Sensi Skunk - TopFed DWC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Sve je pocelo od jedne semenke Sensi Skunk-a koja je svoju vegetaciju provela pod 250W CFL, posto nisam imao adekvatno svelto za cvetanje(posto sam balast poklonio nakon proslog grow-a) odlucim i biljku da poklonim nekom ko ima bolje uslove. Pre nego sto sam je poklonio skinuo sam par klonova. :) Dok su oni tako stajali mene pukne da se okusam u hidro uzgoju. Posto sam u jako losoj finansiskoj situaciji napravio sam 4 kante sto me je na kraju kostalo ukupno 50ak eura.
Klonovi su stajali par nedelja pod CFL-om bez ikakve brige. Zbog prejakog svetla trebalo im je duze da bace korenje i takodje imaju deformisane nove izdanke. Kada kazem deformisane mislim na to da imaju po jedan ili 2-3 lista(kao kada se skida klon u cvetanju), tek pre par dana su krenuli sa rastom i normalni listovi. Do danas su bili pod CFL-om 250W nekih 10ak dana, uzeh pre neki dan polovan balast i od danas su pod HPS 400W.

U daljem tekstu cu napisati par stvari o trenutnom stanju pa cu se potruditi da u bliskoj buducnosti opisem i prikazem svaki deo posebno. Fotke su lose jer trenutno kod sebe nemam foto aparat pa je fotkano telefonom koji ima poprilicno losu kameru.
Brine me visoka temperatura zbog moguceg trulenja korena. Takodje me brine sto balast zeza i nekada nece da se ukljuci i sto sam primetio da sijalica sija slabije nego sa starim balastom.

-Box je u stvari letvama pregradjen i folijom izlepljen cosak prostorije 100x100x270
-4ooW HPS
-RO voda
-Temperatura oko 30C
-Vlaga oko 50%
-Kao hranu koristim Advanced Nutrients Jungle Juice GrowMicroBloom

Biljke se trenutno nalaze u:

-Kofa 1 - 18l, a u njoj 14l vode, GrowMicroBloom po 24ml - EC 1.7-1.8
-Kofa 2 - 14l, a u njoj 10l vode, GrowMicroBloom po 14ml+AN Voodoo Juice i Sensizym zbog manjih problema sa korenom EC 1.6
-Kofa 3 -14l, a u njoj 10l vode,GrowMicroBloom po 12ml - EC 1.5
-Kofa 4 - 18l, a u njoj 14l vode,GrowMicroBloom po 20ml - EC 1.4

Danas prebacene na 12/12, kao sto se vidi i dalje rastu 'deformisano', planiram defolijaciju i mozda neko vezivanje kada se izduze za koji dan. :let:

DSC_0032-3.jpg
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Hvala i pozdrav. Sto se tice hydro growa na forumu velika steta sto nema vise ljudi koji dele svoja iskustva. Prelistao sam dnevnike od @mario339 i on je to odlicno odradio. Ja sam se odlucio za Top Fed DWC jer je jako jednostavan i pre svega jeftin za napraviti. Do pre nedelju dana nisam imao ni RO vodu vec su bile u vodi sa cesme u kantama koje su propustale svetlo sto mi je trebalo 10-ak dana da primetim. Ovaj dnevnik pisem kako bi ljudi koje zanima hydro videli kako to moze(ili mozda ne moze, videcemo kako ce teci grow) da se odradi i to ne znatno skuplje od uzgoja u zemlji. Par puta sam razmisljao da probam hydro cak me je jednom i poznanik nagovarao, ali nikada nisam imao ozbiljnu nameru. Bilo bi lepo kada bi @bandit i ostale kolege podelile svoja iskustva. Naravno i dobra i losa.

Sto se tice grow-a u ovom trenutku 90% sam siguran da previse svetla ulazi unutra preko dana tj. njihove noci jer nije bas najbolje namestena folija na strani na kojoj sam ostavio da se otvara. Sutra-prekosutra cu nadam se namestiti i srediti sve trenutne probleme.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ma hidro je zakon!Ja radim rajčice hidro doduše coco ali i to spada u hidro i po meni je to jedan od najlakši oblika uzgoja.Samo ću jedno reći imaš muda dwc + ljeto bez chillera,SRETNO :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above
10.04.2016
5
2
3
34
Hvala i pozdrav. Sto se tice hydro growa na forumu velika steta sto nema vise ljudi koji dele svoja iskustva. Prelistao sam dnevnike od @mario339 i on je to odlicno odradio. Ja sam se odlucio za Top Fed DWC jer je jako jednostavan i pre svega jeftin za napraviti. Do pre nedelju dana nisam imao ni RO vodu vec su bile u vodi sa cesme u kantama koje su propustale svetlo sto mi je trebalo 10-ak dana da primetim. Ovaj dnevnik pisem kako bi ljudi koje zanima hydro videli kako to moze(ili mozda ne moze, videcemo kako ce teci grow) da se odradi i to ne znatno skuplje od uzgoja u zemlji. Par puta sam razmisljao da probam hydro cak me je jednom i poznanik nagovarao, ali nikada nisam imao ozbiljnu nameru. Bilo bi lepo kada bi @bandit i ostale kolege podelile svoja iskustva. Naravno i dobra i losa.

Sto se tice grow-a u ovom trenutku 90% sam siguran da previse svetla ulazi unutra preko dana tj. njihove noci jer nije bas najbolje namestena folija na strani na kojoj sam ostavio da se otvara. Sutra-prekosutra cu nadam se namestiti i srediti sve trenutne probleme.

Pozdrav prijatelju imas li mozda link od dnevnika od mario339
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Pre svega hvala svima na lepim zeljama. :)

Poslednjih dana su na ko zna kom rezimu jer me balast uzasno zeza tj. uglavnom ne radi plus malo svetla ulazi sto cu srediti ovih dana. Sinoc sam im vratio CFL 250w plavi dok se ne snadjem za balast posto mi je kes trenutno problem. Takodje sam zamenio vodu. Zaboravih da napisem da je Ph bio 5.9 kod svih. Od prvog posta nista nije dirano, nije dopunjivana voda niti meren i regulisan Ph.

#1 14l vode, 22ml GMB i 6ml Bud Ignitor Ph 5.9 Ec 1.8
#2 10l vode, 20ml GMB i 5ml Bud Ignitor Ph 5.8 Ec 2.5
#3 10l vode , 20ml GMB i 5ml Bud Ignitor Ph 5.8 Ec 2.2
#4 14l vode, 22ml GMB i 6ml Bud Ignitor Ph 5.9 Ec 1.8

DSC05447-2.jpg
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Malo mi je to prejak EC za tu fazu al ocito im nesmeta samo pazi sa daljnim povecavanjina jer vec si na gornjoj granici a sa 2 si ju dobrano presisao :) nemam iskustva sa tim gnojivom tako da nemogu nista reci sa nekom sigurnoscu ali opreza nikad dosta;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above