Semenke u head-u

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Pozdrav svima,pre jedno mesec dana sam zavrsio grow,u pitanju je bila Gorila,feminised seed.
Malo pre mrvim head i nadjem 5 semenki,pritom tokom grow-a nisam primetio nista cudno.
Pa me sada interesuje kako je to moguce,sta se tu desilo?I da li vrede nesto te semenke da se posade? :cool23:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Blaske pa nisi novi u svemu ovome, znas kako dolazi do menki u headu ili se varam?
Stres u cvatu si imao i bioza pohermetila najvjerovatnije. desava se. Moze bit da ti je svijetlo virilo u box po noci, da si skidao popcornove, ma svasta, svaki negativni stres u cvatu rezultira tim da bioza pohermeti ako ima vremena za razvoj menke (nekih 10-14 dana).

A sto se tice sadnje istog nikako. Mislim da nije cak ni regural nego cisti hermis menka. neka me ispravi neko ako grijesim.
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
nisi novi u svemu ovome
E,nisam ni ja od juce,znam da to moze da bude od stresa,mozda samo oplodnja itd,ovo mi se prvi put desilo,verovatno je neki stres bio.Jajasca nisam vide,na to koliko toliko obratim paznju.Mada i taj cvet gde sam nasao menke radi isto kao i ovi ostali,nista nije izgubio na kvalitetu:cool23:
seme je upotrbljivo
Hvala na odgovoru,sacuvacu ih.Proslo mi nesto kroz glavu da li mozda ima neke veze ako tako nastanu semenke ili kada se naprave normalnim putem oprasivanjem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
naravno

kada se naprave normalnim putem oprasivanjem.
musko zenski odnosi daju regular seme.

e sad ovo

mozda ima neke veze ako tako nastanu semenke

imas 10, 20 semenki po biljci, bez muskog, desava se da biljka sama od sebe izrodi seme.
nije skriveni hermi.
to seme bi trebalo da je fem; ali nije, mozda vecinski % tipa 75%+.
lupam cifru. prosle godine sam imao jednu takvu biljku i izrasla u neku muskarcinu.
cak sam i po forumu kukao u neverici sta se desilo i trazio neku potvrdu da je bar hermi :D
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
A sto se tice sadnje istog nikako. Mislim da nije cak ni regural nego cisti hermis menka. neka me ispravi neko ako grijesim.
Ako je biljka bila od pocetka hermafrodit, onda je i sjeme hermi, a ako je fem, pa pohermila od nekog stresa, to jest oprasila samu sebe, onda imas kao sto Strumf kaze, 75% ofrlje da bude fem gorila a 25% jajan gorila, mada skoro uvijek to bude fem menka, rijetko kad jajan ili hermi.
Kao sto Pow kaze, sjeme je upotrebljivo
 

Kovačević Ivan

Banned
Banovan
22.04.2020
7
20
3
35
Ako biljka cvjeta predugo, posebno pod lampama, počnu joj rasti muški organi.
Ja sam imao Super Silver Haze tokom godine vani u outdooru pa otišao u Švedsku mjesec dana.
Stavio pod HPS 600 wata, u šupu. Razbio beton,iskopao kubik zemlje i unutra piknuo mrcinu od 2 metra i 1 metar širine. Stavio sve pod tajmere i otišao u daleku zemlju.

Kad sam se vratio, bio sam ugodno iznenađen. Vrhovi puni, tvrdi ko kamen ali vidim golim okom da još nije zrela i tako sam ostavio još koji tjedan. Nakon 2 tjedna su se pojavili muški spolni organi na samimv vrhovima vrhova (oni vrhovi koji dotiču lampu). Sad... možda je radi stresa od prejakog svjetla zbog blizine ali vjerujem da je to jer sam je predugo ostavio u cvatu.

Kad sam je sasjekao i popušio, imala je čisti indica rad. SSH od Greenhouse Seeds. Debelo ne preporučujem tu kompaniju, nikad dobru robu od njih nisam dobio. Tj. vrhunksku. Ali to je moje iskustvo s njima. PyramidSeeds iako najjeftiniji, daje jako dobar kvalitet.
 

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
Isti slučaj sam sada imao,4kom fem biljki u boxu ,proveravao zadnje 2-3ned da nema jaja i nije bilo.Kad sam sredjivao biljku za susenje i kako sam skidao lišće u jednom hedu sam mogao naći i po 5-6 semena i tako sam iz jedne biljke izvukao 15-17 semena,dok ostale nijedno seme.Verovatno je ona pohermila pa me zanima da li su i ostale upropascene?šta tu može da se desi,jel ta što je trandža ima mnogo manje THC-a i jel moze da oprasi i druge biljke u boxu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablito

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Malo zbunjujuc post, ako si spremao za susenje onda si skinia hermica. oce on oprasit sve u boxu dok je s njima. nije nista upropasteno, 20menki ne mjenja stvar toliko. nema mnogo manje thc-a ima nesto manje. Do pojave hermica svako moze doc, od stresa tokom vegetacije, do stresa tokom cvata koji cesto rezultira jajima, pa do genetike. Neke vrste su nastale sasvim slucajno i breederi cak navode da je moguca pojava muskih spolova po zenskoj biljci, odnosno da se aktivira hermi gen.
 

Zelja Sale

Aktivan Član
21.10.2019
137
265
63
36
Imam 4 biljke u boxu (fem seme) i pre dva dana sam ih spremao za susenje primetio sam seme u hedovima kod jedne biljke pa me brine da nisu sve postale hermi.nije mi još jasno koja je razlika između hermi i muške znam samo da su muske neupotrebljive
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablito

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Bit ce ti manji cvitovi svakako jer biljka ulaže više energije u sjemenke. A što se tiče dima iskreno neznam nisam vidio neku razliku kad sam pušio cvit sa sjemenkama (samo sjemenke tribaš izvuć iz cvita prije nego šta ga smrviš).

Tu šta je muška tj. šta je prominila spol izbaci iz boxa da ne oplodi druge iako mislim da već je ali svejedno je izbaci i nastavi dalje sa growom. Šteta bacat biljke koje su zdrave samo zbog sjemenki.
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Aha nisam to pročitao sorry :) super onda osuši ih i curaj i to je to. Samo prije nego šta pušiš neki cvit izvuci iz njega sjemenke i spremi ih u neku posudicu koja je dobro izolirana (da nema vlage) i za sljedeći grow imaš feminizirane sjemenke.