Secret jardine dr60 HM/HPS 250W GH Cheese feminised

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.11.2011
29
1
0
38



Evo narasla biljčica, grane sam povezao za rubove posude da nisu sabijene, već imam u glavi prilično vrhova :D
Nije mi jasno kako su u ovom boxu uspjeli nagorat 4 biljke, još kada se ova raširi jedva mjesta :D
Od klonova sam odustao jeli, šteta mučit ovako ljepu biljčicu :D
Zanima me kada predlažete da počnem sa cvjetanjem? biljka je stara 3 tjedna čini mi se?
Za cvjetanje imam sylvania HPS 250, jače svjetli od ove philips MH žarulje. za sada vidim 15 vrhova koji
se formiraju :)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ma je 15 vrhova...buraz opet u školu :) ....imat ćeš ti tu tri puta više :) super ti to za sad ide ;) a za prebacivanje vidi ako ti je dosta jer u cvjetanju će još dva puta otprilike narast....ako imaš prostora još jedno 10-ak dana...kaj više vege to više vrhova :)
 
03.11.2011
29
1
0
38
do 20.-25. držim u vegetaciji i onda HPS i cvjetanje. Pošto sam odsutan 10 dana, polijevanje sam riješio
sa tajmerom i pumpom za akvarij, samo me zanima kako da reflektor stavim? oću ga skroz dignuti?
koliko u vegetaciji i cvjetanju može biljka narast? da rađe držim od 6.1 u vegetaciji pa onda na cvjetanje da stavim
ili? što predlažete?
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
lampu malo više digni pošto te neće bit 10 dana...ali lampu provjeriš najlakše da staviš ruku iznad vrhova i nesmije te peckat...ili staviš termometar pa držiš ga par minuta da vidiš temp....a ovo je tvoja vrsta pa vidi koliko velika može bit :) Green House Seed Co. - Cheese Grow - YouTube
 
03.11.2011
29
1
0
38
prekrasan video :)

znači još neka raste do 20. onda HPS ubacujem, carbon filter, tajmer i šibajmo cvjetanje :)
 
03.11.2011
29
1
0
38


Evo kako to danas izgleda uz još malo LST-a :)

biljčica se jako brzo razvija, iako sam primjetio da trenutan setup(250W žarulja) je preslaba za ovaj box, ili je žarulja preslaba ili je reflektor jako loš,
naime rubni dijelovi ne dobivaju dovoljno svjetla, iako mi se ne čini da biljka to primjeti vidi se baš pogledom kako je lagana sjena na krajevima, nadam se
da će HPS jače svjetliti, ako ne razmislit ću jako dobro o carbon filter --->ventilator -->cooltube---> sistemu sa 400w žaruljom, jeste da je box mali, ali željeo bih
maximalno izvući iz njega :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist
03.11.2011
29
1
0
38
fala fala :)
nakon njuškanja po stranim forumima dosta njih u isti box stavlja
400W sistem sa cooltube-om carbon filterom, neki jos ubacuju hidroponic.
ovaj grow cu odratiti sa ovakvim sistemom, kada ocistim box unutra ide
400W MH/HPS.
zanima me trebam li za cooltube i carbon filter stavljat
WINFLEX%20%20UFO.jpg

ili mogu proc sa malo jačin PC 140mm ventom na 12V za ispuh naravno?
Ako moram uzimat in line ventilatore kolika je njihova glasnoća?

:vb_wave:
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ako si mozes priustit jedan ovakav vent
(obzirom na cijenu, znaju bit i po 100e)
moj ti je savjet da ga uzmes,
lijepo povezes da vuce iz filtera i puse kroz CT pa crijevom van boksa.
jedino neznam ako ces ga stavljat u taj mali boks - radit ce nenormalan podtlak.
- ako ce uopce stat cool tube od 40cm plus cijevi s obje strane u boks 60x60.
meni s takvim ventom od 375 metara kubnih
u boksu 1.20 x 1.20 m HPS600 stoji na pedalj od vrhova, uz temp 25 C.
a imas i opciju one cijevne vent sto se ugradjuju u wc, npr promjer 125 mm i protok 185 m, sto bi bilo okej
za hladit 400W.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
tinitus je napisao(la):
ako si mozes priustit jedan ovakav vent
(obzirom na cijenu, znaju bit i po 100e)
moj ti je savjet da ga uzmes,
lijepo povezes da vuce iz filtera i puse kroz CT pa crijevom van boksa.
jedino neznam ako ces ga stavljat u taj mali boks - radit ce nenormalan podtlak.
- ako ce uopce stat cool tube od 40cm plus cijevi s obje strane u boks 60x60.
meni s takvim ventom od 375 metara kubnih
u boksu 1.20 x 1.20 m HPS600 stoji na pedalj od vrhova, uz temp 25 C.
a imas i opciju one cijevne vent sto se ugradjuju u wc, npr promjer 125 mm i protok 185 m, sto bi bilo okej
za hladit 400W.

potpisujem imam identican sistem kao DR60 od boxa do lampe samo sam slozio malo bolju ventilaciju ugradbeni vent kupaonski 125 mm i alu cijev za ISPUH kostao nekih 180 kn plus 20 kuna kablovi cca 200 kuna 30w i odlicno vrshi funkciju :)) a sto se tiche 400 watne lampe na pola kvadratnih metra smisla nema za taj prostor je preporucna od 250w koju i posjedujesh :)) jednostavno si kupi PC vent 200mm (20cm) u feniks kompjuterima,hg spotu ili vemilu ako si iz hravtske oko 140 kuna kostaju fino ga stavish na 12v i vrshi funkciju ili jednostavno dva pc venta od 120mm spojish "sljubis" i dobijesh vent od 240mm na 12v i mora hladiti hps 250w ,ne razmisljaj na 400watnu lampu i ct plus filter pa gdje cesh biljke staviti?:D uglavnom 250w se ne grije previshe ja je drzim 25 cm od biljaka sa dobrom ventilacijom :)) uglavnom bolje ulozi pare u veci box bar duplo vec 1m2 da dobijesh onda razmisljaj od 400-600w lampi i dobrom hladjenju doticne !! btw dobra ti je biljka i nemoj paradirati zavrshi ovaj grow kako treba nemoj se previshe uzbudjivati ,jer samo ces skenjati sve :))) nastavi kako si zapoceo ,samo finishiraj velemajstorski i na konju si :)) poz
 
03.11.2011
29
1
0
38
Ovo mi je prvi grow pa cesto stavljam slike da napisete sto krivo radim :)
Ostajem na 250w onda i stavljam karbonski filter sa 20cm ventom za kompove :)

Update sljedi uskoro :)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
neznam koliko ce te kostat taj 20cm za comp ali onaj cijevni -fi125, 185 metara kubnih imas u svakoj prodavaonici oprema za kupatila,
za nekih 200kn (25-30eura) nije toliko skupo ako to zelis kvalitetno izvest.
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
dr60 je napisao(la):
Ako moram uzimat in line ventilatore kolika je njihova glasnoća? :vb_wave:

Dosta je bučan,ja imam takvoga 310m3/sat zvuči kao u nekom industrijskom pogonu ili zvuk turbine aviona huuuuuuuuuuu :D
 
03.11.2011
29
1
0
38


evo raste i raste :D jos je u fazi vegetacije,
posto me sada nema 10 dana, zanima me je li bolje ostaviti 24h svjetlo i pustiti jos tih 10 dana
fazu vegetacije ili da krenem na cvjetanje? u kojem režimu biljka pije manje vode, tj. manje je
osjetljivija na nedostatak vode, planiram stavit cijelu posudu sa zemljom u jednu široku posudu
te u nju staviti par litara vode, da je mali dio korjenja stalno u vodi, te da se voda lagano
širi prema gore u zemlju. prijelozi? :costumed-smiley-027
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Za ovaj sistem navodnjavanje ti ne bih znao ako je dobro. To ti nek neko drugi odgovori... Ja bih zalio dosta i stavio vodu u tanjuric od tegle. Mislim da bi im to trebalo biti dosta...
A sto se tice prebacivanja na 12/12, ja bih to uradio jer kad se biljka prebaci na 12/12 tako stane na nekih tjedan-dva s rastom. Barem je tako bilo s mojim hammerom. stao je na dva tjedna i nije rasao, a sad je opet lud. Onda mi je logicno da ce trebati manje vode... Probaj, ne kosta te nista
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
zašto bi im stavio 24 sata svjetlo....možeš jedino dobit hermije....drugo uopće nije preporučljivo stavit im vodu ispod, korijen ti može se zagušit pa te dočeka katstrofa kad se vratiš....zali ih jako dobro....treba će im nekih 6,7 dana da se posuše i neće ti umrijet tih 3 dana jer pri dnu će još biti vode...samo ja bi prebacio na 12/12 jer im je više mraka pa će ti se i manje vode posušit....ti kako želiš i kako misliš da je najbolje...inače sve 5 ;)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
vreme je za 12/12 jos ce one da budu vislje sto se tice zalivanja mislim da opusteno mozes malo vise zalivati pre neko sto krenes od kuce npr tri dana za redom tako da budu bas mokre nece im skoditi a zavisi i od koliko je posuda ako je posuda veca od 5l opusteno ce da izdrzi .. primer ja imam hibiskus a moj bas voli da se zaliva al ja sam ga navikao posto cesto putujem da ga zalivam svakih sedam dana tj. svako cvetce koje imam u sobi pa i vutru kada imam jednom nedeljno... al to je moja soba koja je istocna tako da mnogo tu faktora zavisi ... trebao si probati zaliti jednom posteno pa ne zalivati dog to nije potrebno pa pobrojati dane i vidis koliko dana moze bez vode opet vece biljka vise vode vise svetla vise vode dolar dobro kaze da na 12/12/ manje vode... e toliko :)
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
dr60 je napisao(la):
fala fala :)
nakon njuškanja po stranim forumima dosta njih u isti box stavlja
400W sistem sa cooltube-om carbon filterom, neki jos ubacuju hidroponic.
ovaj grow cu odratiti sa ovakvim sistemom, kada ocistim box unutra ide
400W MH/HPS.
zanima me trebam li za cooltube i carbon filter stavljat
WINFLEX%20%20UFO.jpg

ili mogu proc sa malo jačin PC 140mm ventom na 12V za ispuh naravno?
Ako moram uzimat in line ventilatore kolika je njihova glasnoća?

:vb_wave:

možeš sam napravit prigušivač zvuka jednostavno...ima na forumu kako...ili napiši na google exaust fan muffler DIY
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.