Semenke i klijanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Moja velika preporuka za germinaciju semenke je EazyPlug. Radila razne varijante, i ova mi se čini najbolja. I mislim da imam gotovo isti procenat (ako ne i bolji) germinacije kao kada sam radila varijante prvo semenke u maramice i sl.
Plug zadržava taman koliko treba vode (tako da ne možeš da udaviš ili pritisneš seedling), dovoljno je porozan, a ujedno je i dovoljno stabilan da mnogo olakšava kada se mlade biljke zalivaju, kasnije za trening i sl. Moze u zemlju čim ukapiraš da je semenka nikla.
Kako god sam pokušavala, i koliko god se trudila, mislim da seedling pretrpi visok stres kada se prebacuje iz maramice (kada je semenka pustila rep) u zemlju. I da često taj proces zna da u većem % ubije seedling, nego što germinacija u maramici povećava šansu za njega.

@Dvolicni ako nije neki ludi strain, ili nešto tako, rekla bih da je to mrtvo. Ali, slike bi bile korisne.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Zadnjih par growova mi je klijavost cca 30/30.
Casice od rakije, mlaka voda, menke nutra na cca 12h. ispod casica mi je grijac 7W ebay da odrzava vodu na cca 23-25°C
Nakon 12h pukle ili ne pukle idu direkt u zemlju i lampa(250mh kod mene) iznad zemlje 0-24 da odrzava temp zemlje dok ne izbiju van.
Umjesto grijaca, najbolja opcija je router od interneta da odrzava temp vode za casice.
Ova metoda mi se pokazala najjednostavnija, najbrza i sa najboljim postotkom klijanja.

Maramice su nepotrebne. Namakanje menki 48h je nepotrebno. Cekanje da izbaci 2 metra klice u vodi je nepotrebno. :D
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
@Space_Lulu tutankhamon fem, nemogu poslat slike premalo je to, a što se tiče e.p.to mi isto koda u zemlju ubaciš i čekaš :) btw bacio sam ih sve u zemlju pa ću vidjet za koji dan očel bit života.
@haja slažem se da ne treba fantazuke izmišljat, al volim vidjet klicu jer onda sam siguran da će bit nešto. Mada sam isprobao dosad sve metode viđene na forumu osim ove tvoje i Barney Farm-ove kad su mi rekli da se menke klijaju u frižideru.
@Stipe radio sam i sa grijačem, kolko god ja pazio rukom il laserom mjerio *C znale su se skuhat il pocrnit, pa sam ga zafitiljo nek grije keru vodu dok je sezona pingvina
Inače moja metoda je wc papir vlažni,pepeljara,zip vrečica,torbica,sobna temp. (sad mi pade napamet kak se nisam sjetio vlažne maramice umjesto wc papira)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and 1310

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Moja velika preporuka za germinaciju semenke je EazyPlug. Radila razne varijante, i ova mi se čini najbolja. I mislim da imam gotovo isti procenat (ako ne i bolji) germinacije kao kada sam radila varijante prvo semenke u maramice i sl.
Plug zadržava taman koliko treba vode (tako da ne možeš da udaviš ili pritisneš seedling), dovoljno je porozan, a ujedno je i dovoljno stabilan da mnogo olakšava kada se mlade biljke zalivaju, kasnije za trening i sl. Moze u zemlju čim ukapiraš da je semenka nikla.
Kako god sam pokušavala, i koliko god se trudila, mislim da seedling pretrpi visok stres kada se prebacuje iz maramice (kada je semenka pustila rep) u zemlju. I da često taj proces zna da u većem % ubije seedling, nego što germinacija u maramici povećava šansu za njega.

@Dvolicni ako nije neki ludi strain, ili nešto tako, rekla bih da je to mrtvo. Ali, slike bi bile korisne.
Plus 1

Ja od kada sam otkrio Eazy Plug samo u njima klijam. Dobro namocim vodom, menke unutra i sve u propagator. Za 3-4 dana su vani.

Po zimi stavim propagator na wifi router da drzi temperaturu.
 

Crnirakce

Aktivan Član
19.12.2018
136
754
93
24
Zaš menka nece da baci klicu? Iz vutre sam nasao neku tvrda ko kamen sve normalno al nece da proklija drzao sam je u vodi vise od 48h
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zaš menka nece da baci klicu? Iz vutre sam nasao neku tvrda ko kamen sve normalno al nece da proklija drzao sam je u vodi vise od 48h
Mnogo je teze proklijati seme iz ulicne trave nego neko brendirano, probaj prvo da ga operes u hidrogenu 3%, u vodi ih drzi 12 ili 24h sve preko ti je rizik da se ubudja, gledaj da temperatura vode bude oko 25 stepeni, imas mnogo iskustva sa mnogo razlicitih metoda citaj po forumu, takodje moja preporuka ti je ako ces koristiti ulicno seme da se raspitas o 'seed scarification' metodi koja je za mene licno dala najbolje rezultate(ja sam koristio finu smirglu) .