secer?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.02.2007
19
2
0
37
Interesuje me da li je ko chuo za foru sa secerom i je li preporuchljivo tako neshto uraditi? Kad biljka ojacha da se pospe secer po njoj i oko nje da je napdnu mravi, kako bi ona bila shto masnija, jer kao mast joj dodje kao odbrambeni mehanizam od mrava. To mi je rekao lik shto je sadio i kaze da je fora 100% uspjeshna. Shta mislite?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bolje sacekaj da se javi neki iskusni outdoor grower... Mislim da bi Torpedo znao ovo...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Manite se Hokus-Pokus fazona...rece Slo-Era jednom davno.I u pravu je garant.Kakav secer,kakvi mravi?Meni to zvuci vise nego smesno_Onda mu dodje da je dobro pustiti kozu da pase biljku,jer bi bilo jos vise smole nego kad su mravi u pitanjuu,jel?

Zajebi te "trikove" i daj biljci sto bolje uslove,znaci kvalitetnu prehranu,redovno zalivanje pa jos ako ti je i genetika dobra....nema potrebe da razmisljas o seceru.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Postoji jedna fora sa šećerom i to onim žutim šećerom, ali nije u pitanju posipanje istoga po biljci, već zalivanje otopinom takvoga šećera. To sam jednom pročitao na Overgrowu ili Icmagu, gde već i delotvornost su potvrdili neki ljudi za koje znam da su iskusni groweri. Navodno, takav šećer poboljšava iskorišćavanje kalijuma u toku cvetanja. Sad, to su potvrdili neki ljudi koji su straith edge bio groweri, pa onda muljaju sa svim i svačim samo da bude prirodno. Ako bi neko pokušao s tim, obavezno neka ohladi tečnost na standardnu temperaturu da ne sprži koren (znam da je napomena malo... ali ljudi se zaborave).
A prskanje šećerom nema svrhe, sem ako ne želite kandirane hedove (mada, to ne izgleda loše kao ideja). Cannabis ne stvara smolu kao odbrambeni mehanizam od napasnika (da je tako, ništa je ne bi grizlo), već kao odbrambeni mehanizam od jakog sunca, ako je smola uopšte nastaje kao odbrambeni produkt. Hm, ljudi rešiše svakojake zagonetke, a eto, na to pitanje još uvek nema konačnog odgovora.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nikad čuo nešto od šećera da se koristi u uzgoju vutre i bilo čega drugog. Osim za melasu da se koristi a i to mi se čini kao napridivanje i preseravanje iako sam čitao od priznatih growera da je pravo korisna stvar u uzgoju,u stvari oni to zovu Blackstrap molasess . Blackstrap molasess ili melasa se dobija u proizvodnji šećera preradom šećerne trske u šećer a može i od repe samo je nešto malo drugačija i nije baš za proizvoditi rum .

Dalje što se tiče uzgoja ima NPK omjer 1-0-3 a i što se tiče ljudske prehrane isto je mnogi dižu u nebesa daje zdrava stvar do jaja ,evo jedan od linkova u vezi toga :
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=118
Imaju i tablice neke nutricionističke i tamo spominju Kalij (Potassium) dakle ima ga kao što kaže i ovome 1-0-3 ali nigdje ne vidim Nitrogen u ovim o prehrani tj. ovo 1 u NPK omjeru, ne kontam zašto .Znao sam nekad i kad se koristi i kojim omjerima ali zaboravio sam koji će mi da to pamtim kad niti ne uzgajam ništa ,a može se naći na ovim stranim growerskim forumima uvijek, overgrowa više nema ali ima drugih gdje se spominje melasa.

Možda,kažem možda je ovo što je Tripco vidio o žutom šećeru ustvari bilo o melasi , i mada mnogi to dvoje mjenjaju u stvari se ne radi istome .
Melasa je nusprodukt u proizvodnji šećera iz trske i otprilike narodnim jezikom rečeno ono što se dobije nakon trećeg kuhanja trske iz koje se izvuče skoro sva ona saharoza kristalizirana , da ne dušim s cjelim tehnološkim postupkom , koga zanima može sve naći na netu , uglavno melasa bude nešto slično medu,vrlo tamna, crnosmeđa, viskozno i čvrsta . Dakle melasa nije šećer nego ono što ostane iza proizvodnje šećera,čini mi se da smo o ovome učili u osnovnoj školi samo jebga ispare stvari koje me ne zaniamju ali sad kad pišem o ovome sve mi nešto govori da jesmo .

A što se tiče privlačenja mrava to je totalka glupost siguran sam 100 % to kažem iako sam čuo za neke teorije da npr. određeni zvukovi poput ptičijih cvrkuta tjeraju obrambeni mehanizam vutre da proizvodi još više smole jer se kao bori da joj ptice ne sljeću na nju i ne jedu sjeme , smola ih u tome ometa.E sad uključuje teoriju da ptice čuju , kako sad da ptice čuju nigdje veze , protivnici teorije da biljke imaju svijest i reagiraju na neke frekvencije govore nemaju biljke uši pa da čuju , ali zato imaju listove koji imaju svoju površinu i osjete frekvencije i dokazano je da se stome na stanicama listova sire baš na nekim određenim frekvencijama kakve ptice proizvode kad cvrkuću ,na taj način biljka uzima više zraka i hrane preko listova , ali zato i ispušta više vode . A to se može vidjeti i u prirodi ujutro ptice cvrkuću biljke puštaju vodu na listove ,nije to samo slučajnost stvarno je dokazano da biljke reagiraju na zvuk.I neću reći da je nemoguće da se biljka brani od mrava proizvodeći više smole ,ali kako se ovi misle rješiti šećera s cvjetova i mrava koji bi se zaljepili na sve to , dobro reče gore neko kandirani cvjetovi i još da dodam s mravljom kiselinom konzervirani , možda bi bili dobri za pravit kekse od marihuane , ne treba ti onda ni šećer ni konzervans :) sve je u već u cvjetu .O ovome s pticama ima nešto ali ne opširno ,natuknuto samo u Marijuana Grower guideu Mel Frank & Ed Rosenthal .

Moje mišljenje je da se u dobroj smjesi substrata , đubriva umjereno stavit i prihranjivati po fazama kako treba , vermiculita , perlita zemlje malo da ne bude previše rastresito i uz dobro svjetlo i dobro uštimane dnevne i noćne temperature prostoriji i pH za tlo od 6.2 do max 7 može uzgojiti savršena roba ,naravno iz dobrih gena važno koliko i sve ostalo skupa ,bez ikakvih dodatnih pizdarija CO2(koji će k**** CO2 kad se soba ionako mora ventilirati šta bi trebao svako 5 dana 10 l CO2 da ubacivam u sobu,ionako ga ima u atmosferi previše ,mislim da je sasvi dovoljno dovoditi svjež zrak i izbacivati stari) i nije to samo moje mišljenje sigurno , vidio sam u ljudi da su uzgojili vrhunske stvari s minimalnom opremom i ovim šta sam već nabrojao ,a u nas je i to dovoljna pizdarija za nabavit , još bi trebali naprdivati s mravima i puštat biljkama Grantchester Meadows od Pink Floyda s Ummagumma albuma(ptice cvrkuću kroz cjelu stvar),jaštaću.

Sve ove kojekakve informacije s dodatnim pizdarijama po meni više imaju efekta da obični ljudi kad vide šta bi sve trebalo odustanu od uzgoja nego što imaju koristi u samom uzgoju, tako onda ovi papci koji posiju ko u Albaniji a i u nas ovi mnogi rade posiju ono industrijsko smeće , samo uzoru i usitne zemlju i onda bace sjeme ko da je pšenica ,naseru ga svim i svačim i eto ti super pucaljke sjemenjarke , reže pluća mozak se raspada,a pošten svjet koji bi htio doći do 200-300 grama godišnje da uzgoji za sebe ne može ako nema svoju prostoriju i ako je proklet ko ja da živi s dvije prepadnute seljačine od staraca koji vjeruju u ***** koje upravo lansiraju ovi iz murije i vlade koji s kupa s ovim Albancima u talu rade i okreću ogromnu lovu na debilima kakav sam i sam bio .Kažem starom danas aj da pogledaš emisiju da vidiš kako lik,burzovni mešetar 21 jednu godinu puši protiv raka kostiju se bori , vlada mu daje medicinsku vutru, a stari mi kaže dobićeš ti rak kostiju sjedeć pred tim ekranom po cjeli dan , ja mu na to boli me k**** nek dobijem možda mi onda Ante Jelavić i ovi tvoji seratori za koje si glasavo i ovaj kako se zove ...Komšić za kog si sad glaso daj uda i ja pušim i uzgajam za se pravu robu , ****** te oni svi skupa i zalupim vrata za njim , koji debil jebo me bog ako mi ne dođe nekad da se raspištoljim u potiljak samog sebe , samo da neće ovi kurvini sinovi onda imat razlog i opravdanje za svoje usrano ***** lažovsko i pričat "...eno ga pušio je travu nije probo nikad ništa drugo ,a znaju mnogi da nisam,i opet se rokno vidiš da dođe do toga kad tad... " osvano bi u novinama sljedeće jutro naslov" Ubio se zbog Marihuane poludio skroz umalo da nije cjelu familju poubio !!!"

Je.b.e.m ih u usta lažovska 25 puta jače nego što ih je ikad iko jebavo prije 10 godina i prije 20 i bilo kad, sve odreda ih j.e.b.e.m ruke im se dabogda osušile novinarske. Sorry genjo što ovdje praznim od svojih jada i frustracija ali moro sam pa ti baniraj briši i radi šta god hoćeš .
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
I ja sam cuo ovo sa mlijekom, samo sto je tip jos dodavao i zivo jaje uz objasnjenje "da bude masnija brate". :) Mada ja sam cuo masu drugih stvari.
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Na stranim forumima se neki ljudi kunu u zuti secer, odnosno ne bas onaj koji se prodaje kod nas, vec u kristalizovanu melasu. To bi vise bio neki braon secer . Koriste ga uglavnom zbog kalijuma, kao sto su neki vec i postovali, a neki zbog navodnog poboljsanja ukusa finalnog proizvoda. Forume ne smem da reklamiram, ali evo ovaj clanak o melasi http://www.bcseeds.com/flowering.htm
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ako će mi ko povjerovat..
ja sam čuo da je voda (H2O) ipak najbolja,naravno sa regulisanim PH
sa dodatkom H2O2 sem pred kraj,i ponekada sa gnojivom bez H2O2 sem pred kraj
ako ima ko slično iskustvo molim da se javi da osnujemo klub

ok šalu na stranu
nemojte nikada dodavati takve supstance(secer,mlijeko ,kafa,keks,palacinke......)
ako baš hoćete experiment,onda uzmite jednu saksiju pa istražujte

recimo za hydro mozete da napravite gnojivo od raznih biljaka koje sadrže potrebne substance,možete koristiti kombuhu koju gajite na caju od vec spomenutih biljaka
vjerovali ili ne ali neko dodaje i menstrualnu krv u aeroponic radi estrogena
a neko pilule za kontracepciju radi istoga
ali se takavom sistemu mijenja komplet voda,pa se ispira sa vodom+H2O2 na par sati
pa se opet sipa čista voda na 24h pa onda se polako dodaje hrana
H2O2 unisti sve mikro organizme i bakterije da ne ostanu tragovi organskih materija koje sa vodom i kiseonikom prave haos i štetu

ali sipati u zemlju nešto od pomenutog u temi po meni nije dobar izbor
a svako ima pravo na svoj
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
H2O2 koriste mnogi na ovom forumu u indoor uzgoju. Nije potrebno da bilo ko eksperimentishe, to se zapravo koristi :) It's totaly safe! Ko hoce/zeli moze da procita nesto o tome bas ovde na forumu.
Za menstrualnu krv, kontraceptivne pilule, urin & stuff je potreban eksperiment :) Dobrovoljci???
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
lazare legendo ozbiljna
pa naravno da se koristi H2O2,bio sam malo ironican,izvini sto nisi provalio,(mada napisah salu na stranu:)

urin ti u uzgoju pomaze samo napolju da tjeras srne,ostalo se vec koristi nisu potrebni experimenti,samo treba znati kako,naravno aeroponic,nikako zemlja i neke vrste hydroponica
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Sorry... Nervozan sam nesto, nema ga shout :). Mada ne bih nikad koristio tako odvratne stvari, kao recimo urin i menstrualnu krv... Ljudi koriste urin i zbog uree i N, a menstrualnu krv zbog estrogena, itd., ali kao sto rekoh to je stvarno da isturis creva, pa je zamena mnogo manje smrdljiva, a to je adekvatno djubrivo u slucaju mokrace, a ako vam vec treba estrogen ili koji vec hormon, a ne zelite da devojka/zena pomisli da ste sisli s' uma kupite anti-bebi pilule. Safer, healtier,
Teski offtopic, ali sta da se radi. Tema je bila secer... Ali informativnih razgovora nikad dosta.

P.S.
Stvarno pise "Salu na stranu" lol

Treba da prestanem, definitivno, shout je tu! lol
 
18.09.2006
1
0
0
urin je odlican izvor dushika (N).. al mora bit svjez... ja znam, da sam ja uvijek, kacam iso zalijevat, popio hrpu vode sat-dva prije... i onda se popiso uokolo.. :D

ne vidim nista odvratnog u tome...