Secret jardine dr60 HM/HPS 250W GH Cheese feminised

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.11.2011
29
1
0
38
Evo složio danas box secret jardine dr60 II, box je prva liga moram pohvalit, ni tračak svjetlosti. unutra je trenutno HM phillips 250w. sa boxom sam dobio i one rollere koji stvarno olakšavaju stvar. za sada mi se čini da ne treba cooltube. Što mislite jel 250W dosta za ovaj box? bi trebao možda ići na 400w? Prigušnica(sa ugrađenim starterom) se ugrije normalno, trebam ju uhvatit za neki komad željeza da se pasivno hladi ili nema potrebe? Koje posude mi predlažete za ovaj box? u planu je stavit 4 komada. u Box uskoro dolazi i WIFI kamera kojoj ću pristupati kada me nema. Jel se može kako preko kompa(jedan stoji uz box cijelo vrijeme i radi) riješit nekako da mogu regulirati paljenje svjetla, ventilatora, navodnjavanja preko nekog releja ili kako već? dobio sam i ove sjemenke: Green House Cheese Feminised Seeds Specs Genetics: Skunk-Kush cross Effect: Intense musky earthy flavor Flowering indoor: 8-9 weeks Yield: 700 grams per square meter. Flowering outdoor October 800 grams per plant THC: 17.14% CBD: 1.21% CBN: 0.07% što je ovo CBD i CBN? slike sutra ujutro stavim(box)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
za regulaciju vremena imas obicne tajmere po 70-ak kuna, mislim da nije tolko sad potrebno za 4 stabljike da ih programiras (sto se moze naravno)....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Mrsko mi googlat...jel to 100x100 box? Ako je taj, 250W MH je super, a HPS bih ja ipak 400W stavio, no ako već imaš i 250W HPS, stavi nju kasnije, pa ćeš vidjeti da li treba mjenjati.
Prigušnicu ne moraš hladiti, samo gledaj da bude negdje dalje od vode i vlage.
Posude što veće to bolje :) Moje su oko 12 litara, ali ako hoćeš, možeš uzet i veće. Što više zemlje, to bolje :)

:signs046:

Edit:
Evo, kaže tinitus da je 60x60!
U tom slućaju ne veće posude od 7-8 litara i 12/12 od starta, ako misliš imat 4 biljke unutra.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....tajmera obicnih analognih imas do 20 kn.....ne bacaj novce bzvz....ja svoj tajmer platio punih 17kn...........
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Imao sam priliku probati cheese i mogu reci da je stvarno odlicna sorta,jedna od boljih koje sam probao.
A za box koliko vidim odlicno za 60x60 250w je taman.
sretno :)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
buraz a koju ventilaciju imaš....uglavnom možeš zaboravit u tako malom boxu kompjuterske ventove kupio odmah pravi cjevni ili in line....moja preporuka!
 
03.11.2011
29
1
0
38
@ Dolar
ventilatori su za sada:
140mm na 5V ispuh(na vrhu boxa)
120mm upuh na jednoj strani 5V
120mm koji puse po MH žarulji isto na 5V
ventovi se ništa ne čuju a box uredno drži temp 26-30 stupnjeva(26 na dnu boxa, 30 iznad lampe)
moram kupiti još ona crijeva da svjetlo ne bježi iz boxa, na svaki otvor boxa(2 upuha i ispuh) ide pola
metra crijeva te na početku crijeva idu ventilatori. sada se box ne pregrijava ni ništa super je temperatura
još kada ubacim jedan vent i MOŽDA dignem napon na 7V bude konstantno 26-28 stupnjeva što bi bilo
perfektno.

u box sam stavio web kameru za sada da mogu pratiti kakva je temperatura čekam da mi dojde
web kamera sa deal extreema(IR ledice, pomična).

preporučam svima da uzmu ove rollere jer dođu 50kn a stvarno spase od zajebancije sa lancima
vezanjem itd...


pitanja:

--koje posude stavit? 10L ili 12L? i koju zemlju preporučate?
--čitao sam po forumima da se navodno od ove sorte u ovakvom boxu može dobiti
20-30g na kraju???
--kako zalijevati? koliko puta dnevno i koliko vode?
--vlaga u boxu mi je trenutno 40-60 posto kako kada, jel to dosta? trebam li ju povećati
i kako ako treba?
--čini mi se da MH žarulja treperi jako visokom frekvencijom, treba li tako raditi ili?

SLIKE:

yfrog Photo : http://yfrog.com/11img04492j Shared by
yfrog Photo : http://yfrog.com/j1img04502j Shared by
yfrog Photo : http://yfrog.com/j1img04512pj Shared by
yfrog - Oops!
yfrog Photo : http://yfrog.com/6himg04532j Shared by
yfrog Photo : http://yfrog.com/12img04542dj Shared by
yfrog Photo : http://yfrog.com/5iimg04552j Shared by

slike bas nisu profesionalne ali sam ih u žurbi slikao, malo bolje to uslikam kada krenem sa grow-om.

 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
10 ili 12 litara posude, po mojem svejedno, nije neka velika razlika.
O urodu ovisi svasta, mozda ti dobijes i 5g, a mozda i 50g....
Zalijevati kad je zemlja na dubini od 2cm suha (ubodes prst). Vode toliko da nije blato, pustis da lagano procuri kroz rupe na dnu tegle.
40% - 80% vlage je kao optimalno. Kod vegetacije, vlaga treba biti visa, kod cvatnje manja.... Ako budes trebao povecati, koristi mokre krpe, case s vodom ili skuplje rjesenje, ovlazivac prostora.

Za MH neznam, ja sam na CFL-kama....

I za kraj, ppostavio si dosta pitanja koja vec imaju odogovor na ovo forumu, a i google nije za odbaciti... Nisi jos ni krenuo zapravo!!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pustaj pogon u rad i furaj, cekamo :watchplant: good luck, mislim da nema potrebe ni za 10L, ali ako moz da stane za koliko planiras komada unutra onda ok
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
buraz i mh i hps ti blinkaju :) ja bi na tvom mjestu sve na ispuh stavio pa nek mi šljaka na principu podtlaka....baren meni tako radi...vole to jako!
 
03.11.2011
29
1
0
38
Evo nije me bilo neko vrijeme, imao obaveze :D

stigla neka oprema u box(USB releji(4*ON/OFF)) za kontroliranje preko kompa svjetla, navodnjavanja, ventilacije.
Naručena je pumpa za navodnjavanje, radim na malom servo motoru kojime bi dizao reflektor. IP kamera još nije došla sa dealextreema :(
biljčica je nakon par dana ovako napredovala:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

evo maloprije slikano:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

temp/vlaga:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ps. otvorio sam box pa je vlaga pala, inače je 50-55%


muče me ove točkice po listovima(ti listovi su zavinuti kao kanđe prema gore) :( reflektor je u početku bio malo preblizu biljki pa sam ga podignuo
najviše mi liči da je to nedostatak mg-a. što Vi kažete?
ps. od ove biljke sam mislio radit klonove, koliko tjedana predlažete vegetaciju? prošlo je 10 dana otkada je proklijala.
evo slike pobliže:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Umjesto da napišeš kolika je temp i vlaga ti si morao fotografirati termo/higrometar i uploadati fotuku...kompliciras i pitas previše...uhvati se čitanja dnevnika uzgoja,a i ostalih sekcija po forumu...pozz
 
03.11.2011
29
1
0
38
Mr GreenSkin je napisao(la):
Umjesto da napišeš kolika je temp i vlaga ti si morao fotografirati termo/higrometar i uploadati fotuku...kompliciras i pitas previše...uhvati se čitanja dnevnika uzgoja,a i ostalih sekcija po forumu...pozz

izvinjavam se, pocetnik sam.

vjerujem da stariji i iskusniji kolege znaju vise u vezi ovakvih stvari pa trazim samo savjet o tome jesam li dobro procijenio
doziranje magnezija ili sam u krivu.

lakse mi je bilo objasniti slikom onaj bijeli kabel(sondu) kod posude bljke nego pisati da je temp u vrhu boxa xx tupnjeva, vlaga xx stupnjeva
temp kod biljke xx stupnjeva, vlaga xx stupnjeva.

ps. procitao sam nekoliko dnevnika, i tutoriala, ali teorija nije praksa ;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
Mr GreenSkin je napisao(la):
Umjesto da napišeš kolika je temp i vlaga ti si morao fotografirati termo/higrometar i uploadati fotuku...kompliciras i pitas previše...uhvati se čitanja dnevnika uzgoja,a i ostalih sekcija po forumu...pozz

@MR Green kaj ćeš ti čovjeku reć da li će on slikat ili napisat vlagu i temperaturu.....tu si tri dana na 44 postova i pametuješ svima...ko da te dragi Bog poslao da nas prosvjetliš...opusti se malo...tu si da podjeliš svoja iskustva..da objasniš čovijeku i podjeliš divotu svoga vrta sa nama...a ti svih samo napadaš i napadaš...pa daj pogledaj kako se tu razgovaraju najstariji članovi ...svima objasne sve što treba...i to na jedan pristojan i kulturan način bez napadanja..iako su odgovor na to pitanje odgovorili mali milijon puta..šta mu nisi objasnio od čega su mu te točkice?...zašto ti svoj prvi dnevnik nisi stavio? jer ti si kralj ti sve znaš...sori buraz kaj sam ti se obratio....

@dr60 podigni vlagu ipak im treba bit veća....a jel te zaje temperatura bila ili je 25 od kad je sad ovako zahladilo? i kolika ti je tem po njihovoj noći?
 
03.11.2011
29
1
0
38
za sada držim 24h svjetlo, planiram malo produžiti fazu vegetacije(uzeti 5-10 klonova) pustiti malo biljku da se oporavi onda probati odraditi cvjetanje.
temp je konstantno(dan/noć) 26-28 stupnjeva(prostorija u kojoj je box ima konstatntnu temp 20 stupnjeva) sa 45-55% vlage. Mogu staviti još jedan ventilator na upuh te povećati voltažu za nižu temp ako je ovo previše ?

ps. kod uzimanja klonova, čitao sam da stabljika treba biti malo veća, trenutno se moja biljčica priljubila uz zemlju, ako malo podignem reflektor, oće ju to "potjerati" da naraste?

@ $DoLaR$ :respect: https://forums.vutra.org/members/18894.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.