Second grow: Z7

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Nabavili ono što smo htjeli (z7). Koliko-toliko pohvatane osnove u prvom growu, koji još nije gotov ali poslužio kao odličan test opreme i postizanja što optimalnijih uvjeta.

Znači oprema ista kao i ovdje first grow . Ormar ovdje.

Planiram neke promjene i zbog toga drugi dnevnik mada sam mogao sve ovo spojit u jedan. Kao prvo idu samo dvije biljke i to primarno zbog eventualnih problema sa zakonom (2 zvuči nekako bolje od 5 :) ). Kao drugo da se iskoristi max iz dvije u tom prostoru ide najprije LST vezanjem ili improvizacija sa mrežom a nakon što oslobodim veći ormar ide unutra mreža i SCROG. To bi moglo značit nekih min 40-tak dana vegetacije što bi moglo biti dosta da se popuni 1m2.

Zemlja je terra magma 70%, perlit 20% i vermikulit 10%. Jučer presađene u pot od 4l i nakon toga je u planu u 19l do kraja.

27.3



1.4



13.4
Nakon problema sa prezalijevanjem, jučer prebačene u 4l.


 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ako padnes radje padne sa dvije nego sa 5 sa dvije se mozes braniti da je za osobnu upotrebeu posto imas i vegu i cvjetanje ako si iz hrvatske onda si najebo ko zuti zato sto ce te zakon teretiti za kultivaciju i raspacavanje posto imas cirkulirani grow sto bi znacilo da non stop vrtis biljke . zasto lst kad imas ljepo duimenziju ormara ako vec planiras neki trening eraditi onda radi scrog puno je bolji od lsta i manja vjerovatnost da ti biljka pukne, ja bi stavio biljku radje u 25litara vrecu i peri deri.
inace sea of green se radi najefikasnija po metru kvadratnom sa jednom biljkom (ja radim na taj nacin da pustim biljku jedno pol metra u vis zatim ju stopiram i stavim mrezu gore i picim dok mi se neispuni 70%mreze i onda na cvjetanje , jedini mi je zajeb kad selim iz vege u cvjetanej treba tu bestiju pomaknuti dva metra a da nis ne potrgam sam da znas a nespretan sam u tri pizde materne :/
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
hehe hbravo samo pozitivan stav :) ali znam kak mu je ja sam jos veci paranoik :/
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Ma nije meni bed zbog mene.Ja sebe smatram moralno čistim tj. nemam namjeru na bilo koji način zaradit od ovog što radim neko pokušavam 'popraviti' kvalitetu života. Već me 15 godina doktori krcaju sa svim i svačim i odlučio sam stvar uzeti u svoje ruke. Najgori konačni rezultat može biti da nastavim po starom (što se zdravlja tiče). Problem su mi ukućani za koje ne želim da eventualno ispaštaju zbog mene i zbog njih idem ovako. Inače bi mi bilo jednostavnije opet ubacit unutra 5 komada.


@ cj1980 Bit će scrog samo da bacim skunk van. Do tada ide trening kojim ću napravit što kvalitetniju pripremu za kasnije. Nekakav HST tipo topinga nisam planirao ali nisam odbacio potpuno tu ideju. Sve će ovisiti o tome kako z7 napreduje. Ako situacija bude tražila možda te kopiram :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lamp3rija

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
Uglavnom ljudi najvise grese u teglama naime tegla mora biti veca od 20cm visine ako oces imat uspjeswan i veliki grow zasto (potpuno razvijen korjen je 20 cm pa tako mali korjen malo hrane za monstruma velik korjen puno hrane za monstruma preporucam ti seed koji ima sto vise sative u sebi to znaci da ide u visinu a sativa ima bolje medicinsko djelovanje od indica tako barem vele pametniji, ispod 20 litara zemlje nebi ni startao grow osim ako nije micro sto mi je trenutno izazov mada ce moj micro box kostat vjerovatno oko soma dva kuna ali mi se nezuri posto imam svoj grow ima m dvije biljke uvjek u cvjetanju od svake uborem maks urod po kvadratu doduse na 600w hps sa 2*90w ujedno uvidio sam da se tu ljudi jos drze starih principa nevidim smisao miksanja zemlje posto ima smiksane zemlje za kupit koja odlicno radi,.
Tip inace ja ti ne klijam sjeme kao ti vec na plutu 10 kom ti kosta 10 kna i onda u kamenu vunu (jedno presađivanje manje -jedan stres za biljku manje) prreporucam ti gnojiva hesi po meni najbolje rede hesi root kompleks za okorjenjivanje dok je jos u kamenoj vuni, zatim hesi tnt za vegetaciju i onda za cvjetanje sve to + hesi bloom ince biljoza mi jako brzo raste i brzo popunjava mrezu samo tebi ce biti problem prebacivati iz jednog djela ormara u drugi, ja neradim flush uopce vec zadnja tri tjedna biljozu zaljevam samo vodom (floosh mi je nekako nepotrebno zlo koje moze sjebat biljku)nadam se da sam ti barem malo pomogao i obavezno si nabavi spreader jebes folije i sve reflekotre bez spreadera on ti se koristi na lampama koje od reda velicine 250w na vise .

Ma nije meni bed zbog mene.Ja sebe smatram moralno čistim tj. nemam namjeru na bilo koji način zaradit od ovog što radim neko pokušavam 'popraviti' kvalitetu života. Već me 15 godina doktori krcaju sa svim i svačim i odlučio sam stvar uzeti u svoje ruke. Najgori konačni rezultat može biti da nastavim po starom (što se zdravlja tiče). Problem su mi ukućani za koje ne želim da eventualno ispaštaju zbog mene i zbog njih idem ovako. Inače bi mi bilo jednostavnije opet ubacit unutra 5 komada.


@ cj1980 Bit će scrog samo da bacim skunk van. Do tada ide trening kojim ću napravit što kvalitetniju pripremu za kasnije. Nekakav HST tipo topinga nisam planirao ali nisam odbacio potpuno tu ideju. Sve će ovisiti o tome kako z7 napreduje. Ako situacija bude tražila možda te kopiram :)
nekuzim ovo dobra priprema dobra priprema za scrog je da pusti biljku da ide u visinu a zatim ju topiras LST+scrog to su obicne gluposti ako mene pitasjer priblizavas lisce zemlji ako list dotakne zemlju pocet ce ti trunit cemu riskirat nepotrebno
opet zaboravio jebeni edit pardon admini
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gremo

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.666
163
...bit če to ok-samo hrabro i strpljivo-i puuuuuno ljubavi im daj i :sun2: :sun2: :sun2: :watchplant: SRETNO!!!
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
55. dan 'života'.
7. dana na 12/12. Recimo da je počelo cvjetanje.

Malo sam zapostavio ovaj dnevnik zbog drugog i radnih obaveza ali nastavljamo ... Prebačene prije sedam dana u veći ormar i ispod scrog mreže (previsoko postavljena?). Do sada nije bilo nikakvih ozbiljnijih problema. Toping nije ni osjetila. Dva puta pognojene u vegetaciji i jednom u ovih sedam dana na 12/12.

Pošto mi je ovo prvi puta da koristim scrog svaka kritika/savjet više nego dobrodošle.



 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ako mozes spusti malo mrezu, ja sam 1 put stavio na na 15cm i bila je visoko sledeci put je bila na 8 cm i bolje je bilo,
al ti nisi od pocetka trenirao pa ne znam da li ces moci sad al ako mozes spusti jos malo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gremo

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
14. dan cvjetanja.

Trenutno na dva zalijevanja tjedno. Jednom samo h2o dok drugi puta gnojivo i boosteri. Nema nikakvih vidljivih problema. Nekoliko dolnjih listova počeli lagano žutiti ali i ovako su im bili odbrojeni dani.

Trenutno je temperatura povišena ali to ću srediti prebacivanjem u drugu brzinu ili promjenom pozicije. SCROG je zahvalan jer ima mjesta u ormaru za igranje sa opremom :) .




 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
27. dan cvjetanja.

Malo sam promijenio režim zalijevanja. Sada P i bloom idu u jednoj turi dok boosteri u drugoj (znači počeo sam sa fosforom).

Fino se pune vrhovi i ove temperature (29-30) joj ne smetaju previše. Ubacio sam vent unutra tako da direktno puše kroz cooltube i razlika se osjeti. Na tube mogu staviti ruku bez problema što prije dok je vent izvlačio zrak nisam baš mogao. Filter još nisam montirao jer miris se gotovo ni ne osjeti za razliku od power skunka koji je u ovo vrijeme dominirao stanom.

Razrijedio sam malo i listove zbog row juicinga a i počelo je biti pregusto pa me bilo strah da se ne stvori razlika u klimi ispod i iznad mreže. Sve u svemu ...so far, so good :)




 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Pitanje. Imam dvije biljke unutra i primjećujem razliku u razvoju. Ne mislim na visinu (dužinu), jer to sam imao u prošlom growu, dok su ovdje otprilke istih dimenzija. Mislim na 'dozrijevanje' vrhova. Jedna izgleda kao da je barem 2 tjedna ispred druge. Interesantno je da su vrhovi više-manje isto popunjeni kod obje ali ...

Znam da postoje razlike od sjemena do sjemena i da nema dva 100% ista rezultata ali ovdje mi se čini velika razlika. Naravno, obje su u istim uvjetima, ista količina gnojiva, ista vode ...

slike:





 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.