Sensi Skunk Automatic Fem. 250W esl, Dual spektar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Da bas sam citao po forumu, da su ljudi imali problema, tako da mislim da cu sacekat 15-20 dana. Sto se tice pH metra on mi stize za 7, 8 dana jer nisam uspio naci nigdje trakice ili kapi, samo neka enormno skupa elektricna sranja. , nadam se da nece biti nista ako se jednom do dva puta zalije ovako bez testa.
Gel cu uzeti za probu malu kutijicu da vidim tek tako.
Napredak je vec nakon 24 sata dvije sjemenke su pustile klicu 2,3 mm.
 

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Evo ga, Elke, Jolene, Lulu i Elis su stavljene, sad krecemo s radom :)
Temperatura je oko 23-24, vlaga 45%, idem omjerom 18/6
Gnojio nisam nista, tek cu kad izadje nakon 2-3 tjedna.:watch:
 

Prilozi

  • IMG_0311.JPG
    IMG_0311.JPG
    428,5 KB · Pregleda: 27
16.09.2010
101
117
43
36
Tu piše 125 ali ce biti 250, htio bih ja hps, ali zbog potrošnje struje nemogu, jer ako bude prevelika potrošnja mogao bih imati posjetu kući , ako 250 nebude dovoljno) još studiram po netu) onda sam razmišljao još koju led staviti sastrane da sve dobiva svijetlost, no kolega je rekao da je neisplativo.
Ali ajd bumo vidjeli , za koji dan dolazi slika opreme.
Svi i dalje udaraju po HPS-u, a tehnologija nam tako napreduje i imamo LED-ice :)
plug'n'play .. ne treba ti cooltube, ne zauzima puno mjesta (prigusnica,starter), ne trosi puno struje itd. itd.

malo sam zakasnio ali eto morao sam
 

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Doci ce i LED-ica ove godine. Al ajde kad vec vidim da se razumijes mi reci, da bih postigao ono sto moze 400w HPS jel mi treba isto 400 w LED?
 

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Pitanje sto se tice temperature, pise da je IN 23,5 a out 30,4. naime jedan vent sam ugasio da vlaga malo nadode a i svejedno je 23 In. E sad otkad sam ugasio jedan ventilator penje se samo OUT temp
 
08.07.2015
492
203
43
u kom si kraju kad ti je OUT 30,neverujem da mozes zameniti mesta termostatima ali probaj sa restart-izvadi bat na minut,mada mirise na novi...
 

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Njemacka, a vani nema ni 20 c, zato ono kad sam ugasio reko wtf , da novi je prvi puta sad upaljen. Ali OK ako je OUT moja "sobna temp" sve je ok sad cu bas bat malo vanka. Ubacio sam casu vrele vode no vlaga ostaje na 47% .
 
08.07.2015
492
203
43
ako ti kazes da ti je 30 sobna onda OK,ako smanjis /ugasis OUT vent vlaga ce skocit ali poolako,a narocito ako je mrak,bitno da imas mesac unutra.
Casa jedna po toj temp nece mozda radit,al neki su stavljali i 5 kom sa carapama,peskirima...dibijali 15%,bez doobrog ovlazivaca teze.
Ima dobra tema kao vlaga-temp-ventilacija.
 
08.07.2015
492
203
43
ovlazivac valja ali,samo jak,koliko se secam oni sa dva dugmeta su pohvaljeni.Sta ce ti filter sada kad miris dolazi tek posle,a valjda mozes da izbacujes vazduh van a ne u sobu.
Ako malo procitas videces da sto jaci out vent-manja temp-manja vlaga,
kao i tvoji uslovi.
Bitno je da su listovi zdravi,a previse vlage i jos slaba vent moze da napravi budj.
 

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Mogu izbacivati van , to sam sredio, ali kako sam box sastavio tako je filter odmah spojen na OUT vent pa se sve zajedno pali, sutra idem u OBI traziti ovlazivac. Kuzis, sjemenke su jutros u 6 stavljene u zemlju( proklijale naravno), pa zelim dok izadju van da imaju idealne uvjete
 
16.09.2010
101
117
43
36
Doci ce i LED-ica ove godine. Al ajde kad vec vidim da se razumijes mi reci, da bih postigao ono sto moze 400w HPS jel mi treba isto 400 w LED?
I bolji je LED 400W od HPS (ovisi o proizvođaču ledicama i vrsti lampe), ali da po meni je bolje i po drugima sa ostalih foruma ... evo jedan clanak sa jedne stranice
  • Light Intensity. A lot of people worry about the kind of intensity that LED lights can provide. Compared to HPS lights, the intensity is near even. What stands out is that LED lights can’t compete when measured based on standards for these kinds of lights. LED lights, in tests, out perform HPS lights every time, even if they don’t seem to actually produce a more intense light. When testing them,LED grow lights were able to produce an even yield and seem to show that future advances in the technology will help increase the yield even more, especially when compared to HPS lights.
  • Heat. If you are using HPS grow lightsand have to constantly battle heat, LED lights offer an incredible advantage. Rather than spending extra money circulating air and attempting to cool it enough to not burn your plants, LED lights can nearly touch your plants without harming them in any way. Of course, if you grow in cold weather, HPS lightsmight still be beneficial, although it might often be easier to simply heat the grow room, rather than run the risk of using HPS lighting systems. The heat output ofLED grow lights might increase as they grow larger and larger, but the current kinds used by many growers are warm to the touch, with none of the burning heat that conventional grow lights offer.
  • Yield. LED lights have been tested on yield time and time again. Overall, most indoor growers that use HPS lightsachieve a yield of .5 grams per watt. For comparison, LED lights usually achieve 1g to 1.5g per watt, making them up to three times more effective. With each harvest, you will have three times the product that you would otherwise!
  • Lifespan. The average HPS setup lasts for around 10,000 hours. That is a long time when it comes to growing, but LED lights take it so much further. An LED light setup can last you 50,000-100,000 hours. That works out to 15 YEARS of quality indoor growing that is cheaper, more efficient, and easier than ever. A lot of people try different combinations of red and blue to get the perfect blend for their own purpose.
  • Versatility. LED lights, compared to HPSlights, are much more versatile. The bulkyHPS lights don’t offer much in terms of versatility. LED lights, however, can be positioned around your plants and relatively close, due to the lack of heat that comes off of them.
  • Type Of Light. The type of light that LED lights put out as well is specifically tailored for the flowering and vegetative stages of growth. HPS lights put out the entire wavelength, but LED lights focus on blue and red spectrums that fit the needs of the plant and makes sure that every bit of light is used specifically for a phase of the growth process.
 
16.09.2010
101
117
43
36
Normalno da se isplati ... no treba citati po netu sta kazu ljudi za kojeg proizvodaca .. po meni najbolji je Mars, ja sam uzeo kao jeftinjak GalaxyHydro i dečec radi posao kak spada 300W na dve biljke i imam problem jer su preniske :D ... vidi na AllieExpressu vidio sam tamo fakat jeftinih lampi samo zna shipping bit skup .. ali ima i sa dosta jeftinim shippingom...
Nisam dugo u LEDu i nisam još neki znalac, ali po mojoj teoriji nikada nisam znalac za ništa, nikad dosta znanja.... jedino pošto ne growaš automatike bi uzeo uz tu LED lampu još jednu dvije cfl za vegetaciju iako se kod mene pokazalo da ne treba da ima dosta plavog spektra.. Zanimljivo je još to da led lampe imaju i svega par ledica zelenog spektra, koji je "kao" nepotrwban za biljke, no najnovija istrazivanja su pokazala da taj zeleni spektar nije neophodan za dobar urod biljke, ali uvelike pomaže barem malo spektra biljci e sada, zbog cega, ne mogu se sjetit
 
Poslednja izmena:

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Evo da zanemarimo neutralizatore i lampu , danas je 5. dan moji cura
Lulu. Elise , Elke i Jolene djeluju sretno, vasa misljenja?
 

Prilozi

  • IMG_0323.JPG
    IMG_0323.JPG
    747,9 KB · Pregleda: 19
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Shamman203

Aktivan Član
22.01.2016
102
283
63
37
Ljudi help. dvije kao da su malo pozutile? recite da zabrijavam
 

Prilozi

  • IMG_0326.JPG
    IMG_0326.JPG
    761,5 KB · Pregleda: 18
  • IMG_0327.JPG
    IMG_0327.JPG
    880,5 KB · Pregleda: 19
  • IMG_0328.JPG
    IMG_0328.JPG
    847,5 KB · Pregleda: 19
  • IMG_0329.JPG
    IMG_0329.JPG
    679,1 KB · Pregleda: 19