Selidba biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Pošto idem na more neæe se tko imati brinuti o biljci. Planirao sam ju odnjeti i posaditi negdje vani, jer mislim da æe se majka priroda najbolje brinuti za nju. Nakon 15ak dana bi ju vratio natrag.

Kakva su iskustva sa takvim premještanjem biljke iz jednog okruženja u drugo?

Da li trebam na nešto posebno pripaziti?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
inace mozes kupiti i po jedan ulozak- kosta u dezeli oko 2eura.Treba ti samo jedna posuda sa vodom i deluje po principu prostog pada.Mikro pore/rupice samo vlaze zemlju-a moze se ako zelimo otvoriti kao ventilic za normalno zalivanje...
to je resenje za period 14 dana-ako bas nemas nikog ko bi ti zalijo..
presadjivanje u zemlju pa opet vani nije bas cool.
zar nemas nikog ko moze na nju paziti?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Na žalost nemam nikog, svi kojima bi mogao takvo nešto povjeriti idu na more u isto vrijeme kad i ja.

Mislio sam da bi joj i zbog svjetla bilo bolje vani, jer mi stan gleda na istok i sunce je do nekih 11h, a onda je u sjeni...

Pokušati æu nabaviti ovo kaj si predložio, da bar vodu riješim.
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
ako si u zg. mos ju stavit vani. ja cu ti je pazit ;I nije da ubrzo idem na more :roll:


ah ;) imam i hesija i supervit :) nece joj bit lose.

ili ak oces mozgu je nabit u svoj box. samo koliko je velika :?:
 
22.12.2005
20
0
0
a mozda bi je mogao i u tramvaju provozat ono da vidi malo grada, daj ajde di ces u zagrebu seljakat biljku,mislim mozes al se cuvaj jer ces mnogo da najebes ako padnes,novi zakon i to .....
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
@ skrivas: thx na ponudi, ali bila je sad punica kod mene i ponudila se da æe ona zaljevati "cvijeæe" dok nas nema doma...

samo se nadam da neæe skužit o æemu se radi :watch_plant:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
...a vala bas, sviju mi nije lose, sto je ne poneses sa sobom?... fino na remo, non-stop na suncu .... klima druga, mislim da bi joj dobro bilo :) "izvlacilo bi joj reumu :)" hahahahha
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Da, to bi bilo zanimljivo.... ali... prije 3 godine frendovi su išli na more, naravno da su ponjeli i odreðenu kolièinu nama drage biljèice... uspjeli su doæi do naplatnih kuæica za autoput (Zagreb-Luèko), tu ih je zaustavila murja i pali su samo tako... i 100 sranja...

Sad zamislite mene sa biljkom :) Kaj je najbilje, pola njih vjerojatno ne bi ni skužilo o èemu se radi :lol:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
gens je napisao(la):
Da, to bi bilo zanimljivo.... ali... prije 3 godine frendovi su išli na more, naravno da su ponjeli i odreðenu kolièinu nama drage biljèice... uspjeli su doæi do naplatnih kuæica za autoput (Zagreb-Luèko), tu ih je zaustavila murja i pali su samo tako... i 100 sranja...

Sad zamislite mene sa biljkom :) Kaj je najbilje, pola njih vjerojatno ne bi ni skužilo o èemu se radi :lol:

Ne znam da li bi bilo problema sa tako malom biljkom, a i ne vjerujem da æe trkeljati (bio preko vikenda u Gradcu, ma ni pasoše nisu gledali.... mislim ne znam to sam odluèi mada i da ostane kuæi ništa joj ne bi falilo (s obzirom koji je stres preživjela :)) a i tebe neæe biti samo dva-tri dana, tako da može ostati na "koti" koju si napravio za nju :)
Sretno i nadam se da æe uspjeti ...
lp
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Bezze... krivo si skužio... neæe me biti 2 tjedna.

Debelo smo otošli OT.


Nego, razmišljao sam o ovim keramièkim uložcima za automatsko zaljevanje. Na njima piše da biljka tj. zemlja vuèe vodu dok se optimalno ne ovlaži. Što bi znaèilo da se nikako ne može dogoditi da ima premalo ili previše vlage... pa bi samim time ta naprava mogla biti korisna kao naèin za zaljevanje... ili se varam?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
gens je napisao(la):
Bezze... krivo si skužio... neæe me biti 2 tjedna.

Debelo smo otošli OT.


Nego, razmišljao sam o ovim keramièkim uložcima za automatsko zaljevanje. Na njima piše da biljka tj. zemlja vuèe vodu dok se optimalno ne ovlaži. Što bi znaèilo da se nikako ne može dogoditi da ima premalo ili previše vlage... pa bi samim time ta naprava mogla biti korisna kao naèin za zaljevanje... ili se varam?
Ne znam za to, èujem prvi put (keramièki ulošci?) stvarno prvi put èujem, ali ako je tako ko što kažeš onda bi to extra bilo...
Ja konto neæe te biti dva-tri dana (kad ono tjedni...hmm) mislim možeš i ovako opet sve ostaviti, samo punica (heheheh moram se nasmijati...:)) neka zalijeva navece malo...(jer kao i recimo moja stara (punica) a i veæina starijih osoba, zaljeva cvjeæe dok ne procuri dole (to im znak da je zaljeveno cvijeæe...kažem cvjeæe jer cvjeæe i zalijevaju, eventualno ako je neko cvjeæe (recimo tropsko, pa ono malo rjeðe da se zaljeva, oni zaljevaju svakih sedam dana...naravno nisu svaèije mame niti punice :) iste što se toga tièe....
Samo ti njoj reci nek samo pumpicom lagano samo navlaži zemlju i biljka æe izdržati do tvog povratka, samo vent vidi (mada ne bi trebao...jer vidio sam da je manji (od CPU III? ili slabiji proc) samo da ne savija stalno biljku dok puše u nju, i najbolje ga postavi da puše na vrh biljke (to æe stimulirati vjetar a i sigurna zaštita od "prženja" biljki, mada ne znam koliko su ti jake te halogenke, one griju praavo, naravno i obièna sijalica grije...al eto...
Samo pazi da biljka ima 18 sati svijetla (èak ni 20 sati ako imaš uvjete ne bi škodilo joj sekunde...) dok se ti ne vratiš, a onda možeš (pošto vegetira) posjeæi je i konaèno da formiraš biljku po svojoj želji :)
Sretno...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Evo uloška... onaj dio koji izgleda kao kornet je od porozne keramike, šupalj je iznutra... prije upotrebe mora odstajati u èaši vode 15ak min da bi dobro upio vodu... zatim se otvori onaj zeleni èep i napuni vodom... zabije se u zemlju tako da "kornet" bude skroz ispod površine. Zatim se ona cjevèica stavi u spremnik (èašu ili nešto takvo) sa vodom ili gnojivom. Bitno je da onaj bijeli završetak cijevi bude ispod razine èepa...

Kako se zemlja suši, tako automatski vuèe vlagu kroz taj keramièki dio i optimalno ju vlaži...




Vidjeti æu kako æe to funkcionirati dok me nema... pa ako sve bude ok, vjerojatno æu na taj naèin nastaviti zaljevati biljku.
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
gens je napisao(la):
Da, to bi bilo zanimljivo.... ali... prije 3 godine frendovi su išli na more, naravno da su ponjeli i odreðenu kolièinu nama drage biljèice... uspjeli su doæi do naplatnih kuæica za autoput (Zagreb-Luèko), tu ih je zaustavila murja i pali su samo tako... i 100 sranja...
Bad luck + glupo,neoprezno ponasanje i eto ti sranja.Da nisu pljugali u autu ili tako sta?