Second Try - BigTower Box HPS 70W & CFL - Strain Lemon & Cheese

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Nakon neuspješnog prvog pokušaja kojeg nisam ni objasnio, uglavnom nije me bilo par dana i kad sam se vratio sahara...izgorile:flamed:nema vode a bome nema ni hlađenja...al ubrao sam par vrhića i uopće ne bi bila loša

Eto drugi put...big tower box sa 70W HPS + 2 CFL (vidjet cu jos koliko, pazit cu da budu što tanje)...stavit cu neke slike kasnije...jel problem ako bude pleksiglas debljine par milimetara direktno ispod zarulja zbog temperatur?
u biti taj dio sam mislio zatvoriti kao komoru, staviti pleksi i sa strane...a i ako slucajno HPS prsne nece se nista dogodit...iza bi 2 venta izvlacila zrak van

nema potrebe jos otvarat dnevnik ;-) box se jos konstruira, napreduje i raste
za strain se ionako jos nisam odlucio, htio bi prvo ovaj dio napraviti kak treba

ostalo mi od proslog neuspjesnog growa zemlja, gnojiva, tegle, higrometar, termometar, folija...big tower sam nasao na njuskalu za 80 kn
jedino sam se istresao za HPS komplet, sa tubularnom Phillips Master Sona i kablom od 1.5 m 420 kn
a i ventilatori nisu bas jeftini...3 komada 80x80 - po 25 kn (2 imam)
a i ph metar sam narucio preko ebaya...i prosli put sam ali nikad nije stigao


zanima me sto mislite o ovome umjesto one 2 cfl?
E27 LED

HPS nisam jos spojio...poslikat cu kasnije da vidite jel dobro to spojeno prije nego ukljucim u struju

box je prošao grubu obradu (rezanje svih limenih djelova iz unutrašnjosti fleksericom)
i sad je u fazi unutrasnje izolacije i lijepljenja i silikoniziranja svake moguce pukotine
starter ce biti unutra, a komoru u kojoj bi bile žarulje bi napravio što užom, mozda nekih cm ili dva od ruba žarulja, komora bi bila ventilirana sa 2 venta 80x80
ispod pleksija bi bila jos 3 venta...gornji za out a 2 ispod za in

malo stealtha u planovima...
u produzetku big tower boxa bi bila kutija koja bi bas izgledala kao produzetak kucista a mogu i pofarbat u istoj boji, izgledat ce kao malo duze kuciste
a unutra 2 dijela...gornji i donji
gornji dio hermeticki je zatvoren i ima sa zadnje strane otvor fi 100 koji se može začepiti čepom, ili staviti filter sa aktivnim ugljenom na njega ali primarno za spajanje ventilacijske cijevi...u tom slucaju jos jedan snazniji vent na izlazu
a donji dio sa strane ima ureze za ventilaciju i tu uvlači zrak
oba dijela su zatvorena i imaju lightrapove (tj. tek ce imati...ovo je samo ideja)
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
Zelim ti sve najbolje u izradi i growu...
Nisam ti vidio "first try" pa ti ne mogu nista preporuciti.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ledice ti ne mogu zamijeniti cfl-ke...iako ti ni one ne trebaju pored hps-a... =)

Ostalo cemo komentirati kad vidimo slike zavrsnog proizvoda... :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
evo mali update...radovi oko boxa ce ipak malo pricekati jer smo otisli na more...trenutno lezim na plazi i smisljam ideje...da iskoristim malo vrijeme

malo offtopic: uplatili cura i ja aranzman u crikvi u hotelu sa jednom * i polupansionom za 7 dana
posto je 1 * u pitanju ocekivali sno katastrofu al eto htjeli smo sto jeftinije proci a da ne moramo se brinuti za hranu
kad ono ugodno iznenadjenje...hotel je centralni objekt ali mi smo u jednom paviljona na najvisoj tocki sa odlicnim pogledom a u paviljonu svi nesto tulumare tak da im sigurno ne smeta kad fitiljimo muziku 
a u restoran dodjemo kad ono red od 20 m...koja katastrofaa
kad ono svedski stol sa gomilom hrane, jedes kolko hoces i koliko god hoces puta...sve mi zao kad gledam one stidljive cehe sto su malo stave na tanjur a oko nas gozba hi hi....skompali se i sa osobljem tak da je ispalo ludilo...eto ekipa pozdrav...pisemo dalje kad bude nekih rezultata oko boxa...sadit jos necu, vjerovatno tamo u 9 mj jer nemam zivaca se zaj.... sa temperaturama u boxu
btw...prvi grow je ovdje (tj. prvi pokusaj)

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/6454-pc-grow-box-1st-time-pozdrav-svima.html

ali ovaj put imam big tower box i hps 70 w a prosli je bio midi box i 4 cfl zarulje
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
evo vratili se s mora i nastavio sam radove na boxu...ne zuri mi se nikud i polako prikupljam sve potrebno
stigao mi ph metar pa imam jedno pitanjce u vezi kalibriranja...dobio sam s njim 2 vrecice nekakvog praha za kalibriranje...ocekivao sam tekucinu pa sam malo zbunjen...jel se ph metar stavlja u taj prah ili?

jos nesto...to sam pitao u prvom postu al bas me ne dozivljavate pa da ponovim...interesira me kako pleksiglas podnosi temperaturu hps-a (70w, nekih 5 cm udaljen od zarulje)...ima li ko kakvih iskustava ili radije da stavim staklo?
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
meni podnosi plexiglas u PC 2 cm ispod HPS 70w bez ikakvih problema...staklo je bolje jer mi se čini da probpušta puno više svjetla...

evo kako kod mene izgleda identičan setup....70w HPS i 2 x 23w CFL je na slici, a sada je stetup 2 x 70w HPS i 2 x 45w CFL i temperatura ispod plexija mi je 30 C...par centimetara niže 26-27 C....tako da nemaš problema....samo ispuh dobar i to je to...

ev ti par slika

ImageShack Album - 16 images
ImageShack Album - 3 images
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack Album - 2 images
ImageShack Album - 6 images

Jbg, znam da je puno slika, ali nadam se da ce ti pomoci
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
odlicno Simas, hvala ti...to mi je trebalo ;-)
daj mi samo reci kako si ucvrstio pleksi...mislim da cu se ipak odluciti za staklo pa bi htio to propisno ucvrstiti da ne bi staklo palo na biljcice

btw...u vezi onog pitanja sa kalibriranjem Ph metra...dobio sam 2 vrecice praha za kalibriranje (Ph 4.00 i Ph 6.8). Svaka vrecica se uspe u 250 ml destilirane vode po mogucnosti u sterilnu casu sa poklopcem jer ce vam tekucina trebati svaki put kad kalibrirate. Preporucuje se jednom tjedno. Dakle Ph metar se prvo stavi u 4.00 otopinu, nastela se vijkom na tu vrijednost, pa onda u 6.8 i opet se vijkom podesi i to je to. Sve to pri temperaturi od 25 C.
Valjda ce mi taj raspon biti dovoljan?

Ventovi za ispuh bit ce spojeni na punjac od 12 v, a za ispuh na 6v.
CFL zarulje 2x18w - 2x 1060 lumena (plavi spektar)
HPS 70w - 6500 lumena
Ukupno - 8620 lumena
Mozda sam mogao staviti i jace CFL-ke al jbg te sam imao doma i tako ce ostati
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Plexi je flexibilan, pa sam ga uglavio samo...izrezao milimetar tocno i samo ga uglavio...drži ga ova folija za autošajbu...jbg..plastika je savitljiva...samo sam ju uglavio..
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
evo malo slika boxa (jos u izradi)













svjetla su spojena...i cfl i hps...sve uredno radi...ventovi su pripremljeni i isprobani...spojeni jos nisu jer imam samo punjac od mobitela od 6v, moram jos nabavit nesto od 12v za ispuh i ugradit pleksi ispod zarulja....i onda se posvetiti zadnjem djelu, odnosno light trapovima, filterima i ostalim ne manje bitnim stvarima

to bi bilo to zasad, kako vama to izgleda?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Zar su svi oni ventovi na ispuhu? ako nisu, ovaj jedan za upuh si trebao niže stavit i na suprotnu stranu box-a....tako bi ja...upuh je važan za brzu izmjenu zraka u tako malom prostoru
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ne nisu svi, gornja 2 su za ispuh toplog zraka od hps i cfl zarulja, onaj ispod takodjer za ispuh (nalazi se odmah ispod pleksija)...e ta 3 ce biti spojena na 12v
ova najdonja 2 su za upuh, mozda eventualno stavim jos jedan unutra da puse po biljcicama iako mislim da ce i ovo biti dovoljno...ta 2 za upuh ce biti na 6v s mogucnoscu na 12v.
znam da bi bilo bolje da je jedan upuh nasuprot, al ovak bi je bilo puno zgodnije za slozit...a mislim da ce protok biti ok...kad sve propisno zabrtvim obavit cu dugotrajno testiranje na temperaturu
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
E, ali ovaj koji upuhuje ce ti povlaciti topao zrak od ovoga koji ispuhuje....uglavnom...cirkulacija nece biti na nivou...vjeruj mi isprobao sam i znam o cemu pricam...možda bi ti bilo najbolje da ih sve staviš na ispuh, pa pasivno ce ti vuci friški zrak, jer box nije zadihtan 100%


Inace...apoteka REP+
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
da kuzim o cem pricas, ima logike...samo sto cu na straznjem dijelu kucista imati 3 komore, medjusobno odvojene al ce biti cjelina koja ce izgledati kao nastavak kucista...gornji dio ce biti komora za ispuh, u kojoj ce biti aktivni ugljen ali ce imati i ostavljen otvor fi 100 da si ostavim mogucnost spajanja negde na dimnjak ili vent. otvor...srednji dio za upuh ce biti odvojen od ispuha i imat ce bocne proreze...dok u najdonjoj komori ce biti prigusnica, timer i svi moguci kabloi ustekani u produzni tako da ce iz kucista izlaziti samo jedan kabel...to cu dati napraviti kod jednog stolara...cijeli taj dio ce se samo navuci na kuciste i imat ce gumice na rubovima radi brtvljenja
jos razmisljam kako ce to tocno izgledati...to mi je slijedeca faza
kazes da kuciste ne dihta 100 %? e ovo ce biti jako blizu tome ;-)
hvala ti na pomoci, isprobat cu ovih dana kakva je temp ispod iznad pleksija kad sve bude u punom pogonu...ako bude problema, poslusat cu te
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
E to sa komorama je odlično...jer daje totalni stelath od svjetla..temoraš nikakve karefeke od light trapova radit...super...malo se uzima mjesta biljci, ali količina nije bit PC grow-a već stealth..

Uglavnom...sviđa mi se jako..

P.S: jako ti je dobar taj plexi..izgleda kao pravo staklo... jedan savjet...

šteta što imaš te CFL od 14w...kad bi imao od 23w ili jače...prvih tjedan dana bi ja u vegetaciji držao biljku samo pod njima, pa tek onda ukljucio HPS...jer kad su male..lako ih sprži full blizina, a ako su udaljene izduže se full...vjeruj mi...prvih 10 dana samo probaj što bliže CFL-kama i onda rokaj sve...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
he he...velis dobar pleksi? taj rub ispod zarulja koji se vidi je samo rub u koji cu tek uglaviti pleksi...nema ga uopce nutra
kao izrezao sam ga al nisam bas pravilno jer sam ga rezao vrucim skalpelom. kod cure sam malo ogranicen alatom, al uskoro cu ga poravnati fleksericom pa ce valjda pasatu...inace bas izgleda kao staklo, to sam uzeo u bauhausu, zove se hobby staklo iako je to plastika...komad 50x50 izasao nekih 35kn

treca slika odozgo je pod...to sam izrezao komad eluksana, misli da se tako nekako zove...al sam uspod ostavio reflektirajucu foliju...mislio sam ako slucajno sto svjetlosti dopre do dole odbit ce se od folije i obasjati mi listove i odozdo...jel to uopce dobro raditi?

a sto se tice uzimanja mjesta biljkama...sve vezano za komoru dogadjat ce se sa straznje strane boxa...unutar boxa sam maksimalno iskoristio prostor...ventove sam izbacio vani a svjetlo maksimalno podignuo (prvi put cak u previse pa sam spalio foliju)...uglavnom ne mislim ih od pocetka drzat u ovom boxu jer imam jos jedan midi box sa 4x32 CFL ;-)
to ce u buducnosti biti vege box...3 plavog spektra i 1 crvenog
i u ovaj sam htio jace al ne stanu mi po duzini...letvica na koji sam nasarafio grla je dosta siroka pa nisu stale
vece...a brijem da je i ovo dosta uz hps
nisu samo modovi na godisnjem, izgleda kao da su svi 
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
ma gle...box je za 5...nema u tom prostoru previše kemijanja...imaš oko 8000 lumena sto je više nego dovoljno, i HPS ima super intezitet svjetla, tako da ce bujati u tom prostoru super...samo udari SCROG screen..vegetaciju da ga cijelog ispuniš i čuda vadi HPS 70w....pogledaj na icmagu sta ekipa sa dobrim strainom u PC sa HPSom 70w solo lampom, vade van po 35-40 grama...uglavnom scrog i malo bolju vegetaciju i super stvar...

odličam PC gbox :thumb:
 
25.08.2011
1
0
0
36
mene zanima nesto manje vezano za box ali ajde da pitam. kad hocete nove biljke, jel vi sadite iz novog semena ili klonirate i sta je bolje?
razmisljam da pocnem sa uzgojem i neznam da li mi je pametnije da kupim samo zensko seme pa da kloniram i da li cu to uspeti ili bi mi bilo pametno da uzmem i neku musku biljku pa da jednu musku i zensku zrtvujem da dobijem semenke. i koliko dugo semenke mogu da se cuvaju?

pitam ovde jer vidim da su odgovori malo sveziji pa racunam da ste aktivniji od nekih drugih tema.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
he he...nisam ti ja bas iskusan po tom pitanju...imao sam samo jedan grow i to neuspjesan...prvi put sam uzeo sjeme od domacice a za ovaj put mislim da cu kupit feminizirano sjeme...iako je to prilicno skup sport (ovisno o vrsti)...mislim da ti je najisplativije prvi put uzeti feminizirano pa onda uzgojiti majku...nju drzati u vegetaciji...a uzgajati klonove...no za to ti vec trebaju 2 boxa...ili 1 sa pregradjenim djelom za vege...za sjemenke nisam bas siguran...najbolje da pitas neke iskusnije clanove...pozz
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
update: evo polako se prikuplja sve potrebno, bio malo u nabavci ;-)

zemlja


glinene kuglice


prehrana i vitamini


menkice...i to ovaj put genetika x3...say cheese ;-)


ovak, iz proslog neuspjesnog growa imam midi cfl box...a hps big tower box jos nije zavrsen...ne zuri mi se jer cekam da prodju ove vrućine
no, pronasao sam kod frenda 2 menkice u lemon skunku (stvarno neznam otkud tamo jer inace je stvarno dobar dim) te sam ih iz zajebancije posadio i pogodite šta...nikle obadvije ;-) sad su u tom midi cfl boxu i tamo ce ostati barem za vrijeme vegetacije...pa ako bude koja zemkica super, ako ne bude nema veze...idemo sa cheesom
ionak sam ih posadio iz zafrkancije pa vidit ćemo sta ce biti od toga...naravno, pruzit cu im puuuno paznje, bez obzira na sve

eto toliko zasad...bit će nekih slikica kad malo porastu

još nešto...ne mogu da ne primjetim kako vutra.org definitivno nije kao prije...vrlo malo ljudi sudjeluje, dnevnike da ne spominjem...neznam o cemu se radi, al bilo je puuno zanimljivije i edukativnije prije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.