Seed Banks introduction / vlastita iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2014
21
28
0
Pozdrav!

Pošto ovakve teme na ovom forumu nema, volio bih je započeti i nadam se da će rezultirati u jednu kvalitetnu i produktivnu temu...

Ukratko; cilj ove teme nije reklamiranje i hvalisanje pojedinacne kompanije, već iznošenje iskrenog - vlastitog iskustva sa navedenim "Bankama sjemena", naravno svaka "Banka" ima svoje prednosti ali i mane pa bih volio da se i to također naglasi, ujedno pomoći će se početnicima pri odabiru svoje "Banke" ali isto tako i iskusnijim growerima koji se još nisu susreli sa određenim proizvođačima a to bi voljeli....


Znači nabrojiti ću ukratko "Poznatije" Banke koje su dostupne svima nama na Ex-Yu području te ču napisati nešto ukratko o njima i njihovim početcima (Ne iz vlastitog iskustva već iz dugogodišnjeg čitanja i učenja)

1.) Dutch Passion - Jedna od najstarijih Amsterdamskih banka sjemena, osnovana davne 1987, izvorni inventor trenda "Feminiziranih sjemena" koje su po njihovom uzoru nastavile raditi sve ostale kompanije, također poznata i po izbacivanju "The Blue Family" sorte u suradnji sa kanadskim breederom DJ Short-om 1998 godine, a jedne od najpoznatijih sorti iz "Plave obitelji" su Blueberry, Blue Moonshine te Flo...


2.) Paradise Seeds - Nastala 1994 godine, također jedna od pionira Amsterdamskih banka sjemena, najpoznatija po svojoj jakoj indici "Sensi Star" koja je u zadnjih 10 godina osvojila preko 25 razno ranih nagrada, priznanja te kupova na svijetsko poznatom "Cannabis Cup-u", nema se šta više naglasiti osim samih riječi hvale...

3.) Greenhouse Seeds - Također banka podrijetlom iz Amsterdama, osnovana negdje između 1992 i 1993 godine, najvjerovatnije je to prva banka sjemena za koju ste čuli jer je medijski razvikana i drži do toga više nego ostale kompanije, povijest ove banke bih vam rado prepričao ali to ne može biti u kratkim crtama jer je zaista predugacka i komplicirana tako da "Google is your friend" , jedna među najfinijim sortama iz GHS produkcije je "Super Silver Haze" koja je dobitnik podosta nagrada i kupova, ali valja napomenuti i ostale sorte kao "White Widow" ili pak "White Rhino" koji je također dobitnik nagrada ponajviše zbog svoje medicinske učinkovitosti, za kraj vrijedi napomenuti da se poprilična svota ljudi žalila na sjeme iz GHS-a jer je loše klijalo, hermići pa i razno razne deformacije kod samih biljaka (Ne kažem da se to nemoze dogoditi kod ostalih banaka ali kod GHS-a je to izraženije)

4.) Strain Hunters Seeds - To je zapravo podružnica koja je nastala od Greenhouse Seed kompanije, vodi je Franco, Arjanov glavni breeder i tehničar u GHS-u koji je tamo još od 2000 godine, vjerujem da od kada je Shantibaba napustio GHS da je Franco preuzeo njegovu ulogu, Strain Hunters je prvobitno bila serija dokumetaraca o njihovim putovanjima u daleke zemlje prekrivene poljima kanabisa (kao npr. Swaziland i Morocco Expedition) ali je iz svega toga izašla i "Mini banka" koja moram priznati nudi popriličnu svotu novih sorta koje su stvarno zanimljive i šteta bi ih bilo ne iskušati, evo par sorti koje su mi zapele za oko - "Big Tooth", "Flowerbomb Kush", "White Lemon"...

5.) Dinafem - Jedna od "mlađih" kompanija koja je svoje noge prvi puta protegla 2002 godine, inače se nalazi u Španjolskoj ali je ubrzo dokazala da sa svojom kvalitetom i trudom bez problema konkurira poznatijim Amsterdamskim bankama, možemo reći da je svoje svjetlo dana ugledala godinu dana poslje osnutka, 2003 godine kada je izbacila svoju prvu a možda i najuspješniju sortu "Power Kush", 2 godine kasnije izbacuje također par svojih najpoznatijih sorta kao što su "Moby Dick" , "Critical+" i "Blue Widow", valja napomenuti i OG Kush koji dolazi iz Dinafem-a za kojeg dolaze samo riječi hvale i nalazi se među boljim ako ne i najboljim OG Kushovima na tržištu...

6.) Barneys Farm - Osnovana 1986 u Amsterdamu, definitivno spada u onu šačicu istinskih pionira u breedanju, eksplozija njezine popularnosti nastaje početkom 90-tih kada se je njezin "čovjek broj 1" vratio sa trogodišnjeg putovanja Himalajom, Bliskim Istokom i ostatkom Azije te svoju ponudu nadopunio tada još neviđenim strain-ovima koji su bili usavršeni do savršenstva, nabrojati ću samo mali dio njihovih "Top Strain-a" kao što su na primjer - "Pineapple Chunk", "Critical Kush", "Violator Kush", "Blue Cheese", Barneys Farm je također dobitnik više od 40 svakojakih nagrada, prizanja te kupova...

7.) Humboldt Seed Org - Relativno nova "Banka sjemena" stara možda svega par godina, podrijetlom iz Sjeverne Kalifornije, izgleda obečavajuće ali pošto je nova treba joj dati malo vremena da se dokaže, navodno surađuje sa poznatim breederima kao što je Dr. Greenthumb i ostalima....

8.) Big Buddha Seeds - Podrijetlom iz Engleske, gdje je i nastala ova banka 80-tih godina prošlog stoljeća, rijetka je kompanija koja se može pohvaliti sa svojim "One hit wonder-om" a to je dame i gospodo "Big Buddha Cheese", tako je to je jedan od najuspješnijih strainova koji se dogodio u Europi ali i u ostatku svijeta, dobitnik mnogih nagrada i jedna od rijetkih banaka koja meni osobno ima onu "Hipi" vibru :D

9.) Serious Seeds - Nizozemska banka nastala 1995 godine, oduvijek poznata po svojoj skromnoj i ozbiljnoj naravi koje se strogo drži dan danas, poznata je po svojem "AK47" strainu i ona je originalni inventor te sorte makar podosta drugih kompanija pokusava preuzeti AK pod svoje, kao što je to pokušala uraditi Nirvana Seeds banka sa rebrendiranjem "AK47" u "AK48", sve u svemu samo još jedna u nizu kvalitetnih i nagrađivanih banki sjemena u Europi... svakako "Give it a try"

10.) Pyramid Seeds - O ovoj kompaniji osobno neznam puno, neznam od kuda je niti kada je osnovana ali znam da je jako poznata po svojim hibridima ali i klasicnim strainovima, sorte iz Pyramid Seeds produkcije slove kao "High Yield-eri" te su iznimno dobre za početnike, jedne od njihovih najpoznatijih strain-ova su; "Auto Purple", "Tutankhamon", "Anesthesia" itd.

11.) Sensi Seeds - Nastala 1985 godine, ova Nizozemska kompanija je jedna od samo 3 "Banke" koje su imale pristup prvom valu "Hibrida" koji su stigli iz Amerike početkom 80-tih a najznačajniji su bili "Skunk#1" i "Haze", znači najviše je radila na hibridima i zato su hibridi od Sensi-a jedni od najuspješnijih strainova na svjetu, evo par poznatijih strainova; "Black Domina" , "Fruity Juice" , "Jack Herer"...

12.) KC Brains Holland - Nastala 1976 u Nizozemskoj također istinski pionir u breedanju, pažnju je privukla sa svojim originalnim i maštovitim strainovima kao što je 5-metarski outdoor strain "T.N.R." ali i ostalim oldschool strainovima kao što su; "Afghani Special", "California Special" itd. također ima vrlo pristupačne cijene te kvalitetu prave Nizozemske banke - hvala kolegi Power-u na informacijama o ovoj kompaniji i pridonošenju kvaliteti ovoj temi!

13.) DNA Genetics - Osnovana 2004 godine u Amsterdamu spada u "Mlađe" banke sjemena isto kao i Dinafem banka, o njezinoj kvaliteti i trudu može najbolje posvjedočiti 50 nagrada koje je osvojila u zadnjih 8 godina, unatoč svemu DNA Genetics je i dalje manja i skromnija banka za razliku od ostalih, najpoznatija je po svojem velikom asortimanu "Kushova" a jedni od ponajboljih su; "Lemon OG Kush", "Martian Kush" , "Kush Dream" , "Holy Grail Kush"

14.) Royal Queen Seeds - Amsterdamska banka osnovana početkom 90-tih, najpoznatija po svojim "Haze" hibridima te Automaticima, neki od njih su; "Amnesia Haze", "Shining Silver Haze", "Haze Berry", "Northern Lights Automatic" , "Amnesia Haze Automatic", ponuda je svakako bogata te vrijedna probe,... - hvala Owerdose na podsjetniku te svojem dijeljenu iskustva sa nama!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ima nesto malo i ovde https://vutra.org/topic/1207-koji-seed-bank-odabrati/?p=19657 a bilo je i neko glasanje https://vutra.org/topic/8442-omiljeni-seedbank/page-2 tako da nije bas da " ovakve teme na ovom forumu nema", ja bih samo dodao da je izuzetno povoljna i vrlo kvalitetna po pitanju genetike firma KC Brains Holland, inace starija od svih gore nabrojanih, koliko sam upoznat rade od 1976. god. radio sam (i radim jos uvek) sa njihovom genetikom, uzgajao sam: T.N.R (odlicna outdoor sorta), Spontanica, Brasil KC, Mind Bender, Cristal Paradise, Leda Uno... dugo su drzali iskljucivo regular menke, od nedavno rade i fem i auto koje nisam probao, ali regular menke su odlicne, nikada hermija nisam imao, klijavost odlicna, dobre za ukrstanje. od old school genetike imaju Afghani special, Northern Light special, Haze special, California Special (BB Skunk)... a imaju i cisto svoje hibride poput KC2, KC33, KC36, KC606... spomenuo bih jos dobra iskustva sa Advance seeds, Ace seeds i G13Labs
 
Poslednja izmena:

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Evo da i ja malo nadopunim sa svojim iskustvom.
Royal quenn mi je jako dobra banka,dosta su jeftini a imaju stvarno dobar kvalitet sjemenki,doslovno 8e 3 special kush fem.
Mandala mi je jako dobra banka takoder,landrace biljke koje ne bi trebale hermit,ali eto kolega mi je jucer javio da su njegovi safary mix maltene svi ohermili,znaci pokvarila se Mandala.
Sensi seeds sorti sam isto imo u boxu,ah sta ja znam za njih cijene su ajd ajd a biljke krasno izgledaju i dobri su yilderi ali nekako mi ne suta bas najnaj.
Barney seeds sam imo Blue cheese 5 kom fem,al nisam mogao izgurat do kraja imo sam problema pa sam cjelu opremu moro dumpat ali u tih prva 2 tjedna sto sam vidio bome je teska indika i posteno smrdi mislim da bi bas pravo ispucalo heda.
A posto je ovo na bazi vlastitog iskustva mislim da smijem onda i ubrojat biljke koje sam vidio uzivo u vise navrata i gledao kako rastu iz nekih drugih banki.
Recimo grennhouse banka lega je kupi superbud,preprelose biljke i sve neke retardirane,pyramidid seeds banka imao sam priliku vidit regular webleya koji je posto mudonja ali je jako krasan bio i bome nisu ni skupi.
Onda Budha seeds 10fem raidera big budha ako se ne varam za premale pare a dobar urod i dobar high.Eto zasad tolko od mene tko ce se jos sjetit svega.Ima tu i Paradise seeds i drugih banki.Bas sam sad duvo fruty spirit og kush i crem caramel od royala i preprebolesno je,i dalje ostajem da mi je royal banka najbolja.Sad cu testirat uskoro i Green poison i Opium i Ice cool al steta nisam vidio biljke da bi mogo bas svasta o banakama i njihovom pedigreu govorit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
sumnjam da se mandala pokvarila, safari mix je "škart" sjeme koje im se pomiješa i s kojim nemaju kuda, zato je jedna sjemenka 1€. ja nikad nisam čuo ni pročitao na internetu da je itko imao problema sa mandalom ili da je dobio hermiće. donositi zaključke na temelju izoliranog slučaja je u najmanju ruku glupo...

RQS ima odličnu kvalitetu, OG je bolestan, a i na internetu sam pročitao samo riječi hvale.

Paradise seeds također sve najbolje od mene.

DP isto nisam imao problema, zasad mi je svaka sjemenka od njih proklijala.

Pyramid tutankhamon i NL auto obje odlične kvalitete, sigurno ću isprobavati i dalje.

kad bolje razmislim, nisam imao problema ni sa kojim seedbankom od kojeg sam dosad uzimao...
 
19.05.2014
21
28
0
Tako bi trebalo i ostati, zato i postoje da ljudi kada kupuju od njih dobiju odeđenu sigurnost/ garanciju za kvalitetu i naravno da znaju sto tocno sade... najgore je kada se novci potroše na "provjerno" sjeme a onda dobe hermiće, muške ili slično sranje... vjerujem da ce uvijek postojati razdoblje određenih banaka kada im sjeme opada na kvaliteti i kada nemogu garantirati ono što tvrde po svojim stranicama, zato smo mi tu da na taj problem upozorimo i da se izbjegne određena banka u tom određenom vremenskom perijodu...

Edit: Evo primjer; ako se u periodu od par mjeseci javi podosta ljudi koji tvrde da nemaju tako lijepo iskustvo sa odredenom bankom, to ne znaci da ta banka nece poraditi na tom problemu sljedecih par mjeseci i da ga nece rijesit, zato ne valja stavljat neke banke na crne liste jer su ti problem u vecini slucajeva privremeni i rijese se...
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Metalmaniac,Mandal je meni bila jedna od najbolji banki.Ja sam na svojim safaryjima dobio 16 zenki od 20 regularaca u svom growu.Imao sam malte ne sve sative mozda 2 3 indike i to ne full indike,nisam nijednog herma dobio.Ali bilo je raznovrsnog dima i bio je skoro sav onako spicei.Imo sam na 2 safarya hedove kako rastu iz lisca i lisce iz lisca ali nikad nisam hermove tamo dobio,i jedne od najljepshi biljaka na svijtu mi je safary.Prekrasno veliko lisce i Mike Mandala ocito zna posao.Al odkad su poceli femove proizvodit pitaj boga kakvi su geni zalutali u safary koji je sve samo nije skart,i na kraju eto moj kolega koji je grower bas predugo i ima opaku opremu i mase znanja dobije dosta hermova u safaryu.To je i mene zacudilo dok nisam vidio njegov safary.
I ja imam samo rijeci hvale za tu banku ali eto ovo mi je malo poljuljalo stavive jer bi safary trebao bit cisti 100% tni landrace i ne bi uopce trebao imat hermove da je sjeme i 0.5e jer Mike tako najavljuje u opisu svoje sjeme.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
metalmaniac je napisao(la):
kad bolje razmislim, nisam imao problema ni sa kojim seedbankom od kojeg sam dosad uzimao...
Metalni ,to samo znaci da si postao vrhunski grower .
iako nemam puno iskustva s njima pa nisam kompetentan , mislim da seed bankovi nemogu si dozvoliti da prodaju smece ,bad for bussines.
rekao bih da je ipak do growera . sto vise komplikuju ,to vise zas.... i onda .....
svaka sjemenka koja mi nije proklijala ili se osusila u prvih 10 dana analizom sam dosao do zakljucka da sam si sam kriv.
primjer.
ako mi je prosle god. proklijala C99 X-line koja je prakticki bila manje nego poluzrela, onda...
a recimo ove godine MalanaXFruity auto, kemijao sa zemljom, jedna se uspijela oporavit dok druu sam morao iscupat jer je bila nikakva.
trecu sjemenku piknuo bez ikakvog filozofiranja izgleda kao bomboncic.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and opa cupa

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
a kak onda objasnit to kad sam narucio iz nirvane...stigle 5x WW i 10 gratis random sjemena.
random proklijale 10/10 nakon 2 dana a ww samo 2 proklijle nakon skoro 2 tjedna i to ova druga iznikla prakticki carskim rezom. a sve je na isti nacin klijano.
tak da ne vjerujem da je uvijek da growera....neko sjeme je starije neko mladje neko bolje neko losije.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
meni bez kompliciranja i sa kompliciranjem nije proklijalo samo sjeme industrijalke koju sam kupio(200g.) u PP apoteci za hranit pilice. vajda ju gurnu u pec na100 stupnjeva na recimo 5 min. u samo da bi im "ubile" mogucnost sadnje....
ali normalne il su klijale bez greske , ili s greskom, ili nikako. ali na kraju bi zakljucio da sam sam zasluzan ili kriv za rezultate.
Edit: u pravu si Power. samo sam htio naglasit da je greska prije do nas nego do seed bankova.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
najlošije iskustvo: Sensijev NL. skup ko vrag, od 10 sjemenki 4 ili 5 proklijalo, tek jedna ženka.
najbolje iskustvo: Serius seeds - white russian, 6 fem sjemenki, kao sestre svih 6 ispalo,kroz 3 ili 4 growa, vrlo ujednačeni fenotipi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thugsta187
05.09.2014
10
4
0
Royal Queen Seeds, Skunk #1. Više ga nemaju na stranici pod tim imenom, sad se prodaje pod Skunk XL. Vjerojatno poboljšana verzija. Samo riječi hvale za strain. Prinos vrhunski, high odličan, nikakvih problema sa uzgojem, kratko cvjetanje. Indoor, 600w, zemlja, organska gnojiva.

Planiram nabaviti White Widow, ali ne znam od kojeg seedbanka. Internet mi ne pomaže jer ga svi nude, a po forumima je vječna rasprava o Shantibabi i Greenhousu.
Za sad sam suzio izbor na Greenhouse Seeds(55€/10kom), Royal Queen(isto 55€) i Dutch Passion(100€/10kom - vota fak? duplo? ). Ne zanima me tko ima originalni WW nego tko ima najjači.
Ima li tko novijih informacija za WW?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dutch Passion(100€/10kom - vota fak? duplo?
A možda je duplo s razlogom:) Dutch ili Sensi, ako je buđet ograničen bilo šta.
A zašto baš WW pored toliko vrsta? Ili su to slatke brige :smoke18:
 
05.09.2014
10
4
0
Ma htio bih isprobati sve klasike. Skunk smo riješili, sad me zanima WW, nakon toga možda OG Kush, Super Lemon/Silver Haze, NL5, Jack Herer, itd...

Možda neki prijedlog što još uvrstiti u klasike?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
skunk rijesen kao kod mene,ww mnogo dobra po meni bila lahka za uzgoj banka je bila nirvana,a ovo drugo nisam probao,pa nek se netko nadoveze ;)
 
05.09.2014
10
4
0
Još sam imao iskustva sa CBD Seeds (ne CBD Crew) i to Critical i Shark. Critical je bio odličan u svakom pogledu, kad malo bolje razmislim bio je jako sličan Skunku od RQS. Shark je imao problema sa klijanjem (75%klijavost), yield ništa posebno, ali kvaliteta jako dobra.