Online kupovina sjemenki / semenki nekad bio sponzor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ma jasno, nego brine me sta bi se dogodilo kad bi na carini otvorili paket i vidjeli sjemenke? Dali bi u tom slucaju kontaktirali policiju?

proslo je nekih 15 godina. bio sam maloljetan i dobio tu mjeru odvikavanja i kontrole. rekoh, cisto da spomenem da nebi bilo..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kada bi za svaku posiljku sa menkama kontaktirali policiju ovi bi morali imati dezurnu sluzbu za ta pitanja:) koliko sam polovio, ako otkriju menke carina zadrzi posiljku a ti si ostao bez menki i love. ovo vazi za sr a kako je u hr ne znam, trebalo bi biti opustenije :)
 
10.01.2017
35
156
33
110
Izaberi stelth opciju i na seedsmanu bar pise da ako tu opciju izaberes i ako se desi da paket ostane na carini ili se zagubi bilo gde da ti salju drugi paket isti kakav si trazio besplatno.. :)
 
01.03.2017
62
48
18
Pozdrav ljudi!
Narucio sam 2 sjemenke sa seedsmana i odabrao sam nacin placanja cash by post. Slao sam preporucenim putem na adresu kako mi je rečeno. Kako sam imao tracking code na stranici poste je jos prije cetri dana pisalo ''Receive item at office of exchange (Inb)''. Znaci posiljka je stigla. No dva dana poslje tog seedsman mi je poslao na mailu ''Unfortunately your payment for order #100****** has not yet been received. ''
Ono sto mene sada zanima. Tko je tu lud i sta se tu dogada. Dal je imao netko slicno iskustvo?
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"Receive item in office of exchange (inb)" means the parcel has reached the destination country/area and received by an exchange office, "Inb" stands for "Inward Bound" - sto jos ne znaci da je njima urucena ili su skontali da su pare unutra pa blokirali isporuku na destination address
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemas sta da uradis sem da sacekas da vidis da li ce da dodje do njih ili su tamo u office of exchange skontali da su pare unutra. ne znam da li znas, ali slanje novca u postanskim posiljkama bilo koje vrste nije dozvoljeno, tako da, nemas kome da se zalis
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ljudi, evo nam paket narucen neki dan sa seedsmana vec u zg!!

13.5.2017. 15:33:45 Croatia ZAGREB 10003 Receive item at office of exchange (Inb)
13.5.2017. 17:47:42 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into domestic bag

zaboravio kako ovo ide. jel poslije ovog ide na carinu? ili je carina office of exchange?? nema bas smisla ali eto nisam siguran
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zaboravio :) kao znao si ranije pa sad naduvan zaboravio :) ne razmisljaj o tome neg cekaj ovih dana postara na vratima. ti njemu potpis, on tebi kovertu u domestic bag-u :)
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
jedno vrijeme sam dosta tog narucivao pa sam znao kako ide red i ne nisam naduvan. nestalo mi. samo tuga ovih dana :)
 
01.03.2017
62
48
18
@PowerSeed sumnjam da su nasli pare jer sam isprintao narudzbinu presavinuo ga na 3 dijela i stavio pare u taj papir, tako da nema sanse da se mogo nadzirat novac. Jos sam poklopac onaj dio koji se zalize zaljepio sa ljepilom tako da ce se vidit ako je otvarano, mada sve je moguce danas... Nego, jel moguce da imam neke probleme sada, posto je na kuverti moja adresa i ime, unutra narudzbina i pare?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jok, ne ocekujes valjda da ce iz engleske da salju bobija da te privede :) problem se svodi na gubitak novca ako koverta ne stigne do njih. to kako si lepio ne igra nikakvu ulogu jer ako skontaju novac nece slati seedsmanu praznu kovertu. a kintu mogu skontati preko skenera u zatvorenoj koverti, no nadajmo se da seedsmanu samo jos nije urucena, znaces za koji dan
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
naravno, a pare u koverti najnesigurnije. nisam spomenuo jos jedan moguc scenario, cak dosta cest. moze koverta sve da prodje pa da zaglavi kod postara koji mune pare. nisu oni mutavi i znaju ko stoji iz te adrese kao i sta je u koverti u 99% slucajeva, sve i da ne gledaju jasno im je da seedsmanu neces slati razglednicu u koverti :)
 
01.03.2017
62
48
18
Onda bi fora trik bio da se stavi novac u aluminijsku foliju, da ne skuze tokom skeniranja... Za ubuduce znam da necu ovako narucivat. Steta samo para i truda jer ostajem sa jednom menkom i autosom.. Sad se ispricavam sta idem malo u off, nego jel ima tko ideju kako najbrze doci do zenskih menki u RH?
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
meni sitigle :) narucio 11.05., poslali 12.05. i evo dans 15og stigle u hr, bez posjeta carini. jedna freebie je smrvljena i u jednom zelenom paketicu di bi trebale bit 5 free nema izgleda niceg. nisam otvorio, ali prsti kazu da nema bas niceg unutra. inace zanimljivo pakiranje blue dream od humbolta. drvena kao kutijica i unutra mala plasticna epruvetica recimo sa sjemenkama i na pakiranju kao olfo kazu da je suvenir a ne za sadnju :D

stavio ih u termosicu sa rizom na dnu i vatom na vrhu. jos cu ubacit siliku. mozda i zavrsi u frizideru..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.