sexsizam i šamanizam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
vecinom samo malo bolje nego u "ne-shamanskim" drustvima ...... zastoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ih biljke ne nauce da su i zene jednako vrijedne? :sick:
nemam volje pisat primjere koga zanima lako ce naci...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
poslat ćemo im misionare feminiskinje da ih nauče pameti :D

iako, možda jer se dosta njih ne kara pa na taj način kompenziraju misleći da im ne trebaju :D
ili...jer su ta društva podijeljena po ulogama...al ne ide mi u glavu kad po antropolozima kad rade analize "tradicionalnog" društva, većina njih nema izražene nejednakosti jer ne razmišljaju o tim stvarima na taj način, ne kategoriziraju se...pa sve ispadne kako bude, bez namjerno stvorenih situacija.

a možda su muškarci uvijek gledali na sebe više, žene također na sebe pa smo se od pamtivijeka grupirali u 2 opozicije koje su za i protiv jedni drugih (što bi i bilo sklono pomislit za nekog poput čovjeka koji uvijek sve zakomplicira i upropasti svojim kontradiktornostima) :D

ne znam...al onaj tko je "pametan"...neće ni bit diskriminacijski nastojen brema svom bližnjemu... jupiiii, to znači i da neki šamani moraju još nešto naučit :D hahaha

iako, stvarno kažem...dosta sam čisto tih originalnih antropoloških proučavanja svih mogućih zabačenih kutaka svijeta...i nije baš naglašena spolna nejednakost, iako bi podjela po radne uloge to mogla sugerirat al kako to ispada u praksi def to i demantira :) kažem, jer jedino kad čovjek nešto zajebe, je kad o tome počne razmišljat i svjesno to kategorizirat i onda s time radit p njegovoj volji...da to ne čini, stvari bi išle same po sebi, prirodno da tako kažem, bez svjesnog uplitanja u red stvari koji mora doći nepisanim putem i sam po sebi...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
e vis u djelu "shamanistickih" drustava zene imaju znatno bolju poziciju nego u nasem drustvu prije 50-60g... ima i gdje žene gore prolaze... al ja sam prvenstveno mislio na nedopustanje konzumacije enteogena zenama ili mnogim restrikcijama... to je problem... a gdje se zena moze progurat ko shaman prolazi kao i kod nas svecenice... slabo posjecena i vecina ljudi ju ne cjeni ni blizu ko muskog shamana....
a opcenito neravnopravnost..... to je druga prica....
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
doors_of_perception je napisao(la):
iako, možda jer se dosta njih ne kara pa na taj način kompenziraju misleći da im ne trebaju
A jebi ga sad Doors, ovom si tezom sam sebi postavio paradoks na cijeli post :icon_lol:
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Pa priroda je puna seksizma, s obje strane. Lavice love a lavovi jedu i ostavljaju im ostatke. Bogomoljke i skorpijoni i krijesnice i neki pauci, zenke pojedu muzjake poslije parenja. Fuck it :/
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Vidiš, zadnjih tjedana mi kroz glavu prolaze razne filozofije o brutalnosti i nemilosrdnosti prirode, sad si me sjetio to za bogomoljku, fakt mi dođe da se zapitam svašta.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
jok brale ...
lavice ufate
a ond se lavovi dođu častit.. nikake ostatke.... gledo neki dan baš na planetu živina...
tarki potpis :)
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
nadam se da Crnoj udovici i takvoj ekipi muzjak pusti da ih pojedu..... bar bi ljepo bilo :rofl:.... A Bogomoljka jede muzjaka za vrjeme sexa - perverzno :)....ionak nebi jos dugo zivio... ovak umre svrsavajuc....
Lavica lovi za Lava jer ju jako dobro jebe.... ok. je sa klincima i otjera Hijene :)...
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Moj Drty, ne znaju pauci i bogomoljci sta ih ceka :icon_lol: hehehe, jos bolje inace bi vrsta izumrla :vb_kez: A sto se tice lavova, slazem se s tobom-to mora da je ljubav :icon_lol:
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
ne vrjedjam ja niciju vjeru a uzeo sam muslimane ko primjer zbog stvari tipa: nevina žena osudjena na smrt ne smije biti ubijena..........nevina... i postoje ljudi koji ih iz tog razloga siluju prije smaknuca(i zene osudjene na smrt to najvise i uzasava).... to kao nisu svi jel...pa naravno da nisu...ali ima ih koji i kad dodju u Europu ponesu svoje gnjusne obicaje tipa ubojstva iz casti... e bas mi je ono zakon ta religija ciji osnivac je bio ubojica i silovatelj... Đi fuck had of...

Da se razumijemo ja nisam pripadnik ni jedne religijske skupine (no vjerujem u boga, meditiram, enteogeni, ljubav, mir, užitak patnja, reinkarnacija.......) niti mrzim bilo koga od njih ali jebo uzmi novine neka zajebancija na netu ili sta ja znam...ono kojekakvi skandali crkva se buni zbog Madone i takva sranja iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ko ih jebe a muslimani odma prjetili ubijanjem kad je objavljena karikatura Alaha... Islam = kopija krscanstva = zbog zakasnjele kopije su sada sto i krscani u srednjem vijeku...... + što ovi šire heroin i mlate pare za rat na tome a extra zivta unistavaju (ima dokumentarac kak u Afganistanu cika opaki narko boss kaze da to ne radi zbog para nego da unisti zapadnjake ;)....

Ono ni jedna religija nije savrsena al opet bolje sotonizam - hedonizam, sex, drugs i jos sexa u svim oblicima nego ovi... Bolje Hellfire club gdje svi u miru razbijeni svrsavaju i ko hoce onog ko pristane a ne uskracivat zenama vodu i hranu ako odbiju sex... E da i gledo lika u jednoj emislij kak prica da se zeni nes smiju zadati ozljede opasne po zivot prilikom kaznjavanja...lol...
 
01.02.2009
0
6
0
38
wtf.. o cemu ti... ono bas si se zadao...
ne znam uvijek sma sebi kazem ostavi se toga... al et uvijek navucem ovakav post... gdje ono hmm ne znam sta si htio rec.. slabo kontam..

nego htjela sam ti rec prije neg sto sudis drugima... prosudi svoje postupke... ocito ovo najvise vazi za mene xD

nego ono sto je bit svega.. jest da ne mora znaci da svi oni koji sebe smatraju vjernicima.. bilo koje religije.. da to zaista i jesu..
vjera je jedna... samo prepricana u razlicitim oblicima... i protumacena na razne nacine..
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
a je...
a mozemo to gledati i ovako - nije svaki nazi bio cisto zlo jer je sljedio hitlera...jednostavno je nekima mozak bio ispran... tako i ovi...

Peace:hippy:....