Online kupovina sjemenki / semenki nekad bio sponzor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Dali je netko kupovao ove njihove fast strains
Nista meni tu nike jasno
Pise fotoperiodne a krizane s ruderalisom.

Pa je piranje dal su to automatici onda?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ne ,automatici i superautomatici su jedno,a fast ti dodje kao fotoperiodna sa skracenim cvetanjem...
npr imas skank koji cveta 70 dana,a fast skank bi kao trebao da cveta 10-15 dana krace...kuzis? :)
ma po meni proseravanje(prodaja muda za bubrege)...smiley9934
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Kad saberes sve fast ti cveta kolko piše da obična cveta hahaha. Ako je fast 6 nedelja a obična 7-8 onda fast bude gotov za 7 a obična 9 sa flushom. Nestabilnija je genetika. Obično se elit klon meša sa automatom da se dobije skraćeni period cvetanja. Elit klon green poison x big devil auto = green poison fast version f1 (foto)
 
06.07.2020
3
1
3
39
Pozdrav drugari , naisao sam na mali problem oko kupovine semena , pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo..
Evo o cemu se radi:
Narucio sam semenke preko Linde za Srb , poslali su mi valjda stealth paket preko Fedex-a koji je trenutno kod njih i traze mi da im dostavim dokumentaciju:
kopiju licne karte
kopiju porudzbenice
dokaz o placanju
kako bi posiljka bila blagovremeno ulozena na carinjenje

Takodje moram jos 3 izajeve da potpisem
1. da ovlascujem Fedex da me zastupa kod carine
2. Izjava za licnu upotrebu(fizicko lice) da navedem sta se nalazi u paketu i moje licne podatke.
3. Ovlascenje za zastupanje u carinskom postupku - gde mogu da navedem da li je:
a.poklon b.kupljeno . i opis robe kao i licni podaci..

Fedex/TNT ce naplatici 4800rsd za usluge carinjenja.. Ostatak troskova zavisi od carine i pdv-a..

Da li postoji nacin da se ovo resi ili da zaboravim na ovo :D inace sam narucio 6 semenki za 55e i 22e feedex usluga

Hvala svima unapred!
 
Poslednja izmena:

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Nesto tu meni opako smrdi:kafa:
Sva roba cija je vrijednost ispod 100€ se ne carini...
Edit: kako si planirao priloziti im tu dokumentaciju sto ti traze?
Ne skaci sam sebi u stomak vec pamet u glavu.
 
Poslednja izmena:
06.07.2020
3
1
3
39
Pa nisam jos nista planirao , osim ako im nije to neka fora da uzmu jos tih 4800rsd...U suprotnom moracu da cekam dok se ne skupe pare da se ode do Praga :)
Kazu da im posaljem na email sve to i da ce da rese ,samo ne znam kako oni to resavaju , ako ce da idu i da otvaraju paket bolje je da ga zadrze :D
Inace pisao sam i Lindi o trenutnoj situaciji , jer su mi oni predlagali TNT kao najsigurnije, mozda su upoznati sa necim...

Linda mi je upravo odgovorila da je stavila to i to u paket i cenu 9.99$ i da im to i kazem..

Paket se nalazi u Batajnici , ceka dalje instrukcije Icicu na to da kosta 10$ jer ce me zvati na mob opet, (zvali su vec 3 puta dok nisam skontao da su oni) i da mi se ne isplati da im bilo sta saljem zbog tih 10$ .. Pa sta bude , ne znam sta drugo da radim

Ako ima bilo ko kakav savet rado bih da cujem
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Nista ne potpisuj i ne salji podatke, ako zovu kazi da je greska, jesi lud hahaha jebes 70e u srb sad za menke mozes da dobijes 3 godine. Zaboravi to.
Edit: reci da sam paranoican, ali da sam ja u toj situaciji pomislio bih da vec znaju sadrzaj paketa i da sada traze dokaz da svesno pokusavam da uvezem nesto sto je ilegalno u zemlju. Na lindi je ranije bilo dobro sto su slali obicnom postom, to je banja.
 
Poslednja izmena:

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Nesto tu meni opako smrdi:kafa:
Sva roba cija je vrijednost ispod 100€ se ne carini...
Edit: kako si planirao priloziti im tu dokumentaciju sto ti traze?
Ne skaci sam sebi u stomak vec pamet u glavu.
U hrvatskoj nema veze. Carinili su i paket koji je bio deklariran na 50€.
Osobno sam dao sve sto su me trazili, nikakav kontakt drugi nisam imao, posiljka je redovno stigla, al mi je fedex zaracunao finih tristotinjak kn carine, njihova naknada i naknada usluge te firme koja provodi carinjenje i koja te zastupa je većina troska (ocito neizbježnog) , carinski troskovi nisu bili veliki. Kod nas je to rijeseno na nacin da je nasa carinska uprava i mup, carinjjenje odredenih predmeta prepustila firmama koje to rade, tako da carinjenje, sam artikl carina uopce ni nevidi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and svejedno

hthc

Viva la revolución
02.11.2012
81
372
53
Trinidad and Tobago
Ajmo postaviti tačkicu na tu carinu više, bezveze tripujete nove ljude koji hoće 5 menki naručit za svoje potrebe i koje su vrijednosti recimo 50-100€.
Ta nebuloza oko carine, i dostavljam vam info iz realne situacije jer sam poručio od dvije banke 4x i ukupna cijena je prešla 120€ svaki puta i uvijek hvala Bogu došlo kako treba i koje ću spomenuti dole o kojima se radi.
Koja "glupa" banka stavlja realnu cijenu na paket koji ti šalju, niti jedna pametna.
Sedsman i Linda ti šalju paket označen kao poklon sve zavisi šta tamo označavaš, treba malo čitat nije ista opcija 1 sa opcijom 2 ;) i na njemu ne piše realna vrijednost paketa koliko je cijena menki što si poručio, postave cijenu 7-8€ da vrijedi taj poklon, odakle vama taj info da banke stavljaju cijenu na paket koliko piše tamo kad naručite, neki dokaz vezano za to, i koje to banke rade da se zna u budućnosti da se izbjegava?
Da ti radiš na carini da li bi ti bilo sumnjivo paketić nemaš ga šta vidjet a na njemu piše bubam 50-100€ normalno da ćeš ga otvoriti jer naši su ljudi znatiželjnji dosta...
Tako ljudi i budu otkriveni a ne zbog nekih drugih stvari koji se pominju ovdje.
To kad te zovu da nešto potpisuješ, doneseš neke dokumente zajb.. kume tu priču, pronašli su ti menke i čekaju da te klepe na licu mjesta, ne možeš se ti na balkanu branit da hoćeš u kolekcionarske svrhe, to ovdje ne prolazi, samo će ti se počet "kesit" u facu. ;)
 

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Jel zna netko isporucuje li "original seeds store" sjemenke drugih banaka u originalnom pakiranju? Zašto npr. glookies od "barneys farm" na seedsmanu dođe 49eura, a kod "original seeds store" 38 eura? i još k tome dobim sjemnke gratis?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nesto tu meni opako smrdi:kafa:
Sva roba cija je vrijednost ispod 100€ se ne carini...
300 KM je u BiH, ali ti brkaš naplatu carinskih naknada s carinskim pregledom. Ako je naznačena cijena na paketu ispod carinskog limita to nikako ne znači da paket neće biti pregledan, jednostavno ti neće biti naplaćena carina i to je to. Meni prije desetak dana stigla knjiga od $12, ne treba ni otvarati kovertu vidi se odmah šta je unutra, pa su opet otvorili i još poderali celofan da vide da nije šta zaštekano u njoj. Smanjen im je obim posla zbog korone, dosadno im pa i jarićima meću.
 
02.12.2020
26
13
3
29
Da li je netko preko seedsman-a placao western unionom,ako jeste,moze li mi objasnit kako je to odradio sve ?
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Ja sam probao prosle godine ali bezuspesno jer su oni registrovani kao firma i da je nemoguce uplatiti novac iz poste i banke kao fizicko lice ka firmi.
Od sponzora potvrdjeno da su nas iskljucili za dostavu semena za Srbiju wn znam kakvo je stanje sa ovima,dali ih je ko kontaktirao,i sta kazu?
 
19.02.2021
6
2
3
Pozdrav! Da li bi neko mogao da mi pošalje broj telefona ili ime Growshopa u Srbiji koji sarađuje sa growshop Bushdoctor u Beču? Hvala unapred!
 

čapo_

Aktivan Član
21.01.2021
271
1.224
143
Jel zna netko isporucuje li "original seeds store" sjemenke drugih banaka u originalnom pakiranju? Zašto npr. glookies od "barneys farm" na seedsmanu dođe 49eura, a kod "original seeds store" 38 eura? i još k tome dobim sjemnke gratis?
Imaju na hiljade semena, smanje cenu povecaju prodaju :) cista matematika.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Želiš li da svi vide gde će biti uručen paket? Meni se čini da je otišlo u: Republika Srbija Novi Sad Carina. RSNSCA. Ako prođe paket dalje, dobro je. Prati tracking.
Briši sliku da ne vide svi.
Edit: @doktorhaus
Prošlo je, danas otpremljeno ka tebi.
Edit2: čovek je ladovina, ne se sekiraje za niš.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.