SCROG - malo detaljnije...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ovaj link ne radim, pa ako netko moze nesto napisat o ovome bio bi zahvalan...

Evo za pocetak me zanima koja je razlika izmedju obicnog stila grow-a i Scrog stila osim sta u Scrog biljke idu na 12/12 od pocetka...


Hvala :)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Evo da ti malo objasnim šta je ScrOG,prednost u ScrOG (screen of green)tehnikom je da dobiješ max.urod na maloj površini jer tu dobiju svi vrhovi isto kolièino svijetla a kod SOG tehnike gornji dio biljke zakriva donje vrhove i tako dobiju manje svjetla.
Scrog ti je bolje radit s klonima zbog spola jer kad radiš sa semena i dobiješ muško biljku nastane problem kad je trebaš izvadit,a ona je umotana u mrežu (screen),ako bi je tako trgao je velika moguènost da èeš oprašit susednje biljke.
Ako èeš radit sa semenkama napravi na svaki saksiji svoju mrežu!
Vegetacija ti je isto na režimu od 18/6,20/4..
Cvatanje 12/12.
Vegetaciju(18/6) zakljuèiš kad je mreža (screen) puna 70-80% i onda staviš na cvatanje(12/12).
Jedini problem kod te tehnike je zalivanje i gnojenje
biljk kroz mrežu,zato je najbolje da napraviš sistem za zalivanje preko èrpalke.
To je za poèetak ako te šta zanima slobodno pitaj,sretno i lp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
doomer je napisao(la):
osim sta u Scrog biljke idu na 12/12 od pocetka.

To nije istina,vegetacija traje dok ne napuniš mrežu,e sad zavisi koliko imaš biljk pod njom,ako ih je manje onda èe trajati duže sama vegetacija,ako je više biljk pod mrežu onda èe biti kraèa vegetacija jer je s tim prije puna mreža.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ne razumijem nista, nije ni na Hrv/Scg niti na Eng. ...


Nema veze ionako necu tako sadit za sada jer nemam jos iskustva s umjetnom rasvijetom...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Baphomet je napisao(la):
doomer je napisao(la):
osim sta u Scrog biljke idu na 12/12 od pocetka.

To nije istina,vegetacija traje dok ne napuniš mrežu,e sad zavisi koliko imaš biljk pod njom,ako ih je manje onda èe trajati duže sama vegetacija,ako je više biljk pod mrežu onda èe biti kraèa vegetacija jer je s tim prije puna mreža.

Nije bas to pod moranjem... ovdje se vidi da cvjetaju


i ide 18/6,20/4 jer tako najbolje vegetira biljka sa sto vise svijetla cak i vise od 18 nece skoditi :)
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Jeli mogu radit scrog sa biljkom koja vec cvijeta.Jeli moze biljka nosit sama rešetku ili je treba dodatno ucvrstiti ?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mislim da to moras poceti od samog pocetka.... Ne vjerujem da mozeš sad prebaciti se sa jedne na drugu tehniku (naèin kako hoæeš)...
Ako planiras slijedeci grow tako uraditi, (ona caka sa komodom i ladicama je extra (onaj link sto Era dao na eng.)... informiši se malo dok ovo ne završiš i onda kad kreneš tu tehniku uzgajati, imaæeš više znanja o svemu. AAA 99,99% posto sam siguran da nema prebacivanja sad, mislim to sto ti hoces da biljke sto cvjetaju da ih bacis na ovu tehniku, mislim da ne moze. Ali zato dok ove završe svoje (i ja isto tako planiram i jedno i drugo isto, slijedeæi grow) ali do tada, ja æu gledati što više info da skupim prije poèetka novog grow-a. Èak i ako ne budem imao dovoljno info, ili prostora na drugom mjestu, nastaviæu ovako i dalje....
Ipak mislim da ScrOG tehnika ipak namjenjena komerijali, ispravite me ako grijesim, ali upravo ovo je ono sto dileri i hoce, brzo i sto vise budova, headova itd itd uz sto manje peglane oko svega....
Mada bih ja cisto probao samo i to na vikendici u proljece, odmah cim snijeg okopni sto se kaze :) LOL
...i ja pucam na vikenicu, imam tamo telefon. Mogu na net, (doduse nema skidanja filmova itd itd...) ali za mail, forume itd itd....super!!! Ako mi nesto treba, u auto i u SA i gotovo.... :)
Sretno svima sa ScrOG-om koji namjeravaju raditi....
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Nekako mi je logièno da biljka ne može sama nositi rešetku... mislim da bi ju samo mogao oštetiti. No to je samo moja pretpostavka.

A što se tièe cvjetanja, to ne bi trebao biti problem. Dosta ljudi koji rade scrog stavljaju biljke na cvjetanje veæ nakon 10 dana, a rešetku stave i kasnije tj. sve ovisi na kojoj visini žele zadržati biljku.

Scrog po meni nema nikakve veze sa komercijalnim uzgojem tj. uzgojem za daljnju prodaju... to je najbolja opcija ako imaš nizak box i želiš ogranièiti rast biljke u visinu.
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Kakva je to mreža koja ide u scrog? Kako se to montira sve. kako biljke prolaze kroz to. Ne kužim kako se postigne da svi vrhovi su iznad mreže a stablo je ispod. Objašnjeno je to sve ali nije baš najbolje. Ja bi se sad npr. poèeo bavit s tim ali neznam od kud da poènem. Je može to netko objasnit tako da se snaðe onaj koji nikad nije radio scrog?
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Sad èu ti objasnit malo i imaš i moje slike na temi Super Scrog.
Evo kad poèneš sa vegetacijom ne stavljaj odmah mrežu.ako èeš poèet sa više biljki imat èeš kraèu vegetaciju jer èe bit mreža avtomatski prije puna nego sa manje biljki.
Biljka/e su u fazi vegetacije i kad narastu negdije 10cm stavi mrežu,nju stavi iznad saksije na visini 15-18cm.
Ako èeš imat recimo samo dvije biljke na 1m2 jih možeš rezat da èe ièi u širinu.
Kad ti doðe do mreže i recimo da si ju jedan put rezao ona sad ima dvije glavne grane onda uzmi lagano jednu granu i stavi ju kroz rupo u mreži da èe iè skozi nju na gornju stranu,isto sa drugom.kad su grane nekoliko cm nad mrežom onda svaku granu ljepo stavi u sljedeèu rupu dole i kroz sljedeèu gore (cik,cak kroz mrežu,jedna rupa van druga nutar i tako).
Možeš radit jednostavnije,tako da samo grane ljepo vežeš po mreži.
Na cvatanje staviš kad imaš 60-70% puno mrežu i onda èe vrhovi avtomatsko sami ièi prema svjetlu gore i sami èe naè put kroz rupe ali bolje da jim pomožeš.
Ja radim tako da svaku granu koja ide kroz mrežu stavim odmah pod nju,tako da idu poslije samo vrhovi nad mrežu.
Pogledaj moje slike.
na toj se vidi kako izgleda kad staviš grane pod mrežu,na ljevoj strani su grane preku.
http://www3.shrani.si/files/podtikan959633.jpg
evo i mreža sa spodnje strane
http://www3.shrani.si/files/screen965696.jpg
lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Puno hvala. Dosta si mi pomogao. Nisam imao pojma šta radim s tom mrežom i tako. Nego vidim na nekim slikama da su korijeni biljaka u vodi. šta moraju tako bit ili mogu bit i u zemlji?