Semenke i klijanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.09.2018
32
13
8
Pozdrav,
Dakle radi se o Northern Lights Autoflower.
Menka se 12 sati mocila u casi vode,te prebacena poslije u ubrus,navlazeni..sve skupa stavljeno u zip vrecicu u carapu i u kutiju na sobnu temperaturu od oko 21 °.
Nakon par dana klica je pocrnila,ali nije izbila. Prebacio sam je u mali potić s zemljom i pod lampu (150W) na 24 sata konstantno. Nakon par dana,proprckao i nasao menku jos uvijek u istom stanju. Izvadio je,probao lagano stisnuti s izmedju palca i kaziprsta da utvrdim da li je prazna. Naprotiv,puna je i napukla je mrvicu pod pritiskom tocno po rezu gdje treba da i pukne kad nikne. Vratio nazad u zemlju na 1 cm dubine,pokrio lagano zemljom i nazad pod lampu. Nakon opet par dana,nista..proprckao i nasao je u istom stanju kao i prije par dana. Izvadio,delikatno odstranio opnu, te klicu (tamnozeleno/bijelu) vratio u zemlju na 1 cm dubine i pod lampu.
Zanima me da li sam sto krivo napravio i da li ce biti sto od takve klice.
Hvala
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ne treba ti lampa dok klija biljka. Posudu sa zemljom u kojoj klijas stavi negdje u kucu gdje prijatno toplo, ne prevruce i cekaj. Mozes eventualno preko staviti providnu foliju ili kesu i izbusiti je al nema potrebe, samo nek je zemlja lagano vlazna uvijek
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and grouchy
06.09.2018
32
13
8
Ne treba ti lampa dok klija biljka. Posudu sa zemljom u kojoj klijas stavi negdje u kucu gdje prijatno toplo, ne prevruce i cekaj. Mozes eventualno preko staviti providnu foliju ili kesu i izbusiti je al nema potrebe, samo nek je zemlja lagano vlazna uvijek
Nocu temperatura padne u kuci ispod 15° tako da mi je u boxu potrebna lampa zbog temperature. Bude oko 25° konstantno.
 

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
4 sjemenke stavljene izmedu dvije maramice,otvorile se sve 4 nakon 2 dana pa posadene u zemlju, zemlju sam prethodno namocio, sa pincetom prebacio u pot i zakopao na 2 cm dubine.
Ispod 250 w hps su na nekih 40 cm visine je. Temp se krece do 22 kad je lampa upaljena, kad neradi padne i do 15, zalijevam svakih 12 sati, poprskam povrsinu zemlje i proslo je 36 sati nijedna nije izbila van,da stavljam druge na klijanje ili da cekam jos ove?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
ne treba da ti se gasi lampa dok ne izvire da bi drzala konstantnu temp. i ne treba 2 cm dovoljno je i 1cm...nema tu zalivanja nego samo prskalicom povrsinu gde je menka ako se osusi zemlja malo poprskati. drzi stabilnu temp moze i preko 22c oko 25c bi bilo super i nemoj da zalivas da pravis mocvaru...nastimaj uslove i cekaj jos koji dan.
 

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
Moze ide na lampa onda cijelo vrijeme,krivo sam se izrazio onda ne zaljevam nego bas kao sto si rekao poprskam povrsinu samo...
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Ne razumem da mi nisu proklijale posle 10 dana i vise.Drzo ih u vodu skoro 24h.Izvadim iz vode i drzim u ubrus par dana nista.Sad su vec 5 dan i vise u zemlji i nista.Narucio sam danas nove od ovih sto ste preporucilo na sajtu.Semenke su stare 3 ili 4 godine , drzo ih u papiric zavijene na suho u sobi.Neznam dali da cekam jos ili su sjebane.

Ako ce ti bit lakse..
Ja sam upropastio 130e sjemenki mephista..
tj isto no klica..

P:S brate pogodio si s seed bankom ko prstom u govno..Dobio sam njihovu genetiku free.
btj to nit foto nit auto sjemenke.. Drzo preko mjesec dana nema cvjetanja, stavio na 12/12 nakon 2 tjenda kao nest bila krenila pa onda neke nametnike dobila i ja ju ubio..
 
Poslednja izmena:
20.07.2006
3
3
3
36
Pozdrav svima ovdje,

zelim samo dati svoja dva centa u vezi klijanja starog sjemena. Imao sam sjeme Northern Light od Nirvane staro 5 godina koje sam prvo stavio samo u vlaznu maramicu medjutim nakon 4 dana nije nista proklijalo, cak nije ni sjemenka se otvorila i to sam pobacao da bih poslje citao ovdje i probao prvo natopiti u kamilici. Napravio normalan caj od svjeze kamilice (u polju ubrao) kad se ohladilo sam stavio sjemenke i drzao oko 10 sati u caju i sjemenke su vec bile raspuknute. Sada nakon 24 sata klica vec krece van....

Jos sam od njih dobio 10 random sjemenki od kojih sam 6 stavio u kamilicu, tu je situacija drugacija, dvije ili tri su samo se raspukle pa cemo vidit za nekoliko dana sta ce biti.