Semenke i klijanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
Jel ima veze da li su na svetlu ili u mraku
Jedna mi nije proklijalaa posle 4 dana, pa sam je stavio u casici od rakije pa u fioku temp je oko 29c

A jednoj je klica skoz ispala iz semenke, da li da je posadim uopste, nije li kasno

Temp u fioci je 29c, ne znam koja je temp vode
Da li je bolje da casicu stavim na ruter ili je ok fioka
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: matijas

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mene zanima dal ima tko iskustva sa klijanjem starih sjemenki, da mu je uspjela proklijat neka 5 godina stara, pa naviše i koliko je trebalo vremena. Koliko sam skužio da ljuska malo otvrdne s vremenom pa je problem vodi penetrirat unutra, tj. treba više vremena i možda neke posebne metode za omekšavanje? Jel tko probao zarezat malo ljusku da vlaga uđe u unutrašnjost? Inače nedavno čitao neki članak da su na nekom bečkom sveučilištu uzgojili biljke iz sjemenki stare 32 tisuce godina nađene u nekom sibirskom permafrostu. Valjda onda starost od 5 godina nije neki problem :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Tražilica sve nađe :)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo, isti sistem kao zadnji put (jer sam na stranoj stranici pročitao da ljudi najviše griješe ili što im se osuši menka u papiru ili premala temperatura, tj ispod 22-24C).

Obična vata, mlaka voda, sve dobro namočeno, menke u vatu, na tanjurić i jedan odozgo tanjur poklopljen da nema svjetlosti i da drži vlagu.

PC kućište koje mi je prije služilo kao mini grow room, unutra jedna žarulja 75w (obična, stara), dva otvora za zrak i temperatura 24-30C.
Menke stavio u ponedjeljak u 21h, već u utorak u 18h jedna je bila vani cca 3mm, dok je druga bila otvorena i malo korijen van izašao. Idealno za piknuti u zemlju jer da sam ostavio još 24h, korijen bi bio već koji cm dužine.

Sjećam se prvi put kako sam se patio, stavio sjemenke u vatu i ostavio na sobnoj temperturi 19-23C. I nakon 4 dana ništa. I onda prebacio sve u PC kućište i doslovce za 10h se sve otvorile.

Očito im jako godi dobra vlaga i temperatura oko 28-30 C.

Danas popodne se nadam da ću ih pronači kako su izašle iz zemlje.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Eto, 2/2 od Seeds Stockers (Linda), AK420 auto sorta.
A trenutno 0/2 sweet skunk auto od sweet seeds.

U pon ujutro sam ih bacio u zemlju, sve 4 su bile puknute nakon 3 dana u vlaznoj vati, dvije pustile klicu van, obe od ak420.
Plitko stavio, spricao, jos jucer u vodu dodao terra hoby za klijanje i bacio folijicu da drzi vlagu.

Danas imam sta vidjeti, prvo temperatura je bila 35 kako je danas zatoplilo. Smanjio sam grijanje,termostata jos nema.
Ak420 je vani, ali lupio je u foliju.Nadam se da ga nije ovo sprzilo.
No swet skunk sam otkopao, da vidim sta je - klica je samo malo izasla van, i nekako cudne svijetlo smede boje je.Ako sutra ne baci van, idu nove menke.
To valjda tocno kako se zaleti.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma jasno,sve znam, samo se nadam da ova tamnija boja korjena nije simptom da je trula.
Budem u petak ponovno pogledao, ako nema pomaka stavit cu nove na klijanje.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jucer u vatu piknute nove dve menke Sweet Skunk. Ove trenutne su trule u zemlji. Ovaj put cu ostaviti u vati dok ne bude klica barem 5-10mm.

AK420 izasao van, naravno kirurski sam na jednoj morao maknuti ljusku i ostatke, ali mislim da danas pisem prvi dan vegetacije za te dvije. :D
Iduci tjedan dnevnik, jeej.

Ocito su menke bile losije ili su osjetljivije, jer ne vidim drugi razlog da su bas obe strule, a druge dvije od drugog proizvodaca su normalno izasle van.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

Ekipa, eto 0/4.
I sa druge dvije isti problem kao sa prve dvije - u vlažnoj vati puknu kroz 24h, klica samo proviri niti 1mm van i stane.
Prvi put sam stavio 2 menke tog skunka i 2 menke od AK420.
Sve četiri su se otvorile kroz 24h, međutim sweet skunk je tu stao, ak420 je bacio klicu van.
Ak sam posadio u zemlju i eto još malo i tjedan dana vege, skunk nije uopće izašao van, menka je strula, klica uopće nije izašla van.

Prije par dana stavio druge dvije od skunka - ista priča, niti 24h i već su se otvorile, bijela klica se vidi, međutim tu stane. Ostavio sam namjerno 24h duže u vati u nadi da će lakše pustiti klicu, međutim ništa.
Stavio u zemlju, ništa, trula.

Jel imao tko ovakav slučaj da mu cijeli paket neće proklijati? Inače ovo je preko Hempatije uzeto.
Jel se isplati njima reklamirati?
Stvarno sam razočaran, boks za 4 biljke, a sad 2 u vegi. Mislim imam doma još 2 menke od ovog ak420, taman da upotpuni boks, no htio sam dva straina imati.

I nisam ništa krivo radio, temperatura u tanjuriću i vati je bila 25-28C, sve kako sam do sada radio. Čudno mi je da baš niti jedna se nije primila, dok drugi strain jesu.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Gle, da krivo radim onda drugi strain isto ne bi izasao.Ali radim kao i prijasnje growove tako da nisam nista krivo radio.Prva sumnja odmah pada na to zasto menka pukne, a klica nece van.Mozda sam dobio lose.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Idem vidjeti sta kazu prodavaci, jel primaju reklamacije ili ne.
Ako ne,danas cu jos dvije AK staviti na klijanje, pa ce biti sativa show.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo da se opet javim i postavim banalno pitanje - koliko vi špricate zemlju kad menku sa klicom stavite u zemlju?
Jer totalno sam više nesiguran da li nešto krivo radim, što teško za vjerovati - jer ne bi do sada imao 100% klijavost za prošle growove.

Da još jednom pojasnim, klijam u vatu. Vatu dobro našpricam običnom vodom, sve u tanjuriću, drugi tanjurić gore i stavim u boks jer je temp 24-30.
Kad se menka otvori i pusti klicu oko 5mm, prebacim u zemlju.
U zemlji napravim rupu dubine ovisno o klici, na način da mi bude maks 10mm zatrpana zemljom (baš menka).
Zemlju navlažim špricom, i kad posadim špricam odozgo ujutro i popodne.
Prva 2-3 dana uvijek gore stavim odrezano dno od pvc flaše, čisto da drži vlagu.

Prve dvije menke od Ak420, koje su mi ostale od zadnjeg growa - sve normalno proklijalo. U vati pustile par mm klicu, prebačene u zemlju i kroz 3-4 dana nikle iz zemlje. I evo već puna 3 tjedna vegatcije. A između vodim borbu da popunim druga dva pota, kao da fiziju radim, a ne klijam menke.

Prvo su mi 4/4 menke od sweet skunk auto - čim su se otvorile - tako i stale. Dakle nisu klicu uopće pustile van.
Pa sam uzeo 4 menke od auto criticala i dobio hrpu drugih zbog slabe neklijavosti sweet skunka.

Auto Critical - stavio 2 menke, jedna uopće nije pustila klicu, i dan danas stoji u vati, druga je pustila klicu oko 5mm, prebačena u zemlju, nakon 4 dana ljuska došla do površine i stala - klica je smeđa.

Auto chocodope - stavio 1 menku, nakon 3 dana pustila klicu oko pola cm, prebačena u zemlju, nakon 3 dana u zemlji izbila van na površinu (još jučer ujutro), ispod ljuske se vide zeleni katildeoni no ona stoji tako od jučer. Uopće se ne otvara, nemam pojma, danas ću provjeriti jel ljuska ostala zaljepljena ili je i ona za baciti.

Šta krivo radim ili samo imam peh? Da ostavim menku u vati da pusti barem 10-20mm klicu? Da manje špricam zemlju - možda ih natapam? Iako teško, pa sa pincetom se lako provjeri jel zemlja vlažna ili nije.
Kao da sam totalni amater i ništa ne kužim.
Bilje su mi već 3 tjedna stare, razlika je velika, sve dalje sve teže bude to poloviti, a nema šanse da budem samo dvije ostavio, nisam uzalud radio novi boks i sve ostalo.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
Zabij menku u zemlju, bez predhodnog klijanja. Nemoj pokrivat pot, nek se grije zemlja od svjetla, ćim malo počne da se suši površinski sloj ti špricneš malo, držiš ga vlažnim, za 5-6 dana je napolju.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma nisam vise siguran sta je sad problem, jel ga previse spricam,premalo ili sta vec.

Moguce da premalo spricam zemlju, zemlja je full suha jer eto vec je 3 tjedna unutra,i prvi put sadim direktno u finalni pod.Do sad sam sadio odmah u mali pot za presadnice - i tu sam uvijej bio siguran da sam dovoljno navlazio.
Bojim se da mi je pot unutra suh i klica nema vlaznost.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Vidis, ocito bi to mogao biti problem. Nedovoljno vode, ovo malo sprickanja odozog je sviranje k. Jer nisam uopce razmisljao da je zemlja suha ko barut.

Jutros sam se ovoga sjetio, i iz sprice izlio okolo ove menke sto je vani i stoji (i jos bjesno) oko pola litre vode.
Bamm, evo sad pogledam u boks ( u ruci vec novo pakovanje menke jer sam uvjeren da nije dobra) - odigla se od jutros tocno 2 cm od poda.

Znaci nekad treba sjest,preskocit pljugu i razmisliti. Trebao sam zaliti dobro prije pikanja menke, pa ne bi o ovome razmisljao.
I onda se cudim zasto su prve dve biljke izasle kako treba - pa normalno kad je zemlja friska iz vrece i vlazna je.
One 4 od skunka necu komentirati, to je ocito bilo do sjemena.