Secret jardine dr60 HM/HPS 250W GH Cheese feminised

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.11.2011
29
1
0
38
Purica je napisao(la):
Koju si zemlju koristia?

zemlju mi je smiješao prijatelj koji kaže da se bavio growom, sutra cu ga pitati sta je smijesao.
citao sam po netu da je u ovakvim situacijama najbolje otuširati zemlju. znači provesti dosta vode kroz zemlju
da se očisti zemlja od elemenata. sutra ću znati točno koja je zemlja. ako je u pitanju nedostatak nutrienata mogu otići
kupiti gnojiva, ako je previše nutrienata valjda sam to riješio ispiranjem, a što ako je ph prenizak ili previsok?
čitao sam ako je previsok da se može dodati par kapi limuna sa vodom a ako je prenizak da se doda vapno?
(vidio sam i ph regulatore ali bih izbjegavao gnojiva što je više moguće)
laku noc narode :)
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
$DoLaR$ je napisao(la):
@MR Green kaj ćeš ti čovjeku reć da li će on slikat ili napisat vlagu i temperaturu.....tu si tri dana na 44 postova i pametuješ svima...ko da te dragi Bog poslao da nas prosvjetliš...opusti se malo...tu si da podjeliš svoja iskustva..da objasniš čovijeku i podjeliš divotu svoga vrta sa nama...a ti svih samo napadaš i napadaš...pa daj pogledaj kako se tu razgovaraju najstariji članovi ...svima objasne sve što treba...i to na jedan pristojan i kulturan način bez napadanja..iako su odgovor na to pitanje odgovorili mali milijon puta..šta mu nisi objasnio od čega su mu te točkice?...zašto ti svoj prvi dnevnik nisi stavio? jer ti si kralj ti sve znaš...sori buraz kaj sam ti se obratio....

Pametujem svima?!? Zar je bitan broj postova? Vrijeme provedeno na forumu? Ti nikad nisi napisao zamjerku nikome? Znam sve? Hvala šta imaš tako visoko mišljenje o meni prijatelju.Oprostite Vaša Visosti,odsad šutim a Vama prepuštam pametovanje...

@dr60 ne trebas se ispričavati,nije bio napad,nemo mislim da je lakše napisati nego fotkati,prebaciti na komp,uploadati i staviti link,ali to je samo moje prema gosp Dolaru$ precijenjeno mišljenje :) pozzz
 
03.11.2011
29
1
0
38
Nakon što sam pomaknuo reflektor 10cm više biljčica je poludila, raste mnogo brže, vidi se da je sretnija :)
možda je uzrok tome i tuširanje zemlje(prezasićenost nutrientima).
pitao sam frenda što mi je smućkao, dao mi je još pola vreće svake zemlje
pa sam slikao sastav:
prva je telluris medin kompost od kaliforniskih glista:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
druga je neka nepoznata,piše samo zemlja za cvijeće
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

rekao je da je pola, pola zemlje stavljeno.

evo slika biljčice:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ps. često sam na putu pa me nekada neam po 2 dana kući, čitao sam malo po internetu,
sviđa mi se ovaj aeroponic sistem: http://www.simplyhydro.com/images/content/aeroponics.gif
jer se rezervoar napuni vodom, testira se PH i EC te unesu nutrienti i nema daljeg igranja.
Jel gnojivo(vidio sam da u prethodnom dnevniku kolega predlaže HESI hydro grow) isto i za
aeroponic i hydroponic systeme?:vb_wave:
 
14.09.2011
15
3
0
31
druga zemlja cini mi se da je biokompovit,provjereno nevelja zemlja,prvi grow svoj sam ja sjebo snjom,mislim da je prejaka mozda u nekom omjeru bi bila korisna,al bolje ne kemijat kupi si bolju zemlju,composanu universal nemam potrebe gnojit 30 dana vegetacije preporucam:cow_yellow:
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
ima li sreće? jesu se biljke oporavile,daj pukni koju fotku da vidimo kakvo je stanje sad...
 
03.11.2011
29
1
0
38
Nepoznato_Biće;183540 je napisao(la):
druga zemlja cini mi se da je biokompovit,provjereno nevelja zemlja,prvi grow svoj sam ja sjebo snjom,mislim da je prejaka mozda u nekom omjeru bi bila korisna,al bolje ne kemijat kupi si bolju zemlju,composanu universal nemam potrebe gnojit 30 dana vegetacije preporucam:cow_yellow:

sta bi dao da sam to prije znao :)

biljčica je počela puštati mnogo izdanaka iznad listova, neki listovu su se deformirali jer su se sudarali sa umirućim(spaljenim od svjetla valjda?) poskidao sam 2 reda listova koji su bili spaljeni, sada nove grančiće imaju nuno više svijela i brže rastu čini mi se.
zemlja je za sada kakva je, iz ove biljke ću uzeti što više mogu klonova te čekati da se od klonova pokažu 4 cure i upogonit HPS onda :)
evo kako sad izgleda:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
novi izdanci imaju više svjetla pa počinje rasti u širini kako treba :) još sam napravio lagani LST da razvučen izdanke da mi bude lakše klonove uzimati.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
stari list oštećen(takva 4 sam pokidao da novi izdanci mogu rasti nesmetano)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
relativno mladi list, ove točkice po krajevima listove, to je od spaljivanja svjetlom?

što se tiće temlje ima li možda netko prijedlog iz kakvog supermarketa?(konzum, plodine, metro, merkator...)
ako ima neka njihova marka koja se dobro pokazala :)
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Terra magma ili compsana,u mercatora zna biti terre...
Premalo si zemlje stavio u posudu,treba skoro do vrha popuniti...
Kako mislis uzeti sto vise klonova pa cekati da se pokažu cure,pa sjemenka ti je feminizirana?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
drug, na ovim fotkama zemlja ti je prenatopljena, pravis blato, izbegavaj to
merkator drzi terramagmu sigurno
 
03.11.2011
29
1
0
38
Mr GreenSkin je napisao(la):
Terra magma ili compsana,u mercatora zna biti terre...
Premalo si zemlje stavio u posudu,treba skoro do vrha popuniti...
Kako mislis uzeti sto vise klonova pa cekati da se pokažu cure,pa sjemenka ti je feminizirana?

tako je, sjemenke su feminizirane, to znači da će i biljka i klonovi bit sigurno djevojčice? :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dr60 je napisao(la):
tako je, sjemenke su feminizirane, to znači da će i biljka i klonovi bit sigurno djevojčice? :)

ako je ovo upitna recenica, onda da, to znaci bas to, al nikad nije 100% sigurno dok ne procveta ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
kupi od GHS-a sjeme pa reci da je 100% feminiziranih sjemenki pokazalo čisti ženski spol...
nikad nemojte bit 100% sigurni u fem sjemena.. to je sve škart...
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
ja dosad mogu pohvaliti barneys farm sto se tice L.S.D-a,i prosli o ovaj put od 10 sjemenki germinacija 100% te biljke fem 100% cak i bez hermija,iako moram priznati da im sjemenke izgledaju jadno i bljedunjavo.

@ dr60 jel i dalje držis na sjetlosnom režimu 24/0 ili mislis stavit na 18/6 radi buducih klonova i majke,ipak bi im trebalo malo odmora?
 
03.11.2011
29
1
0
38
SiD je napisao(la):
kupi od GHS-a sjeme pa reci da je 100% feminiziranih sjemenki pokazalo čisti ženski spol...
nikad nemojte bit 100% sigurni u fem sjemena.. to je sve škart...

onda najbolje odradit vegetaciju, i napravit klonove?
valjda ce bit neke cure :)

ps. klonovi, mislio sam prvo raditi na način za zarežem stabljiku namažem clonfixom i vata?
koliko je to uspješno?
ili da odrežem grančice, clonfix i u rockwool ili jiffy?
sta predlažete?
 
03.11.2011
29
1
0
38
evo kako biljčica napreduje za sada:



Uploaded with ImageShack.us

dobio sam željeni rezultat, mladi izdanci na dnu su se počeli širiti i bit će uskoro kloniranje :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Lijepo napreduje, niska i grmasta...izgleda zdravo...samo nastavi... :thumb:

Kakve su ti to crne tockice na listu? Najvecem, najblizem...
 
03.11.2011
29
1
0
38
Sekach je napisao(la):
Lijepo napreduje, niska i grmasta...izgleda zdravo...samo nastavi... :thumb:

Kakve su ti to crne tockice na listu? Najvecem, najblizem...

to je zemlja :)
kada sam zalijevao zemlja je potonula pa sam malo nadodao da korijen ne dođe na "suho"

sad lagano čekati da grmići narastu pa LST raditi, nakon koliko da klonove počmem uzimati?
da uzmem 5 komada odjenom ili da jednog po jednog kidam? koliko da biljka bude velika?
Vutra Organizacija | Marihuana i Priroda.

po ovome gore 10 cm veličina klona, jel to uredu za clonfix i jiffy kominaciju? :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Bolje ti je da sve odjednom uzmes...tako ce ti sve biljke biti jednake visine... Mozes poceti rezati kad budes imao dovoljno materijala za sve klonove odjednom...

Mozda bi ti bilo dobro da malo udaljis svjetlo od biljke kako bi ti se grane izduzile, biti ce lakse za kloniranje...a tih navedenih 10cm ti je dosta... =)
 
03.11.2011
29
1
0
38




evo slikica trenutnog stanja :)
biljčica je razvila dosta grmića, čim stabljika naraste idemo sa kloniranjem.

reflektor sam udaljio cca 75cm od biljke, jel to dovoljno da se izduže grane? :)

ps. bi li mi tko mogao pomoći, na krajevima listova, kod "zubaca" su se pojavile točkice, prezasićenost nutrientima ili? :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.