Semenke i klijanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ulala, po vašem mišljenju - jel bolje da menke za klijanje držim na sobnoj u kući (19-23C), ili da ih stavim na još toplije, tipa u boxu je sad 26 dok rade žarulje?

Stavio sam automate u vatu, poklopio sa drugim tanjurom, bla bla, u subotu popodne - još ništa. Mislim znam da nekad treba i 7 dana (imao sam slučaj kod domaja i nakon 10 dana), ali faking me strah da ne proklijaju, ipak sam ovaj put platio samo sjemenke bez robe hahahha. :))

Inače vata mi je uvijek davala puno brži i bolji rezultat nego bilo kakav ubrus...
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pričalo se o onome da mirisne maramice, wc papir itd rade sranja sa menkama. Koristim neutralnu vatu, u biti ništa ne kemijam nego uvijek isti postupak radim - iako nisam nikad imao menke od automata, nego samo standardno od domaje, a znamo da domaja i klijavost je banana, kad tko zna koliko dugo stoje u robi itd... Nekad drugi dan, nekad peti dan. Nekad 10 dana.

Vata mi je super jer drži vlažnost i vodu po 2-3 dana, pa se ne može dogoditi da iznenada kao obrus da se osuši itd...

Mislim čekam - u biti danas navečer bude 72h jednoj, a 48h drugoj, strpljen spašen. Stavit ću ih na toplije mjesto, pošto je danas sobna banana kako je zahladilo.
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Bingo, jučer popodne sam ložio kamin u kući (užasno zima bilo), uzeo novu vatu, stavio malo topliju vodu nego "mlaka", poklopio, i sve ispod kamina stavio gdje je oke temperatura. Ujutro otvorim, jedna je izbacila procjep i korijen me gleda van. :D

Sad prije posla (danas ne ložim kamin) sam jednostavno tanjurić stavio na bojler, on je gore onako malo topao, ali brijem da popodne dok dođem sa posla ću već imati posla sa 5-10mm klicom, jer u vati su mi pokazale da najbrže klijaju, ali i vole se zavuči u vatu pa treba pažljivo.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma sve znam, vatu koristim samo jer po 3 dana drži vlažnost, a obične maramice nekad iznenade i ode sve papa... :D
 
13.05.2020
1
0
1
25
Pozdrav,imam problem sa klijanjem sjema stavio sam ih u maramicu (mirisnu) i nisu mi jos proklijali sad me strah da ih nisam upropastio jer sam ih stavio u mirisnu maramicu pa da ih nije ta kemija unistila. Proslo je 6 dana od kad sam ih stavio
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo ja se opet javljam, kako sam napisao-jedna menka je jos jutros bila malo otvorena i vidi se korijen,no ostalo je tak,malo vise se otvorila.Pa sta tak sporo klijaju?? Mirisi mi na lose sjemenke...Temperatura je idealana, stalno je u vati i navlazena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Pozdrav,imam problem sa klijanjem sjema stavio sam ih u maramicu (mirisnu) i nisu mi jos proklijali sad me strah da ih nisam upropastio jer sam ih stavio u mirisnu maramicu pa da ih nije ta kemija unistila. Proslo je 6 dana od kad sam ih stavio
Evo ja se opet javljam, kako sam napisao-jedna menka je jos jutros bila malo otvorena i vidi se korijen,no ostalo je tak,malo vise se otvorila.Pa sta tak sporo klijaju?? Mirisi mi na lose sjemenke...Temperatura je idealana, stalno je u vati i navlazena.

Niste jedini hoće to tako, nažalost!
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Otvorim jutros (jučer cijeli dan na bojleru na toplom) - obe menke su otvorene, na jednoj se klica sprema izbiti, na drugoj kao da je možda pola mm vani. Jednostavno stavio sam ih u male čašise, u ovu skuplju finu zemlju (vlažna je sama po sebi, ima žute kuglice unutra), i lagano pošpricao odozgo. Nemam tu više šta eksperimentirati, sad su u boxu, ili budu ili ne budu.

Treču sjemenku iz paketa sam stavio u wc papir, 4 sloja dolje na tanju, navlažio sa mlakom vodom, menka u sredinu (bez diranja prstićima), gore opet 4 sloja te također namočio - poklopio drugim tanjurom i na bojler.

Ako ova ne bude, jbg slikat ću, opisati sve i javiti se u Hempatiju, možda se još tko žalio na ove menke.

Pa zadnji put od 30 domaja menki raznorazne kvalitete - u vati, pazite prvo u podrumu 3 dana na 15C, pa na sobnoj dalje temperaturi sa mlakom vodom - izbilo ukupno 11 menki. Neke drugi dan, neke 10-ti dan. Mislim ne radim nuklearnu fiziku, mislio sam da neće biti problema sa klijanjem kod takvih kupljenih menki, no eto...
 
14.05.2020
1
0
1
30
Drustvo pozdrav, ne znam najbolje kako se forum koristi. Imam pitanje, da li moze neko postupacno da mi objasni kako da posadim seme za spoljasnju biljku..? Hvala unapred
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Dobro jutro ekipa. :D

Ja sam royal dwarf koji me dosta zezao. Stavljen u vatu 09.05. (sa još jednom sekom), do 14.05. se samo otvorila bez da je klica izašla van (iako je bila na oko 21-23C), pa 14.05. prebačena u zemlju i u PC box. PC box ima jednu sijalicu od 60w za grijanje (unutra je 22-25C), i jednu 11W 4000K kao rasvjetu. Ventilatora nema, nego samo jednu veliku rupu gdje zrak ulazi. I evo, jučer 17.05. ujutro je izašla iz zemlje, jutros je već izbacila listove. Pincetom sam pomogao da skinem ljuskice od menke, jer je jedna bila zaljepljena.

Vlažim iz sa špricom, i to svaki dan jer oba sijalica 60w dobro suši zemlju i brzo popije vlagu. Pored ove biljoze su još 2 tegle koje također čekam da izbiju van - njena seka koja ima iste patnje kao ova, i nova seka koja je u PC boxu proklijala nakon 36h, i presađena u subotu u zemlju.

Dakle - temperatura temperatura, očito da sam od početka trebao ganjati veću temperaturu od 21-23C i bilo bi prije proklijano. U PC boxu im je super jer sijalica fino grije. Dokaze je ta treća seka, koja je u mokri wc papir stavljena u četvrtak 14.05., a u subotu ujutro već bila u zemlji proklijana...

Pitanje - jel smije ova biljkica ostati još 2 dana na 24h ovakve rasvjete u ovom boxu (11w 4000K + 60w dogrijavanje sijalicom)? U srijedu domaje iz pravog boxa idu van, a ova unutra (i seke ako izbiju).
 

Prilozi

  • 1589777515032.png
    1589777515032.png
    1,1 MB · Pregleda: 31
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nije to baš točno, ja sam najnormalnije klijao i u mirisnim maramicama, pa i u wc papiru kad ne bi bilo maramica.:D
Ja sam zeznuo 5 fem menki tako sto sam koristio perfex wc papir sa mirisom breskve, prvi put kad sam stavio menke na klijanje samo su se otvorile i nisu izbacile klicu samo su stagnirale, drugi put isto tako samo je jedna uspela da izbaci klicu malu ali posle nije htela da izbije iz zemlje, menke su bile sveze dobio sam ih i lik od kog sam ih dobio isto tako nije verovao sta mi se desava dok na kraju nismo shvatili da su se verovatno trovale mirisom ili bojom, cim sam promenio u obicnu maramicu menke su isklijale za 2 dana. Da li je miris bio razlog ne znam, ali bolje spreciti nego leciti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and xx_tani

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.026
358
Naletim na dvije sjemenke u hedu, sjetim se klijanja u vodi, naspem čašu vode i stavim ih obe. Nakon 24h ih potopim, ostavim tako još desetak sati. Piknem ih u zemlju bez da su klicu pustile. Kad nakon 7 dana niknu jedna, reko super, nakon 3-4 dana nikne i druga. Ne mogu da vjerujem, extra je metoda:) IMG_20200526_084932.jpg
Sad čekam spol, mada mislim da je velika ženka, niska je i grane su počele izbijat, jajani idu u visinu. Ugl, 100% klijavost:D
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Sunk xl RQS 11 dan upiknut direkt u EasyPlug neće nikako. Sve radim kako treba ali eto neće. Sada sam ih izvadio i stavio natrag u maramicu. Neznam jel to plug hebe ili su menke. Ako ove ništa ne pokažu još dva dana pikam dve nove, ali prvo idu u maramicu pa onda u easyplug pa da vidimo oće li u maramici. Jesu li menke krive ili easyplug...to ćemo vidjeti.
20200728_112351.jpg
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Eeeee sad ga hebi hehe... ovo ruši sve ove načine kako se klija tu po forumu.
Ove plugse sam prvi put probao. I sve kako kažu iz EasyPluga tako sam radio. pH na 5,7, temperatura od 25-28 i kao moraju biti zatvorene u propagatoru. Tako sam nekada isprobavao sa jiffy coco tabletsi i isto jedva izišle. Nikad više ni jedno ni drugo. Sviđa mi se ovaj tekst tako da će one ići drito u zemlju bez ikakvih namakanja. Ali ko će ga znati kolko je sjeme staro. Kod mene je već pola godine, a kolko stoji u Hempatiji ko će ga znati. Možda bi bilo dobro namočiti barem nekoliko sati pošto je sjeme ajmo reći dosta dugo u skladištu pa onda drito u zemlju???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence