Second foursome by Barneys farm-Bestva LED

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Ime vašeg dnevnika: Second foursome by Barneys farm-Bestva LED

Datum nicanja sjemenke: 11.03.2019

Početak vegetacije: 13.03.2019

Breeder: Barneys Farm

Strain: LSD, Strawberry lemonade, Critical kush, Liberty haze

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Topping, FIMing

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 132 W

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 132 W

Nutrijenti: Plagron 100%Natural

Ostala oprema: DIY box 70x100x160, Guanokalong complete mix

Dodatne informacije: Za ovaj grow sam se odlučio ici na 4 biljke u svom boxu, plus novost sto sam uzeo Bestva Elite 600w led rasvjetu, koja ima 2 rezima i na svakom daje (tj trosi) po 132w. Za vegetaciju ce biti sigurno dosta, ali za cvjetanje mi se cini da nece biti dosta, pa je u planu (po potrebi) kupiti jos jednu. Lampa je deklarirana kao zamjena za 400W hps, ali meni se iskreno cini dosta slabija od 400w hps.

BIljke su trenutno u 4l potovima, i kad budu isle u vece tegle, vidjet cu koliko ih na kraju ostane, shodno tome ce biti i veličina final potova. Sa 4 biljke bi isao na 4 x 14l potove, sa 3 na 18l, 2 na 25l, 1 u 35

Sjemenke su stavljene na proklijavanje i nakon 36 sati stavljene u zemlju. Liberty sam odmah vidio da je sjemenka nekak čudna, tj puknuta po spoju, ali isklijala je i u zemlji je izrasla. Ali fali joj pola biljke, tj ima samo jednu stranu, ostavit cu ju jos malo, ali nekako mi se cini da nije sve u redu s njom. LSD je definitivno najjači, Critical ok, Strawbery malo steka.
Fotka je od prije par dana, danas cu ddoatno staviti nove fotke.

Slike boxa: bf1.jpg
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Ti to mene pripremas za situaciju ako nesto krene krivo, ali nadam se da nece biti nekih vecih problema. Ako ih bude, vec ce se rijesit, valjda ce jedna prezivjet :)
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Hvala svima:)

Kakva je to folija na stranicama? Zgleda ko alu ali nije. Ili je? :D
Sretan grow ;)

Da, to je alu folija. Jbga, kad sam radio box, to je bilo budget rjesenje, na kraju mi je zao sto nisam kupio postenu (mylar) foliju, i to posteno slozio, jer kako stvari stoje ovaj box igurat jos dosta uzgoja, jer ne mislim kupovat "pravi" sator.


Evo fotki od jucer, ztnači 15-ti dan vege:
1.jpg


Jel moze netko iskusniji objasnit sat se dogodilo sa Libertyem?

2.jpg


EDIT:

Sad sam usporedio prvi grow i trenutni, ne mogu ne primjetit da je Durban nakon 14 dana bio duplo veci od LSD-a, a od ovih osatlih da ne pričam. Durban je rastao pod 400w hps-om i bilo je dosta toplije u boxu. Jbga, vani jos nije tak toplo, a Led grije stvarno minimalno. Realno temperature u boxu su 22 po njihovom danu i 19 po noci, sto mi ne izgleda tako kritično. Naravno, pitanje je i koliko taj Bestvin led panel daje svjetlosne energije za biljke, (nekak si mislim da je tih 135 w plavog spektra dosta za vegu) ali dojam je da dosta sporije rastu nego druban.

Ideje, prijedlozi i konstruktivan misljenja su dobrodosla.
 
Poslednja izmena:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Himalaya, jer se mozes osvrnut na moje Edit mog proslog posta.?

Mylar je u planu, ali tlaka mi cupat sav stiropor, skidat silikon sa drvene konstrukcije, klamati mylar foliju i na nju opet ljepit stiropor, kojeg cu vecinu morat kupit jer ce se potrgat skidajuci. Kad odradim ovaj grow, box ide na remont i u podrum kod frenda, tj čeka jesen :D
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.972
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Jbg nisam cuo nikad za taj panel pa ne mogu reci nis posebno,ako icemu valja taj panel onda tih 135w mora tjerati vege bez problema.
Ako ces usporedjivati grow sa proslim samo ces dobiti glavobolju i nepotrebno cackanje.
Biljke izgledaju zdravo i mozda i je malo niza temp nego sto bi trebala biti ali opet nije toliko niska da bi biljke stagnirale. Probaj staviti hps par dana pa vidi kako reagiraju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Ima ga kolega tu na forumu, genearlno zadovoljan, na Amazonu ima cca 250 reviewa i prosječna ocjena 4,8, sve u svemu bi trebao biti dobar, odnosno funkcionalan. Pogotovo za vege fazu.

Necu dobit glavobolju, drugi grow je uvijek opusteniji od prvoga, tako da samo primjecujem i pitam.

Točno cu daans izgubit 2 sata i stavit HPS 400w na 3-4 dana pa da vidimo jer ce poludit ili ce ostat ovakve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.972
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Mozes i ostaviti ispod panela ako nisi vremenski limitiran,jer tu je jedna velika prednost foto biljki nad auto biljkama a to je da vege furas dok ne vidis da su spremne za flip i da su popunile box. Ja dane u vege gotovo i ne brojim nego gledam popunjenost boxa i zdravlje biljaka,biljka mora biti u top stanju za prebacivanje na cvjetanje ;)
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
NIsam vremenski limitan, ali htio bi zavrsit grow prije velikih vrućina (7 mjesec) , jer ce onda to sve skupa biti jos kompliciranije zbog visokih temp.

Pa zato ne volim gubit vrijeme, jer sa ovom brzinom, npr Strawberry ce za flip biti spreman za min 3 mjeseca :D i onda jos 3 za cvat, harvest početkom 10og mjeseca :D

Imam elektirčnu grijalicu sa termostatom, box je cijeli u stiroporu, tako da mi nije problem zagrijati prostor, koliko temp ima utjecaj na eventualnu brzinu rasta samih biljki?