Online kupovina sjemenki / semenki nekad bio sponzor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
Upute kako naruciti sjemenke u bilo koju zemlju u kojoj zivite, korak po korak.



Seedsman

Kliknite na Seedsmanov banner ili na



Kliknite na „Cannabis seeds“ otvorit ce vam se padajuci meni s cjelokupnom ponudom.



Vidjet cete veliki izbor proizvodaca sjemena s njihovim logom.





Ponuda sorti (od izabranog proizvodaca)




S lijeve strane imamo izbornik koji nam moze olaksati potragu, mozemo birati kakvo sjeme (regularno ili feminizirano) i kakvu sortu zelimo: indicu, sativu, fotoperiodnu, automatik, po kolicini thca i cbda,pribliznu velicinu i urod biljke, okus i uvjete koje sorta zahtjeva za rast.. ma ukratko sve sto nam moze olaksati pri izboru sorte odredenog proizvodaca nam se nalazi u izborniku s lijeve strane.


11.jpg

12_1.jpg

13.jpg


U gornjem desnom kutu mozemo vidjeti košaricu i u njoj sortu/sorte koju smo izabrali, mozemo nastaviti kupovinu ili ako je to to, produziti na naplatu klikom na „View basket & checkout

14.jpg

Ulaskom u košaricu vidimo izabrano sjeme, a u ovom slucaju i neki freebies (besplatno sjeme) kojim nas je Seedsman odlucio pocastiti :)

15_1.jpg

17.jpg

19.jpg

Sada je potrebno napisati svoje podatke i adresu gdje ce vam paket biti dostavljen ("Delivery adress") – bitni podatci oznaceni crvenom zvjezdicom. Placate li kreditnom karticom ispunite i podatke pod "Billing adress", ako su podatci isti kao i dostavni oznacite kvadratic „my billing adress is the same as my delivery adress“ i podatci ce se ispuniti automatski. Oznacite i drugi kvadratic ako kupujete kreditnom karticom. Kliknite na „Continue“ (dolje) i nastavljate kupnju.

20_1c.jpg

Sada smo na nacinu dostave („Delivery method“) nacin dostave je Royal Mail, International tracked & signed (mogucnost pracenja posiljke) i iznosi kao sto je vec gore napisano 11.96€

Seedsman nas upozorava da je moguce da uklone sjemenke iz original pakiranja radi lakse dostave u neke zemlje iz kojih narucujemo, oznacimo kvadratic da smo upoznati s tom mogucom opcijom.

Ispod imamo ponudenu opciju „Stealth shipping product“ koja kosta dodatnih 10.64€. Stealth znaci da nam sjeme dolazi diskretno i u nekom drugom obliku npr. cd, vhs kazeta, knjiga i sl. ovisno o velicini paketa. Seedsman kaze da ce uz ovu opciju u slucaju ne primanja paketa prvi puta, poslati novi paket bez naplate. Ako vam nije veliki trosak mislim da se svakako isplati izabrati ovu opciju, najvise radi sigurnosti. Kada smo se odlucili na nacin dostave kliknemo na „Continue“ i nastavljamo kupnju.

22c.jpg

Sada smo dosli do nacina placanja („Payment“ )

24.jpg

Imamo opcije:

1. Pay by debit/credit card – HCASTL EU
Koliko je prikazano primaju samo Visa kartice.

26.jpg

2. Bank Transfer – variable fees (at your bank's discretion) – all countries and currencies. / Uplatom na njihov bankovni racun.

Ovdje imamo prikazane sve podatke i broj racuna (IBAN) na koji cemo izvrsiti uplatu. Jednostavno je odes do banke i uplatis lovu na njihov IBAN broj (ponijeti sve podatke zapisane na stranici)

Napomena (!)
** Priloziti i broj narudzbe uz broj bankovnog transfera (seedsmanu, ne banci) **

25.jpg

3. Pay by Cash (GBP, USD, EUR) / Placanje gotovinom (funte, americki dolari, euri)

Mozemo platiti i gotovinom, imamo adresu na koju trebamo poslati novac, uz napomene:

- Samo papirnati novac (bez kovanica) i samo u britanskim funtama, americkim dolarima ili eurima.

- Saljete na svoj vlastiti rizik, pobrinite se da novac bude dobro skriven (razglednice ili sl.) šaljite poštom.

- Obavezno napisite i broj narudzbe, tako ce znati o cemu se radi. Bez toga ne ide.

- Narucujte preko njihove web stranice, tako mozete biti sigurni da narucene predmete imaju u zalihama.


27.jpg


4. Bitcoin

28.jpg

Kada ste izabrali nacin placanja kliknite na "Continue".

To bi otprilike bilo to, ostaje nam jos jedino pregledati narudzbu i ako je sve kako zelimo oznacimo „I agree“ i kliknemo na „Place order

29_2.jpg

Narudžba je obavljena, dobili ste svoj broj narudžbe. Kada obavite uplatu i posalju vam narudzbu dobiti cete obavijest mailom. Uz broj svoje narudzbe (ili tracking number) mozete pratiti posiljku dok ne dode do vas.

32_1.jpg

To je to narucili ste sjeme, ostaje vam jedino preuzeti ga i posaditi ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
od sada ko postavi pitanje na forumu kako kupiti semenke od mene dobija 50 negativnih i suspenziju na 15 dana. za pocetak :)

molim bez spama u temi, pitanja i komentari jedino ako nesto nije jasno ili uocite neku gresku. hvala svima na razumevanju i tarzanu na step-by-step tutorijalu
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
broj narudzbe prilazes u kuverti s novcem ako si izabrao opciju "pay by cash" isto tako im saljes mailom broj narudzbe i potvrdu o uplati ako si npr. uplatio preko banke, moras im uz lovu poslati i broj narudzbe da znaju o cemu se radi, nema ti sta biti nejasno :)
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
od sada ko postavi pitanje na forumu kako kupiti semenke od mene dobija 50 negativnih i suspenziju na 15 dana. za pocetak :)

molim bez spama u temi, pitanja i komentari jedino ako nesto nije jasno ili uocite neku gresku. hvala svima na razumevanju i tarzanu na step-by-step tutorijalu

Najbolje je staviti banner tutorial kraj reklame na neko vidljivo mjesto i poslat svima automatsku poruku i novim korisnicima takoder kad se registriraju
Untitled.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
31.05.2015
21
9
3
haha, komplikacije... u banci planiram da uplatim, pa mi nije bilo najjasnije da li treba da se pise na uplatnici nesto (svrha uplate ili kako se vec to zove) ili je neki drugi nacin u pitanju. thank y'all. ;)
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Eto pohvale i s moje strane, hvala ti na trudu Tarzane, sve je lijepo objašnjeno u detalje i nedvosmisleno :respect:

Za kupce (noobove): koje sjeme kupiti pošto sam i sam bio u nedoumici posebno kad je ovoliki izbor kao u tutorialu, jednostavno otvorite dovršene dnevnike vanjskog ili unutrašnjeg uzgoja pa vidite šta ljudi uzgajaju, kako to izgleda, kako radi i kakvi su problemi mogući, svedite sve na dvije/tri sorte i to je to.
 
31.05.2015
21
9
3
ljudi, imam problem sa online placanjem narudzbine... ako postoji neki topic o tome, molim vas uputite me na isti, posto ne mogu da nadjem. hvala.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ne razumem kakav problem imas,i kako ne mozes da nadjes topic kad si u njemu....
sve ti je gore lepo nacrtano(bukvalno)...
 
31.05.2015
21
9
3
topic o problemima sa online placanjem, ne sa narucivanjem. narucio sam, sve ok, narudzbina potvrdjena.
 
31.05.2015
21
9
3
imam bank acc u online banci i kad sam hteo da uplatim traze mi svrhu uplate i neke fakture i profakture...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sa to informacija sto si napisao ja ti pomoci ne mogu. kakav bank acc i u kakvoj online banci. moras biti vrlo konkretan ako hoces konkretan odgovor ovde, ili se javi toj banci pa resi problem. samo nemoj da spamamo temu tako sto cu ja izvlaciti potrebne informacije od tebe da bi tebi pomogao. ako tebi nije stalo, nemi jos manje ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.