LED Seedsman's Blue Dream

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
Poštovani ljubitelji fudbala i ostalog sporta !!!

Okupili smo se u ovo divno novembarsko jutro da uživamo u čarima kluba "Seedsman's Blue Dream" u njihovom novom pohodu na svetski tron
Utakmica će se održati na već dobro poznatom terenu GrowTent 100 x 100 x 180, a podloga na kojoj će ekipa odmeriti snage sa protivnicima je, sada već standard, Klassman potgrond H + Plagron perlit (odnos 4:1)
IMG_20211112_121201.jpg
Vremenske prilike nisu najidealnije, ali ekipa u sastavu TT 125(out), TT 100 (in) i carbon filter će vredno raditi na uklanjanju svih poteškoća kako bi publika neometano uživala u spektaklu.
Na pripremama se nalazi i kvarcna grejalica, za sad nije poznato da li će se priključiti ekipi ali su sve glasnije spekulacije da će tako i biti.
(dolazi zimaaaaaaaa duga i hladnaaaaaa)

Upoznajmo sada i tim:
IMG_20211112_102856.jpg

GOLMAN - iskusni Milwoukee PH merač, možda i nije među najstabilnijim i najpouzdanijim čuvarima mreže, ali obzirom da su uz njega 24/7 kondicioni treneri Sredstvo za čišćenje i Sredstvo za čuvanje, fizioterapeut Mr. Limuntus, kao i iskustvo ostatka tima - uvereni smo da će sačuvati mrežu bez većih poteškoća.

ODBRANA - "Fantastična četvorka" : Mikorize, Laser 240sc spinosad, AN Voodoo juice i naravno Bakterije.

ZADNJI VEZNI - iskusni i rado viđeni Sensi Cal-Mag Xtra, verujem da mu nije potrebno dodatno predstavljanje

SREDINA TERENA - blizanci Jungle Juice bloom A i Jungle Juice bloom B, možda im nedostaje magija nekih drugih svetski priznatih igrača, i možda ne poseduju izraženu lepotu u igri, ali svoj posao obavljaju izvanredno. Veliko iznenađenje predstavlja Hesi TNT u timu uzevši u obzir taktiku na koju se menadžment odlučio (vidi dole "plan"), stoga vlada uverenje da će samo biti levo smetalo na terenu bez prave prilike da dođe do izražaja, ali ga je menadžment ipak uvrstio u ekipu, i biće zanimljivo videti da li će pronaći svoje pravo mesto u timu

NAPAD - legendarni Hesi Phosphor i Growth Technology Green Fuse Bloom, uz ovaj tandem nebo je granica. Zapravo krov šatora, ali Bože moj.

REZERVNI IGRAČI - PH tester drops i Clonex

POMOĆNIK TRENERA - Sunmaster Cool deluxe 250w MH
IMG_20211113_082948.jpg

TRENER - Lumatek atts 300w
IMG_20211112_103057.jpg
Vrlo emotivan je bio odlazak u penziju prethodnog trenera HPS 400w, ali preporuke koje stižu na račun Lumateka su dovoljan razlog da tim zadrži veru i optimizam uz opravdano stremljenje ka samom vrhu

Ekipa je obavila kondicioni trening u start potovima, sledi treniranje i priprema za meč u Smart pot 12L a spektakl će se na kraju odvijati u Smart pot 40L

[PLAN] napomenuo sam u prošlom dnevniku, ali da ponovim - tri presađivanja (klijanje - start pot, rana vege/vege - Smart pot 12L, pre flower/flower - Smart pot 40L) uz dosta treninga (top, LST) dužu vegetaciju i skidanje klonova radi tretiranja koloidom kako bih obezbedio seme za iduću godinu, eventualni cross-breed sa White Widow. Samim tim, čisto sumnjam da će biti potrebe hraniti u vegetaciji, ali TNT je spreman za ne daj Bože.
Obzirom da sam imao blagu najezdu thripsa u prošlom growu, kad se tura osuši ide sterilisanje šatora + prskanje spinosadom u vegetaciji preventivno.


27. 10.
Ugledale svetlost dana (klijanje uobičajeno : potopljene u čašu sa mlakom vodom, dodato par kapi hidrogena, ostavljene 12h i direktno u zemlju. Izbile za manje od 48h)
IMG_20211027_092328.jpg
Baškare se pod MH 250w za sad, dok se prošla tura ne završi, pa ih prebacujem pod Lumatek u šator

31. 10. Dan 5.
Zalivanje samo vodom i Voodoo juice 1ml/0.5L PH 6.5
IMG_20211031_110609.jpg

05. 11. Dan 10.
Hvataju zalet
IMG_20211112_130726.jpg

07. 11. Dan 12.
Topirane
IMG_20211112_130703.jpg

IMG_20211112_130646.jpg

10. 11. Dan 15.
Presađivanje u Smart potove 12L (dodate mikorize)
IMG_20211110_104555.jpg IMG_20211110_105527.jpg
Mučila nas malko noćna temp pa smo poljubičastili, ali rešeno je u međuvremenu
IMG_20211110_110141.jpg

IMG_20211112_130610.jpg

12. 11. Dan 17.
Zalivanje (voda + Voodoo juice 1ml/L) PH 6.4 i početak LST treninga.
IMG_20211112_130548.jpg

IMG_20211112_130524.jpg

13. 11. Dan 18.
Trening uspešno obavljen,
UTAKMICA JE POČELA !
IMG_20211113_081000.jpg

Kritike, predloge, sugestije, znate već sve. Trenutno se borim da podignem još vlagu, varira između 30% ~ 40% a ne bih da uzimam ovlaživač, gotovo sam siguran da će se regulisati kad ih prebacim u šator, a posebno kad ih presadim u finalne potove, no videćemo.
Temperatura za sad idealna (25 ~ 29 danju, noću ne ide ispod 20)

Vidimo se u sledećem update-u
Peace!
::vapor::
 
03.02.2021
33
51
18
36
I meni je TNT uvek bio levo smetalo i od njega mi samo pomodre 'vojcice, mada ih nikad nije palio.

I sad mi pala na pamet ona
"Neko je nekom rekao
najlepsi san sam stekao.
Podelimo ga na dvoje.
Sad pola sna je tvoje.
Spavajmo, sanjajmo."

Sretno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Prije svega, odličan uvod. Ne pratim bas futbal ali paše ovakav uvod.

Sto se tiče vlage, morati ćeš ju jos malo i odvaditi jel. E sad, imam istu/sličnu situaciju jel. kažu da visoka vlaga u vege daje brzinu vegetacije jel. Jačinu stapke, debljinu stapke i tako to. Tako da se radi o finesama (tih 20-30) dana vege medjutim znas ono 2%+ 2% + 2%=6%? :) da ne davim vise, u ponedjeljak mi stiže mašinerija :) Sve sam mislio ma neću, medjutim neka se nadje.

sretan Grow želim!

Edit: e da, cestitke na Lumateku!čak I kutija im je cakana cccc :D
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
@Bizzzo meni uglavnom lakše uvek bilo spuštati je..HPS kad se zalaufa, isušuje dušu :D plus dobra ventilacija. A u ranoj vege bih voleo iznad 40% pa i 50% (zbog stomata najviše, od starta da se lepo razvijaju a ne da se skvrče odmah) no to se po pravilu ne dešava, uvek sam oko 40% uglavnom ispod ..ali nmvz, nije to ni neka tragedija. Fakat mi je ovlaživač na listi sledećih stavki.
Otvorila se dizna što kažu

E da, super im je pakovanje, nema da mrdne panel unutra - jedina zamerka - nije uključen i PAR chart. Mislim oke, našao na netu za deset sekundi naravno, ali me ipak čudi. Heb'o sve, pa to je cela poenta...to da moram prvo da spojim pa uključim u struju - to već znam haha

Hvala drugari na lepim rečima i željama!
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
Hvala Palminjo, živ bio!

Imam pitanje za lumatekaše - šta preporučujete za visinu/jačinu za početak?
Kontam 40cm na 40%, ili da se ne zaje*avam i odmah na 50cm?

Bokteje*o ala svetli k'o svemirski brod ::listomahanje:: upalio danas da vidim da sve fercera, dobro nisam neki avion naveo u zgradu ahaha
Jedva čekam da ga turim u pogon
 
30.08.2021
3
4
3
44
Ja koristio lumatek 200 kroz cijeli grow prvih tjedan - dva nekih 40 cm na 40%, pa kako su rasle tako im dizao luxeve, al lampa uvijek bila na nekih max 30 cm do biljke, sad sam u zadnjim tjednima cvatnje, gori na 100% nekih isto 35 do 40 cm do vrhova, nikad problema imao, jako zadovoljan :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Wendigo

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
@Green_Raven hvala drug!
Tako sam i ja kontao negde (oko 40cm / 40%) za start, pa da vidimo šta kako posle, i može li niže
Ne verujem mnogo ovim app na fonu, al' kontam približnu vrednost valjda mogu da ubodu..
Će vidimo za vikend kad montiram u šator konačno
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
UPDATE
25. Dan od klijanja, prvih 24h pod Lumatek-om

Prilično je napeto na terenu, još uvek se odmeravaju snage!
IMG_20211120_112419.jpg

Ne baš najsjajnije, predstoji borba def (očekujem pomoć, slobodno dajte sugestije)
Temperatura i nekako - ne pada ispod 20 noću, danju je 25~28, problem je što moram da palim kalorifer (trenutno je na timer-u, 15 min ON / 15 min OFF),čime - osim što nabijam račun za struju - isušujem vazduh, a ionako mi je vlaga kritična - 30%~37% bez intervencija, kad se upali kalorifer, padne na 25%, svi natopljeni peškiri ovog sveta ne pomažu, dignem je tek do 47% ~ 49% na dvadesetak min - uostalom vidite sliku. Svaki trik u knjizi, jedino da ubacim onaj dečiji gumeni bazen pun vode :rofl:

Lumatek je udaljen oko 40cm jačina 40%
IMG_20211120_112432.jpg

Usporile su malo, čini mi se, ali negde sam i računao na to, dok uštelam sve.
Kontam za grejanje da uzmem onaj kabl, nznm samo koliku vatažu, a za vlagu... pitanje je kad ću moći ovlaživač, ove nedelje vrlo verovatno ne, tako da moram smisliti hitno nešto što donosi rezultate..
Za sad potapam peškire,pa preko ventilatora, intake duva direktno u šerpu sa vodom + orosim šator nekoliko puta dnevno, ali realno ne može još dugo potrajati tako..

Devojke izbliza
Od poslednjeg update-a zalivene jednom (oko 2L po biljci), dodate bakterije 2ml/L
PH 6.4
IMG_20211120_112443.jpg

IMG_20211120_112451.jpg
Danas im sleduje nastavak tretmana Spinosadom,folijarno, preventivno (prskane već jednom prošle nedelje)


To vam je to, navijajte za pravi tim, BLUE DREAM ALE ALEEEE

Ma, navijajte da pregovori sa ženom prođu dobro i da joj otmem sušilicu za veš da montiram neki čaršav natopljeni u grow room (kontam da bi to brže rešilo problem)
:ajnstajn:

Do sledećeg update-a, ljubi brat!
:vutra:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Za ovaj Grow preskoči odvlazivac. Čim karolifer ispadne iz price vlaga ce ti biti gdje treba. 80W onaj grijaci kabal bi ti trebao biti dovoljan. Neznam koja ti temp bude u sobi po noći moguće da ćeš morati malo s karoliferom pomoći grijacu. Kod mene je u 150x150 od 80W i sam uspjeva dici temp tipa sa 18 na 20. Doduše nisam ga nikada ni testirao da on mora dizati nesta temp. Uglavnom sluzi za održavanje temp i skraćivanje intervala zaljevanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
Hvala na odgovoru @Bizzzo !
Moram da napomenem - pošto nisam gore naglasio, je l' - kalorifer je van šatora, na podu, blago okrenut ka intake ventu - upravo zato, ledeno je u prostoriji gde je grow, danju, kamoli noću..
U šator kad ga turim nabaci na 33C+ ma za minut-dva. Što bi bilo super da imam termostat npr, ovako sa mehaničkim tajmerom mora van šatora i na režim 15min on/off
(Noću je "off" 30min, pa taman održava negde oko 20C), hebe malo i što zbog temperature prozor mora "na kip", pa je i dotok svežeg vazduha malko oslabljen, ali mislim da to (trenutno barem, male su još) i nije toliko strašno.
Sve u svemu, kontam sa kablom u šatoru i termostatom - trebalo bi da može da pogura taman da održava temp koliko treba, a kalorifer ako bude morao da se pali, a jbg šta da se radi :) sve u rok službe
Ili kalorifer u šator na termostat, ali mnogo isušuje vazduh, mislim da bi sa kablom bilo bolje..
Prošlo mi kroz glavu i da oborim Lumatek na 20% i ubacim MH 250W kao dopunu, i da greje, ali nemam gde da okačim haha jedino sa strane da bije u njih.. videćemo.
Do srede sam se zainatio da sve postavim na noge, termostat def moram trebaće ver i kasnije nekad, a i nije toliko skup
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
U svakom slučaju možeš onda uzeti i od 100W grijač. Ilitiga 10metara. Da smanjiš potrošnju na karoliferu. Btw, kod mene je u sobi gdje je box, sve dupke zatvoreno. Zrak dobija vec od nekud. Kroz prozor, ne pada mi na pamet. Zatvori prozor, karolifer u sobu na termostat a u box grijač. Igrom slučaja sam tražio smart verziju termostata jer ih je većina ručnih rudimentalna. Kao ovaj sto sad imam. Možeš naštimati samo jedan temp i to je to. Sa smart verzijom možeš praviti program temperatura. Od tad do tad toliko od tad do tad toliko. Ovoga možeš naštimati da se pali i prema vlazi, ne samo temperaturi.

Ima i jeftinijih opcija medjutim za ovoga mogu reci da je provjeren. Ja imam glupu verziju, za slijedeći Grow tek ova dolazi na red :D

Inkbird ITC-308 Temperature Controller and IHC-200 Humidity Controller and IBS-TH1 Thermometer and Hygrometer Smart Sensor
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
Ostaviću i ovo, može koristiti budućim kolegama :)
A možda i grešim, onda bi me valjalo ispraviti :)
"Foliar leaf nyctinasti" je čini mi se stručan termin
Niska vlaga u kombinaciji sa nižom temperaturom (danas je max bio 27C uglavnom je bila oko 25C) + jak intenzitet svetla, listovi brže vrše transpiraciju nego što koren može da "vuče", i onda se desi ovo:
IMG_20211121_202407.jpg
Par sati pre gašenja svetla, ona već moli za odmorom (listovi obešeni) pošto je dostigla svoj dnevni maksimum.

Aplikacija pokazuje skoro 40K lux i oko 700 PPFD (sam centar, u nivou vrhova, 40cm / 40% je i dalje Lumatek namešten), znam da nije tačna, ali koliko se sećam review-ova, ne maši više od ~10% tako da je ovo prilično impozantan rezultat.
Lumatek rules!
Ne bih da obaram na 20%, al' ću ver skinuti stirodur postolje ispod biljaka, pet santima dobijam, pa ćemo videti.
Kad se upicane ostali parametri, bude to ok
Ili ako vi LEDaši mislite da bi valjalo dići panel/oboriti na 20% za sad,ili imate neku drugu sugestiju, vičite :)

Peace!