Second Try - BigTower Box HPS 70W & CFL - Strain Lemon & Cheese

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lepo to napreduje samo dalje tako.

Cheese imam i ja al je moj mutant neki ( prvi put mi se desilo tako nesto ) kada je izbacio prve listove mislim na skroz prve krenuo je da se racva sam od sebe i sad izgleda da sam ga topirao da covek nepoveruje.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ljudi hvala vam na podršci...to mi puno znači...ljubavi im ne fali, možda čak i pretjerujem u otvaranju boxa al nemogu se suzdržati ;-)

@dede...aj nabaci koju sliku cheesa da ga vidim u akciji...btw...dokle si dogurao?

jel zna netko što bi ovo moglo biti?
1y4mfs.jpg

pretpostavljam da je nečega previše, jer čisto sumnjam da im nešto fali
nije da paničarim ali volio bi da znam u čemu je problem da mogu reagirati na vrijeme
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nije joj nista tako dugo dok se ne siri dalje - u svakoj imam barem 2-3 ovakva lista.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Lemon Skunk - Vegetacija 31 dan



Cheese - Vegetacija 24 dan



Dakle plan je ovakav...jos 7 dana vegetacije pa stavljam na 12/12...lemon vec zadnjih par noći ostaje sama u cfl boxu, a cheese prebacujem u hps box (koji jos uvijek nije zavrsen, ima puno light leakova i prilicno je bucan...itd) i otkad je pod hps-om primjetno je ubrzanje...ma raste ko blesava...za tih 7 dana vegetacije trebale bi se lemon i cheese izjednačiti i onda bacam na cvatnju...uglavnom ce biti u cfl boxu...no kad ja budem doma, posto nitko tad ne ulazi u sobu, biti ce pod hps-om

lemon je totalno usporila rast (pretpostavljam zbog male saksije), ali novi pupoljci jos uvijek lagano rastu...malo sam joj spalio jedan vrh al nish strasno
cheese je u vecoj saksiji, ima dosta mjesta više za rast i bas izgleda mocno...za cheese sam siguran da je zenka, a za lemon ce se tek vidjeti kad prebacim na 12/12
Bit ce jebena steta ako ne bude zenka jer stvarno se prekrasno razvila




Gnojim od pocetka sa Hesijem po njihovom planu a to je prehrana 2-3 puta tjedno...pogotovo sa malim saksijama kakve imam



Voda 6.2
Vlaga i temperatura unutar granica


Nekoliko dana sam 2x dnevno stavljao praska za pecivo u posudu, stavio ispod venta i nalio jabucnog octa u prasak...nesto kao improvizacija CO2...ostavim tako 15-20 min da procirkulira

Kad prebacim na režim cvjetanja 12/12 mislio sam to podesiti na tajmeru ovako nekako:

Dan od 21-09 (struja mi je nocu jeftinija, a i nitko nocu ne ulazi)
Noć od 09-21 (kad je noc, gase se i ventilatori...znaci ne radi rasvjeta, ne radi ni ventilacija-tj.rade ali na manje volti)



Pa sam mislio posto kad je noc od 09-21 nema potrebe za glasnim hladjenjem, sloziti stealth ventilaciju...znaci ventovi za ispuh bi bili spojeni na 2 adaptera...na 6v i na 12v...oba bi bila na timer...kad se pali hps pali se ispuh na 12v...a kad se hps ugasi, gasi se i adapter od 12v, a pali se ispuh na 6v...tako mi se uopce ne cuje...jos je box zatrpan nekim vrecama za sjedenje



Za miris...u cfl boxu imam neku vrstu filtera sa aktivnim ugljenom...uzeo veliki glade automatski miris i odor gel...taj odor gel je kostao nekih 100 kn i opaka je stvar...unutra neka zelatina koja se cini kao da upija mirise a ne da osvjezava prostoriju...frend i ja dimimo..on pored mene pusi a ja jedva da osjetim miris vutre...taj gel mirisi kao jaki mentol i odlicno funkcionira...kad se udje ne osjeti se vutra skoro pa nista...uz to troje mislim da nece biti frke...al sad tek pocinje cvjetanje...najgore tek dolazi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Ja bi u HPS boxu napravio nekakav screen i ubacio obje na recimo 7 dana 18/6, da malo popune screen i na 12/12...ali to sam ja, ludi simasZg:bis:...pa nek te iskusniji malo bolje upute...mislim da bi mogao vise izvuc...scroog rulez
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ey simas...pa dobrodosao natrag ;-)
mislim da cu ipak ostati na lst-u zbog spominjanog seljakanja biljcica iz boxa u box...a i u cfl boxu imam 2 navojne sipke koje bi smetale, nebi mogao screen unutra
nek ostane zasad ovako, dobro ide
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
A je ovi growovi uznemire male sive stanice :icon_lol:

rep + za sav trud i nek ti je sa srećom dalje, nek obe budu curke:costumed-smiley-027:costumed-smiley-027
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
@ sekach...samo nek se zeleni, svidja mi se od malih nogu ta boja 
@ kenny...hvala na rep+...bacih pogled na tvoj "wembley u mom ormaru"...fino si to izgurao, al zasto ti dnevnik nije u zavrsenim dnevnicima?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ima to da bude odlicno, koja im je trenutno visina, tesko je skontati zbog ugla, al je ugao odlican za prikazati biljku :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa ustvari su vrlo niske...cijelo vrijeme sam se borio da ne odu u visinu tako da su ostale patuljaste i ima jos puno mjesta u boxu (u visinu) al zato u sirinu više ne stanu ;-)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Prelepo odradjen LST.
Moje misljenje je, ako kao sto kazes da sumljas zbog male saksije je usporila rast, da prebacis na cvetanje. A i sam kazes da u sirinu nema vise mesta.
Iz nekih svojih zapazanja saksije od 7 l vegetacija 3 nedelje, saksije preko i 10 l vegetacija 4 nedelje normalno da dobro odradis ( sto manje stresa ). Zapazio da posle usporavanja rasta napreduju jako malo i po nekoj mojo logici trosis struju bezveze. I ovako ce narasti barem jos pola nego koliko su sada.
Primetio sam kod mene ( isto cheese samo topiran ) da je kad sam prebacio na 12/12 poceo kao lud da raste u visinu a 400w CT je na 25- 30cm. E sad ako idemo zdravom logikom i kod tebe ce eksplodirati kod HPS-a, vec si primetio razliku, tako da ce narasti sigurno 10 do 15 cm i to ce ti biti sve puno plodovima ( nadam se da sam u pravu ).
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Nisam neki, no to mi zvuci logicno DEDE. Pazi da ne ponestane prostora Marco, makar sumnjam da ces se zlit previse :icon_lol: btw predivne biljoze
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Kolega PC grower..molim te daj mi informaciju koliko su ti sad biljke od lampi? Koliko imaš još mjesta?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.