.

Hvala.



Sve što ti treba je DIMABLE digitalni balast . Kod nekih digi balasta imaš opciju 400w, 600w, 750w, 1000w , pa moš šaltat kako ti paše .
Googlaj Digital Dimmable Electronic Ballast :)
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
U mom slučaju ne vrijedi što više to bolje. Na malom prostoru temeratura divlja sa ovom lampom. Našao sam neki najobičniji potenciometar u svom gradu.- potenciometar-regulator-svijetla-dimmer-razne-boje-slika-15197849.jpg
Prodavac mi kaže da može do 1000w raditi i da je još bolje ako ga priključim na slabije opterećenje.Nije jeftin pa ne bih da bacam pare u vijetar ako je nemoguće.
Električari mišljenja, savjeti?Bilo ko?
Da li bih mogao recimo to da povežem poslije balasta i tu mu doziram snagu ili kako već?
Ova varijanta što je predložio hazeseeker bi bila idealna ali si je trenutno ne mogu priuštiti a i čeka se 15 dana.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Gdje da ga spojim? Prije ili poslije balasta? Na fazu? Ili kod startera?
Potenciometar ima 2 ulaza. Ako ne bude radio uvjek ga mogu staviti u sobu. Tako da si mogu podesiti osvijetljenje sentiš ambijenta.

Ovako izgleda moj potenciometar bez kućišta: