Semenke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.10.2011
40
0
0
33
Ovako,skoro sam sa drugarima pusio neku domacicu,super je,extra cepa soldino skroz.E sad u njoj je bilo dve semenke,sto nije puno ali ok kada sam video semnke mislio sam da su to neke minijaturne bubuce!Izgleda jako sicusno mozda 1-2cm okrugli oblik kao 1/4 nokta sa malog prsta..Kako god reko ae da stavim na klijanje cisto da vidim dal ce da pusti klicu posto neisu bas uslovi za sadjenje a bilo mi zao da ih bacim,i ja stavim jedan papir veoma malo vode toliko da bude vlazan,isto i sa drugim stavim semenke izmedju ta dva papira i nisam znao usta da iih stavim pa sam ih stavio u karton od kutije gde stoji SIM kartica xD uglavnom super mesto nebi ih niko nasao al sve u svemu jedna mi je ispala ova druga nije pustila klicu vec 6 dana :S cak se nije ni promenila...moje pitanje je ZASTO? :S
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Nerijetko,te domacice,sto se tice sjemenki nikad nisi na "ti" s njima,moj ovogodisnji out kad sam radio,sam jednostavno bacio 15 sjemenki u casu vode,i to je to,svaka je proklijala.. Inace,zavisi kolko su stare,dal su tvrde kad ih stisnes,ako pucaju naravno nevaljaju,dal su zrele i tako mnogo cega.. a zasto,to mislim da ti niko nemoze odg :)
al cekaj ako neko odg :)
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Dobro si mu odgovorio,nema se tu što više dodati...mali milijon faktora je tu u igri.
 
28.11.2011
29
3
0
34
Kako i gdje čuvati sjemenke ako ne želim odmah posaditi? Trenutno nemam uvjete za grow, a bilo bi mi žao da te sjemenke propadnu...
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Brijem da sam negdje cito da ih je dobro zamrznut,nemoj me drzat za rijec,ali mislim da je to to,smrznut ili samo u fridž... Cekaj da neko odg detaljnije :) ako je moguce uopce :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sHR00m je napisao(la):
Kako i gdje čuvati sjemenke ako ne želim odmah posaditi? Trenutno nemam uvjete za grow, a bilo bi mi žao da te sjemenke propadnu...

na tamnom i suvom mestu, mogu biti upotrebljive narednih par godina sigurno, s tim da kako vreme prolazi procenat klijavosti lagano opada, klijale su mi semenke stare i pet godina, al ne savetujem bas toliko da cekas ;)
 
28.11.2011
29
3
0
34
Hvala na odgovoru. Stavit ću ih u teglu i stavit na neko tamno i suho mjesto.

A također me zanima da li ovo sa zamrzavanjem drži vodu? Čitao sam da se mogu zamrzavati i hedovi, tako da se mogu duže skladištiti, ali nekako sam skeptičan što se tiče zamrzavanja svete biljke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.