SCROG - malo detaljnije...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ovako: box mi je dimenzije 56x56x165cm. Koja bi lampa najbolja bila da ju stavim. Strah me stavit hps gro lux od 400w da biljkama ne bude prejako. Ipak je prostor veoma malen a i vjerujem da bi se ful zagrijavalo. Mislim stavit onu od 250w ali možda bude preslaba za takvu površinu. Neznam nisam siguran. Šta vi mislite? Želim najidealnije uvjete za svoje biljke u tom prostoru.
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Baphomet, ako bi mogao da pricu onu odozgo malo razjasnis ili jos bolje skicirash, mislim da ce dosta jasnije biti svima koji zele da pokusaju ovaj grow, a veoma je zahvalan :shock:

Dobro bi doshao i neki link vishe o toj tehnici. ;)

Poz
 
25.02.2009
28
0
0
52
koliko biljaka moze da ide na povrsinu metar sa metar kad se radi skrog ja sam mislio da stavljam saksije 20x20 i visina 35 centimetara i planirao sam da stavim 20 takvih saksija na metar sa metar interesujeme da li je tako moguce i kakav bi bio urod ali opet neka me isprave pravi groweri koji su vec radili skrog
pozz svima i lepa berba svima
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ja sad radim scrog, mreza ce mi biti 70x70cm otprilike i ispod nje ce biti 3 biljke, kad sad gledam kako stvari stoje bit ce jako jako gusto...to sto ti planiras da stavis 20 saksija ispod metra kvadratnog mreze je suludo, , ako sam dobro skuzija tzo je 20 biljaka, bit ce pretisno i neiskoristivo, a da ne govorim da te posude imaju najvise 7-10 litara(iz iskustva) , ono sta bi ja na tvom mjestu napravija je uboja 5-6 komada, dopustija im da se dobro dobro razgranaju, poklopija ih mrezom i onda picija 12/12.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bigsmille
18.11.2009
2
0
0
34
Za te dimenzije ti je dovoljna i oko 100w hps.jer ne verujem da ces moci vise od dve biljke drzati u boxu,ubaci ventilator da struji vazduh i otvori vrata dva puta dnevno da udje svez vazdpuh.za toliko malu povrsinu ja licno ne bih vise ulagao,poz,
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
malo sam citao o big bang-u i kazu da je dobar za SCROG sistem uzgoja. pa ako nije problem malo o scrog sistemu ili nekekav link.hvala
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
evo ja cu malo da zapocnem kao novi clan na forumu,a stariji i iskusniji neka me dopune ili pak isprave ako negde gresim...

(sren of green) scrog tehnika je tehnika uzgoja sa kojom se na relativno malim povrsinama pastize veci urod. caka je u tome da svi vrhovi dobijaju isto svetlosti a samim tim je i urod je bolji. po meni je to usavrsena lst tehnika. mreza koja se postavi iznad biljke se obicno stavla na razdaljini od 20,25cm, a moze i blize ali nije preporucljivo zbog kasnijeg zalivanja... inace je zalivanje malo otezano kod ove tehnike,ali ljudi su pravili raznorazna resenja,kako bi zalivali biljku. po meni je recimo sistem kap po kap idealan u kombinaciji sa ovom tehnikom. znaci mreza se postavlja iznad saksije na daljini od oko 20,25cm, i zatim se glavni vrh savija izmedju kocki kako rase a i sporedni takodje. kada je mreza popunjena nekih 80% biljku mozas staviti na cvetanje. ali opet ni tu nije pravilo,jer su ljudi koristili scrog od starta na 12/12. po meni je on odlican bas iz razloga da se sa njim vegetira sto duze da iskoriscenost bude maximalna,naravno pod uslovom da nismo ograniceni s vremenom uzgoja. uglavnom kako sam doznao scrog tehnika je zastupljena kod komercijalnih uzgajivaca upravo iz tih razloga.

e sad mane scrog tehnike: kao i svaka tehnika i ova ima svoje nedostatke... pored gore sto sam naveo zalivanja i gnojenja,tj teskog pristupa biljci jedan od najvecih problema je pojavljivanje muzjaka ili pak hermica. zato se za ovu tehniku i preporucuje da se radi iskljucivo sa zenskim klonovima,a ako se vec radi sa semenjem da budu bar feminizirana...

upravo zbog mreze i same gustine popunjenosti netreba stavljati puno saksija kako bi mogli da izvucemo maximum iz svake biljke. ako su ti saksije spojene i radis im scrog on gubi smisao i ne dolazi do izrazaja...

znaci sustina price je da se izvuce maximum iz svake biljke,i po meni da se vegetira dok se mreza ne popuni ma kolko trajalo i tek onda na cvetanje...

nadam se da je malo jasnije,ali cekaj da vidis sta ce i drugi reci pa udri... :)))
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
zaboravio sam da dodam da ta mreza koju koristis ima da se kupi u poljoprivrednim aptekama,verovatno si video... one kocke sto su od damila, promera 10cm x 10cm.
i recimo napravis ram od drveni letava sa nogarima od istih,i na njega stavis od gore tu mrezu. jedino sto kad pravis uzmi u obzir i visinu saksija da ne moras da nastavljas nogare kasnije...
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
Slobodane hvala tebi i ostalima,jasno mi je do boli,znaci svaki vrh iznad mreze i to je to,cini mi se da je taj nacin uzgoja dobar za sve sorte a ne samo za Big bang.netko je opisao nacin vezanja uz rub posude u krug(znaci kukica pa u zemlju i tako cjeli krug)mislim da je i to ok
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ne ne cekaj, nemoj da mesas lst i scrog... to sto vijas rub posude ti je lst,a scrog ti je tehnika uzgoja sa mrezum,u kojoj provlacis kroz kocke biljku i tako joj popunjavas mrezu... entualno mozes da seces grane,pa na svakoj grani koju odseces ona tera dve nove,kako bi imao sto vise grana da ispletes..sve zavisi koliko si ogranicen sa vremenom. mada je meni licno zao seci vrhove biljkama,ipak su oni glavni sa najvise cvetova,ali od njih opet mozes praviti klonove... al da neskrecem s teme

a sto se lst tice da ga pravis okolo posude,mozes i da izbusis rub saksije pa vezujes kroz njega,ili da pravis kukice pa da jedan kraj kacis na biljku, a drugi na rub saksije. ali pazi da nestegnes da biljka moze da nesmetano raste...
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
ma znas u cemu je stvar imao sam u planu praviti box u wc-u vec sam pisao o tome ,medutim tesko mi je izvesti sve kako treba mislim na svjezi zrak pa onda odvod zraka wc nema prozor samo ventilaciju odnosno rupu u zidu gdje bi trebala biti wc ventilacija .puno mi je lakse napraviti box nego to napraviti u wc-u.eb sada imam box koji je Visina 80 sirina 60 i dubina 45 uzeo sam hps400w planiram ovih dana i cooltube kupiti ali sam dobio informaciju da BIG BANG nije dobar za tako mali box pa sam opet u problemu majke mi a nisam ni poceo.pa mi zato padaju na pamet SCROG pa i SLT i slicna cuda
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
ma dobro je sve... ne brini na širinu od 60 i dubinu od 45 možeš smotat u scrog mreži oko metar biljke i više ;)
to je najmanji problem samo moraš bit uz biljku preko cilog growa i motat je ... ne odlazit na godišnje :D
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
aha kontam sad,samo sto ti je ta hps400w prejaka za tako mali box,morace da ti cooltube bude bas dobar...
problem je kad nemas nista, a za ovo nema tu puno pametovanja seckaj i savijaj ispod mreze i gotovo... jel seme fem???
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
slobodan je napisao(la):
aha kontam sad,samo sto ti je ta hps400w prejaka za tako mali box,morace da ti cooltube bude bas dobar...
problem je kad nemas nista, a za ovo nema tu puno pametovanja seckaj i savijaj ispod mreze i gotovo... jel seme fem???

image00313.th.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] danas stiglo slika je losa slikao sam mobitelom.pc.grower hvala sto si se ukljucio
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
greenhous... :))) mislim da ti je bolje da sad otvoris svoju novu temu u dnenicima,i bukvalno tu pises sve sta se desava i kako radis sta??? a dobra strana dnevnika ti je i sto imas sve dokumentovano kad si sta radio ako ti zatreba unazad da pogledas...
 
30.11.2015
61
164
33
35
zanima me samo kod scrog treninga kako nakraju flushati biljke...dali bi bilo ok isjeci mrezu tipa 2 tjedna do kraja tj tih zadnja dva tjedna kad ih treba flushati???sto se tice zaljevanja i gnojenja to je stvarno problem ali snalazim se i ide sve ok(ono to izgleda kao prava dzungla)ali stvara mi problem kako to flushati nakraju?