Schlomo eksperimentira sa svojim nasadom pod 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
BOX CVJETANJE: mamin stari ormar, povrsine cca. 0.6m2
ŽARULJA: Sylviana 400w HPS
VENTILACIJA: 4 coolera za kompjuterska kucista, promjera 12 cm


BOX VEGETACIJA: mamin stari ormarić , površine cca 0.37 m2
ŽARULJA: 8 štednih žarulja 20-23 W
VENTILACIJA: 2 coolera promjera 8cm

VODA: podzemna iz pumpe
GNOJIVA: Plantela za cvjetanje i vegetaciju koje koristim jako rijetko
TEGLE: Prerezane Pepsi boce od 2.5L i boce od vode, ulja, octa od 5L
ZEMLJA: Substral, pH 6.8, mix sa stiroporom i glinenim kuglicama
VRSTA: samo domace :(

Kako koristim 2 boxa uzgajam previse biljaka na premalo prostora :), razlicitih velicina i starosti.Tako uspjevam donekle ubrzano uciti uzgajat i zasad mogu rec da sam zadovoljan rezultatima...
no da ne kakim dalje :)

Volim eksperimentirat i volim LST i to je uglavnom o cem ce biti moj dnevnik uzgoja.



.....valjda
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Kako je berba najljepsi dio uzgoja ja bi tako volio zapocet svoj dnevnik :)
Ovo je Linda, pobjednica mog prvog grow-a,ima full happy high, mozda se je se sjecate, muha se zaljepila za nju :)

1.slika - simbioza sa muhom
2.slika - pred branje
3.slika - nakon susenja ( vrh je velik kao šaka )

 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Ej purgeru :)

Evo i ja sam iz Zagreba. Aj napisi malo u kojim ducanima kupujes zemlju i gnoj itd...
Ja zemlju kupujem u Zitnjaku, nije mi losa, mada nisam dovoljno iskusan pa ne bih preporucio tu zemlju. Vidjet cemo kaj ce meni ispasti, pa cu onda rec jel valja ili ne.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Predstavljam vam Olgu, klon Male Šojić.
Ukratko receno Olga je imala 16 dana vegetacije, ne racunajuci 7 dana koliko joj je trebalo da joj vidim korijenje i presadim u Pepsi bocu od 2.5L.
Savio sam ju cim je stabljika malo ojacala, znaci dobila je malo LST-a :)

Nakon tih bajnih 16 dana vegetacije dobila je malo Double Potting-a, tj. odrezao sam dno Pepsi boce i takvu teglu stavio u plasticnu flashu od octa kapaciteta 5L i malo ucvrstio zicom.

Sada je sljedilo 60 dana cvjetanja pod 400W hps-a
U prvih 20 dana ta je mala biljka razvila korijenje skroz do dna tegle od 5L.
Par dana prije berbe vrhovi lisca su se poceli susiti i zutjeti, ali nish nisam dirao jer je vec bio kraj.
Njena trenutna lokacija je moja mini susiona gdje trenutno sluzi dvo tjednu kaznu.

Konzumirana jos nije, ali BUDE.
Sada fotke iz Olgina zivota.

1. mama, Mala Šojić, pravi domaci geni :)
2. dan 14. cvjetanja, iliti dan 36. od pustanja korjena
3. dan 50. cvjetanja, Olga se udebljala malo ;)
4. dan 60. cvjetanja, berba, u drustvu s mobitelom da istakne isvoje proporcije :)
5. isti dan, od glave do pete, za one koje zanima
6. isti dan, close up, dobila je sisanje vecih listova prije branja radi estetskih razloga
7. isti dan, macro



1. 2. 3.
4. 5. 6. 7.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
bravo superiška ti izgledaju te top kole , zanima me samo jesi koristio kakav root hormon tipa clonex ili samo ovako ?
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Zavrsilo je Olgino susenje pa je bilo vrijeme da ide na vagu.
Rezultati su sljedeci :)

16 grama vrhova od biljke koja je imala 16 dana vegetacije. Niceeee, barem meni :)))
Evo je na slici,od glave do pete i ruka za usporedbu :)

Uglavnom, malo sam ju gnojio, tak da je nisam ni puno ispirao, okus je ok i high isto, a sta da vam kazem za domace :)

ps. koristim Plantella prasak za kloniranje, ja zadovoljan, nije da mi se igdje zuri :)

 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28


Upozajte Lauru, Lindin klon, posumnjala je u svoju seksualnost i izrasla joj jaja :)
Neznam kak se to dogodilo, biljka je imala malo Low stress treninga i dobila double pot kad je isla na cvjetanje.
Uglavnom ovo je moj prvi sustret sa hermafroditom i ucinio je svoj dio stete u mom boxu.
Nisam se bas previse brinuo o biljkama u posljednje vrijeme tak da sam kasno primjetio da me je Laura izdala :)
Nek vam to svima bude pouka, a ja cu se za kaznu jos neko vrijeme zaebavat sa sjemenkama :)
Evo jedna macro slika da vidite to izbliza i da znate sta treba trazit kad sumnjate na hermica.

berba012iz4.jpg
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
ako sam dobro shvatio laura je linde ali sta je linda??- mama ili klon neke tvoje bivse zene
i dali si prakticirao da mamu bacis na cvetanje, a klona ostavis kao mamu
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Linda je Laurina mama, njena slika se nalazi na pocetku ove teme, muhe su obozavale plaziti po njoj. Mozda od tuda stres koji je prenesen na klona koji je postao hermafrodit :)

ja ti imam ovakvu praksu :
nedrzim majke jer nemam prostora za to u vegetacijskom boxu, a posto sadim domacicu nisam toliko zabrinut da cu izgubiti neku sortu.
umjesto toga svakoj biljci koju zelim zadrzat uzmem klon prije nego sto ide na cvjetanje,
i tako klon vegetira dok mama cvijeta.
kad mama sazri i ode se susiti, njen klon iz vegetacije ide na cvjetanje i od nje se uzima novi klon koji ide vegetirat i tako u krug.

najstarija biljka u vegetaciji mi ima preko 100 dana, ali nisam je drzao za klonove, jednostavno nisam imao mjesta u boxu za cvjetanje.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
da to je definitivno fucking banana a to znači samo jedno hermi se potkradao :crash: ga odmah prije nego stvori kakve dodatne probleme :)
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
ma ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sumnjam da ti jedan cvetic moze napravit neku vecu stetu, imao sam i ja takvih u svom boxu samo sam ih skuzio na vrijeme i odstranio prije nego je procvetao
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Predstavljam vam klona Haze no.2 !

Kao reznica je uzet od biljke stare 40ak dana, nepoznatog spola :)
Ta je biljka umeđuvremenu postala alkoholičar jer sam je zalio sam 70% alkoholom :)
( ali to je druga prica )
Uglavnom, reznica je provela 10 dana u Jiffy paleti od treseta, pod štednim žaruljama, dok mi korijeni nisu izvirili van.

OVAKO

abc2qb0.jpg


Odlucio sam tog malog klona presaditi u teglu od nekih 5L i odmah staviti u box za cvjetanje.
Na fotki se vidi njegov napredak u 10 dana od kad je pod HPS-om.
Vidi se da se internode izdužuju, vjerojatno zbog manjka pravog spektra u vegetaciji, ali bas me zanima sta ce ispast iz ovoga.

abc1ct7.jpg



nove fotke slijede za par dana, kada pokaže spol.
pozdrav.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Znaci klon na slici upravo cvjeta 33 dana, u prvih 10 dana je narastao sto je mislio i to je to, od tada je krenulo samo formiranje cvjetova.



Donji listovi cijelo vrijeme zute i otpadaju, sta god da napravim, nemogu to zaustaviti.
Mislio sam da ce biti u pocetku samo tak, dok mu se korijen u potpunosti ne razvije, ali izgleda pogrijesio sam. A posto se vec sad blizi kraj cvjetanja, normalno je da pocinje lagano zutiti i izgleda nakraju cu ostat samo s jednim velikim cvjetom na grani :)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baš sam neki dan imao berbu svoje prve indikaste biljke, koja također spada u istu familiju kao okvaj klon, pa možete vidjet sta me ocekuje za nekih 2 tjedna.



Inace ova biljkica je nikla iz sjemenke, imala 29 dana vegetacije pod stednim zaruljama borila se sa spidermiteima, gusjenicama te u ranom cvjetanju bila podrvrgnuta savitljivom treningu te onda posumnjala u svoju spolnost zbog manjka mužjaka i odlucila sama sebe oplodit :), !


tako je, još jedan Hermić u mojoj kolekciji,ali vecinski kastriran. Potrudio sam se nac i odrezat sve i jednu kuglicu sa peludi, tako da vjerojatno mogu na prste izbrojat koliko malo mi se sjemenki napravilo.