Second grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.12.2009
31
3
0
40
pozz,evo znaci drugi grow nakon sto prvi nije uspio jer sam sjebao nesto..
ugl. ni drugi nije poceo dobro jer sam se morao seliti,tako da je sve onako zbrckano,sjemenke nisu bile ni u casicama ni nista direktno u vazama od 5-6-mozda i vise litara..i sve je to moralo biti seljeno u autu 10-15 kilometara
sad su tek krenule imaju 1.5cm, prvi listici samo sto se nisu rasirili
box je 60x70x60 tako nesto 3 feminizirane indice lowerice..dvije vrste zemlje sa ph jedna 5.5-6.5 druga 6.5-7.5 mix plus stiropor. 6x 20-23w 6700k+1 il dve 2700k jos nisu sve upaljene sad su na 4 sutra krece sve,krecem odmah na 20-4 tri ventilatora od kompa..sto se tice slika,ah ostao bez digitalca,kazem selio sam se nenadano..to je to za sad..dozivjeli smo zajdeno shokove ali sad cemo se mi oporaviti ;)
 
28.12.2009
31
3
0
40
evo mali update,radi 7x6500k za sadadva venta od kompa koji rade ko ludi,a i buche ful,citao sam negdje za neke gumice koje se stave na vent da se smanji buka??danas ako uvovim malo vremena idem po neko gnojivo..evo par slicica..


p1200777.th.jpg

p1200776.th.jpg

p1200775.th.jpg

p1200774.th.jpg

p12007732.th.jpg
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Gumice samo ako ti tandrce,odnosno ako ti vent neprestano udara i nije dobro pricvrscen...treba ti slabiji adapter da bi se smanjio brzinu okretanja ventilatora samim tim se utisaju dosta,sporije okretanje manje buke i sam kazes da rade ko ludi zato se i cuju dosta :)
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
To mozes bilo kakvu gumu ispod njih staviti kad ih srafis jer hoce da se cuju kada su direktno na drvo prislonjeni,pa jos ako nisu u cosku,nego na sredini table ili sl...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
lepo bas nego mogao si malo detaljnije da opises ceo grow ne znamo jos nist...kolko su lampe udaljene,koja voda,HPS u cvetanju il CFl do kraja?

mislim da si mogao malo vise stiropora da namrvis ne znam ma koga uposte znima sta ja lupetam u 5 ujurto svasta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza
28.12.2009
31
3
0
40
stiropora ima dosta,pomjesan je pa se ne vidi tu na kraju,jer sam dodavao jos malo zemlje,ali lako stavim jos stiropora il onih kuglica

lampe su udaljene cca.. od 4-5cm i sa njima iddem do kraja,razmisljam vege(20/4) odradit mjesec dana pa onda 12/12..
voda obicna iz spine koja odstoji par dana..
napreduju dosta brzo,od jucer su vec dosta napredovale,spojio sam jos jednu 2700k
 
01.01.2010
17
1
0
38
Bonsai je napisao(la):
stiropora ima dosta,pomjesan je pa se ne vidi tu na kraju,jer sam dodavao jos malo zemlje,ali lako stavim jos stiropora il onih kuglica

lampe su udaljene cca.. od 4-5cm i sa njima iddem do kraja,razmisljam vege(20/4) odradit mjesec dana pa onda 12/12..
voda obicna iz spine koja odstoji par dana..
napreduju dosta brzo,od jucer su vec dosta napredovale,spojio sam jos jednu 2700k

oi! znaš kako sam ja počeo.. i meni je sad situacija jako dobra.
sada mi je 5. dan cvijetanja i odmah sam ih stavio na 12-12. do sad u fazi vegetacije pičim 0-24 i mogu ti reć da sam trenutačno zadovoljan.
ovo mi je prvi grow tako da nemam šta pametnog napisati ali brijem da ti je ta udaljenost ok za fazu vegetacije. za cvijetanje neznam ali vidio si meni kako izgleda ali ipak sam malo dignuo lampe više nego u prvoj fazi. za sad se razvijaju jako dobro!! :) :)
 
28.12.2009
31
3
0
40
mali update dan 14. (8) lampi upaljeno,razmisljam moooozda jos jednu uvalit,nemam pojma,ovako se cini ok..

pitanjce: imate kakav savjet dal da pocnem po malo lagano gnojiti il da cekam jos x? dana?














 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Svjetla nikad dosta pogotovo kad nisi pod HPS-om.
Ja stavim uvjek koju štednu+neon pa i obični jer zavisi kad mi je groow zimi ili ljeti. Zimi se pomažem sa običnim sijalicama radi temp.. standardno.
Biljke ti izgledaju ljepo i zemlja mi se čini dosta dobra ovako na slikama.
Ne gnjoji brale još mlade su one jbg... nisu pokazale spol i malo je to zemlje za gnjojenje po mom mišljenju.
Na tvom mjestu bi skoro prebacivo na 12/12 nomralno presadio pa onda tek počeo sa gnjojenjem.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
jos je rano da se djubre cekaj jos jedno 10-15 dana za sada ima sve sto joj treba..slazem se sa upitnikom u vezi presadjivanja i svega...
 
01.01.2010
17
1
0
38
Bonsai je napisao(la):
mali update dan 14. (8) lampi upaljeno,razmisljam moooozda jos jednu uvalit,nemam pojma,ovako se cini ok..

pitanjce: imate kakav savjet dal da pocnem po malo lagano gnojiti il da cekam jos x? dana?














hello bonsai :)
Super su ti biljčice. Ja sam stavio odmah na početku one granule šta si mi dao ali brijem da nisam trebao stavit,čisto iz razloga šta nemam pojma koje su karakteristike tog gnojiva bile,ali ništa im nije iako mislim da sam ih trebao pustit bez gnojenja. Već su na cvijetanju a nisam ih presadio i mislim da i neću. Šta misliš da će mi radi toga dat manji urod ili je svejedno?
 
28.12.2009
31
3
0
40
pa ja nebi stavljao nista jos,jer pise da nakon stavljanja tih granula ne treba nista stavljat jedno mjesec dana cini mi se,neznam tocno kiliko si ih stavio na pocetku,ali ako ces presadjivati slobodno gnoji sad.. one se razgradjuju po malo,mislim da su ti super dosle jer ti biljke izgledaju super,neznam vidi sad kad ti je na 12/12 pa gledaj malo mozda primjetis da im treba malo mozda ne nemam pojma,neko iskusniji bi tu trebao neto rec :) al ocito nisu naskodile vec doprinjele..baci koju sliku da vidimo sta se desava :eek:hno:



a kad vec pisem evo mali update i pitanje kad smo vec kod gnojiva i gnojenja :) dali je netko imao iskustva sa prirodnim gnojem u ovom slucaju govnetom od ofce??dal je to prejako ili je predobro?
i evo par slikica dan 16 ...do danas sam bio na 20/4 sutra bi mozda isao na 18/6 i drzao tako jedno 15 dana(to bi bilo sve skupa 30 dana vege,15dana 20/4 i 15 dana 18/6),pa onda na 12/12 sta mislite? savjet dobro dosao...hvala
:sick:











 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Bonsai je napisao(la):
i pitanje kad smo vec kod gnojiva i gnojenja :) dali je netko imao iskustva sa prirodnim gnojem u ovom slucaju govnetom od ofce??dal je to prejako ili je predobro?


e vidiš,za ovo gnojivo vele da je nesto naj naj
e sad koliki je omjer neznam?
pretpostavljam da je negdje oko 10-15%,
ljepo bi bilo da netko nesto o tome vise kaze,tko ga je koristio naravno?:icon_lol:
 
28.12.2009
31
3
0
40
hmm,znam da mi je mama sadila povrce i gnojila sa tim gnojivom i povrce je davalo urod do necete vjerovati do 11 mjeseca ili ti novembra ili ti studenog naravno to nije bio neki urod u to vrijeme,ali dve tri paprike su jos izasle,ali tokom 8 mjeseca kaze da je bilo povrca jebeno puno i da je jebeno ukusno bilo,mozda ce i tu da djeluje tako zato i pitam dal bi nastetilo,da nije pre jako..
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Trebao bi netko od moderatora tko se kuzi da otvori temu o bio stimulansima,jer hvala bogu tih mali goganca ima na svakom koraku i...ma vid ovce i tu je,samo pratid gibanja,hehehhe

ako imas toga na dohvat ruke samo trosi i ja cu sad kad me posjeti,ebiga:icon_lol:

idemo ruke gore pa na bio bio,ajmo netko dobrovoljsky:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.