HID/HPS Shark Shock CBD - 600W *Stipe*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Sjeme: 4x CBD Shark Shock - Dinafem
Box: Mammoth Pro120 - 120x120x200
Svjetlo: Sylvania HPS Grolux 600W - 215 000 phyto lumens + Phillips MH250W
Zemlja: Klasmann Potgrond H + 10% Perlit
Ventilacija: Blauberg Turbo 125 - 345 m3/h + sobni vent + 120mm vent(po potrebi)
Tegle: 4 x 20L (35cm)
Reflektor: Almeco SON-T
Gnojivo: HESI i GHS Powder Feeding (Short flowering)

Ostala oprema: Hygro/Termo metar, PH Metar, 2x Analogni timeri
Klijanje: mokra maramica ph 6.8
Režim: 18/6 4-5 tjedana pa 12/12

Malo o sjemenu:

Indica 80% Sativa 20%
Genetika: Shark Shock × CBD Crew --> Shark Shock = White Widow × Skunk No.1
Cvjetanje: 55 dana
THC 6%
CBD 6%

Eto... krenuo je i moj indoor grow polako. Znaci full medicinski grow namjenjen za izradu ulja.
Jos nisam odlucio koja gnojiva cu koristit. Vege fazu cu probat izgurat bez gnojenja a za cvjetanje cu vidjet. Mozda HESI, mozda Guanokalong a mozda i sve zavrsi na crvenoj Plantelli :) Savijeti dobrodosli. Takodjer ono sto me muci je buka turbine, takodjer savijeti kako izlorirati cijevi i turbinu. Mislio sam sa dekama...a mozda i vi imate kakav dobar DIY savijet.

Par slikica

VySN5oO.jpg
EnOYDsi.jpg


FVRNp2W.jpg


uGAdXWA.jpg


hORygki.jpg


7vkpV0B.jpg


M9VsB7B.jpg
 
Poslednja izmena:

Gagiba

Aktivan Član
Znaci Stipane pogon je aktiviran!!

E ispraticemo i sa srecom nek je. :)

Turbina je problem, i to bas iritirajuci. Ja sam to resio potenciometrom pa oborim obrtaje do pristojnih decibela. Ali sam zato morao nekoliko pc ventova da ukljucim u pricu.

Pokusavao sam kojecime i da izolujem ali bezuspesno. Ne smanjuje puno buku a nisam siguran da li bi se vent grejao i da li bi mu to smetalo pa sam se ipak odlucio za potenciometar i pc ventove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Hvala svima

Jos uvijek razmisljam dal sam trebo ili ne....al sta cu :D tesko je gledat box i opremu a da ne posadim :)

@Power: razmisljao sam i da svih 5 posadim posto ova zarulja ima hrpu lumena, al opet 4 komada ce imat vise svjetla i bit ce manje guzve pa mozda tako kompenziram kolicinu uz ugodniji rad.

jos da nadjem neke deke i krpe da utisam ovaj tornado od ventilatora jer necu moc spavat :D :D :D
sljedeci update kad niknu iz zemlje....stay tuned :)

edit: @Gagiba: ima vent 2 brzine, al moram zice prespojit. ima 30dB/3m i 24dB/3m ....probat cu stavit na slabije kad vidim kak ce se temperatura ponasat. Jucer sam probao i temp je bila oko 28.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
hahhahahahaha. ( ti znas sto se smijem ) :vb_kez:

Bro, sretan grow želim. Da bude čim manje problema, iako nema sumnje u to što radiš. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
fala peti ;)
je...odlican vent za malo novaca 5g garancije puse ko blesav i ako se uzme u obzir 345m3 i nije tolko bucan....al prakticki pored kreveta je pa je to jako bucno :D
stavio sam ga u rupu na boxu, nema nekih vibracija nego taj zvuk protoka zraka je uzas....jos cu se poigrat malo oko toga

vidjet cu za potenciometar. dosta je skup :D a ja sam osto bez novaca hahah.... probat cu nac nesto jeftinije, ak ne....bit ce blauberg ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
:thumb: sretno Stipe... sto se tice turbine napravi joj kutija kao za subwoofer i izoliraj sa nekim od zvucni izolanata i taj dio je rijesen al opet ti ostaje strujanje kroz cijev i na izlazu iz cijevi ovo kroz cijev nemam bas nekih ideja osim kupiti preskupu izoliranu cijev al je preskupa i neznam koliko je efikasna a ako imas problem na izlazu zbog buke van kuce to isto mozes sam rijesit kao sto sam ja sebi (ima slike u mom prvom dnevniku # 16)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.963
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Uh kakav dobar uvod u grow :)
Isti vent imam i rijesio sam tako da sam napravio kutiju od iverica,ulaz izlaz i jednu rupu za kablove a oko njega sam stavio staklenu vunu i sve to fino zatvorio. Meni radi na prvoj brzini i nikad dosad nisam imo potrebe spajati na drugu,ali dobro kod mene je led panel a kod tebe hps.Ali ipak je kod tebe veci box tako da svejedno mislim da neces imati potrebe za drugom brzinom.
Inace zelim ti srecu sa biljkama :)
btw blago tebi kad ne moras filter kupovati :D
edit
al se grow oprema kupuje u trgovini za stolariju hahahahhah
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@Mario : Sama turbina i nije toliko bucna, najvise se cuje na izlazu i ulazu iz cijevi. Ispuh mi je u sobu, nemrem nikak van stavit...mogo bi sa jedno 3m crijeva pa kroz prozor al cu se smrznut po zimi onda :D ...i da...neznam kak sam tak panglu al nemrem nac te slike koje spominjes. Te izolirane su fakat skupe i radije cu je ja izolirat sa dekom :D Navodno da smanji buku dosta al neznam kako onda ulaz i izlaz utishat posto je unutra.

@RAW : ma turbinu bi mogo i zamotat u nesto...nije opce bucna...al di si ti sa izlazom ? kak si to rijesio? CT i filter su u ovom slucaju nepotrebni lopovi :D :D :D nisam u stolariji uzeo :p

@irieman : tnx :) nadam se da sve znam heheh vidjet cemo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
a neznam da probas onda sa ovim meni je smanjio buku na prihvatljivu razinu al meni nije u sobi vec mi se culo u dvoriste kao mlaznjak na 10 000m pa me bilo frka da netko nepocne zapitkivat sta se to cuje po cijele noci i dane...samo u tvom slucaju nikako ne koristi staklenu vunu da nebi bilo cesanja :)

Materijal potreban za ovo su kanta 28l moze i ona velika za smece, tabla staklene ili one eko staklene koja je kod mene ili ako neko moze nabavit materilaj za zvucnu izolaciju koji nije bas jeftin to bi bilo top, mreza, dva cijevna reducira 150>120mm, silikon i traka. Ja sam malo traljavo to uradio jer je bio samo test ali je uspio smanjit na prihvatljivu razinu buke koja se gotovo necuje jedino malo poveca buku venta ali u mom slucaju zanemarivo sto nemogu jamcit za druge ventove. Sve ukupno 150 kn

th_DSCN4927_zpsb8d6b691.jpg
th_DSCN4928_zps13d3efc2.jpg
th_DSCN4931_zpsd86503ff.jpg
th_DSCN4929_zpsd5809808.jpg
th_DSCN4932_zps87cfc937.jpg
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
zvučnu izolaciju možeš nać u bilo kojem music shopu, pošto se ne radi o velikim količinama neće te koštati puno, ako te bude uopće koštalo. Ako ne uspiješ u music shopu odi na autootpad, slične spužve se koriste za izolaciju motora.
SRETNO, ŽELIM TI MASIVNE HEDOVE!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@mario: svaka cast na ovom prigusivacu :D budem probao nesto napravit. Mislim da vec imam ideju :D Puno hvala na pomoci ;)
@Trava: mislim da bi mi bila jeftinija varijanta ono kaj ide na haubu od auta...a to vec imam negdje u garazi :) ...vec cu ja nesto skemijat ;)

jos jednom fala svima ;) nisam ocekivao ovakvu paznju u mom dnevniku :D :D :D