Shta vam starcii misle o vutricii?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Jbg. sad postoje ti testovi (za koje inaèe nisam baš siguran koliko su pouzdani, mislim, možeš da gutaš neke lekove protiv bolova a da ti test pokaže pozitivno na THC ili šta veæ pokazuje ta nesreæa, crkla da Bog da). U vreme kad sam ja trebao da foliram starce, uvek sam mogao da kažem "ma zviznulo me ovo vino, zato su mi oèi krvave" ili tako nešto.
Mene je keva provalila sa nekih 18 i to tako što mi sasvim sluèajno (kad bolje razmislim i nije toliko sluèajno) pronašla šibicu punu vu (šiba, al' to beše dobra merka za kolièinu). Taman je nekih godinu i po pre toga provalila da pušim duvan, pa nekih 5-6 meseci pre sam poèeo stalno da dolazim kuæi nacirkan i mislio sam, da æe joj ovo biti kap koja preliva èašu, ali samo me je pitala koliko dugo ja veæ i zašto. Ja sam dao neki, najgluplji moguæi odgovor i završilo se na tome (bar za neko vreme). Èinilo mi se da joj za neko vreme donesem i miæ horsa, ne bi je iznenadilo.
Meðutim, matorci su uvek matorci. 4 godine posle toga, kad sam prvi put uzgajao (na terasi) bila je velika frka ispoèetka. Tu su moji skontali da sam ja neki diler i da sam ne znam kakav kriminalac, ma jedva sam im objasnio da ja to ... iz èisto "nauènih" pobuda. Sledeæe godine je veæ bilo sve jasno jer sam objasnio da 'oæu da imam svoj dim a ne da me neko voza. I bilo je O.K. Mada, sa 24 godine imaš dosta argumenata na svojoj strani.
16,17,18 godina je dosta herojsko doba. Vrlo lako možeš da upadneš u zamku i da poèneš da braniš nešto na neadekvatan naèin, a samo zato što imaš srca za to,
P.P., nemoj im se suprotstavljati, to æe dovesti samo do veæeg otuðenja. Budi tiha, ali budi istrajna. Osim toga, za neku godinu æeš drugaèije gledati na neke stvari. Možda ti tada duvanje neæe biti zanimljivo. Možda æeš tada pušiti jednom sedmièno ili reðe. Sagledaæeš neke stvari iz drugog ugla.
Mislim, kenjam ja sad nešto ovde, ali imam utisak da ti duvanje sada predstavlja pribežište od svega. A to bi trebalo da bude izbor, naèin života. Hronièno napušivanje nikome nije dobra donelo. Budi cool, razgovaraj s njima, pokušaj da ih shvatiš i ne pokušavaj da ih razuveriš, ako imaju tvrde stavove, biæe samo gore.
U svakom sluèaju, nemoj da se svaðaš s njima, roditelji su ti. Vu je samo jedna od stvari koje èine naš život,isto kao i lekovi, alkohol, gledanje TV-a, slušanje muzike, odlazak na plažu, šta god. Ako je to razlog da se njima prepireš, prestani da pušiš. Nije vredno toga.
P.S. pošto ide neka rasprava u off-u o kolièini za neko vreme - svako ko puši 1g doooobre vu dnevno je žešæi baja. Ko puši nekoliko grama dnevno - neka pusti to, nema svrhe, ne deluje.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Kad došla voda do grla, uzrokovana višegodišnjim prikrivanjem èinjenice da konzumiram vutru, reko èisto hladno i iskulirano da pušim 4 godine. Zauzeo sam potpuno drugaèiji stav nego do onda (što je naravno uzrokovano i mojom evolucijom kao Biæa) i stavio se i do sada, u jednu paradoksalnu situaciju, ali krajnje nužnu opciju. Velik problem ispada kod vutre, roditelja i djece upravo njihov odnos koji pati radi toga. Može doæ do otuðenja, uèestalog laganja, prikrivanja, teških paranoja, intenzivnih svaða, Osjeæanja nelagode, želje za bijegom...a to nisu nimalo male ili lagane stvari za proživljavat i rješavat. Od Trenutka kad sam rekao sebi da neæu više lagat jer nema smisla a i jer nisam više 16-17togodišnjak koji nema svoje rijeèi ili udjela u diskusiji (još jedno od sranja generacijskih stereotipa i meðu-kolabrirajuæih kategorija koje je društvo stvorilo u svrhu razjedinjavanja svega i svaèega), moj stav je bio: ne znate ništa - pitaj, ne pogaðaj. Opisao sam doslovno sve, od naèina na koji se rola, pa kako se puši, pa kako udara, za šta ju koristim i za šta ju drugi koriste, pa do njene povijesti, ritualne, medicinske upotrebe i vremena prohibicije. To sam prièao svaki dan nekih pola godine sa željom da educiram ljude, da im ukažem drugo mišljenje, da im objasnim kako se za znanje mora borit jer ti ga nitko neæe poklonit, a još di pogotovo u kapitalistièkom ustroju. Osobno, moj stav jest (trebao bi bit i od veæine, al ajde) da ja nemam pravo niti tu moæ da u drugog mijenjam razmišljanje na naèin da ja tražim od njega da prihvatim ono što mu kazujem. Svatko ima svoju glavu i svoju vlastitost i sam za sebe jest velièanstven projekt Majke Prirode i on sam može i mora uzimati od Svijeta znanje koje mu treba u njegovoj percepciji Svijeta...kao da slaže slagalicu i uzima komade koji njemu potrebuju. Jednino drugi ima moæ za sebe i jedino sam on ima tu moguænost da uvidi grešku i da ju poène mijenjat. Moja je uloga jedino da podarujem ono èime sam i ja spopznajno bio obdaren, te da iz tuðeg uvida i meðu-prožimanja dobivam nova znanja. Zato roditeljima nikad niti nisam nametao svoje uvide ili im govorio da su oni u krivu a ja u pravu. Samo sam im i samo im dajem svoj uvid. Takoðer, moji nisu nikad niti uzeli ijednu tematiku na temu cannabis, nego kao veæina slijepo slijede što im se kaže i ponudi kao jedino, vrhovno i apsolutizirano (a protiv svih nas je zbog koristoljublja). To im kažem: "Pa èovjeèe mili, kako možeš imat razmišljanje kada nije tvoje?" Osim toga, da bi stvari bile paprenije, zanimam se i za šamanistiku i herbalistiku, tako da nov sklop biljaka i nov sklop onoga što je društvo prozvalo drogom mi se odbija u glavu.


E sad...da ne mislite da su stvari crne. Nažalost, ja Osjeæam da moji nemaju tu želju da sami krenu u potragu za znanjem, da nisu skeptièni i da su lakovjerni (a to vas danas košta glave, i to vlastite!!!). I takoðer, ja opet nastavljam prièu koju vodim veæ godinu dana o travi, iako mi se ta ista prièa, otvaranje Sebe i Srca, doslovno kazivanje stranica svoga èina odbila u glavu tako nisko i prljavo, da bi veæina stala i ne bi mogla vjerovat. Ali nema tu šta èuðenja...ide se dalje, spremno i sa idejom u realizaciji. Naime, moja mi se dobronamjerna prièa odbila drito u glavurdu jer sve što sam prièao je ispalo da sam žešæi droxer i da ne planiram prestat, kako i žele moji.


Sada imam u planu prevest nekoliko filmiæa o travi i neke propagandne materijale. I za njih isto znam da æe mi se odbit u glavu. Ali da se vratim na poèetak, igram paradoxalnu situaciju: iako znam da æu trpit posljedice svoga govorenja, edukacije i otvaranja potpuno novog sustava razmišljanja, nastavljam svoje djelovanje u svrhu svojih roditelja i u svrhu našeg odnosa. Moja je dužnost kao Biæa intervenirati u pogrešku koju sam spoznao, jer nitko nema to pravo (s univerzalnog stajališta, ne apsolutnog) da preðe preko spoznatog grješenja i da ga potpuno hladnokrvo i zanemari. Na grešku valja intervenirat inaèe je greška dopuštanje sprovoðenja pogrešnoga. Zato i kažem...prihvatio sam (iako mi svi govore da sam lud) tu ulogu da æu trpit i da æu imat posljedice (po pitanju izvlaèenja stereotipa i pod-kategorija) samo zbog toga je moji grješe: ne zato što je njihov osobni stav protiv ili da nije za, veæ zato što oni niti nemaju svoga razmišljanja i svoga udjela u tome (što je kontradiktorno, pošto se to ipak tièe njih samih).



Lijep pozdrav svima :D
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Ovo je stvarno bilo jezgrovito, filozofsko, pomalo iscrpljujuce gledanje na stvari..
Kad se radi o roditeljima i njihovom (ne)odobravanju, moram konstatirati da 87.5% nasih postupaka ne odobravaju bez obzira na argumente i cinjenice da generalno nisu u pravu. Rade to cisto da bi trenirali strogocu nad nama... Bila to trava ili nesto drugo, trece.. uvijek ce morat prigovorit. I kaj nam preostaje? Ja sam odustala od pokusaja da educiram starce davnih dana jer ako to nisu bili sami u stanju (zivjeli su u 70-ima pobogu!)onda nema smisla pokusavati sada. :roll:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Samo nemojte nikad zaboraviti da ste vi deca vasih roditelja,i da oni i kada vas smaraju,pa i kada nisu u pravu,to rade iz najbolje namere.Jer vas vole i jer brinu za vas.Jednog dana kada budete imali svoju decu videcete i sami.Tacno je da nije uvek za dete najbolje ono sto roditelji misle da jeste,ali su njihove namere uvek najbolje.
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Upravo tako, ali vidi ove, meni otac kaze josh malo pa cemo zamotat jedan, i majka se onda smijeshka,
zatim govori kako je lijepa i kako umirujuce mirise,
i neshta o smijehu itd, itd.
Pitala me jel bi ja to probao, ja sam kao rekao bih, i ona se nasmijala i rekla uhvatila sam te hahaha, i nishta, onda mi kaze bolje nemoj, zamisli da kada ti ovo nestane da morash ici kupovat!!!
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
sinoc sam pricala sa mamom o vutri i o svemu... shvatila sam samo da je treba obrazovat malo o vutri i sve ce bit ok.... rekla sam da cu skinit neke tekstove sa neta(sa vutre, naravno) i da ce ih procitat, -posto je citala neku knjigu o ovisnostima....
malo sam joj objasnila kako to ide s vutrom...
rekla joj posljedice itd... rekla sam da tu nema ovisnosti, da je alkohol puno gori... jedina opasnost je da se ne prede na nesto jace...ali sam joj rekla da sam mogla vec odavno probat da sam htjela..itd... i nakraju sam je nagovarala da proba....
ona je mislila da se ja dokazujem pred nekim, pa sam joj rekla da nemam pred kim, da pusim sa dva prijatelja i da mi uzivamo, nista drugo...
sad mi je puno lakse(vjerojatno zato jer sam bila do prijatelja i zapalili smo 2...za oprostaj), a mislim da je i njoj.. jos kad procita ove neke tekstove...super...jos ce i zapalit samnom....
ehh...
 
28.08.2006
0
0
0
P.P .. samo joj pokazi ovu sliku :lol:


Cannabis-Benefits.jpg


valjda ce shvatiti koliko je trava korisna .. hehe :lol:
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Ne kuzim kako je to moguce, pa vecina roditelja koji posjecuju ovaj sajt su zivjeli u ludim sedamdesetima, pa stvarno ne kuzim kako ne znaju nishta o travi, pa ljudi jebote nije se trava pocela koristit prije 15 godina jbt.
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
moji nemaju pojma o travi :cry:


e da.. opet sam sjebala... i sad stvarno nemam vise izlaska... ni nicega... rekli su da ce me ispisat iz skole ako vide da dolazim napusena i iz skole....
to je to od mog druzenja sa ekipom i pusenjem vutre...i sad mi jebeno nije dobro :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Jebote, pa kada se napusis necesh raznijeti skolu jebote, shta roditelji ti ne daju da se smijesh,
mozda bi bili normalniji da si umjereno pusila a ne napusavala se svaki dan zato jer su vjerovatno primjetili da svaki dan doma dolazish sjebana, josh doma posadish vutricu, ne morash davat lovu, svaki tjedan zamotash jedan za smiriti zivce i to je to, ne vidim nishta losheg u tome.........
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
ma sadila sam na balkonu vec 2 godine(iako nije bilo srece)...oni su znali za biljke...
oni misle da sam ovisnica, jebena narkomanka... neznaju nista o vutri, morat cu uzet u knjiznicu onu jednu dobru knjigu: MARIHUANA i dat mami neka cita...

ali jebiga....ovaj put sam sjebela malo vise.... nema mi nicega vise...a tek je pocelo bit sve dobro..(nije tu samo vutra i ekipa...ima jos stvari.. :)srtze: )...zato mi je dosta tesko... ) ehh....

nema mi vutre jedno vrijeme-neznam do kad... jednog prijatelja cu vidat u skoli.... drugog :( neznam kad...moram nesto smislit.... jaoooo
a grubo je i to da mi moji vise nikad nece moc vjerovat...sjebala sam sve...

-------------------------------------------------


...NO DOSTA OFTOPIKA, I MENE...VRATIMO SE NA TEMU....

STO VASI RODITELJI MISLE O VUTRI?????
 
19.10.2006
0
0
0
Ma daj ajde samo se opusti mlada si :) nemoj pusit i gotovo cekaj praznike ... nesto ... budi dobra tatina curica i pomalo ih educiraj o tome ... i mozda za 2-3 godine ce imat malo vise razumjevanja ..


Pa nisi valjda ocekivala da mozes roditelje promjenit preko noci ili za tjedan dana ?

Ima ljudi kojima i sa 26 godina govore starci sta da rade ... Tebi je dobro to sto si u taj sukob isla dosta rano i sada cete mozda o nekim temama otvorenije razgovarat .... a i to je uspjeh ...
 
10.08.2006
23
2
0
Stara misli da je fine ako se konzumira povremeno.Sta mi vise treba,rekao sam joj da nikad necu nista jace i ona je sretna.Zbog biljke sam prestao piti,pa je sretna. :D
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
jedini mi je cilj sad naucit mamu sve o vutri... stalno je pilam o vutri, dat cu joj da cita neke tekstove sa vutre i jednu knjigu o vutri..ima da nauci sve pa neka tati isprica...
ima da jednom zapalim pred njima i sa njima!!!!!!!

jedini problem je neznanje...
:lol: naucit cu ja njih
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Veruj mi ja da sam ti roditelj i da dodjes iz skole napusena i ja bi te kaznio.Moraju se znati granice!Kad,sta i koliko moze.Kao sto sam vec pisao...Zamislite se na mestu vasih roditelja i deca vam dodju napusena iz skole,a jos nisu ni punoletna?!?!Jel bi vama bilo prijatno?Poseban je problem sto u sustini oni jako malo znaju o vutri i misle da je sve isto sto i heroin.Zato nemojte da im date povoda da mogu da misle tako.Ako ne mozete sami sebi da postavite jasne granice kad moze da se vari a kad ne onda bolje nemojte ni variti.