Semenke i klijanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
Mlaka voda, par kapi gibberellic acid (pojedini AN proizvodi je imaju npr), ako nema onda Slavol S, ako ni njega nema onda makar par kapi hidrogena (ovo poslednje više predostrožnosti radi, zbog patogena, mislim da ne pravi neku razliku).
Pustim da odstoje na toplom mestu 12~24h, dok ne potonu (napomena: pomažem im prstom tj guram ih na dno svaki put kada prođem pored čaše :D ), i onda direktno u zemlju i pod lampu - slažem se sa kolegom @sone1 i meni se čini da "osete" Sunce/toplotu, i pojure - svaki, ali svaki put kad sam ostavio u mraku da izbiju, trebalo im je više dana, pod lampom već za 24h
E sad hiljadu faktora tu igra ulogu, to je jasno, od strain-a do samih uslova koji variraju u zavisnosti od godišnjeg doba i svega ostalog..ali ugl tako radim i sa uspehom. Ovaj sad grow, pojedine su isto dve, tri godine stare, 10/10 germination rate
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo meni su tek jucer dvije menke bacile oklop nakon 3 dana mucenja, cak sam sa pincetom malo pomogao.Pravila nema, nekad nece i nece.

Ja menku klijam u vati, pc kuciste sa 40w sijalicom, temp 26-28, i onda direktno plitko u zemlju i 0/24h pod svjetlo u boks, temperatura 25-30.

Prije 2 growa je bilo 4/4. Jednom je bilo 0/5, ali sam dobio free sjeme zbog ove klijavosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Testiram jiffy coco sa jednom menkom.
Složio vodu na ph, nalio oko pola deci u posudu i disk unutra.

Nakon 20 min stavio menku u rupicu i lagano zatvorio. Stavio sam u plastičnu posudu i gore probušena najlonska vrećica da drži vlagu.
Pod lampom je na oko 23-26C. Danas je drugi dan, vidim da je još vlažan.

To špricam naknadno, ne zalijevam sastrane vodom? Jel ona mrežica neće smetati da korijen izađe van?
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
Ce pokida ona tu mrezu ko od sale :D ne brini
najbrze mi je isao koren kada sam po 5min spricom od 20ml kapao :))sad me mrzi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo
25.03.2022
2
1
3
23
Eh, ovako imam problem sa klijanjem vec 5 dan kako su ubrus papiru, pocinje da me brine vec, na konstantoj su temperaturi izmedju 23-27 prije ubrusa bile su u vodi na 12 sati, prošle godine ista ta domaja je proklijala u samo 3 dana, ostalo sjeme sam cuvao u maloj kutijci i bile su na hladnom tako da mislim da nisu izgubile toliko kvalitetu
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Sve zavisi odakle je sjeme, ako je iz paketa tj. iz ulicne vutre klijavost je manja, i treba im vise vremena, a dosta njih niti ne isklija.
Ako je iz neke banke sjemena, zavisi dali je sjeme prolazilo kroz scenere, danasnji skeneri (SPX x-ray koji se koristi kod DPD dostavne sluzbe je jedna od novijih tehnologija koja trosi malo struje za visoke kolicine radiacije.) su unaprijeđeni i proizvode visoke razine zracenja koje mogu unistit DNK samog sjemena. U principu nakon 5 dana ako je sjeme ispravno trebalo bi barem krenut s klijanjem, tj. imam barem micro korijen.

Screenshot_4.png
Ovo je graf kako x-ray utjece na klijavost.

EDIT: @Prskac u principu sjeme ko sjeme moze trebati do 14 dana da proklija ako nije u savrsenoj kondiciji i uvjetima.
Screenshot_6.png
 
Poslednja izmena:
25.03.2022
2
1
3
23
Ne znam kako prosle godine ista ta ulicarka proklijala bez ikakvih problema 3 od 4 samo jedna nije uspjela sada sam postavio 3 na germination proces i nece :/ citao sam negdje da ako jos uvijek potonu i ako su tvrde imaju nade za proklijavanje sad ne znam baš
 
25.03.2022
2
1
3
23
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
ma brate najgore je sto skoro svaka seed banka ne shipuje u Bosnu znaci pojedoh se ziv
 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
Old school fora (Jorge Cervantes) - malo šmirgle, ali one najfinije,u kutiju šibica, ubaciš seme i blago protreseš da popusti opna :D
Meni to uvek bilo psiho totalno, ali eto, ko hoće da se igra
Ovo je odličan video, kratko, jasno ( ima ih još dobrih po YT, ali sasvim dovoljno)

U suštini - hidrogen peroksid par kapi u čašu i ostaviti seme 12~24 dok ne potone je odlična stvar, a idealno gibberilic acid (pojedini AN proizvodi npr imaju) to baš promoviše germination. Čuvati seme u frižideru, bolje nego u zamrzivaču, i godinama je vijabilno bez problema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiseonik

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
86
459
53
24
Pozdrav svima
Evo da zabilježim...
Imao sam staro, feminizirano sjeme... Nisam ga čuvao kako bi trebalo. Godinama je trpjelo 30+ stupnjeva ljeti, oko 10 zimi. Bio sam siguran da neće proklijati ništa, ali šteta ne probati. Računao sam da bi eventualno, uz veliku sreću, mogao izvući jednu ili dvije. Pa sam stavio 11 sjemenki na klijanje. A prostor 120x120

Procedura
Zagrijao sam rižu da malo izgubi vlagu i još toplu stavio u zip vrećicu.
Kad se ohladila, stavio sam sjeme unutra. Sve to u još dvije zip vrećice i u zamrzivač na par dana
Pobrusio sam ih cijele po brusnom papiru. Malo jače oštri rub i vrh sjemenke
Par minuta u 3% H20H
12 sati u 1% H20H
U malu taperver posudu sa poklopcem koji dobro dihta stavio sam sloj od možda 1 cm dobro natopljenog glistnjaka.
Papirnatim ubrusom pokupio višak vode.
Ostavio pola dana da se aklimatizira.
Položio sjeme, zatvorio posudu i u mrak na nekih 24, 25 stupnjeva

Nakon dva ipo dana na glistenjaku 9 od 11 se bar otvorilo
2.jpeg

Od tih 9 sjemenki, 8 je ugledalo svjetlo dana od 250w CFL
1.jpg
Na par njih je trebala intervenciju. Skidanje ljuske, ili tanke opne oko kotiledona... Zadnju sam iskopavao jer se nekako čudno skvrčila ispod zemlje i nije išla van

Nije loša metoda...

Jebiga, potkrala se greška gore. :) Ispričavam se na tome.
Nije H2OH nego H202 iliti vodikov peroksid.
A evo i slika sa strane...
20221224_103019.jpg
 
03.10.2023
49
241
33
Pozdrav svima, jel nekome proklijala sjemenka koja bi plutala po površini vode/kamilice? Ako neće da potone, jel to nužno znači da je ćorak?

Stavio sam dvije sjemenke na 12h u kamilicu i obje su plutale po površini, nisam uspjevao da ih prstom potopim da ostanu na dnu, odmah bi isplivale na površinu. Ali kada sam nakon 12h krenuo da ih uzmem i prebacim na vatu, na moj dodir su potonule. Imam li se čemu nadat ili da ne gubim vrijeme i odmah stavim nove na klijanje i naručim još. Hvala.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
Iz mog iskustva, ako plutaju i ne potonu odmah - to je dobro, sveže su. Obično posle 12-24 sata potonu, ali to nije u principu nužan korak, niti je neki pokazatelj, da znaš! Sadio sam i one koje posle punih 24h i tapkanja i dalje plutaju - sve bilo ok :)
Pusti lepo da proklijaju, pa vidi :)
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Kako klijate "stare" sjemenke?
Jel ih natapate u vodi skroz prije stavljanja u mokru vatu/salvetu?
Imam sjeme staro oko tri godine, drzano svako u svojoj plasticnoj vrecici sa zip zatvaracem, nisam ga potapao u vodu nego kao i kad sam dobio uoci proslog growa, direktno sam ga stavio u mokru vatu, pa mokru maramicu, drzim na toplom kod rutera, svaki dan jos malo smocim vatu il salvetu da bude vlazna, ali evo vec 5 dana nista.
Nisam siguran, cinilo mi se ko da jesu malo nabubrile, al ne znam dal samo to zelim il je stvarno tako... Pokusao sam ju malo stisnut da vidim hoce li puknut, ne puca tako da se jos nadam...