Seedsman Jack Herer & White Widow @HPS 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Haha @hazeri ima li sorta koja te nije lijepo iznenadila :razvaljen::
Bravo ppp, na koliko ti je lampas od bilja, digni ga malo na par dana da vidimo dal će krenut u vis, slično je kod mene u vegi, niske i sirokih debelih listova, doduse led, vele znalci preblizu je svjetlu, u vegi se prilagođava u cvatnji reagira.
Bb u fullu skida pločice sa zidova i arlauce.
Heh i meni je to palo na pamet pa sam ih spustio prije par dana... Bile su na oko 40-50 cm od svjetla ali svejedno preblizu jer je Jack imao na listovima svjetlije fleke od jačeg svijetla, dok WW koja je bila malo dalje od žarulje i 10 cm viša od pozicije JH-a izgleda bez greške ... Prvi put mi je u boxu pa se još malo navikavam na razne setupe ... Recimo ugasio sam i dva mala PC venta koja su puhala u njih jer sam primjetio da na toj strani nije izašao niti jedan novi izdanak... Jučer sam ih ugasio i danas izgledaju puno bolje i zdravije... BB je super vent i drago mi je da sam uzeo jaći nego što je bila potreba za veličinu boxa, jer mi radi na najsporije koje je i full tiho i radi strašan negativni pritisak sa pasivnim upuhom što rješava potrebu za dodatnim ventovima koji pušu po biljkama.... Eh toliko sorti, a tako mali box :watch:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Jap slazem se, puno sorti, sve to treba isprobati a život je kratak. Nego lampa, 250w + dobra refleksija ponegdje daje puno više luxa, vutrometar sto ga je adri napravio (imas temu, nije skupo, ako te experimentiranje zanima) puno pomaže, dualka daje manje fotona uopće a crvenih pogotovo manje od samo zarulje za cvat, indike podnose manje svijetla od sativa, hibridima paše minimum svijetla koje podnose sative.
Kod mene uglavnom radi samo bb, ima logike upotreba malih ventica u cvatnji, zbog nacina na koji se biljka oprasuje pa je vjetar stimulira, al mi onda podigne temperaturu u boksu miješajući zrak. Svaki boks prica za sebe. Dobro zapazas, ide ti od prve, bit ce grower od tebe, zeleni palac.
Okaci fotku za koji dan da vidimo promjenu, trebala bi kroz tri dana pokazati rezultat od promjene jačine svjetla.
Dimno!
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Jap slazem se, puno sorti, sve to treba isprobati a život je kratak. Nego lampa, 250w + dobra refleksija ponegdje daje puno više luxa, vutrometar sto ga je adri napravio (imas temu, nije skupo, ako te experimentiranje zanima) puno pomaže, dualka daje manje fotona uopće a crvenih pogotovo manje od samo zarulje za cvat, indike podnose manje svijetla od sativa, hibridima paše minimum svijetla koje podnose sative.
Kod mene uglavnom radi samo bb, ima logike upotreba malih ventica u cvatnji, zbog nacina na koji se biljka oprasuje pa je vjetar stimulira, al mi onda podigne temperaturu u boksu miješajući zrak. Svaki boks prica za sebe. Dobro zapazas, ide ti od prve, bit ce grower od tebe, zeleni palac.
Okaci fotku za koji dan da vidimo promjenu, trebala bi kroz tri dana pokazati rezultat od promjene jačine svjetla.
Dimno!
Ma znam da su ventići ok za biljku i cijelu priču oko toga... Ali ovi mali PC ventovi su dosta jaki i uvijek fiksno pušu tak da sam primijetio da biljkama baš i ne paše ... Od kada sam ih ugasio eksplodirale su u rastu (možda je slučajnost pa su krenule rasti zbog umjerenije temperature protekla 3 dana noćna 19, dnevna 27. Nabavit ću si mali clip fan ali oscilirajući da ne puše stalno u jednu fiksnu točku ... Bit će slike za 2-3 dana tako da uvijek imam period od 6-7 dana razmaka da se vidi napredak kroz 1 tjedan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
4. Tjedan
White widow je fino podnijela hranu od prošlog tjedna i nije pokazala nikakve znakove da joj ne paše, dok JH nije bio baš gladan što je odmah pokazao na vrhovima listova koji su dobili yellow tips-e. Nisam ih trebao hraniti prošli tjedan jer izgleda da je Composana napucana sa NPK i 1/3 doze ADN-a je bila previše. I po WW i JH vidim da je došlo do blagog zasićenja sa N jer su stariji fan listovi dosta tamniji od ostalih. Nisam radio flush da ne isperem sve bakterije i hranu iz zemlje... Hranu bi mogao nadomjestiti ali za bakterije nisam siguran... Dalje idem bez hrane osim svako 3. zaljevanje HESI PowerZyme i svako zaljevanje kap Hesi SuperVit-a. Osim toga danas sam prebacio na 12/12 jer su se fino popunile u širinu i sad se nadam da će se malo izdužiti prema gore ... Od treninga sam koristio LST gdje sam ih lagano širio po cijeloj tegli i sada na 12/12 očekujem da će krenuti prema gore gdje ću ih dočekati sa SCROGOM. Ako bude sve kako sam planirao i uspije mi scrog ostavit ću samo vrhove koji će se izboriti za svoje mjesto pod suncem, a ostalo što je dolje i kržljavo bit će capnuto tj. metoda LOLIPOP :gled: Malo su me iznenadile što su ostale dosta nisko i žbunjasto :bocni::

E da prošlo zaljevanje 9l vode, 2 kapi Supervit-a PH 6.5 (Puno previše vode, 5l dosta za obje)
JH runoff vode PH 6,2
WW runoff vode PH 6,0

Jack Herer
IMAG2250.jpg IMAG2251.jpg IMAG2252.jpg
White Widow
IMAG2254.jpg IMAG2255.jpg IMAG2256.jpg IMAG2257.jpg
Zajednička (Lijevo WW, desno JH)
IMAG2259.jpg IMAG2262.jpg
 
Poslednja izmena:

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Tnx ekipa... Jel ima možda netko savjet kako da prepoznam najraniji trenutak kad zemlja više ne daje hranu bez EC metra ? Ne bih volio predugo čekati sa gnojivima i onda da se odjednom nađem u problemima ...
 

chuks

Aktivan Član
06.03.2017
32
273
53
Listovi pocnu da gube boju kao pred harvest poslije par flushova.

Osim toga strpljenja treba malkice i kada odlucis da ih pocnes hraniti, za sedmicu i po dvije- tri ili kada ti one kazu da su gladne, krenes sa najmanjom dozom i polako pratis reakcije i prema tome nastavis dozirati.

Pratim i Sretno!!


P.S. Odgovorio sam prije nego sam procitao ranije postove. jake su to biljke..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
To nije dobro.250w bez problema goras na 35,40 cm.Noc neka bude 18-22,a dan 24-29.Probaj se drzati tih granica.Vent izmedu biljki i lampe,jedan u krosnju i ispuh stalno;)
iatao sam za udaljenost iz razloga sto ti gornje lisce zuti,a donje ne.

Edit;ili je bljesak fota
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Kad su mi bile na toj udaljenosti od 40 cm na JH sam imao fleke od light burna, zato sam ih i spustio ... Što se temp tiče ne mogu na to utjecati jer je box vani i vanjske temperature mi određuju min temp u boxu ... Uglavnom se temp kreću od 16 do 27. Vent ima između cool tuba i biljki i vent za ispuh radi 24/7. Jedino sam ugasio ventiće koji pušu po krošnjama i to ću na tvoj savjet nazad upaliti ... Tnx za savijete ... Žute i doljnji listovi, ravnomjerno su vrhovi pecnuti ... Ma dao sam im hranu prerano i odmah je JH dobio yellow tipse... Sad zalijevanje običnom vodom PH6.8 (jer mi je runoff malo nizak) i dok ne budu tražile hranu. Jel PowerZyme i Supervit mogu utjecati na overfeed ?

Vent ispod cooltuba
IMAG2203.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Za gnojivo neznam,nisam upucen.Ja smatram kako ventilacija treba raditi stalno,eventualno kada je noc u boxu onda samo jedan za po krosnji.A nista,temp je jedini problem koji moras drzati u granicama da bi to odradilo kako treba:thumb:
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Evo ga novi update ... Nije baš sve kako sam se nadao ... WW je super i ona ide kako treba, a sa JH stalno mučim muku ... Prvo su vrhovi požutili od pregnojavanja i sad sam uspio to nekako sanirati sa zaljevanjem bez gnojiva, ali sad mi opet ima nekako čudnu boju kao da mu fali magnezija, strah me pognojiti da ne bi opet reagirao na višak hrane. S druge strane moguće je da nije višak magnezija nego da žuti od prejakog svjetla jer je on točno ispod žarulje... Stvarno ne znam šta da radim ... Sad sam već u petom tjednu i prije 5. dana su prebačena na 12/12.
8.4 su zalivene čistom vodom 4,5l PH 6.5. Ne znam da li da im dam iduće zalijevanje 1/3 doze Micro, Grow,Bloom + Supervit ili da čekam još jedno zalijevanje čistom vodom ???? Pomagajte....

Zajednička (lijevo WW, desno JH)
IMAG2282.jpg IMAG2294.jpg IMAG2303.jpg

WW
IMAG2292.jpg IMAG2302.jpg IMAG2307.jpg
JH
IMAG2291.jpg IMAG2299.jpg IMAG2301.jpg IMAG2306.jpg IMAG2308.jpg
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
6 tjedan... Do sada nisam ništa hranio jer mi se čini da je zemlja jako jaka i zato su reagirale i na 1/3 doze AN gnojiva.

Danas je 14. dan cvjetanja i dobile su a 5l vode PH 6.5 (Micro 10ml, Grow 5ml, Bloom 10ml, Supervit 1 kap). Što se treninga tiče rasporedio sam glavne vrhove po potu i ovo su okolo popunile sa manjim... Ne znam jel kasno za SCROG pa ako netko ima koji savijet ??? Mislio sam odraditi i lolipop samo me je frka jer zadnji put kad sam ih vadio slomio sam glavni vrh od JH (stabljika kao palac debela), srce me strefilo kad sam vidio ... Poljepio sam ga ali nije se uspio izvući... beeeed
Evo i par fotki:
Lijevo JH, desno WW ako se uspije uopće vidjeti jer je mala gužva....
IMAG3136.jpg IMAG3137.jpg IMAG3139.jpg IMAG3141.jpg IMAG3142.jpg IMAG3143.jpg IMAG3144.jpg IMAG3145.jpg IMAG3146.jpg