Semi-outdoor cudna sorta.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.04.2010
11
0
0
34
Pozdrav dobri ljudi, dobre volje! :) Ovo je moj drugi, ali kao da je prvi grow posto je prva biljka bila Dzoni hahah, nazvah ga Dzoni kad ono stvarno musko u pm :))) E sad nazvao sam ovu temu semi-outdoor posto je drzim bukvalno na prozoru, al imam veliki problem. Posto zivim u blokovima to je izmedju 4 zgrade, i ima mozda 6 spratova. Tako da biljka dobija samo "kocku" svetla, posto je kocka na nebu formirana od tih jebenih zgrada. A drugi problem je sto preko puta imam neku bakicu koja je sizofrenicna, i prica komsijama kako kod mene smrdi na budjavi kupus po celi dan. Hahahahah...

Tako da... treba vas savet. Sta jebeno da radim? Dal da ostavljam ovo na prozoru, mozda baba ne skonta, mada mi je zbog lumena shit totalni. Ili da krenem da pravim box, mada nemam nesto preterano vremen. Fax, sljaka... uf.. a samo mi se duva, bem ti :) Nista, da ne smaram vise, posto ova sto sam sad zapalio je prichalica izgleda.

Ne znam koji je ovo dan, vi procenite. Mislim da je 14-18, tako nesto. Mada previse mi je izduzena, bas zbog cudnog vremena sada i te "kocke" na nebu sto pruza shittie lumen, eto. I nije izbacila jos drugi sloj listova. Dal da je odma bacim na LST ili sta? E da u ovoj saksiji raste neko cvecje, koje sam kupio kao cover za ovu biljchicu, posto iz prethodnog vidite kakva je situacija. I ne znam koja je zemlja, samo sam ga malo pocupao kad je seme proklijao i ubicaio tu i zalio. E sad dal treba da vidim koliki je PH? I da li ce biljci smetati ta druga? Da presadjivam? Evo vam par slika, pa presudite (slikacu u kuci, da ne bi izvalili komsije, mala me paranoja od ovog skunka u pm). Ajte ziveli vi meni :*******

(vidite kako joj je stabljika mrsava :((( sta da radim po tom pitanju?)
(evo je sa tom biljkom, eeeeeee da mi je vec ovolika joooooj :))
2 tra.jpg (evo je izbliza)

I da zaboravih, to sam tek sad video. Al mislim da paranoishem. Mislim na desnom vecem listu da ima jednu ili dve male male zute tackice. Sta bi to moglo biti? Al ako se bude sirilo onda cu alarm da dignem, sad mislim da je sve ok. Samo mnogo sporo raste, tanka stabljika, nema drugog reda listova.

Pozdrav

PEACE OUT!!!! :banana_rasta:
 

Prilozi

  • 3tra.jpg
    3tra.jpg
    26,8 KB · Pregleda: 76
  • 1 tra.jpg
    1 tra.jpg
    28,3 KB · Pregleda: 70

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Bit će to jedna vrlo visoka i lijepa biljka.Svaka čast,odličan start....nešto ovako lijepo nisam odavno vidio na forumu:clap:
Bit će tu masnih hedova,koliko se za sada može vidjeti.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Bolje iščupaj tu biljkicu i ostavi si samo na prozoru ovu koja ti je paravan, imat ćeš više vremena za fax i šljaku.
Ovo nije grow, nećeš ništa s time postići osim što će te možda šizofrenična baba prijavit murji zbog kupusa.
 
24.04.2010
11
0
0
34
VenloNL je napisao(la):
Bit će to jedna vrlo visoka i lijepa biljka.Svaka čast,odličan start....nešto ovako lijepo nisam odavno vidio na forumu:clap:
Bit će tu masnih hedova,koliko se za sada može vidjeti.

Hvala ti matori :)))) Jedva cekam da se uvalim u tu masnocju hihihi :)) To je moj Dzoni Savana #2, samo da nije musko. Batalio bi potheadstvo :))))))

Tarki je napisao(la):
Bolje iščupaj tu biljkicu i ostavi si samo na prozoru ovu koja ti je paravan, imat ćeš više vremena za fax i šljaku.
Ovo nije grow, nećeš ništa s time postići osim što će te možda šizofrenična baba prijavit murji zbog kupusa.

Hvala na predlogu druze, al ipak mislim da te necu poslusati.

PEACE OUT :banana_rasta:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
slusao ti tarkija ili ne (a venlo ti je isto sugerisao, samo treba procitati) od te biljke na tom mestu nemas nista, ili sadi nesto napolju ili pravi box, il sve batali i zavrsavaj faks
 
24.04.2010
11
0
0
34
Hahah,ok chill out brate :) Zavrsavam ja fax, ne brinite se vi nista ;) Ovo cisto malo rekreativno, pa ako ocete izbrisite temu.. pozdrav
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ozbiljno...ovo neće bit ništa...sorry, al mislim da nisi skontao. To zovu trava, ali nije zapravo trava.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ma svi smo mi chill... nego nema potrebe otvarat novu temu (ili dnevnik), jer neznam sta si htio, ako se ne mislis potpuno predat uzgoju vutre. pod tih "potpuno" ne mislim da nista drugo ne radis i da samo growas, nego mislim, kad vec ides sadit, da sadis kako treba... a ovo nije ni mimo ni vrit .... niti je outdoor niti je indoor, niti neznas nista o tome kako sta treba... ako stvarno zelis nesto uzgojiti, i zelis imat svoje prave hedove i da grow napreduje kako treba, imas na forumu sve od A do Ž ! ja sam 2 godine na forumu citao prije nego sta sam poceo svoj prvi grow (je, zbog nemogucnosti ali i zbog toga da naucim sve kako treba) i evo , imam svoj prvi grow, niti jedan problem, sve je glatko ko bebina guza :) ne zelim ti pametovat niti nista slicno, samo ti zelim pomoc da shvatis da treba growat kako treba, ili netreba growat uopce :)

peace out !
 
24.04.2010
11
0
0
34
U pravu ste svi, znamm.. nisam dovoljno informisan i sad kontam da sam ispao paglu, al sta je tu je :) A sta mislite imam jednu ideju, ubacio sam biljku i stavit cu je 20-22 pod svjetlom i par sati u mraku pod 4x18w LD neonki a kao reflektor su... znate one us kolama, 4 mala leda u reflektoru. Da li ce to pomoci imalo? Anyone? Bar 2 dana dok mi postar ne donese HPS 400 i bacio sam jos 10 semena na klijanje. I da li da uzmem, belu obicnu boju, jupol da ofarbam posto pravim box od cipelarnika i ispast ce do jaja. Celu noc cu da radim pa cete da vidite :)))

Pozdrav dobri ljudi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako si stavio jos 10 semenki, batali ovu i posveti se boxu, pa kad proklijaju radi od pocetka kako treba... i poradi na ventilaciji uz taj hps 400, bitnije ti je to nego boja kojom ces ofarbati... koje su dimenzije tog cipelarnika, jel to ok za 400w
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Nemoj ni slučajno ovu da baciš,nego ju laganini izvadi iz zemlje i stavi u drugu čašu,pa na prozor...dok ne rješiš box.Naravno malo sam se šalio sa prvim postom,jer nema puno šanse da išta bude od ove prve varijante.Ok je proba,da vidiš da li će niknuti i te sheme,ali za rast trebaju ipak drugačiji uvjeti.
Sretno:)
 
24.04.2010
11
0
0
34
Box je dimenzija S50cm; V1.50m; D50cm. Mislim da ce ok biti, povadit cu par polica. I po 2 saksije na policu to su 4 saksije po 2 biljke recimo 8 da mi proklijaju i eto :))))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
frend, povrsina od 0.5m x 0.5m je za lampu od 150w (eventualno 250) tako da ne znam kako ces to odraditi sa 400, a 8 biljaka je previse za tu povrsinu, nemoj se zavaravati, prelistaj malo forum na tu temu (i povrsine i rasvete koja ide na koju povrsinu i broja biljaka u skladu sa povrsinom), naravno, ako hoces to da odradis kako treba
 
24.04.2010
11
0
0
34
PowerSeed je napisao(la):
frend, povrsina od 0.5m x 0.5m je za lampu od 150w (eventualno 250) tako da ne znam kako ces to odraditi sa 400, a 8 biljaka je previse za tu povrsinu, nemoj se zavaravati, prelistaj malo forum na tu temu (i povrsine i rasvete koja ide na koju povrsinu i broja biljaka u skladu sa povrsinom), naravno, ako hoces to da odradis kako treba
Hvala na savetu! :) mislim da meni treba 2x150W posto imam 2 reda polica. AKo uzmem jednu ove dole ce blejati u mraku :)))

Venlo probao sam da je savijem lagano kao neki brzinski lst sa koncem, i neko mi je zazvonio u tom momentu i kako sam se cimnuo posto je biljka bila do vrata odma, puche mi. Nije joj sudjeno bilo, sta ces... :( Al bicje sad, bicjeeeeeee :)) 6 Sjemenki proklijalo, fazon 2 sloja papira, pvc, o prozor. I odma 6 proklijalo, sadim ovih 6 danas. Zemlja nije nikakav recept, nego sam 90:10 humus-stiropor. Sad sam zvao da mi donesu 2 150W HPS, pa ce kao sutra.. tako da cu ove posaditi, zaliti, i boli me ***** staviti celi dan u dvoriste veliko (to nije ona kocka).

Sutra montiram box. A sta mislite od ventilacije da bi mogao? Ja sam mislio nesto ovako in-out, 2 komada
vvent.jpg ? I da li za njih treba da busim? (Nikad nisam pravio box, prashtajte..) I da li moram uzimat 2 za in-out, posto pise da su ovi podesivi. Pa upalim tipa 2 sata in, 2 out? Moze tako, ne? :)

Da li da kupujem odma merace, mada sam sa parama kriza? Bar termo i ph, pa bi posle radio mozda neko navodnjavanje ili nesto. Odgovarajte molim vas sto detaljnije mnogo imam pitanja, pa ako neko ima volje i zivaca da se druzi malo samnom do jaja, ako ne brige me.


Pozdrav

One love
PEACE OUT :)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja bih izvadio policu i radio za celom visinom jer visine uvek treba, i unutra ne vise od 4 biljke, mada bi po meni bilo najbolje 2 i odraditi kako treba, sa policom i dve lampe imaces muke sa ventilacijom, + ce ti zafaliti visine, eto problema bez potrebe, garant
 
24.04.2010
11
0
0
34
Pa i ja bi voleo 2 al da su najjace. Al nemam neko seme, to je glavni problem. Znaci mogu biti oba muzjaka, a nemam vremena, ako me kapiras.. a vec ako cu sve sredjivati, sta znam. Izgubio bi dosta vremena, i na kraju me ispale biljcice a moram na ljeto u CG da radim. A nemam vremena sa Alien-a da uzimam.. znas li mozda koliko im treba da dostave?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa sad, ako nemas neko seme... mislim, znas nadam se sta sadis bar u smislu iz kakve si vutre uzeo, jer ako i nije nesto tako ce i da ti bude... sa alienom nemam iskustva, ne moz obaviti sve za manje od 5~7 dana, moguce i vise... stavi to semena sto imas i kreni sa 12/12 rezimom, kada muski procvetaju odmah bacaj i na kraju zadrzi dve~tri najbolje cure i resio si problem, em ce ti brze biti gotovo ako vec moras ici negde preko leta... mada, ako krenes sa 12/12 opet ce ti trebati minimum 2 i po meseca da sve zavrsis, imas li toliko, jer brze ne moze da ide, cak i da nabavis automatike, sretno
 
24.04.2010
11
0
0
34
Hvala PowerSeed na svim savetima, al stvari za sada bar stoje ovako. Dekintiran sam, onu biljku sam iscupao, sijalica mi je ispala kad sam je preuzeo od postara, tako da maler za malerom i odlucio sam da cijelu akciju ostavim za Oktobar.

Hvala jos jednom i pozdrav!!!

PEACE OUT!!!
 
21.05.2013
34
0
0
VenloNL je napisao(la):
Bit će to jedna vrlo visoka i lijepa biljka.Svaka čast,odličan start....nešto ovako lijepo nisam odavno vidio na forumu:clap:
Bit će tu masnih hedova,koliko se za sada može vidjeti.
imam par biljcica koje su 100% marihuana ali su im listovi nesto cudni ovi prvi listici su okrugli drugi su isti kao standard ali nemaju one reckice strana i izgledaju blijedo zelene i glatke su ako neko ima iskustva da mi objasni o cemu je rijec a izbacicu i slike ovih dana